Jump to content
IGNORED

Peerless Xls10


Eventor

Recommended Posts

Piszę post, ponieważ zastanawiam się nad budową subwoofera na ww głośniku. Głośnik został już wycofany z produkcji- zastąpiony XXls-ami które są bardzo drogie. Mam już pewne doświadczenie w budowie subwooferów także z tym sobie na spokojnie poradzę, lecz zastanawiam się jaka cena byłaby odpowiednia za taki głośnik?

 

Interesuje mnie również do jakiej obudowy się najlepiej sprawdzi, nie chciałbym tutaj stosować membran biernych chyba, że udałoby mi się wyrwać gdzieś taniej. Piszę ten post w nadziei, że konstruktorzy, którzy budowali już taki subwoofer przede mną, podzielą się wiedzą z tego projektu.

 

Wszystkich serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

wszystkie głośniki z seri xls które pracują z MB powinny z nią pracować

ładowanie xls'a w obudowę B-R jest nieopłacalne i trudne do wykonania

weź sobie parametry tego xlsa wstaw do winisd i oblicz obudowę bas reflex to zobaczysz

 

poza tym musisz podać dokładny model xls'a 10' bo było ich kilka

 

ja polecam ci kupno membrany biernej 265gr i władowanie tego w obudowę 20-30L

 

cena xlsa z racji jego nie produkowania powinna być niższa od xxlsa powiedzmy o 30% w przypadku gdy głośnik jest nowy, gdy używany analogicznie niższa :]

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

Można też dać OZ z silnym EQ. Tak robią modne obecnie suby w małych OZ ze wzmacniaczami 600W albo nawet mocniejszymi. Tyle że XLS ma trochę za małą średnicę cewki do takiej zabawy. Nie wiem czy nie lepszy byłby Dayton RSS265HF-4 - w 30dm3 będzie miał podobne SPL przy 20Hz (ok. 74 - 75dB @ 2.83V), ale ma większą cewkę i do tego przyszwejsowaną do metalowej membrany lepiej odprowadzającej ciepło. No i jeszcze będzie wymagał mniej EQ jako że ma niższą efektywność referencyjną (przy 200Hz).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.