Skocz do zawartości
IGNORED

YAMAHA A1 vs AX1 czy warto dopłacać?


manioslawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić jeden z w/w wzmacniaczy, przeznaczenie 50/50 stereo/KD ? Moje pytani brzmi następująco czy warto dopłacać to 500zł do AX1 , parametry mają podobne, KD będzie tylko 5,1?

Będę wdzięczny za każdą sugestię, jak te wzmaki wypadają tak naprawdę w stereo powiedzmy czy w porównaniu z musicalem fidelity e100 którego posiadam będzie wielka przepaść?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie posiada / dał tych klocków i nie może podzielić się wrażeniami, czy ktoś miał styczność i z jednym i z drugim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem AX1 i mogę śmiało powiedzieć, że jest to sprzęt dużo lepszy od dzisiejszych amplitunerów do 10000zł. Stereo powinno wyjść na poziomie nowego wzmaka z pułapu cenowego 2000-3000k. W kinie będzie super - jak na każdym flagowym klocku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś może styczność z A1 i może przypadkiem w jakiś sposób miałeś okazje je porównywać ? Przeglądałem forum, przejrzałem parametry i za wiele to one się nie różnią poza kilkoma systemami , w ax1 z tego co wiem jest lepiej wykonany pilot ale nigdzie nie mogłem znaleźć porównania brzmieniowego o ile takie istnieje. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku AX1 kino może być ciut lepsze. W stereo nie spodziewał bym się wielkiego postępu w stosunku do A1. Miałem kiedyś DSP A1000 na bazie którego powstała A1 i mogę powiedzieć, że charakter dźwięku tych wzmaków jest podobny. Na twoim miejscu brał bym AX1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Warto troche dopłacić za AX1.Jest troche nowszą konstrukcją, ma bardziej rozbudowane menu i wiecej opcji do kina,w środku wygląda identycznie jak AZ1 ale w innej obudowie.AX1 już posiada pozłacane gniazda i pod główne kanały i centrala można podpiąć wtyki bananowe,kolejną zaletą a może i wadą jest elektroniczny potencjometr.W A1 siedział jakiś alps który niestety jak na te lata się zużywa ale wyglądał ładniej bo posiadał diode z czytelnym odczytem poziomu głośności.W AX1 wogóle nie widać czy jest ściszony czy podgłoszony,dopiero podczas ściszania/podgłaszania na wyświetlaczu się pojawia dB meter,i jeszcze co do potencjometrów to są tak wysterowane że w A1 już na samym początku mocno podgłasza a w AX1 dopiero od połowy skali zaczyna się coś dziać.AX1 ma nowsze przetworniki PCM 1704 na wszystkie kanały i po cyfrowym lest lepiej od A1 mozna powiedzieć że bardzo dobrze.

Brzmieniowo w stereo wypadły podobnie.Procesor bardzo dobrze sobie radzi nawet z filmami divx odtwarzanych w pro logic.Zaden Pioneer mi tak nie zagral w pro logicu jak a1,czy ax1.W kinie nawet nie musze ingerować w equalizer wszystko brzmi dynamicznie i niczego nie brakuje.Miałem na początku DSP-A1 potem się przesiadłem na DSP-Z9 i obecnie posiadam DSP-AX1 z którego jestem bardziej zadowolony niż Z9 w którym obsługa i funkcjonalność co całkowita porażka.Bez włączonego telewizora nawet nie ściemnisz sobie wyświetlacza i jest takim mułem że trzeba poczekać min 5 sekund żeby zmienić źródła z analogowego na cyfrowy oraz wiele opcji które są niepotrzebne dodane.

