Skocz do zawartości
IGNORED

PŁYTY WIRUJĄCE JAK DZICY DERWISZE, IGŁY OSTRZEJSZE NIŻ BRZYTWY I WIELOGODZINNE MODŁY


rmgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam , trochę awantura to zaraz awantura ;p Ja poprostu nie cierpię ludzi , którzy o opiniach innych wyrażają się ,, głupota " , ,,pieprzysz" itp itd .Jeśli uważam ,że ktoś jest w błędzie lub nie zgadzam sie z jego opinią to nie obrażam człowieka . Bez impertynencji , wulgaryzmów itp . >

PS

Właśnie mi gra muzyka z Technicsa i jest miło . No ale teraz Technics 2400PLN + Denon 850PLN + preamp od ahaja za 200PLN ...no i płyty , nówki po 56 do 120PLN w Saturnie a starocia po 20-80PLN na Wolumenie czy Allegro . Drożej niż CD .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hehe, dlatego pytam, wiem, że na Tobie w tym względzie to jak na Zawiszy można polegać:)

 

aturp

nie miałem zamiaru Ci odpowiadać,bo używanie argumentów pozamerytorycznych dyskwalifikuje Cię całkowicie w moich oczach, ale zagalopowujesz się coraz bardziej. na dodatek imputujesz mi zwroty, których nie użyłem, nigdzie nie napisałem, że "pieprzysz" ani nie użyłem słowa "głupota", nie użyłem wulgaryzmów. jedyne mocne słowo jakiego użyłem to "bzdura" i nadal to podtrzymuję w stosunku do twoich wpisów . nie znoszę tzw "politycznej poprawności" i staram się nazywać rzeczy po imieniu, howgh.

 

sory za offtop, więcej "napierdalanki" z kolegą arturp nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie przeprosisz . Idziesz w zaparte . Trudno . Życzę szczęścia - będzie ci potrzebne bo rozumem wiele nie osiągniesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że rmgdansk zrezygnował z gramofonu, /chociaż ten ze zdjęć wyglądał na mocno sfatygowany i odradzałbym jego zakup/, wydaje mi się że został zniechęcony wpisami na tym wątku o trudnościach i wysokich kosztach....??? - tak nawiasem - sam gram na sprzęcie za który nikt by nie dał nawet 1000 zł a w ciągu ostatniego roku moja kolekcja czarnych płyt przekroczyła 3 metry bieżące :) Jak ktoś kiedyś powiedział: muzyka z gramofonu to całkiem inna bajka....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>excel,

"...w ciągu ostatniego roku moja kolekcja czarnych płyt przekroczyła 3 metry bieżące..."

 

To w takim razie z Tobą przegrywam licytację za licytacją, hahaha. Opamiętaj się chłopie! Daj ludziom pożyć...

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To w takim razie z Tobą przegrywam licytację za licytacją, hahaha. Opamiętaj się chłopie! Daj ludziom pożyć...

Pozdro,

Yul

<

Nie - to ja z Tobą przegrywam ha - ostatnio coraz częśćiej otrzymuję ten komunikat :

Niestety - nie wygrałeś licytacji w aukcji

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, a w szczególności robixowi za wnioski, zachęty w jedną czy drugą stronę oraz rzeczowe uwagi. Nie wytrzymałem napięcia nerwowego, ciekawość mieszała się z lękiem - aż do dzisiaj - nabyłem jedną z płyt depeche mode 180 g, Project Debut i ... masakra. Idę słuchać dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka to Ortofon OMB 5E. Jak na moje ucho, to gra całkiem sympatycznie, jeno pod koniec płyty zaczyna... obniżać się? Coś ze władki jakby delikatnie szorowało po płycie (zresztą lekko pofalowanej - kupiony za grosze Ralph Towner:) .

 

Wrażenia świetne. Trzy pytania :

 

1. czy wkładka koniecznie do zmiany, czy to jest taka zapchaj-dziura?

2. akrylowe talerze - wiem, że do projecta można dokupić. Jest sens?

3. fajnie słuchać winylu, nie?

 

R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości (może nawet niedalekiej) wkładka do wymiany, ale na razie spróbuj wycisnąć z niej co się da - poćwiczysz kalibrację gramofonu.

Co do szorowania po płycie - sprawdź nacisk igły. najlepiej wagą może być waga ortofona około 30 zł albo jakaś jubilerska, sprawdź antyskating. Po drugie sprawdź i wyreguluj podstawowe parametry ramienia. Jest o tym sporo na forum. Jest też przewodnik na stronie rcm

Płyta może być wadliwa, ale lekkie pofalowanie nie powinno powodować ocierania wkładki o winyl.

Jak jest na innych płytach ?

Gdy będziesz już pewien że wszystko ustawione jak trzeba i gra możesz się rozglądać za ciut lepszą wkładką, kupić, zamontować i regulować od nowa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt - igła była zbytnio "dociśnięta"... pokręciłem, pokręciłem i gra...!

poustawiałbym inne rzeczy dokładnie, ale .... jak nie posłucham

więcej i jeszcze, to fisia dostanę! normalnie psychiatryk:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj koniecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i nie kręć na ślepo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.