Jump to content
IGNORED

Szukamy najlepszego cyfrowego transportu - czytnika plików cyfrowych.

gutekbull
 Share

Recommended Posts

Od paru lat używam jako głównego - tak ,tak - jako głównego, transportu Squeezeboxa Classic !

Wprawdzie posiadany transport DCSa jest genialny i robi to nieznacznie lepiej,

ale znowu przepaści nie ma i wygrywa ilość materiału muzycznego zgromadzona na dysku twardym.

Squeezebox Classic konkurował wcześniej z CD Accu DP-500 i jako transport chyba nieznacznie wygrywał ;-)

Dopiero DCS okazał się lepszy.

Proszę pamiętać ,że cena Squeezeboxa Classic to ok.500-800zł !!! ;-)

Nigdy nie sprawdzałem jak gra Squeezebox C. sam ze swoim własnym przetwornikiem ;-)

Jest ustawiony na maksymalną jakość dźwięku po wyjściu cyfrowym - optycznym - bo tak wyszło lepiej ;-)

Robi to doskonale ,ale ma też wady - nie czyta gęstszych formatów ;-( !

Ponieważ minęło trochę czasu i transporty - czytniki plików cyfrowych,

wav, flac czy ape wystrzeliły jak grzyby po deszczu, jestem ciekaw co się zmieniło ?

Szukamy najlepszego cyfrowego transportu - czytnika plików typu flac,wav,ape itp. urządzenia ,

które zrobi to lepiej od Squeezeboxa.

Acha - zapomnijcie o Linnie z jego zwariowaną - bzdurną ceną - ostatnio czytałem recenzję Linn Sneaky Ds zdjęcie w środku przedstawia komputerową płytkę - coś jak w moim DVD Pionier za 300zł ;-) ;-)(zdjęcie poniżej)

Nie słyszałem żadnego Linna i nie neguje jego walorów akustycznych - tylko pobudza mnie do śmiechu cena komputerowych zabawek made in LINN.

Proszę o propozycję do sprawdzenia - co odczyta i prześle - wyjście cyfrowe - po kablu lepiej od Squeezeboxa Classic i proszę też jeśli to możliwe o wpisy sprawdzone ,a nie tylko przeczytane w prasie.

Oczywiście gęste formaty mile widziane - tylko chyba w tym wypadku musiałbym zmienić przetwornik ?

Ceny nie określiłem bo i po co ;-)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Proszę o wszystkim tylko nie o LInnie !!!

To w środku wygląda to jak mój router za 400zł ;-)

6000zł za tego Linna - śmiech na sali - odkąd zacząłem się bawić w przetworniki na zamówienie i zorientowałem się co ile kosztuje - po ile są części elektroniczne i co można zrobić za ile,

to bawią mnie zabawki komputerowe w cenie Linna !

Cena wysokiej klasy przetwornika na lampach -części ok.800-1000zł i obudowa jest w tym najdroższa ;-)

Wyrosłem z tego - proszę poważnie,

a co do dźwięku to zapraszam na odsłuch dobrze zestawionego Squeezeboxa Classic - zobaczycie co potrafi - koszt 500-800zł !

Namiastke grania z flac'ow mialem u berberysa i przyznam sie ze jest to w tej chwili droga ktora bede kroczyl bo dzwiek i wygoda obslugi oraz zasob muzyki jest genialny.

Osobiscie chcialbym to w jednej ladnej obudowie z pilotem wyposazonym w czytelny wyswietlacz za ,,normalne,, pieniadze bo ceny DS sa pojechane na maxa.

robix

A tak wygląda fragment wnętrza transportu EMM Labs TSD1 w cenie ok. 40tys zł.

Ładniejszy kolor płytki ;-)

Hidden Content

Hidden Content

Niczego nie próbuję udowadniać, zrozumiałem, że Linna dyskwalifikuje to, że zbudowany jest na tanich częściach 'komputeropodobnych', a skoro temat ma dotyczyć 'najlepszego cyfrowego transportu', to kwota nieco ponad 5 tys. zł nie wydaje się 'zwariowana', jeżeli urządzenie zagra na odpowiednio wysokim poziomie.

Chodziło o lepiej dopracowany układ wyjścia, (nie wiem czy uda mi się odnaleźć odpowiedni wpis na

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i w pełni obsługiwany format 24/96.

> gutekbull

każdy nowoczesny transport cyfrowy jeśli nie był klepany na kolanie będzie przypominać komputer, bo jest montowany na płytce drukowanej... wprawne oko odróżni jednak komputerek wsadzony w drogą obudowę, a urządzenie zaprojektowane przez rzetelną firmę.

transport swoje, ale jeszcze przetwornik musi się wykazać. twój dac przyjmie sygnał 192/24?

Na temat Airport zapraszam do odpowiedniego wątku na forum PC Audio.

W skrócie - nie polecam. Jednym chodzi innym nie. Ruletka.

Myślę, że Touch będzie nie do pobicia pod względem wygody obsługi, nie mówiąc już o jakości dźwięku.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Guest rochu

(Konto usunięte)

gutekbull, 23 Kwi 2010, 16:58

>Zawsze można lepiej !!!

Proszę bardzo. Wersja budżetowa:

Mac Pro => Lynx AES16 => Lynx Aurora 8 + Antelope Audio Isochrone OCX

Zmieścisz się w jakiś 35-40 tysiącach.

Myślę, że pod względem sonicznym będziesz mógł iść w zawody z najlepszymi odtwarzaczami CD.

Tak czy inaczej, raczej pewne, że Twoim znajomym oko zbieleje na widok takiego źródła.

Guest AdamWysokinski

(Konto usunięte)

> whitesnake, 23 Kwi 2010, 15:16

>A co powiecie na temat Airport + jakis dobry DAC. To obsługuje chyba formaty bezstratne.

AE obsługuje wszystko, co mu iTunes wyśle. U mnie takie połączenie działało całkiem przyjemnie.

Wady: nie obsługuje formatów hi-rez. Tzn. obsługuje, ale robi konwersję do 16/44.1.

Guest spy

(Konto usunięte)

Marek, 23 Kwi 2010, 17:26

>Jest jeszcze PS Audio PerfectWave Transport w nieprzyzwoitej cenie 11900zł. Obsługuje pliki do 32

>bitów i sample rate 192 kHz, ma wyjście I2S przez HDMI i wbudowany "Digital Lens"...

Heh, to jeszcze nic. Jak ktos chce na gesto, to jest cos takiego jak AudioNec SDV3-S. 32bity - upsampling do 384kHz. Cena - bagatelne 24000EUR.

A do autora watku - moze Peachtree iDecco (lampa) albo taniej, Popcorn C-200.

Piotr tylko że Ty ostrzysz sobie ząbki na płytę główną, a ja tutaj mam cały komputer z HDD, mogę podpiąć pod wieżę i mam wszystkie formaty audio, pod TV mam wsio włącznie z HD. Zostawić na noc i mam ściągarkę z minimalnym zużyciem prądu, do tego radia netowe. Jednym słowem wszystko co daje wielka buda praktycznie bez zużycia prądu i mogę to w dużej kieszeni przenieść - maksymalny wymiar to 14,5 cm. a waga 600 gram i cisza absolutna. I to za ponad 600 zł zaledwie - Tak Marku nie trzeba 5000 zł, wszak to nie pieniądze grają ;P

Wczoraj po zastanowieniu chciałem to zamówić, był w promocji 199 USD, ale nie mogłem się wbić. Tak czy tak będzie moje, miałem jakies cd kupić za 2k. ale wolę tą zabawkę....

Reklamuję, ale co tam ;P