Skocz do zawartości
IGNORED

Analfabetyzm na forum. Apel o rzetelność wpisów.


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

fox733, 21 Kwi 2010, 17:44

 

Słyszałem o tym. Rzeczywiście dość szybko dało się to przeczytać, bez większych problemów.

To jednak niczego nie dowodzi i nikogo nie usprawiedliwia.

 

Chciałbyś czytać takie teksty codziennie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst wkleiłem jako ciekawostkę. Nawet do linku z którego korzystałem wkradł się błąd - zupełnie niezamierzony, dlatego zgadzam się z postulatem umożliwienia edycji postów.Czasami nawet pobieżne przeglądnięcie dopiero co napisanego posta nie pozwala wyłapać wszystkich błędów.

Poprawny link;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 21 Kwi 2010, 17:06

 

Najciekawsze w tym zjawisku jest to, że osoby piszące bełkotem, ani trochę nie

>czują wstydu z tego powodu.

 

Te osoby ani przez moment o tym nie myślą. Piszą niepoprawnie zupełnie nieświadomie - tak mi się wydaje. Przerażające jest to, że takie wpisy przeważają na różnych forach. Podobnie zatrważający jest, przynajmniej dla mnie, nadmiar zapożyczeń z języków obcych, głównie angielskiego. (OK)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxie- znakomity wpis i czyta się to niewiarygodnie szybko- dlaczego? Bo tekst jest prosty czyli logiczny. Oczywiście nie znaczy to że przechodzimy na nowe pismo. Unifikacja jest konieczna, ale z drugiej strony nie oburzajmy sie na "nieformalizmy", przecinki i drobne błędy.

Mam też poważną wątpliwość czy inkryminowany wystawca Onkyo zasługuje na ... POTĘPIENIE- timbr wypowiedzi jest tu jednak jednoznaczny i to jest coś z czym się nie zgadzam. Nic o tym człowieku nie wiem poza tym że na pewno nie chciał mnie urazić, a że teksty ogłoszeń są potężne i mogą przejść do legendy- to całkiem inna sprawa . Trochę tolerancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Paweł Skurzewski, 21 Kwi 2010, 17:48

 

>Cudowna składnia,arabska,czy japońska Panie psorze?

 

Co masz do tej składni? Co Ci się w niej nie podoba? Nie nadążasz?

 

>No cóż tu z kolei wykazałeś się kompletnym brakiem lotności-tekst(mój) był napisany w sposób

>sarkastyczny i temu służyło owo przejaskrawienie,załapałeś?ale ,ale trudno się dziwić komuś kto w

>ramach normalnej dyskusji z braku argumentów posługuje się zwrotem:

>

>>A tak wyszła z tego rzadka kupa

>>którą trzeba dokładnie rozbijać na słowa

 

I co z tego? Widać nie skupiłem się na Twoim sarkaźmie, no wybacz.

 

>Brawo!!Poczytaj swoje wpisy Synku,zobaczysz ile w nich chaosu i braku elementarnej składni i nim

 

Odwal się od moich wpisów i daruj sobie ten patrialchalny ton, bo nawet nie wiesz ile mam lat i nie życzę sobie byś tak się do mnie zwracał.

 

>następnym razem będziesz wyskakiwał z obroną uciśnionej polszczyzny,zapisz się na korki z Polskiego

>oraz odbądź sesję terapeutyczną dla ukojenia nerwów.

>

>Na koniec już tak po męsku,zachowujesz się jak ostatni ćwok i za takiego też od dziś będę Cię

>uważał.

>P

 

Wzajemnie, palnciku od gęstych formatów i SACD. Tobie te korepetycje są bardzo potrzebne, ale chyba już za późno na nie.

 

>absinth3, 21 Kwi 2010, 19:22

>z drugiej strony nie oburzajmy sie na "nieformalizmy", przecinki i drobne błędy.

 

O to nikt się nie obraża. Chodzi o dużo poważniejsze braki.

 

> Mam też poważną wątpliwość czy inkryminowany wystawca Onkyo zasługuje na ... POTĘPIENIE- timbr

>wypowiedzi jest tu jednak jednoznaczny i to jest coś z czym się nie zgadzam. Nic o tym człowieku nie

>wiem poza tym że na pewno nie chciał mnie urazić, a że teksty ogłoszeń są potężne i mogą przejść do

>legendy- to całkiem inna sprawa .

