Skocz do zawartości
IGNORED

Analfabetyzm na forum. Apel o rzetelność wpisów.


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł

Wyrazy szacunku, nie ironizuję. Ja się troszkę zagalopowałem i byłem deczko złośliwy.

I tu kolega Paweł pokazał dużą klasę.

Osoba pozbawiona tej klasy zaczełaby klasyczną pyskówkę, Paweł nie.

Także wyrazy szacunku i przepraszam jeśli w którymś miejscu przekroczyłem granice dobrego smaku i nieświadomie uraziłem Kolegę.

 

Ja też mam czasami bardzo specyficzne i zakręcone poczucie humoru - ale póki co teściowa mnie nie otruła, czy jeszcze dobrze rokuję.....

 

Polecam przeczytanie paru pozycji Wiecha, autor zapomniany, ale genialny w sposobie pisania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton

 

Nie chodzi o przecinki czy literówki. Chodzi o ignorancki "styl" pisania, jak tu poniżej. Cud, że znak zapytania postawił.

 

>witam mam taki problem i od razu to pytanie kieruje do doświadczonych elektroników jeśli

>sprawdziłem diodę zenera miernikiem cyfrowym ustawionym na sprawdzanie diody(piszczyk) i przewodzi

>mi ona w obie strony to jest uszkodzona? bo z tego co wiem to powinna przewodzić tylko w jedną

>stronę od anody do katody a przewodzi w obie z góry mówię że diodę wylutowałem z płytki proszę o

>pomoc i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo takie "cudo":

 

BOCZNICA: Jak brzmią kolumny KLIPSCH f-2

 

Chce Kupić kolumny klipscha ponoć to jest dobra firma bo oglądałem american chopper na discawery i robili dla nich motor i sie tera pytam jak brzmią te kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki człowiek śmie póżniej mpowiedzieć, że ma maturę - a ja się pytam kto mu to dał !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

>Shrek777, 22 Kwi 2010, 10:49

>Polecam przeczytanie paru pozycji Wiecha, autor zapomniany, ale genialny w sposobie pisania....

 

No ba!klasyka i inspiracja m.in. dla takich gigantów jak Grzesiuk.

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Shrek777, 22 Kwi 2010, 10:49

>Polecam przeczytanie paru pozycji Wiecha, autor zapomniany, ale genialny w sposobie pisania....

 

 

Czy można użyć "zapoznany" zamiast "zapomniany"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3

22 Kwi 2010, 17:11 >Shrek777, 22 Kwi 2010, 10:49

>Polecam przeczytanie paru pozycji Wiecha, autor zapomniany, ale genialny w sposobie pisania....

Czy można użyć "zapoznany" zamiast "zapomniany"?

 

...........

 

Skoro mnie wywołałeś do odpowiedzi, to wydaje mi się iż zapoznać można dziewczynę, zapoznać z filmem - acz dziwnie to brzmi, a autora książek np. zapomnieć (a kiepskiego obrzucić - np. jajkami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja mam dysleksje, bo ja mam dyskalkulię, bo mnie palec boli, bo ja wolę Coca Colę...

 

Panowie ! Takie wytłumaczenia to w przedszkolu. Jesteś dorosłym facetem, z jakimś tam wykształceniem. Pisz, jak przystało na człowieka inteligentnego. To jest jakaś czarna fala ignorancji... Podobnie jak coraz niższy poziom matematyki w szkołach. Niedługo to zadaniem maturalnym będzie oblicz "2+2". Na piątkę będzie "2+2x2".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wątek już mnie nudzi, dajcie to mimo woli autora na bocznice, bo zaczyna przypominać dyskusje akademickie o niczym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stworzymy nowe normy w matematyce ? A co tam ! Wolność ! Od dzisiaj znak "+" oznacza mnożenie, a działaniem mnożenia nazwiemy dzielenie. "Bo mnie jest tak wygodniej ! Bo mam jakąś dysfunkcję". A niech się łamią mosty i zawalają domy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 22 Kwi 2010, 19:35

 

przesadzasz, to co innego

są dziedziny które rządzą się swoimi prawami, to tak jakby w muzyce zostać tylko przy 12 nutach w skali, bo ktoś to kiedyś uznał za kanon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex, 22 Kwi 2010, 19:14

 

>ten wątek już mnie nudzi, dajcie to mimo woli autora na bocznice, bo zaczyna przypominać dyskusje

>akademickie o niczym

 

Mocno akademickie. Biorąc pod uwagę, że chodzi o podstawowe zasady przekazywane już od zerówki, albo i wcześniej.

