Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego wymieniamy kable?


kaszanka7

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko mam do osob, ktore licznie pozbywaja sie wszelkiej masci kabli czy to glosnikowych, zasilajacych czy innych. Co jest powodem takiego zabiegu. Czy rozczarowanie ze nic nie uslyszeli po ich podpieciu do zestawu, czy jednak odkrycie ze inny kabel ,,gra'' lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to pytanie to tylko prowokacja, czy prowokacyjna próba zaspokojenia ciekawości ? :)

 

Odpowiedź wydaje się być prosta. Niektórzy sprzedają bo znaleźli lepsze, niektórzy pozbywaja się zakupionych bo zawiedli się na nich przy bliższym poznaniu, a inni dlatego że z tego żyją...

 

Jeśli chciałeś wywołać kolejną dyskusję na temat tego czy kable "grają" to,... może Ci się udać. Tylko, po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie bylo moim celem wywolywac wrogich nastrojów. Moze jest tak ze wiele osob zwyczajnie nie slyszy kabli i umie sie do tego przyznac, inni wydali mae pieniedzy i mimo ze nie slysza zmian trwaja w przekonaniu ze jest lepiej, a inni jeszcze najzwyczajniej w swiecie wymieniaja kable bo slysza roznice. Tyle i tylko tyle. Sa mysle takie osoby ktore z biegiem lat z biegiem kolejnych odsluchow zmienily swoje postrzeganie tego tematu i maja teraz odwage sie do tego przyznac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się jedynie przyznać, że istnieją bardzo drogie kable, których sensu kupowania wogóle nie widzę bo nie słysze w nich nic nadzwyczajnego... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka: to najprostszy, najmniej problemowy i w sumie najtańszy sposób na zaspokojenie odwiecznej potrzeby ciągłego "polepszania" brzmienia własnego systemu. Kolumny zmienić trudno, strata na odsprzedaży znaczna, wzmacniacz - podobnie. A kabelkami można żonglować prawie do woli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włożyliśmy kupę szmalu i energii w rozbudowę toru, to kable mozna wymienić choćby dla spokoju sumienia. Jako "ostatni szlif".

 

Dla mnie ma to sens tylko wtedy, gdy reszta toru jest przezroczysta. Wtedy dopiero jest czas na kable.

 

Niestety wielu początkuących audiomaniaków jest przekonana, że kable potrafia poprawić niedostatki reszty toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>fakamada

No dobrze, a jak sprawdzić, czy tor jest przezroczysty? Trzeba go posłuchać, ale nie posłuchamy, bo kable są za 2,50 i tak w kółko....., tutaj zaczyna się mania kupowania kabli.....

 

Tak jak fakamada powiedział: jeśli system nie gra jak trzeba, to kable nie załatwią sprawy.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No dobrze, a jak sprawdzić, czy tor jest przezroczysty?

 

No właśnie... problem nie instnieje gdy zdamy sobie sprawę, że wszystkie kable są przezroczyste. Mogą różnić się barwą, ale nie dodadzą szczegółow tam gdzie ich nie ma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakamada, 26 Kwi 2010, 14:15

 

>Mogą różnić się barwą, ale nie dodadzą szczegółow tam gdzie ich nie ma...

 

Może i zadne kable nic nie dodadzą, ale nieodpowiednie bardzo łatwo Cie ich pozbawią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry kabel nie traci szczegółów w sygnale nie zamazuje ich , to jest filtr pasywny RCL

im tańsze kable to bardziej ingerują pojemnością i indukcyjnością w pasmo

oczywiście są to małe różnice ale sprawne ucho wychwyci, jak ktoś nie słyszy różnicy

to niech kupi najlepszy kabel na świecie procab dobry i tani 5pln za metr :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czy sa tu osoby, ktorych postrzeganie tematu kabli wszelkiej masci zmienilo sie radykalnie. Byli przykladowo na AS i tam usluszeli to ,,cos'', a moze znw inni brali udzial w slepym odsuchu i porownywali swoja sieciowke za 20 kzł z kablem od żelazka i okazalo sie ze nie slyszeli roznicy. Czy sa osoby ktore umia sie do tego przyznac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy w kable nie wierzyłem i uważałem ich wymianę za niepotrzebną stratę pieniędzy. Znalazłem jednak kable głośnikowe, które spowodowały, że dźwięk stał się dużo lepszy niż był poprzednio. Mimo że w moim przypadku był to wydatek okupiony wieloma wyrzeczeniami nie żałuję wydanych pieniędzy. Z kablami jest tak jak z resztą toru - trzeba po prostu trafić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największymi przeciwnikami dobrych kabli są Ci, kótrzy ich nigdy nie słyszeli... przy czym nie wystarczy podlączyc dobrego kabla do słabego systemu (jak kolega powiedział one niczego nie dodają, a nawet potrafia obnazyć).