 

Nie chciał ale to zrobił. Może ja też bym tak zaczął pisać: do dziekana, do rektora, chyba nic by nie mieli przeciwko? Tak się przecież nie da urazić JM Dziekana / Rektora...

 

>Trochę tolerancji.

 

W imię czego? A co ja i inni tolerancyjni będziemy z tego mieć? Dalszy spadek poziomu wypowiedzi i komunikacji? Czy ten człowiek to wogóle zauważy i będzie potrafił docenić? Nie sądzę. Tak mu się spieszy ze sprzedażą, że krótkiego kilkusetznakowego tekstu nie zechciał zredagować. Kasa przysłoniła myślenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM69

>rafal735r@ Rozumię. Chyba w ogóle nie ma takich klawiatur. Może jedynie z polskimi znakami. Ja mam tylko z angielskimi znakami ale jakoś piszę.

 

purysta językowy, a pisze: Rozumię - ręce opadają, dzięki za takie autorytety:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla purystów;

 

 

Wartości form Zakończenia Przykłady

1. Bezokolicznik ~eć rozumieć

2. Czas teraźniejszy (ndk) albo czas przyszły prosty (dk)

lp 1. os. ~em rozumiem

2. os. ~esz rozumiesz

3. os. ~e rozumie

lm 1. os. ~emy rozumiemy

2. os. ~ecie rozumiecie

3. os. ~eją rozumieją

3. Tryb rozkazujący

lp 2. os. ~ej rozumiej

lm 1. os. ~ejmy rozumiejmy

2. os. ~ejcie rozumiejcie

4. Imiesłów współczesny (ndk)

przymiotnikowy ~ejący rozumiejący

przysłówkowy ~ejąc rozumiejąc

5. Czas przeszły

lp rodzaj męski ~ał rozumiał

rodzaj żeński ~ała rozumiała

rodzaj nijaki ~ało rozumiało

lm rodzaj m-os. ~eli rozumieli

rodzaj ż-rzecz. ~ały rozumiały

6. Imiesłów przeszły przymiotnikowy

M lp rodzaj męski

M lm rodzaj m-os.

7. Imiesłów uprzedni (dk) ~awszy (zrozumiawszy)

8. Imiesłów bierny

M lp rodzaj męski ~any rozumiany

M lm rodzaj m-os. ~ani rozumiani

9. Forma nieos. czasu przeszłego ~ano rozumiano

10. Rzeczownik odsłowny ~enie rozumienie

 

Dla przeciwwagi;

rozumieć

Czy poprawne jest mówienie w osobie pierwszej „Ja rozumię” [a może "Ja rozumie"? – list był bez „ogonków” – AC]. Mieszkając w Chicago, zauważyłam, że wiele osób z okolic Tarnowa mówi właśnie w ten sposób. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani!

Czasownik rozumieć ma swoistą odmianę i w związku z tym jest „narażony” na nieregularności.

Wymawianie rozumię (także bez nosowości na końcu jako rozumie) jest wynikiem zinterpretowania czasownika rozumieć przez użytkowników języka jako odmieniającego się według wzoru chcieć (tj. z końcówkami -ę, -esz) lub szumieć (-ę, -isz). Tym również można by tłumaczyć formę 3. osoby liczby mnogiej rozumią zamiast rozumieją.

Wymowa rozumię może mieć oczywiście związek z podłożem dialektalnym. Na terenach, gdzie mówi się chcem, występowanie formy rozumię w mowie osób wykształconych, dbających o jakość wypowiedzi, można tłumaczyć chęcią unikania „nieprawidłowego”, czyli gwarowego -em w 1. osobie liczby pojedynczej.

Mały atlas gwar polskich PAN (t. X z 1967 r.) informuje, że w polskich gwarach w ogóle rozumię jest częstsze niż rozumiem, a na południowym wschodzie niemal wyłączne. To by wyjaśniało, dlaczego wymowa niezgodna z normą jest w Pani odczuciu powszechniejsza u osób pochodzących z Tarnowskiego. Stanowiący dużą część chicagowskiej Polonii Podhalanie mówią zaś rozumiym, z „prawidłowym” -m na końcu, ale prawdopodobnie dlatego, że w ich gwarze mówi się też pisym 'piszę' i widzym 'widzę'.

Konkluzja i apel: niepoprawne, ale poniekąd zrozumiałe. Rozumiejmy i bądźmy wyrozumiali.