 

Co ja poradzę, że nudzi. Jakby Doda pokazała goły tyłek, to by było bardziej wesoło. Wątek jest na tyle merytoryczny, że nie zasługuje na bocznicę. Jeśli rzeczywiście aż tak "ciąży", to można go zamknąć. Problem istnienie. Pytanie czy chcemy coś z tym zrobić czy udawać, że go nie ma ? Pytanie czy idziemy do przodu czy chcemy się cofać ? Jeśli ktoś pisze potokiem słów na pół ekranu, to można mu zwrócić uwagę, by dzielił to na zdania. Może nie wie, że pisze bełkotem.

 

Można by wprowadzić na forum jakiś baner, napis z apelem o poprawność pisma. Coś w stylu tej akcji o matematyce w reklamach w telewizji. Co moderacja i redakcja na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Można by wprowadzić na forum jakiś baner, napis z apelem o poprawność pisma. Coś w stylu tej akcji o

>matematyce w reklamach w telewizji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls, 22 Kwi 2010, 22:12

 

>i nikt mnie nie przekona ze chiba jest gorsze od chyba.Ładniej brzmi, ma proletariackie

>pochodzenie.

 

Podejrzewam, że do tego jeszcze regionalne. Stawiam na rejon gdzie raczej wychodzi się na dwór niż na pole...

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu i mojego pomysłu.

Załóżmy, że mam ten baner, napis. Można, a nawet trzeba by zrobić link, gdzie po kliknięciu były by opisane krótko minimalne wymagania, co do wpisów. Coś na wzór wpisu Molibdena. Czy nawet cześć tego wpisu. To potrzeba zgody autora.

 

Moderacjo, administracjo, redakcjo ! Co sądzicie o tym pomyśle ? Czekam na odpowiedź. Jeśli uznacie, że jest do kitu, to przecież się nie obrażę.

 

Każdy wpis czytają nie jedna, dwie osoby, tylko setki... Jest to po części jakaś tam edukacja. Chociażby ta spacja po znaku. Nie pisanie z włączonym Caps Lock'iem itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodawaniu każdego nowego wpisu pojawia się komunikat:

 

Uwaga

Przed opublikowaniem przeczytaj swój wpis, popraw błędy i literówki. Pamiętaj, że nie będziesz miał możliwości zmiany wpisu.

 

Jak widać, mimo pogrubionej czcionki - jest nieskuteczny lub to wciąż za mało. Gdyby po wykryciu dużej liczby błędów możliwość dodania wpisu została do czasu jego poprawienia zablokowana możnaby uniknąć zalewu wpisów z błędami.

 

Tylko jak na to zareagowaliby (niektórzy) użytkownicy forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety... Reforma oświaty zrobiła swoje. A największym błędem była likwidacja szkół zawodowych. Teraz, za przeproszeniem, cały motłoch, który jeszcze do niedawna nie byłby w stanie przekroczyć progów liceum, ma ambicje uderzać nawet na studia - odpłatne oczywiście i z zakupem pracy dyplomowej włącznie (podobno już 30%, pożal się Boże, "studentów" je kupuje). Teraz modne jest "życie bezstresowe". Mówię tu o dzisiejszych 20-latkach, którzy praktycznie nie pamiętają czasów, kiedy Internetu po prostu nie było. Nie rozumieją, że jeszcze w latach '80 lub '90 popularnym zajęciem młodzieży była np. gra w nogę, czy koszykówkę (na fali popularności NBA), czy chociażby wypady weekendowe w ciekawe miejsca.