Niestety bardzo ciężko kupić w BDB stanie DSP-A1 nawet w tej chwili widnieje na 99% A1 którego kiedys kupilem uszkodzonego i musialem zwrócić poniewaz nie gral jeden kanal,potem widziałem że znów ktos go kupił,dowiedziałem się że potencjometr był do wymiany i zostało to naprawione ale czemu znów jest na sprzedaż to nie wiem chyba tak co chwile zmienia wlaścicieli.Dopiero za 2gim razem trafil mi się dobry.Pilot faktycznie gorzej się obsługuje niż w AX1 niektórzy nawet na stałe wyciągają klapke żeby byl funkcjonalniejszy.Dla mnie minus w A1 to brak wejścia component.Niestety nie podłączy się źródeł jak blu-ray czy tunera HD albo i kompa.A szczerze powiem że jest to bardzo praktyczne.

Nie wiem co więcej napisać na temat różnicy tych sprzętów,napewno w najbliższej przyszłości nie zamienie go na inny amplituner gdyż nie ustępuje nowszym sprzetom jeśli chodzi o parametry.może i nie ma dekoderów HD ale można podłączyć poprzez zewnętrzny analogiem.U siebie podłączonego mam w BI-Ampingu z jeszcze dodatkowym wzmacniaczem,mozna uzyskac ciekawy efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Interesuje mnie ten egzemplarz czy ktoś może zna użytkownika, czy cena jest ok?

 