— Artur Czesak, IJP PAN, Kraków

 

źródła;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce Czcigodny MOLIBDENIE!

Czy ten sprzedawca obraził Cię osobiście?

Nie umie pisać po polsku- zgoda. Ale sam fakt nie daje powodu żeby się obrażać. Nawet jeśli w opisach innych przedmiotów pisze tak samo. Może miał pod górkę w dzieciństwie? Co my wielcy o nim wiemy? Nic... Więc dajmy mu spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

>Molibden, 21 Kwi 2010, 19:46

>Co masz do tej składni? Co Ci się w niej nie podoba? Nie nadążasz?

 

 

Ja?broń Boże nic, poprostu spaliłbym sie ze wstydu pisząc w taki sposób równocześnie prowadząc krucjatę językową.

 

>I co z tego? Widać nie skupiłem się na Twoim sarkaźmie, no wybacz.

 

Nic z tego,ale mając takie kłopoty z czytaniem tekstu ze zrozumieniem,nie pytałbym innych czy nadążają.

 

>Odwal się od moich wpisów i daruj sobie ten patrialchalny ton, bo nawet nie wiesz ile mam lat i >nie

>życzę sobie byś tak się do mnie zwracał.

 

I vis a vis jak mawiali w pewnym filmie.

 

>Wzajemnie, palnciku od gęstych formatów i SACD. Tobie te korepetycje są bardzo potrzebne, ale >chyba

>już za późno na nie.

 

Znowu błąd-demencja?jestem ortodoksyjnym stereofilem(lampy i gramofon)pisałem o tym w wątku o formatach HD,mam taki opis także w swoim "o mnie"a moje uczestnictwo w rzeczonym wątku dotyczyło tylko nagonki na Bobcata z uwagi na odmienność przekonań.Prymitywna manipulacja.Za palancika mógłbym napisać:nie równam do gówna i niech to wystarczy za cały komentarz.Z uwagi na Twoje obraźliwe wpisy pod moim adresem czynię wyjątek i pochylam się do Twojego poziomu-ostatni raz.

 

Bez odbioru Panie polonisto.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

>Molibden, 21 Kwi 2010, 19:46

>W imię czego? A co ja i inni tolerancyjni będziemy z tego mieć? Dalszy spadek poziomu wypowiedzi i

>komunikacji? Czy ten człowiek to wogóle zauważy i będzie potrafił docenić? Nie sądzę. Tak mu się

>spieszy ze sprzedażą, że krótkiego kilkusetznakowego tekstu nie zechciał zredagować. Kasa

>przysłoniła myślenie?

 

Ot hipokryzja-wogóle

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt uzdolniony językowo, ale posiadam dobry słuch, myślę, że większy problem jest z kulturą, bo często spotkałem się z typowym chamstwem, które należy tępić.

Na szczęście nie jest to forum językowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ważniejsze niż poprawnie postawiony przecinek, czy nawet poprawność ortograficzna jest JASNE sformułowanie myśli. Jest to w końcu forum dla miłośników dobrego dźwięku i melomanów, a nie dla polonistów. Jeśli ktoś bardzo chce, to może pisać wierszem. Ja nie czuje takiej potrzeby, chociaż jestem za pewnym poziomem tego (mojego) forum. Zgadzam się że czasami szkoda czytać niektóre wpisy....

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale wiem, że po przecinku daje się spację;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski

 

Pardon, pozwolę sobie zacytować: " >Odwal się od moich wpisów i daruj sobie ten patrialchalny ton, bo nawet nie wiesz ile mam lat i >nie

>życzę sobie byś tak się do mnie zwracał.

 

I vis a vis jak mawiali w pewnym filmie. "

 

Hmmm z tego co mnie uczono w szkole, acz były to inne czasy to vis a vis ma znaczenie "na przeciwko"

(np. mrówka i słoń stali vis a vis, patrząc na siebie z nieskrywaną pożądliwością"

 

Jeszcze Francuzi którzy mają bardzo restrykcyjną ustawę o czystości języka, która już nie jednego dziennikarza pozbawiła marzeń o karierze, się obrażą na Wać Pana.

