Skocz do zawartości
IGNORED

jaki cd do denon pma 500ae?


keneth82

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem dowiedzieć się jaki kupić cd do tego wzmacniacza bo jak narazie mam jakis tani dvd. Podłączone to jest do kolumn Wharfedale 8.4. Mam do dyspozycji 2000 tys i chciałbym zeby to było nowe cd. Najcześciej słucham rockowej muzyki. Z góry dziękuje za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCD-1500AE żeby trochę pasowało do kompletu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze to jest podstawowy model ale w przyszłości napewno go zmienie. Narazie uwazam ze mam najsłabsze żródło wiec chcem kupic jakis przyszłosciowy ale cos do 2tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCD-710AE. Masz USB z obsługą iPODa, mp3 itp. na chwile obecną powinno wystarczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówcą 1740 do PMA-500 to włąsciwa parka . 2 kzł warto wydac na lepszy wzmak albo kolumny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba jednak najpierw na miejscu kolegi w kolumny zainwestował. Suma sumarum DVD można jeszcze na upartego znieść ale diamondy nie budzą dobrych emocji... chyba,że 8 grają lepiej od powiedzmy 9 czy 10, których miałem okazje posłuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja nie bawiłbym się w USB. Jeżeli to ma być sprzęt do odtwarzania audio to niech to będzie samo CD. Tu do DENONA polecam DCD-500AE lub DCD-700AE. Pewnie to i tak bez większej różnicy - chyba, że cenowej. Chciałbym zapytać przedmówców o ich sprzęt audio - z czego korzystacie i jakiej muzyki słuchacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt masz w 90% w "O Mnie" każdego z forumowiczów, a gusta muzyczne można łatwo znaleźć w wyszukiwarce, czytając jednocześnie opinie o tym co kto miał, ma i chciałby mieć no i co o tym sądzi.

 

Może mój wpis nie jest jakoś specjalnie merytoryczny ale ciut wysiłku i wszystko stanie się jasne. Każdy ze stałych bywalców po tysiąckroć mówił o swoim doświadczeniu ze sprzętem, muzyką więc lektura jest długa i ciekawa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz Denon to nie 500 tylko nowy 510 lub 710 lub jeszcze niesprzedawany u nasz 1510.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję, że wymiana elektrolitów w zwotnicy Diamondów serii 8 na MKP plus równie drobna ingerencja w ten wzmacniacz podniosą poprzeczkę dla źródła grubo wyżej od odtwarzacza dvd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iryys A możesz coś więcej powiedzieć o tej wymianie elektrolitów (tak jak dla laika, łopatologicznie ;)) Mam 8.3 i zastanawiałem się nad jakimś podrasowieniem tego cuda techniki ;) Czyli co gdzie wymenić i co to ewentualnie może dać :) Zwrotnica wiem co to :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica jest po drugiej stronie terminali zaciskowych. Cztery śruby i jest Twoja ;-) Tam są dwa kondensatory - 8,2uF - 20uF. Kupujesz takie same wartości, ale MKP i wymieniasz (20 uF nie dostaniesz, są 22uF) Trochę ciężko to potem włożyć do kolumny, ale warto się pomęczyć. Polecam. Znakomicie poprawia się przestrzeń i lokalizacja żródeł. Poza tym, w 8.3 warto zasypać komorę balastową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 to podstawowy model denona,dosyc słaby sonicznie ,wiec jak kupisz podobny cedek 500 lub 510 to bedzie to.Nie warto kupowac cos z wyzszej polki bo wzmak ktory masz jest dosyc slaby jakosciowo i roznicy i tak nie uslyszysz.Lepiej pogon wzmaka,powiedzmy nawet za pol ceny i kup cos porzadnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mysle ze warto kupic wyzszy model, niekoniecznie denona, a petem jak bedzie mamona zmienic wzmak na wyzszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewono wymiana wzmacniacza da ci wi ecej niż cd. tylko fajnie by bylo gdybyś kupił z 2 ręki. za 2000 można kupić używany wzmak który gra tak jak nowe za 6 więc myśle, że jest sie nad czym zastanowić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iryys Dzięki za info. A te kondensatory to kupić PPE czy PA, 630VDC 250VDC? Jakie są różnice bo nie mogę wyguglać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu stanalem przed podobnym problemem, ponieważ mam resztę sprzętu tak samo budżetowa jak ty, doszedłem do wniosku ze nie warto jednak wydawać jakiś większych pieniędzy bo to nie ma sensu przy tej klasie. Kupiłem wiec marantza cd63 za kilkadziesiąt złotych. Z całego systemu jestem bardzo zadowolony i myśle ze jest to dobry zestaw startowy żeby teraz, spokojnie podnosić poleczki wyżej mając świetny punkt odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam zostawic te dvd i nie kupywac nictylko wzmacniacz zmienic? Bo celowo chciałem zmienc ten sprzet na NAD i właśnie chciałem kupic cd NADa. Co o tym myślicie czy to wogóle bedzie jakas róznica jak kupie cd czy szkoda głowe sobie zawracac cd a kupic wzmaka używanego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli o tym zestawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ochłoń... Jeśli masz ciężko odłożone 2tysiące, to nie podpalaj się na zmiany pod wpływem impulsu, rankingów, czy porad nawet najmądrzejszych Forumowiczów.

