Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego wymieniamy kable?


kaszanka7

Rekomendowane odpowiedzi

whitesnake>

 

A czy zgodzisz się ze mną, że sensowna wymiana okablowania MUSI pociągać za sobą zmianę tegoż również wewnatrz kolumny, jak i zmiany elementów zwrotnicy ? (np. srebrny kabel > srebrna cewka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakamada, 26 Kwi 2010, 16:01

 

Tak, zgadzam się. Ogólnie zgadzam sie z teorią najsłabszego ogniwa.

Nie zgadzam sie tylko z dyskusjami w stylu: nie słyszałem tego kabla, ale jego kupno jest głupotą go bo w zwrotnicy i tak mam cewkę z 30m cienkiego drutu!

 

Jesli ktos nie podlączyl, nie posluchał i opowiada cos tylko na podstawie swoich uprzedzeń to mnie nie przekonuje.

 

Wiem, co mam w zwrotnicy, sam wybierałem swoje okablowanie wewnatrz kolumny i wiem co wnosza kable głośnikowe. Wiem to z doswiadczenia, a nie z tego co któs mi powiedział, albo o czym przeczytałem.

 

Mam to szczeście, ze wiedza mi nie przeszkadza w czerpaniu przyjemności z muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem, że w swoim budżetowym zestawie wymieniałem głośnikowe 3 razy i za każdym różnica była wyraźnie słyszalna, nawet dla takiego laika jakim jest moja narzeczona. Była w stanie stwierdzić jakie zmiany w dźwięku nastąpiły po wymianie kabli, raz o wymianie dowiedziała się kilka dni po fakcie :) a dla ludzi, którzy twierdzą, że nie słyszą kabli mam dobrą radę, zajmijcie się majsterkowaniem albo rozwiązywaniem krzyżówek, ewentualnie hodowlą gołębi pocztowych, bo przy posiadanym stanie głuch(p)oty pociechy z audio już wam nie wiele zostało.

pozdrawiam więc przy głuchawych gamoni :D i życzę powodzenia z nowym hobby

 

ps. jeżeli ktoś poczuł się urażony moją wypowiedzią, to dobrze, zrobiłem to celowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszanka7 ja znalazlem jak na razie kilka powodow:

 

- uzalzenienie od polepszania (kable tego nie robia ale wyuobraznie podczas wpinanaia coraz to drozszych juz tak) tzn zgadza sie sa i grajace kable ale to tzw efekt specjalnego ukombinowania ktore nie jest w ogole konieczne w koncu system ma grac tak jak potrzebujemy a nie przewodnik elektryczny ktorym prad ze wzmacniacza do kolumny przeplywa bo przey normalnym przewodniku bedzie prawidlowo.

 

- marketnig audio ze kabel poprawia brzmienie - w ktory wpadaja oczywiscie ludzie (majac nadzieje a nie wiedzac ze sprzet powinien dawac odpowiednia charakterystyke a nie zmieniac ja kablami sztucznie ukombinowanymi

 

innych na razie nie kojaze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten się nada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chord odyssey 2. 19 posrebrzanych drucików o średnicy ,4mm (reson 0,6) w izolacji teflonowej całkowity przekrój 12awg ok 3,2mm2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21279-100006295 1272299695_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Bo poprzednie kot przegyzł ;)

>

>Mam nadzieję, że to nie była sieciówka :)

 

Mi przegryzł sieciowy.

Nie wiem jak mu się ta sztuka udała, bo cały czas był wpięty do gniazda, a z izolacji na wszystkie strony wystawały pętelki z drucików. Błysk i wywaliło bezpiecznik dopiero, gdy zahaczyłem przewód podczas odkurzania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, 26 Kwi 2010, 14:40

 

>Ja mogę się z czystym sumieniem przyznać, że nie słyszałem różnicy w moim systemie a po dołożeniu

>niby to audiofilskiego kabla dźwięk był gorszy.

 

No to jak ... słyszałeś, czy nie słyszałeś? Bo jak gorszy - to chyba słyszałeś ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bardziej chodziło mi o to, że było jakby tak samo, ale było wszystko zlane ze sobą, zmiany barwy nie zarejestrowałem.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie usmiecham kiedy czytam ze dany kabel jest zbudowany z 99,9999% miedzi srebra czy innego przewodnika. Mysle ze 1 na milion z naszego forum ma mozliowsc to spardzic, a tak wiekszosc z nas po wypici 3 Żywców potem dostanie inne piwo i nie zarejestruje zmiany.

 

Ciekawe czy z kablami jest podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy probowal ktos takiego eksperymentu?

Jakis przyzwoity audiofilski kabel uznawany za dobry (chocby DNM Reson lub cos innego), uciac z rolki dwie pary o roznych dlugosciach, powiedzmy 2,40 cm i 1,70 cm. Nastepnie bez konfekcji wpiac w swoj system jedna z par i sluchac kilka dni. Po ich uplywie zmienic na druga pare i odnotowac zmiany. Pomijam tu problem tzw. wygrzewania kabli, jezeli jest to potrzebne uprzednio wygrzac.

 

Czy juz po takiej wymianie kabli nie wystapia zmiany dzwieku, ktore moglyby sugerowac ze mamy do czynienia z kablami dwoch roznych firm?