 

Koledze chodziło zapewne o zwrot: vice versa

(czyli np. Pocałuj mnie pan w d... na co osoba proszona odpowiada: vice versa. Zaleta: dres tego nie zrozumie, ale inteligencja dresa nakazuje bić każdego który używa niezrozumiałych przez dresa słów - tak na wszelki wypadek. Także nie radzę stosować wobec niesprawnych umysłowo, a nad sprawnych fizycznie)

 

Przepraszam za uwagę w uczonej dyskusji, ale jeśli udajemy lwy salonowe to pełną paszczą (cokolwiek to znaczy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970, 21 Kwi 2010, 23:32

 

>mam do WAS pytanie,jak się pisze narkomani czy narkomanii-pozdrawiam

----------

Jeżeli masz na myśli liczbę mnogą od słowa 'narkoman' to piszemy wówczas 'narkomani'

Jeżeli natomiast piszemy o zjawisku 'narkomania' to wówczas pojawia się odmiana 'narkomanii' - np. przeciwdziałanie narkomanii

 

Poza tym jak już było wspominane wiele razy po przecinku (i każdym innym znaku interpunkcyjnym) stawiamy spację!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie w liczbie mnogiej czy pojedynczej , mając na myśli grupę narkomanów np.: Jacka,Radka,Piotrka zawsze piszę,piszemy narkomani z jednym (i) na końcu wyrazu a mając na myśli zjawisko społeczne np.:problem narkomanii w Polsce w ostatnim czasie przybrał na sile ,piszemy zawsze z dwoma (ii) na końcu wyrazu i to tyle w tej materii.

Ad rem , moim skromnym zdaniem ważniejsza od poziomu intelektualnego jest kultura osobista ,charakter ,to aby nie traktować gorzej i tym samym obrażać innych tylko dlatego,że są gorzej wykształceni,bo nikt z ludzi nie jest alfą i omegą ,nikt z nas nie ma monopolu na wiedzę i rację.Może nie każdy miał możliwość zdobyć wykształcenie choćby w stopniu podstawowym.Moja babcia ukończyła tylko cztery klasy szkoły podstawowej z powodu rozpoczęcia drugiej wojny światowej.Po wojnie była tak wielka bieda ,że zamiast kontynuować edukację musiała iść do pracy za chlebem.A co z tymi, którzy są mniej sprawni intelektualnie i nie ze swojej winy - tacy się po prostu urodzili.Co nas upoważnia do tego aby ich wytykać lub z nimi się porównywać.Można się nauczyć ortografii,gramatyki itd.itp.ale kultury obcowania z innymi nie można się nauczyć ,trzeba się z nią urodzić.Ponadto ,to forum (Audiostereo)nie jest poświęcone edukacji języka polskiego,co wnoszę z poruszanych tu tematów oraz kardynalnych błędów ,czy to stylistycznych ,czy to ortograficznych a na interpunkcyjnych kończąc.Uważnie analizując każdy wpis na tym forum(Audiostereo) ,każdemu możemy przypisać łatkę ale nie o to przecież chodzi.Najważniejsze ,że mamy z kim porozmawiać,ze ktoś z mniejszym lub większym zainteresowaniem czyta nasze wpisy i na nie odpowiada,że poruszamy tematy,problemy,które nas nurtują a ,że nie każdy potrafi ubierać myśli w słowa,to już inna historia .Nie jesteśmy nauczycielami ,nie jesteśmy uczniami,nie jesteśmy w szkole !!! Żeby nie być źle zrozumianym nie mam nic przeciwko poprawnej polszczyźnie - wiedzy nigdy dość ale też nie dramatyzujmy ,większym problemem w Polsce jest :(dotyka tak wykształconych jak i nie wykształconych)alkoholizm,narkomania,egoizm,nieuczciwość,ogólne chamstwo,brak tolerancji,pycha,etc.,etc.,etc.-pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230..masz zupełna racje, ale popisac ..nie zaszkodzi.Tak wiec piszmy jak mogłoby być fajnie.To troche odpręża.Chociaż ja wyznaje zasadę ze jak pięknie ,to musi kosztowac.A tak jak jest, to za darmo.Jak na razie nie widze powodu zeby musiało kosztować, zeby siedziec i poprawiać literówki bo Panowie tak lubia..wole poczytac cóś w gazecie ładnie napisanego... w TYM czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970, 22 Kwi 2010, 03:51

 

" ...większym problemem w Polsce jest alkoholizm,narkomania,egoizm,nieuczciwość,ogólne chamstwo,brak

>tolerancji,pycha,etc.,etc.,etc..."