Inną sprawą jest, gdy możesz sobie poprzerzucać trochę używanego sprzętu, godząc się na ewentualne koszty przy odsprzedaży, szukając tego jednego ciekawego zestawu, który zagra akurat najlepiej dla Ciebie i w Twoich warunkach akustycznych (o tym też pamiętaj)

Mając na uwadze to, co napisałem ( o ignorowaniu "dobrych rad") możesz śmiało zignorować moją (:))

btw : Zestaw NADa z linku niewarty raczej tych pieniędzy, a sam C320 nie będzie jakimś krokiem w przód, w stosunku do Twojego (c370 to bym qpił...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw Nada jest jak najbardziej wart swojej ceny.Nowy kosztował prawie 3 tys.Jak w dobrym stanie jst to bierz nie patrz,wzmak jest bardzo mocny,neutralny barwowo,zas cedek jest bardziej miekki,powinno to razem niezle grać.Za reszte kasy nakup sobie full dobrej muzyki,bedziesz happy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą, osłuchany jestem bardzo umiarkowanie, więc za rady się nie zabieram.

Pamiętam z przełomu ostatniej dekady, z czasów gdy faktycznie słyszałem wszystkie zestawy poniżej 5000zł - że po pierwsze NAD320 kosztował jakieś 1500 zł ( a nawet taniej w zestawie z 520ką)a po drugie mnie osobiście się nie podobał. Zresztą, mój dobry kolega koniec końców kupił zestaw 370/540 i był bardzo, ale to bardzo zadowolony. Tak więc nie ma mocnych na ... odsłuch. Trzeba samemu.

Apel do Kolegi powyżej - jeśli już kryptoreklama, to uczciwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może za tą 370ką bym się na twoim miejscu oglądał... Ale ze starych klocków masz też do wyboru wysokie Sony ES, wysokiego Kenwooda , Marantza jeśli lubisz straszne bum na basie, to nawet i Jamaszkę . Poczytaj forum, wątków od groma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz teraz nie wiem czy lepiej ogladac sie za wzmacniaczem czy za cd? A moze złożyć cos ze starszych klocków tylko teraz co? I żeby pasowało do moich kolumn i grało dobrze rock i cięższe brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wzmaka wymień. a gdybyś poszedł jeszcze dalej i chciał wymienić kolumny to mam paradigm studio 40v3 i zastanawiam się czy ich nie wymienić a do metalu i rocka są super, poczytaj:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.