Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do 5000 PLN


Tomek83

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zapoznac sie z tzw ,,Systememem Marzen,, opisany w HI-FI Choice jeste to Rega naprawde kapitalne brzmienie za smieszne pieniadze i na dodatek NOWE:)

 

Oczywiscie z uporem maniaka bede polecal Linna Classika +jakies zywe glosniki do niego i tez bedzie kulturka ,wyrafinowanie i tunerek gratis:)

 

Jesli pytasz o kolumny AA to zadzwon do Michala szefa firmy powolaj sie na mnie i wtedy zapytaj co w trawie piszczy dowiesz sie wszystkiego co chcesz wiedziec a i doradzi z czym graja jego produkty (stroi swoje serie pod rozne klocki z roznych przedzialow cenowych)

 

Zycze przyjemnych lowow :

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej robix! myslisz, ze tylko Ty masz kolegow w agrobiznesie? he? bylem pierwszy! co za czasy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat >>> Oj zaraz tam biznesy ja z dala od takich praktyk jestem a Michala znam bardzo dlugo nie jednego kielicha razem wypilismy wiec o co kaman?:)

 

Swoje pewniaki wpisalem a moge dodac jeszcze Cyrusy bo warte sa wzmianki ,jesli ktos nie ma uprzedzen co do skojarzen mini wiezy polecam.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przemyśleć kupno np. używanej elektroniki Cyrus i nowych monitorów ATC SCM 7 ( 2500 zł bez rabatów ). Dźwięk? MIÓD NA USZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam rozważać zestaw Rega. Powoduje to, że chyba sprzęt będzie musiał stać na podłodze, bo pieniądze się kończą.. Czy możecie podrzucić jakieś sensowne, ale i tanie stoliki do ustawienia sprzętu - potrzebne 3 półki, a najlepiej 2 z możliwością rozbudowy o kolejne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

 

Panowie, sprzęt oczywiście mam zamiar odsłuchać samodzielnie i dopiero wtedy podjąć decyzję. Muszę jednak na początek wytypować coś, co chcę sprawdzić.

 

Szczerze mówiąc, zaczynam się zastanawiać nad lampą. Jedyną nową lampą na jaką mnie stać, to Xindak MT3, niestety jak widzę jest on bez leniucha..

Co myślicie o tym zestawie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy skoro jest to komplet, da radę sterować natężeniem dźwięku z pilota CD?

 

Ciągnąc dalej tę głupią epopeję, może rzeczywiście jest szansa, że NAD z kolumnami Xaviana zagrają dobrze. Xaviany mają dość dobre recenzje i wyglądają super. Pytanie, czy tylko ten sprzęt nadaje się też do odsłuchów z niskim natężeniem dźwięku.

 

Co myślicie o Eposach M12.2? Może to dobra baza i powinienem na nich oprzeć budowę systemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek moja szczera i dobra rada: wybierz najpierw kolumny, a potem dopiero dobierz wzmacniacz, ktory je napedzi. Albo odwrotnie - kup mocny, dobry wzmacniacz, a potem zestawiaj go z roznymi kolumnami. Wydaje mi sie, ze pierwszy wariant - budowanie systemu od kolumn jest lepszy i latwiejszy. Pisze to pod wplywem Twoich rozterek: raz lampa, raz NAD, raz Rega. Moge sie wypowiedziec tylko na temat tego NADa 320. Sluchalem go wczoraj u kolegi z kolumnami AA Phoebe III. Podobalo mi sie srednio. Mocno srednio, bo brakowalo dynamiki, ataku instrumentow i detali oraz konturow. Mialem wrazenie, ze ten wzmak po prostu nie byl w stanie wykorzystac potencjalu tych kolumn. Nie rozumiem dlatego zachwytow nad nim i fali rekomendacji. Przejrzalem wlasnie dzial opinii, gdzie kilka osob napisalo w zaletach 'dynamika'. Dla mnie ten wzmak posiada wszystko, ale nie dynamike. Dlatego posluchaj najpierw kilku roznych zestawien, a to da Ci juz jakis poglad. Nawet przypadkowych zestawien warto posluchac w drodze z pracy do domu - bedziesz mial punkt odniesienia.

I tak jak inni radzili - zainteresuj sie powaznie sprzetem uzywanym, bo nowe klocki za ta cene... hmmm graja w sumie jakos, ale mozna znacznie lepiej. Szczegolnie jesli masz np.kogos na wyspach albo w DE, gdzie jest wiele fajnego sprzetu w dobrym stanie.

