Jump to content
IGNORED

Sonus Faber


Adrian
 Share

Recommended Posts

Jestem zachwycony dźwiękiem SF Amati Homage. Niestety jak dla mnie to tylko marzenie, jeżeli chodzi o zakup tych kolumn. Pomyślałem więc o tańszych modelach jak Electa Amator II, Guarnieri Homage, czy Cremona, (widziałem też gdzieś w jakimś czasopiśmie Cremona Audytorium ???).

 

Proszę więc wszystkich forumowiczów którzy posiadają te kolumny, jak i tych którzy mieli okazję ich słuchać o w miarę wyczerpujące wypowiedzi.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

sonus f. elektra amator to jedne zlepszych kolumn jakie słuchałem ,oczywiscie zalezy jeszcze wjakim zestawieniu.jasłuchałem z e zmodyfikowanym mcno lampowym burdiakiem i cd marantz cd 16-rewelacja ,co wyczyniaja kolumny podstawkowe to jest trudne do opisania ,mnóstwo powietrza ,stereofonia , przestrzen no iten baz powalający z nóg,mocno polecam!! p.s. to były jedynki!!

Link to comment
Share on other sites

sonus f. elektra amator to jedne z lepszych kolumn jakie słuchałem ,oczywiscie zalezy jeszcze wjakim zestawieniu.ja słuchałem ze zmodyfikowanym mocno lampowym burdiakiem i cd marantz cd 16-rewelacja ,co wyczyniaja kolumny podstawkowe to jest trudne do opisania ,mnóstwo powietrza ,stereofonia , przestrzen no iten bas powalający z nóg,mocno polecam!! p.s. to były jedynki!!

Link to comment
Share on other sites

Widzisz Adrianie jak sprzeczne opinie dostałeś. Marku - Ancient Audio to dobry sprzęt ale podłączaliśmy też do Faberów Nelsona Passa - jakiś model za kilkadziesiąt tys.. Te kolumny dla po prostu nie grają - mają zbyt wiele ograniczeń. Inna rzecz, że od niedawna interesuję się kolumnami hand made..to zupełnie inny wymiar dźwięku i wiele kolumn "firmowych" wypada dość blado - także pod względem wykonania i wykończenia.(!) Coraz częściej widzę jakie buble można kupić (tez kupiłem:( ) za ciężkie pięniądze..A im drożej tym gorzej...

Link to comment
Share on other sites

Dopóki nie zetknąłem się w wysokiej jakości kolumnami tzw. hand made miałem inne zdanie na temat jakość-cena. Jakość dźwięku zależy też od jakości wykonania. Większość obudów kolumn "firmowych" jest jaka jest i dopóki nie dotknąłem dobrej stolarki nie wiedziałem o tym. Dźwięk większości kolumn "firmowych" także pozostawia wiele do życzenia. Skrajnie mówiąc żadne kolumny sklepowe nie są warte swojej ceny ponieważ wykorzystując głośniki z tych kolumn można zrobić zestawy dające dźwięk z znacznie wyższego pułapu cenowego. Myslę, że dobre relacje ma sprzęt rodzimy (można go też nazwać hand made) - zarówno wzmacniacze jak i kolumny. Np. esa c.- zachodni analogiczny model to proac - cena 100% większa. Ostatnie kolumny które wywarły wrażenie swoim katastrofalnie złym dźwiękiem to były Jm Lab Cobalt 826 (8tys). Mój znajomy zrobił do nich nową zwrotnicę i wyszła stara prawda - Focal robi wyśmienite głośniki a JmLab fatalne kolumny.. Podrzuć mi mail - jeśli chcesz wyślę Ci parę "ciekawostek". Aha, mam namiary na 3 konstruktorów wzmacniaczy lampowych z okolic krakowa - też robią preampy lampowe..

Link to comment
Share on other sites

Guest Paul do Marcina

(Konto usunięte)

sam mam ProAci...Tabletki - a ostatnio ze kopulki do nich kosztuja-uwaga uwaga - 150zl!!!niezle, nie? no ale zwrotnica, czyli pomysl pierwszorzedny i chyba za to zaplacilem:) z gory dziekuje ci Marcinie za wszelkie informacje - niestety forumowicze nie wypowedzieli sie na moim zdaniem ciekawy temat przedwzmacniaczy lampowych - no ale moze na tygodniu bedzie lepiej:) moj mail : paul117@wp.pl ... pozdrawiam serdecznie - Pawel

Link to comment
Share on other sites

Guest Adrian do Marcina

(Konto usunięte)

Napisałeś:

„...wiele kolumn firmowych wypada dość blado - także pod względem wykonania i wykończenia.(!) Coraz częściej widzę jakie buble można kupić”.

Inny razem:

„Większość obudów kolumn firmowych jest jaka jest i dopóki nie dotknąłem dobrej stolarki nie wiedziałem o tym. Dźwięk większości kolumn firmowych także pozostawia wiele do życzenia”.

 

Więc albo ja tu czegoś nie rozumiem, albo to nie dotyczy kolumn Sonus Faber.

 

I jeszcze jedno twoje zdanie:

„Skrajnie mówiąc żadne kolumny sklepowe nie są warte swojej ceny ponieważ wykorzystując głośniki z tych kolumn można zrobić zestawy dające dźwięk ze znacznie wyższego pułapu cenowego”.

 

Czy zatem możesz mi udowodnić lub wskazać osobę która zrobi zestawy lepsze „dające dźwięk ze znacznie wyższego pułapu cenowego” wykorzystując głośniki kolumn Amati Homage, Guarnieri Homage czy Electa Amator II.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ależ szczegółowo przeanalizowałeś wypowiedź..kolumn trzeba przede wszystkim posłuchać a Ty mieszkasz pewnie daleko...mimo to zapraszam do krakowa.. Mając gotówkę = wartości SF można pokusić się o zbudowanie zestawu nie mającego sobie równych brzmieniowo do 50 tys. Problem aby w to uwierzyć. Też miałem wiele zwykłych bubli w domu ale na szczęście wyrosłem z tego...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.