 

Jeśli ktoś slyszy róznice, to moze jedynie dojść do wniosku że nie ma sensu trzymac pieniedzy w kablach i je sprzedać, zmieniając hobby np. na motoryzację. Historie o cudownych nawróceniach w wyniku slepych testów, włozyłbym miedzy bajki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszanka7, 26 Kwi 2010, 14:22

 

>...a czy sa tu osoby, ktorych postrzeganie tematu kabli wszelkiej masci zmienilo sie radykalnie.

 

Tak, moje zmieniło się radykalnie po tym jak znalazłem przypadkowo regulacje bass/treble we wzmacniaczu (opcja dostępna tylko z pilota i przez rok czasu nawet nie wiedziałem, że coś takiego w ogóle mam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zwolennik żonglowania keblami powinien dobrze rozważyć relację kosztów do efektów.

 

Czy w przypadku danego systemu wydanie kilkuset zł na kable będzie miało wiekszy wpływ na brzmienie, niż np. wydanie tej kwoty na resztę toru (tuning cd, wymiana elementów w zwrotnicy kolumn etc.) ?

 

Wątpię. Jeśli system jest dopieszczony i wszystkie podobne zabiegi zostały już rozpatrzone to oczywiście jest to odpowiedni czas na kable na kable jako "ostatni szlif"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się z czystym sumieniem przyznać, że nie słyszałem różnicy w moim systemie a po dołożeniu niby to audiofilskiego kabla dźwięk był gorszy. To mnie najbardziej zdziwiło. Tak, dobrze rozumiecie: system gra lepiej z kabelkami za 5zł niż za 300zł....

 

Jeśli jednak kable mają wpływ na dźwięk, to wychodzi na to, że nie trafiłem na odpowiedni kabel....

 

Druga teoria jest taka, że mój zestaw nie potrzebuje dobrych kabli, wystarczą mu właśnie zwykłe....

 

Mogę się też przyznać, że na początku wydawało mi się, że faktycznie, kupię kabel i on mi wzbogaci niedostatki reszty toru, bzdura totalna. Jeśli system ma niedobory w torze i nie są to kable, to nawet najlepszy nic z tym nie zrobi... Ale nadal pozostaje pytanie jak sprawdzić system, czy jest przezroczysty, jeśli same kable nie są, to system tym bardziej.... i dlatego chyba zmienia się te kable, ponieważ nie ma innej metody na dobór brzmienia. Tak jest właśnie z obecnie produkowanym sprzętem. Natomiast kiedyś nie było takich problemów, owszem firmy dodawały czasami do swoich klocków swoje kable, ale wyglądały normalnie i może faktycznie coś poprawiały, ale chyba bardziej jako dodatek, żeby ładniej wyglądało, bo sam system dobrych kabli nie potrzebował.

 

 

Mój zestaw posiada zwykłe kable, według opinii, nie powinienem słyszeć basu, a słyszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawdziwych ślepych testów w audio. Są najwyżej testy z zawiązanymi oczami, ale z prwadziwa "podwójnie ślepą próbą" nie ma to NIC wspólnego. Polecam to hasełko na Wikipedii chociażby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, 26 Kwi 2010, 14:40

 

>Ja mogę się z czystym sumieniem przyznać, że nie słyszałem różnicy w moim systemie a po dołożeniu

>niby to audiofilskiego kabla dźwięk był gorszy. To mnie najbardziej zdziwiło. Tak, dobrze

>rozumiecie: system gra lepiej z kabelkami za 5zł niż za 300zł....

 

To mnie akurat nie dziwi. W większości systemów lepiej zagraja kable, które eliminuja część informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę są kable "lepsze" i "gorsze" ?

 

Przecież nie da się objektywnbie stwierdzić, że kable 99,9% miedzi jest brzmieniowo lepszy niż 99,9% srebra.

 

Mogą być lepsze w danym systemie. I to wszystko. Dlatego nie widze usprawiedliwienia dla wysokich cen niektórych kabli. Wystarczy spojrzeć właśnie na Procab, który oferuje realną cenę za miedziany kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakamada, 26 Kwi 2010, 14:53

 

>Mogą być lepsze w danym systemie. I to wszystko. Dlatego nie widze usprawiedliwienia dla wysokich

>cen niektórych kabli.