Widzę to na przykładzie młodych ludzi, którzy trafiają do mojej firmy - są coraz trudniejsi. Mają coraz więcej w przysłowiowej d... Nawet pracę zaczynają traktować nie jak obowiązek i odpowiedzialność za siebie/rodzinę, a po prostu jako miejsce, w którym "kazali" siedzieć, ale po co? Mało który wie.

 

W mojej ocenie ostatnie ambitne i w miarę dobrze wykształcone pokolenie to dzisiejsi 28-35 latkowie, czyli Ci, którzy edukację podstawową zakończyli na przełomie lat '90, a studia w okolicy 2000 (przed erą komercji na uczelniach i masową produkcją magistrów i inżynierów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Lete,

 

Potwierdzam obserwację.

Zmiany w oświacie zaowocowały tym, iż wiele młodych osób ma gigantyczne problemy ze sformułowaniem myśli na piśmie.

Z własnych obserwacji najbardziej utkwiły mi w pamięci, dwie młode panie, absolwentki prawa i aplikantki aplikacji radcowskiej.

Jednej z nich napisanie jednozdaniowego listu ("w załączeniu przesyłam") zabrało cały dzień, gdzie widać było, że dziewczę stara się bardzo ale jakoś nie wychodzi. Natomiast druga z nich uprawiała literaturę w typie "Radio Pekin", czyli bez interpunkcji i bez stosowania akapitów na nowe wątki tekstu.

Muszę przyznać, iż w trakcie dwuletniej współpracy z rzeczonymi paniami poniosłem klęskę i nie udało mi się zmienić tych nawyków. W efekcie wolałem sam coś napisać w ich zastępstwie, niż poświęcać dwukrotnie więcej czasu na analizowanie i poprawianie cudzego tekstu.

 

Oczywiście same panie nie miały jakiegokolwiek problemu z komunikacją za pomocą sms-ów czy komunikatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przy dodawaniu każdego nowego wpisu pojawia się komunikat:"

 

Moim zdaniem jest za krótki i powinien brzmieć:

 

Punkt nr 8 Przed opublikowaniem przeczytaj swój wpis oraz temat główny, tyle tego, że czasem cieżko się połapać na jaki temat odpowiadasz.

Pamiętaj, że nie będziesz miał możliwości zmiany wpisu ale inni tak!

Uważne przeanalizowanie napisanego tekstu, może wyeliminować zamierzone, rażące błędy językowe.

Sprawdź poprawną formę oraz szyk w zdaniu, ułatwi to zrozumienie napisanych wypocin przez innych użytkowników zgodnie z zasadą: jak cię widzą tak cię piszą albo jakoś podobnie...

Przed opublikowaniem tekstu napij sie zielonej herbaty, włącz w tv teledysk z Dodą i jeszcze raz wszystko przeczytaj. Teraz możesz wykasować obelgi i wykrzykniki.

Nie pisz, że masz kable, które same grają: bez kolumn i wzmacniacza, przysporzy ci to niepotrzebnej zazdrości chyba, że taki był cel tej informacji a więc konieniecznie napisz w każdym wątku, że słuchasz muzyki na dwóch srebrnych kablach wpiętych do złoconego gniazdka na 230V!

Jeżeli czujesz się samotny - nie pisz, bo nieadekwatność twojej alienacji, może raczej minorowo rzutować na symptomatyczne, choć aczkolwiek promilowe kasusy, negatywnej percepcji kontaktów między-ludzkich.

Przed opublikowaniem swojej wypowiedzi sprawdź, czy nie powtarzasz się. Możesz być posądzony o piractwo jeżeli korzystasz z wcześniej opublikowanych tekstów.

Aby sprawdzić czy twój wpis się nie powtarza wklep w wyszukiwarkę słowo i przeczytaj wszystkie wpisy na ww temat.

Po skończonej lekturze, napij sie zielonej herbaty, obejrzyj teledysk z Dodą i ewentualnie zacznij jeszcze raz od punktu "8"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.