A przyszedł mi jeszcze inny pomysł do głowy a jak by puścić mojego musicala jako końcówka i jakiś w miare amplituner do tego przez preout a tyły i centralny przez amplituner? Co wy na to ? Czy lepiej spisze się Yamaha???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że jednak lepiej bedzie MF zostawic i dokupic amplituner z pre-out,lub Procesor dsp np Yamaha-800.A1,ax1 to swietne maszyny,ale z osobnym wzmakiem bedzie lepiej.Tak zreszta ma wiekszosc osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w kinie dam mi to więcej satysfakcji od tych dwóch flagowców. A co np byście zaproponowali z dobrym PREOUTem bo wyczytałem na forum że o to też nie jest wcale tak prosto no i nie koniecznie tanio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz dobrze Ci radzi. Dokup dsp 800 i masz świetne kino pełną gębą a i kasy zostanie sporo. Dsp 800 można już kupić za 400 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400są ale trafiają się rzadko za tyle i najczęściej bez pilota. A czy preout w tym wzmaku bardzo się różni od amplitunerów tej firmy bo jak mam dać za to 600-700zł w ładnym stanie to nie wiem czy nie lepiej kupić jakiś ampli z preoutem lub też dopłacić te 4 stówy i mieć kino z A1 a może dałoby rade wygospodarować MF+A1 no chyba że macie inne propozycje nie koneicznie musi być Yamaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twój wybór,a1 za 1000 pln tez ciezko dostac,a sa juz mocno zmeczone i rzadko w idealnym stanie,inne amplitunery np Yamaha RX-v 1300,1500,1700 jeszcze drozsze tylko zastanów sie czy potrzebne ci jest az 6,7 końcówek mocy jak bedziesz używał tylko 3 ,chyba ze potrzebujesz tak jak ja np nowych dekoderów HD wtedy tylko nowsze amplitunery 7,1.Jednak dekodery hd sa zdecydowanie lepsze w amplitunerach niz w blu-reyach.Nie którzy twierdza ze dobry jest stary amplituner czy wzmacniacz i do tego blu-rey z wyjsciami analogowymi,ale odtwarzacze mają bardzo lipne te dekodery,trzeba zapłacic min 2000 tys za w miare przyzwojty odtwarzacz który ma dekodery na poziomie sredniej klasy amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to działa na tej zasadzie że jak mam dobry dekoder HD w amplitunerze to bylejaki bluray zagra na podobnym poziomie co dobry bluray z starym ampli po analogu. Pytanie na przyszłość a pytam bo w dziedzinie kina jestem totalnie zielony. Co do końcówek to niepotrzebne mi są bo będzie to napewno 5.1 na 7.q nie mam miejsca pokój 18-20m także nie miałbym gdzie tego upchnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest.podam ci przykład np Taki AX1 bez dekoderów hd swietny klocek cena około 1800-2000 tyś do niego potrzebujemy Blu-reya z dekoderami HD na pokładzie te najtańsze Samsungi 3600,4600,Sony s560,s760,Panasonic 80 to lipa .musimy kupic np Philips-9500,Pioneer 51,lub wyzsze modele ale to straszne zamulacze wczytuja płyty wiecznosc.Jednym sensownym jest własnie ten Philips-9500.Koszt około 1800 pln.Druga wersia to amplituner z hd np Yamaha -765,Marantz-5003,Onkyo-706,Harman-255.Wszystkie w cenie około 1800-2500 pln.Do tego multimedialny LG-370,lub Sony s-370.Czytaja wszystkie formaty łączą się z internetem w 2 sekundy,oraz szybkie jak błyskawica.Koszt około 400-500 pln.Wybór zależy od ciebie .Nowe maja gwarancje i nie sądze aby takie odtwarzacze żyły długo tak wiec lepiej nie ryzykowac z używańcami.Amplitunery i wzmacniacze starsze sa napewno lepsze i działają długo bez awarii,wiec mozna zaryzykowac szczególnie Yamahy są nie do zajechanie acz kolwiek z a1 są już problemy,bo ciezko dostac egzemplarz w dobrym stanie technicznym.Dla mnie lepszym wyborem był Amplituner nowy z 24 mies gwarancja za 3000 tyś Marantz SR-6003.Który jest napewno gorszy od np Yamahy ax1,ale mam do niego wzmacniacz PM-7003,który robi za końcówke mocy w stereo i gra to juz duzo lepiej niz ax1.Dla mnie ta droga była lepsza.Pamietaj że dobry wzmacniacz juz posiadasz nie wiem tylko czy ma on main-in,bo pre-out nic ci nie daje.Chyba ze bedziesz go podłaczał do wyjscia liniowego.tabe,aux.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardziej zależy na stereo niż kinie domowym to proceror kina jak dsp-e800 by wystarczył ale to prawie to samo co dsp-a1 nieco okrojony z opcji i końcówek mocy dla stereo.AX1 ma wiecej możliwości i nie chodzi o ten dodatkowy tylni centralny z którego mało kto korzysta.Nie pisze dlatego że jakurat go posiadam i to musi być najlepiej ale dlatego że miałem wiele amplitunerów nawet droższych i konfoguracja AX1 z dodatkowym wzmacniaczem przyniosła lepsze efekty niż np sam DSP-Z9 z wbudowanymi końcówkami mocy.Jeśli faktycznie twój wzmacniacz ma wejście main-in to bardzo dobre rozwiązanie w połaczeniu wraz z amplitunerem,tak jak napisał Dariusz964 żeby podłączyć do niego lepszego wzmaka.A1 jak i AX1 posiadają main in/out a takze central in/out.W moim przypadku pierwszorzędne miejsce ma KD a stereo na 2gim planie więc wybralem lepszy aplituner kina.I tak kolumny mam podpięte pod inną końcówke mocy przez pre-out a wyjścia z AX1 wykorzystuje tylko do surroundowych i centrala.Dodatkowym plusem jest to że nie wykorzystane kanały można zastąpić do osłużenia czego kolwiek np.do niewielkiego sub-woofera pasywnego podłączonego interkonektem z sub/out do main/in.

Co do tego wystawionego na allegro to nie znam sprzedawcy,jedno powiem że w tej chwili jest tego więcej i ceny spadły.Kiedys jedynie raz na 5 miesięcy była jedna sztuka AX1 i to w cenach powyżej 2tys.DSP-Z9 było więcej i można było kupić taniej niż w tej chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę jeszcze na chwilę wątek.