Sam tego nie przeprowadzalem, ale jestem ciekaw jakie moglyby wyjsc wyniki. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniamy, bo żona tego raczej nie zauważy, jak w przypadku pieca, paczka niewiele waży, można schować pod kurtką, nie trzeba kupować nowego stolika jak zdarza się w przypadku nowych klocków, przesyłka z zagranicy (ebay, audiogon) jest stosunkowo tania, no i dużo jest takich wariatów jak my, więc stosunkowo łatwo sprzedać dobry, albo raczej powiedzmy uznany, kabel innemu wariatowi. Słyszę różnicę, więc moim zdaniem warto czasami popróbować, wymiana kabli, jakby to powiedzieć, jest mało uciążliwa. Zależnie od kabli i systemu, ale w niektórych przypadkach piszę się na ślepy test, jakby jaki oszołom się znalazł, co to powie że prund to prund. Starczy? Ja czasami zmieniam, na razie nie wnoszę do domu nic pod kurtką;) Pozdrawiam, Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadalem pewnemu gosciowi na bocznicy tzw wierzacemu w kable wiec tylko konkluzja:

 

przewod ma dawac jak najmniejsze tlumienie sygnalu elektrycznego albo po prostu rowne tlumienie w calym pasmie i to jest dobrty kabel nawet jesli bedzie sie srednio podobal (a wiec nie bedzie korekty zgodnej z naszymi preferencjami) a prawdziwa zmiana nastepuje juz podczas zmiany sprzetu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu

 

Nic nie zrozumiałeś. To co napisałeś na bocznicy to prawda tyle tylko, że inaczej podana. Niezrozumiała nawet dla Ciebie ;)

 

PS

 

Kto Ci nakładł do głowy, ze ja słyszę lub nie słyszę kabli albo jestem ich zwolennikiem lub nie.

 

Najlepszy system to system bez kabli i tyle ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Najlepszy system to system bez kabli i tyle ;P

 

Pewnie :). np. gitara akustyczna, albo fortepian...

Trzeba poswiecić troche lat żeby ładnie zgrało, ale żadne kable tego nie przeskoczą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu

staram się wybierać kable z rolki o najlepszym możliwym współczynniku jakość cena

a chord jest w tym obszarze :) dalej szukać obecnie nie muszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do zdania tych, którzy odpowiedzą na pytanie w treści wątku: „bo kablami można najłatwiej manipulować w systemie”.

Odwieczna dążność człowieka do poszukiwania zmian ot cała tajemnica. Nikt nie usłyszał żadnych zmian, ale skoro tylu tu na forum słyszących je ludzi, to trzeba zmieniać, aż znajdzie się tego Grala. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Dlaczego wymieniamy kable?

 

Odpowiedź: Bo są. Jest masa na rynku kabli, które po prostu kuszą, aby je kupić, spróbować "posłuchać" - "a nuż będzie lepiej niż teraz?". Są one wielokolorowe, często śliczne i pięknie marketingowo podane. Nic tylko kupować, próbować, polepszać, eksperymentować, wygładzać średnicę lub basy ;)

 

Wymieniałem różne kable ponieważ uważałem, że ich zmiana przyniesie poprawę dźwięku moich systemów na lepsze. Kupowałem więc coraz to droższe i droższe, czyli logicznie myśląc - na coraz lepsze kable, o bardziej zaawansowanej technice, wykonaniu, technologii, etc. Zatrzymałem się na Acrolincach serii 6N oraz srebrnych Siltechach (czyli kablach IC za ok. 1000zł lub głośnikowych za ok 500zł/mb). Niestety, zmiany w dźwięku zawsze były wyłącznie kosmetyczne, na granicy percepcji słuchu lub autosugestii. Nie potrafiłem ocenić czy gra lepiej (po zmianie kabla) system, czy mój mózg tylko taką ma projekcję. Obecnie używam prawie wyłącznie tanich kabli (takich do 50-100zł) - głównie Belkin i Monacor. Jest nieźle - muzyka gra, a prawdziwe zmiany słychać po wymianie np. wzmacniacza, odtwarzacza płyt CD, zastosowaniu ustrojów akustycznych, a nawet po zmianie taśmy magnetofonowej z metalowej na chromową :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, 26 Kwi 2010, 21:17

 

>Zatrzymałem się na Acrolincach serii 6N oraz srebrnych Siltechach (czyli kablach IC za ok. 1000zł lub głośnikowych za ok 500zł/mb).

 

Autor wątku wyraźnie pisał o drogich kablach, a nie o sensie szukania różnic w budzetówce.

Przerzucanie drutów z podobnej półki moze miec swój sens, ale może tez się znudzić.

 

Nie wierzę, że ktoś moze nie usłyszeć różnicy w kablach - może najwyżej nie widzieć sensu w wydawaniu na nią pieniedzy. To jednak dwie rózne kwestie.

 

>a nawet po zmianie taśmy magnetofonowej z metalowej na chromową :)

 

Kazdy ma swój fetysz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Nie wymieniam, bo po co? Dużo większą i wyraźnie słyszalną zmianę uzyska się przesuwając kolumny o kilka cm lub nieznacznie zmieniając kąt ich dogięcia. Nie mówiąc już o zainwestowaniu kwot jakie niektóre osoby wydają na kawąłki miedzi/srebra w dobrą adaptację akustyczną, która przyniesie obiektywną, mierzalną i niezaprzeczalną poprawę w zakresie jakości brzmienia. A jeśli ktoś adaptację ma już za sobą, pozostaje jeszcze mnóstwo płyt, które warto mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.