 

IMHO,jaK,,widac ,po, ostatnich (!)wypąwiedziah 3strony wątka zeszły na mięliznę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Shrek777, 22 Kwi 2010, 00:32

 

>Paweł Skurzewski

>

>Pardon, pozwolę sobie zacytować: " >Odwal się od moich wpisów i daruj sobie ten patrialchalny ton,

>bo nawet nie wiesz ile mam lat i >nie

>>życzę sobie byś tak się do mnie zwracał.

>

>I vis a vis jak mawiali w pewnym filmie. "

>

>Hmmm z tego co mnie uczono w szkole, acz były to inne czasy to vis a vis ma znaczenie "na

>przeciwko"

>(np. mrówka i słoń stali vis a vis, patrząc na siebie z nieskrywaną pożądliwością"

 

O matko,coś słabo z poczuciem humoru...Drogi Shreku,to sarkazm w czystej postaci,w dodatku zapożyczony z pewnego filmu,gdzie jedna z aktorek grająca blond-idiotkę w każdej swojej kwestii popełniała masę takich właśnie lapsusów.Nigdy nie słyszałeś oficerskich "kwiatków" typu:to był wstęp a teraz przejdziemy do preludium,albo: to stanowisko nie ulega żadnej frekwencji itp itd.Wojskowi słyną z takich oratoriów a ja bardzo lubię czynić z nich(czasem)użytek licząc na dystans i poczucie humoru interlokutora.Niestety czar celowo uzytych lapsusów pryska jak trzeba do nich dołączać instrukcję obsługi.Przy swoim wpisie dodałem przecież:jak mawiali w pewnym filmie.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pawle.

 

Teorię względności rozumie ponoć 10 osób na świecie - zrozumiałeś aluzję ? Zapewne nie.

Otóż sarkazm, ironię, kpinę, itd, itd, wypada budować w sposób logiczny. Tworząc zaś zlepek słów nawet samych w sobie będących perełkami otrzymujemy..... sam wiesz.

Inaczej zostanie Ci dołączanie instrukcji obsługi i narzekanie, że ludzkość Cię nie rozumie i Twój intelekt marnuje się na tej planecie i musisz rzucać perełki między zakręcone ogonki.

Troszkę to jak z buddyzmem, ten kto się temu przyjżał wie iż śmiertelnik, nie buddysta prędzej sobie w łeb palnie, niż zrozumie sens. Dlatego błagam nie zmuszaj nas do przejścia na buddyzm i nie ukrywaj tak głęboko logiki wypowiedzi......, lub dołączaj jednak instrukcję obsługi.

 

Ja bardzo lubię czytać Twoje posty i mam poczucie humoru, ale ktoś bez tych dwóch przymiotów może odczuć chęć wezwania panów z twarzowymi białymi kaftanikami zapinanymi z tyłu.

 

Abstrachując od naszej wymiany zdań, od wszystkich biorących udział w tej dyskusji - także proszę się nie obrażać - kiedyś był program komputerowy pozwalający maszynie pisać wiersze a i prozę.

Bardzo mądry program, mogę zaryzykować iź dorównywał programom szachowym.

Otóż wierszy pisanych przez maszynę krzemową nie szło odróżnić od tych pisanych przez maszyny białkowe (nacinali się na nie uznani krytycy literatury). Z prozą bywało różnie - zazwyczaj była to dość mocno zakręcona logika, ale dawało się to czytać. Teraz mamy internet i wysyp blogów - ludzie próbują dorównać piszącym komputerom.

Także mamy wysyp grafomanów maści wszelakiej, jak ktoś uważa że tu się nie raz kaleczy język, proszę poczytać parę blogów - (na własne ryzyko !!!) bosze najmocniejsze horrory przy tym siadają.

Ale wszelkie trwałe ubytki na zdrowiu, mieniu itd. na własną odpowiedzialność - zostaliście uprzedzeni, proszę później mnie nie skarżyć o zadośuczynienie ;P

Cóż po raz kolejny Stanisław Lem okazał się proroczy (znany cytat o ludziach i internecie)

Sługa uniżony Pawła i reszty czytających...

 

Ogr bez szkoły, ale za to z bajorkiem ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Drogi Shreku,

 

skoro kolejna osoba ma problem z odczytaniem moich intencji, to w myśl chińskiego przysłowia oznacza to,że wina całkowicie leży po mojej stronie.Wezmę sobie do serca Twoje sugestie i postaram się pisać w sposób zrozumiały i przejżysty dla wszystkich.

Serdecznie Cię pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.