Powiedzcie mi bo mam możlwość kupa :

 

* RX-V1300 rds za 800zł

* DSPA-A1 za 1000zł

 

który wybrać , jakie są za i przeciw itd ? Konstrukcje wiekowo i gabarytowo troche się różnią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzę dobrze sprawdzić tą DSP-A1 ! Rzadko mozna trafić już w pełni sprawny model. Zanim kupisz pokręć troszkę potencjometrami itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aż tak często się zdarzają problemy z potencjometrem. Byłaby ona kupowana od prywatnej osoby nie od zadnego handlarza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić osobiście go na miejscu przed kupnem,potencjometr na wszystkich kanałach powinien reagować identycznie od najmniejszego poziomu głosnosci,najprosciej wpiac słuchawki i powoli podglaszać tylko ze na sluchawkach dotyczy 2ch głownych kanałow.Przesyłki to też bym się obawiał bo raz wysyłałem DSP-A1 i niestety nie doszła w całosci a zapakowany byl bardzo dobrze,może jakies zimne luty sie zerwały?Szczegułów nie otrzymałem w tej sprawie.Najprostrzym sposobem zeby sprawdzić amplituner to wejscie w menu serwisowe przez przytrzymanie SET + i jednoczenie NEXT potem go włączyć.W menu mozna puscić sygnal testowy z szumem,by-bass i inne rzeczy tak jak stan wypalenia wyswietlacza ,błedy itp.Spis błedow i funkcje znajduja sie w manualu serwisowym ktory można swobodnie źciągnąć z sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi daliście do myślenia z tą wysyłką itd. Będzie to wysyłane ,pewnie kurierem nie będę miał możliwości sprawdzenia sprzętu na miejscu. A jak wygląda tu sprawa z ceną warto brać ją za 1000zł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz po prostu przestrzegamy cię przed błędami, które często popełniają początkujący w temacie audio. Czyli napaliłem się na sprzęt i muszę go jak najszybciej nabyć. Kilka ofert na allegro i jest. A potem okazuje się, że mimo zapewnień sprzedawcy nie jest w cale tak kolorowo. Pisano już o tym w kilku wątkach. DSP A1 w stanie bez zarzutów jest naprawdę trudno spotkać i warto obejrzeć a przede wszystkim posłuchać i przetestować taki wzmak na miejscu przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem a1 uszkodzona w transporcie 300zl naprawa ale dziale super. Denon 1910 uszkodzony transport kolejny Denon uszkodzony,Projektor uszkodzony. Nigdy już nie wyśle takiego sprzętu. Nawet dobrze zapakowany ważący 25kg ampli zostanie uszkodzony na skute wstrząsu a obudowa i karton będą bez śladu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro kupowales a1 przed swietami bozego narodzenia jakis czas ja posiadasz czyli masz wyrobione o tej marce i tym modelu pewne zdanie podziel sie z nami:) w szczegolnosci z uzytkownikami Onkyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę powiedzieć po tym ampli nie mam zamiaru kupować żadnej innej maszyny jest zaje....

Mój pionek stereo nawet nie stal obok. A wszystkie Denony które miałem 3806,1910,1908 to szmelce wszystkie te nowe opcje auto kalibracja itp sa zbędne choć nie mogłem w to uwierzyć. W A1 jest prostota która robi cuda. Wszystkie dodatkowe ustawienia mam na 0. Moje zdanie im mniej bajerów tym lepiej. Za taka kasę to bajka. Do puki inna marka ampli nie wpadnie do mojego domu za free i jej nie przetestuje zostaje przy Yamaha. Jedynie co to może jakiś wyższy model np z9 za to mogę zabulić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokers, 11 Maj 2010, 12:37

 

>daro kupowales a1 przed swietami bozego narodzenia jakis czas ja posiadasz czyli masz wyrobione o

>tej marce i tym modelu pewne zdanie podziel sie z nami:) w szczegolnosci z uzytkownikami Onkyo

 

Qrwa następny klon... Ale tym razem masz idealnie pasującego do siebie nicka. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.