Skocz do zawartości
IGNORED

końcówka mocy trazystorowa


fxx

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzałem się po kilku latach do pewnych zmian w sprzęcie. Jest to wynikiem pewnego zauroczenia dźwiękiem lampowym.

Dotychczas wyłacznie tranzystor.

Teraz jako pre wyłacznie lampa.

Zdecydowałem się na zmmiany w swoim głownym systemie: pre lampowy Cary z lampami NOS ale końcówka wyłacznie i tylko tranzystor.

Tranzystor na końcu jest konieczny bo nie lubię basu z lampy. Aktualnie jako końcówka pracuje połowa Classe (ma wejście na końcówke mocy) i jest nieźle, ale... do pre zdałaby się końcówka

 

Najchętniej sięgnąłbym po Audioneta i może YBA ale cięzko w dobrym stanie coś kupić. Nowego nie chcę bo koszt/jakości zbyt wysoki.

 

Wzmacniacz ma być przeroczysty detaliczny może nawet lekko kliniczny, z dobrą stereofonią, i trzymanym za mordę basem.

Nawet przy symfonice. Ma być słychać co robi facet w 3 rzędzie orkiestry.. ;-)

 

Co sądzicie o AUDIOMATUSIE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz klasy D bedzie trzymal bas za morde :o) Jednak musisz sprawdzic czy ten bas bedzie Ci sie podobal. Moze sie nagle okazac, ze Twoje kolumny maja wiecej basu (i to badzo dobrze kontrolowanego)niz bys sie spodziewal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa D tylko do basu byłaby dobra, bo co do reszty pasma to może być gorzej niż ze wzmacniacza liniowego. A więc w biampingu na basie - na pewno, a czy w całym paśmie to nie ręczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wzmacniacz ma być przeroczysty detaliczny może nawet lekko kliniczny, z dobrą stereofonią, i

>trzymanym za mordę basem.

>Nawet przy symfonice. Ma być słychać co robi facet w 3 rzędzie orkiestry.. ;-)

>

 

Szukaj Parasounda:) Zwłaszcza jak dość trudne kolumny... Dalej - AVM.

OMAK to lampa, która ma lepszy bas (szybkość, głębokość i wielobarwność) od niejednego tranzystora, nawet za kilka kzł...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem który mam jest taki że nie chcę sobie zrobić "downgrade" .

Parasound ma opinię raczej specjalisty KD. A Classe CAP150 który używam ma bardzo dobrą końcówkę.

Więc jak mam płacić i wymieniać to koniecznie musi być lepiej. Znacznie lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile chcesz na to przeznaczyć. Audiomatusy to chyba coś ok 6kzł za nowe. Polecił bym ci Passa X-250, ale to już 10-11kzł s/h, więc nie wiem czy się zmieści w budżecie. Alternatywnie możesz także spróbować X150 @ 7kzł. Wszystkie grają dźwiękiem czystym, przejrzystym, ale jednocześnie gładkim.

 

W porównaniu do Audiomatusa, z Passa będziesz miał słabszy bas, ale lepszą górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zabrzmi to przewrotnie lecz skoro tak kochasz lampe,to przy niej zostan.

Elberoth twierdzil,ze MPM-Y lepiej graja niz AUDIO NOTE za 20keuro.

Nie kupil jednak ich-bo prestiz[tak mysle].

Mam dla Ciebie propozycje-kup to urzadzenie-allergo nr aukcji 1013254158-wymien lampy na najlepsze

jakie mozna-dobierz wlasciwe kable-tzn.rca konekt+glosnikowy,musi byc swietne zrodlo do tego dobrane.

Zagra Ci tak,ze koncowki krella wysiadaja,nie mowiac o topowych integrach.

Znakomicie sie sprawdzi do tego rodzaju muzyki ktory preferujesz-to by bylo na tyle.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fxx, 28 Kwi 2010, 11:02

 

>problem który mam jest taki że nie chcę sobie zrobić "downgrade" .

>Parasound ma opinię raczej specjalisty KD.

 

Głównie dlatego, że ma znaczek THX na płycie czołowej:)))

Niekiedy warto/trzeba skonfrontować opinie z rzeczywistością. Duet Parasounda (2,5 kzł) z preampem lampowym GRA jak trzeba:) Do tego stopnia, że stwierdziłem, iż nie ma sensu dokładać kilka kzł za "być może trochę lepiej".

 

Oczywiście - każdy ma swoje priorytety i ale...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tary audiofil, 28 Kwi 2010, 13:14

 

>Pewnie zabrzmi to przewrotnie lecz skoro tak kochasz lampe,to przy niej zostan.

>Elberoth twierdzil,ze MPM-Y lepiej graja niz AUDIO NOTE za 20keuro.

>Nie kupil jednak ich-bo prestiz[tak mysle].

>Mam dla Ciebie propozycje-kup to urzadzenie-allergo nr aukcji 1013254158-wymien lampy na najlepsze

>jakie mozna-dobierz wlasciwe kable-tzn.rca konekt+glosnikowy,musi byc swietne zrodlo do tego

>dobrane.

 

Czy na pewno przeczytałeś to co napisał autor tematu ?

 

"Wzmacniacz ma być przeroczysty detaliczny może nawet lekko kliniczny, z dobrą stereofonią, i trzymanym za mordę basem.

Nawet przy symfonice. Ma być słychać co robi facet w 3 rzędzie orkiestry.. ;-)"

 

Bo tak czasami czytając to forum, mam wrażenie że niektórzy użytkownicy wszystkim chcą sprzedać 'swoją' wizję dźwięku ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy tez-nie uwazasz??

W takim zestawwieniu co podalem-jest mnostwo kombinacji i robienia tzw.swojego dzwieku-lecz skoro

uwazasz inaczej -nie przecze masz takie prawo,podalem tylko przyklad i zechcialem sie podzielic

swoim doswiadczeniem-uwage przyjalem i w pelni szanuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 28 Kwi 2010, 13:38

 

>Lampy tez-nie uwazasz??

 

Również używam lampy i ogólnie końcówki lampowe bardziej mi się podobają, niż ich tranzystorowe odpowiedniki :-)

 

Z postu założyciela tematu wywnioskowałem jednak, że lampa nie jest to to, czego szuka. Nie będę mu zatem narzucał MOJEJ estetyki dźwięku. Zamiast tego, podałem mu przykład urządzenia, które powinno spełnić JEGO oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem kilka lamp i mam też w swoim drugim zestawie.

Nie spotkałem lampy która by miała bas mi odpowiadający. Może za 20-30k ale to powyżej.

Chciałbym się zmieścić w 10 k,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu jest system moich marzeń, doszły monobloki Audioneta AMP II :-)

z pre Cary gra to .. idealnie:

rozdzielczość góry z lekkim posłodzeniem lampy i bas ideał, tam gdzie trzeba i tyle ile trzeba, trzymany za mordę.

wszystko połączone XLR :-) to jest piękne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.