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda,

 

Dzięki za rady - masz rację, zacznę od kolumn. Co do Nada.. to, że nie podobała Ci się aplikacja z AA, to nie musi oznaczać, że ta para się nie lubi. Ludzie często kupują stoliki za 1k PLN, żeby poprawić sobie dźwięk zestawu za 5k PLN, a zapominają kompletnie o adaptacji akustycznej pomeszczenia - może to zawiodło. Ja mam ten komfort, że buduje od początku pokój dzienny, do słuchania muzyki. Uważam, że poprawna adaptacja akustyczna to >50% sukcesu, niezależnie od sprzętu. Niestety nie jestem osłuchany, nie otrzymam też do domu kilku zestawów na sprawdzenie. W sklepie nie odtworzę warunków lokalowych. Pisałem też o możliwości słuchania muzyki.. cicho, to wszystko sprawia, że trudno się zdecydować na nawet kilka modeli, bo ich po prostu nigdy nie słyszałem, a jedynie czytałem recenzje. Stąd moja prośba do kolegów nieco bardziej osłuchanych i doświadczonych w zagadnieniu.

 

Jeśli ktoś ma coś do dodania, będę wdzięczny. Słuchać można, ale przecież całego rynku nie odsłucham ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek83, 2 Maj 2010, 19:52

 

>Witam po przerwie.

>

>Panowie, sprzęt oczywiście mam zamiar odsłuchać samodzielnie i dopiero wtedy podjąć decyzję. Muszę

>jednak na początek wytypować coś, co chcę sprawdzić.

>

>Szczerze mówiąc, zaczynam się zastanawiać nad lampą.

 

odsłuch, jak sam już wiesz, to sprawa pierwszorzędna, ale wiedz też, że sprzęt odsłuchany gdzieś tam, w twoim pokoju ma prawo zagrać inaczej.

Jeżeli myślisz o lampie, wiedz, że kasa którą masz zamiar przeznaczyć na sprzęt, starczy tylko na używany wzmacniacz lampowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdaję sobie z tego sprawę.. i cicho powiem, że zaczynam się przekonywać do second-hand.

 

Jest jeden problem z używkami - nie da się ich posłuchać przed zakupem :(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

szczerze Ci dopinguję w dokonaniu dobrego wyboru. Wiem, że nie jest to łatwe. Sam miałem problem taki jak Ty - rozglądałem się za używanym sprzętem, a w marketach tylko nowe buble. Przy odrobinie zgłębienia tematu można jednak uchronić się od spektakularnych wpadek. Drugi system (obecnie mój główny) budowałem właśnie zaczynając od kolumn, które dobierałem z określonymi kryteriami. Dobierałem, to słowo na wyrost - typowałem, czytając tu na forum i na audioreview.com głównie. Zaryzykowałem z dość rzadkim sprzętem (kolumny Castle), do których stopniowo dobierałem resztę. Skońćzyło się na prawie zupełnie brytyjskim systemie, z japońskim wzmakiem. Wszystkie elementy to używki. Poza czyszczeniem i regulacją wzmaka udało się bez wtopy. Co do uzyskanego dźwięku, to napewno jest w nim trochę przypadkowości - osłuchany tez nie jestem, ale korzystam z każdej okazji, by nawet w MM posłuchać jak coś gra. I stwierdzam, że to co zestawiłem gra b. przyzwoicie i pozwala mi cieszyć się muzyką. A to już coś!

Co do adaptacji akustycznej, to racja - też uważam, że jest ona b. ważna. Niebawem, za miesiąc, zacznę remont domu, a w nim pokoju odsłuchowego. Myślę, że będzie lepiej niż obecnie, choć i teraz wydaje mi się, że salon dzienny jest tak ustawiony, że gra to b. przyjemnie, bez wzbudzeń i podbic.

 

A co do NADa, to może masz rację, choć przekonany nie jestem. W przypadku słabo zaadaptowanego pokoju (tak było u kumpla), dźwięk powinien być ostry, narzucać się. Nie było tak. Był po prostu wolny. Złapałem się na tym, że przy ulubuionych płytach (Clapton unplugged, Vivaldi obój, AMJ Farat, AYO, etc.) nie tupałem sobie nogą do rytmu, co jest podświadomym papierkiem lakmusowym. Podobno producent AA sam zaleca elektronikę NADa, ale mnie to zestawienie nie przekonuje. Choć może trzeba było podkręcić bardziej volume...? Nie wiem. Tu nie chodzi o ganienie NADa (choć w kontekście Twojego otwierającego wpisu rozważ to), ale o fakt, by podkreślić, jak ważne jest posłuchanie w miarę możliwości przed zakupem, choć kilku klocków, by móc do nich odnieść chociażby recenzje innych sprzętów, których posłuchać nie można.

 

Wydaje mi się też, że z używanym sprzętem nie ma tyle żalu, jeśli stwierdzi się, że to jednak nie to. Ale takie wnioski przyjdą i tak po roku lub więcej sluchania, i następny system będziesz budował już bardziej świadomie, celowo. Trochę jak z budową domu ... ;-)

 

powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

co myślicie o kolumnach Harpia Acoustics Pat? Na stronie harpii piszą, że kolumny grać mogą w metrażu od 10m2, są łatwo sterowalne szczególnie przez wzmacniacze lampowe. Chyba jest szansa, że któryś z budżetowców da radę je napędzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.