 

Pomogę Ci. Usprawiedliwieniem jest istnienie frajerów lub "frajerów" gotowych takie ceny płacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakamada, 26 Kwi 2010, 14:53

 

>Przecież nie da się objektywnbie stwierdzić, że kable 99,9% miedzi jest brzmieniowo lepszy niż 99,9%

 

... widocznie róznice w kablach nie zależą tylko od stopnia czystości miedzi.

Obiektywnie da sie stwierdzić, ze są kable lepsze i gorsze w konkretnym systemie. Nawet jeśli nie ma w tym zadej magii, pieniądze wydaje sie za zdolnośc niektórych firm do osiągania zamierzonych, powtarzalnych wyników. Kwestia sensu wydawania pieniedzy, nie powinna stanowic przedmiotu dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less, 26 Kwi 2010, 14:55

 

>Pomogę Ci. Usprawiedliwieniem jest istnienie frajerów lub "frajerów" gotowych takie ceny płacić.

 

... o , a to jest klasyczny przykład zachowania sceptyków. Pomimo "buractwa", zycze Ci abys kiedys mógł postrzegac kwestie wydania kilku tysięcy w kategoriach przyjemności, a nie jakiegos niewytłumaczalnego i niezrozumiałego zjawiska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pieniądze wydaje sie za zdolnośc niektórych firm do osiągania zamierzonych, powtarzalnych wyników.

 

 

Skąd ta pewność ? Wg mnie płaci (nówie o DROGICH kablach) się niestety za to,że firma potrafi przekonać kupującego o takich wynikach, a nie za to, że je osiąga.

 

W teorii i tak najlesze są tasmy bez żadnej izolacji. Wcale nie drogie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może od innej strony, system mój macie w "O Mnie", co możecie polecić? Nie jest to zamierzenie pokazania, że wiem lepiej, nie, nie! Chcę po prostu, żebyście mi podali przykłady kabli, które mogą coś w moim systemie zmienić.....

 

Zgadzam się troszeczkę z Less`em, to prawda, że ludzie płacą grubą kasę za kable, które ponoć grają..., czysta reklama.

 

Skoro lepszy kabel daje gorsze efekty, to chyba nie dlatego, że w systemie pojawiło się więcej informacji.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, 26 Kwi 2010, 15:10

 

>Dobra to może od innej strony, system mój macie w "O Mnie", co możecie polecić? Nie jest to

>zamierzenie pokazania, że wiem lepiej, nie, nie! Chcę po prostu, żebyście mi podali przykłady kabli,

>które mogą coś w moim systemie zmienić.....

 

W Twoim systemie najwiecej wniosłyby oryginalnie konfekcjonowane kable głosnikowe VdH. Na niskim poziomie cenowym to najrozsądniejsza opcja do tranzystorów. Zabawy w IC, bym sobie odpuscił na poczatek. Mówiac o kablach, mam na mysli wyroby firm, które wiedza co robią i robia to powtarzalnie.

 

>Zgadzam się troszeczkę z Less`em, to prawda, że ludzie płacą grubą kasę za kable, które ponoć

>grają..., czysta reklama.

 

Tez się z tym zgadzam. Na tym polega kazdy biznes. nie kazdy produkt jest kierowany do tej samej grupy docelowej. Nie zgadzam sie tylko na dyskusje oparta o rózne niewybredne epitety.

 

>Skoro lepszy kabel daje gorsze efekty, to chyba nie dlatego, że w systemie pojawiło się więcej

>informacji.....

 

Wlasnie dlatego. Szczególnie sprzet tranzystorowy (o ile nie jest z wyzszej półki) jest narazony na gorsze wyniki po wpieciu kabli, które beda lepsze w sprzecie, w którym nie trzeba bedzie nic zasłaniac.

 

Poza tym, porównujac kable za 5PLN i 100PLN nadal krecimy sie w tym samym budżetowym worku przypadkowych produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź!

 

 

>>Poza tym, porównujac kable za 5PLN i 100PLN nadal krecimy sie w tym samym budżetowym worku przypadkowych produktów.

 

No właśnie szkoda mi było kasy na droższe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, 26 Kwi 2010, 15:52

 

>No właśnie szkoda mi było kasy na droższe....

 

Dla samego testu zawsze mozesz pozyczyć. Nie trzeba kupować.

Poza tym, jesli ktos jest szcześliwy ze swoim okablowaniem, to po co sie nad tym zastanawiać ;) ?

 

Jak uczy doswiadczenie, nie kazda zmiana jest dla kazdego równie istotna.

Wydawanie pieniedzy nie ma sensu. Ryzyko zawodu, jest zbyt wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.