Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic TH-50VX100E vs. Pioneer PDP-LX5090


...darek...

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle

1 Maj 2010, 21:44 Tobie kolego już nic nie pomoże. Kiedyś prosiłem o kulturę, ale widzę że dalej jej brak, zatem, odpier**l się dziadu.

 

ejdzent

2 Maj 2010, 00:25 Ta sztuczność spowodowana jest min. właśnie filtrami polaryzacyjnymi oraz zbytniej kompresji (sprzętowej) sygnału.

 

szwed75

2 Maj 2010, 10:13 Dla Kylego nie ma już ratunku jak napisałem wyżej.

 

hojlo1

2 Maj 2010, 11:41 Podpisuję się obiema rękami.

 

americano

2 Maj 2010, 13:44 Bla, bla, bla.

 

americano

2 Maj 2010, 13:55 A po cholerę miałeś tyle sprzętu audio? Czego szukałeś w dźwięku? Chciałeś usłyszeć jak trawa rośnie? Po co ten cały Hi-End nie lepiej jakaś wieżyczka SONY?

To samo tyczy sie obrazu, większość wybiera LCD ponieważ to co widzi jest nowe, inne, wyraźne ostre, kolorowe (aż za bardzo) i to ich kręci. Na dłuższą mete nie da się tego oglądać i nie ma nic wspólnego z naturalnością.

Nie od dzisiaj wiemy że badania rozpoczęte w latach 70-tych w zakresie budowy nowego "wyświetlacza" telewizyjnego pochłonęły bardzo dużo pieniędzy (LCD), firmy muszą je teraz odzyskać. Firmy te uprawiają obecnie agresywny marketing promując gównianą technologię. Gdyby chodziło tylko o promowanie to pół biedy, firmy te nie dopuczczają innej technologii do głosu (OLED, TMOS i TV LASER). Jeszcze niedługo dojdzie do tego że ludzie będą pisać bzdety że LCD jest lepsze od CRT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek_z, 2 Maj 2010, 15:30

 

>1 Maj 2010, 21:44 Tobie kolego już nic nie pomoże. Kiedyś prosiłem o kulturę, ale widzę że dalej

>jej brak, zatem, odpier**l się dziadu.

 

Ostatnia twoja "kulturalna" wiadomość na moim PW to też coś w stylu (tutaj ponownie cię cytuję) :

>(...) odpier**l się

 

... i jeszcze śmiesz apelować o kulturę ? - BUAHAHA

 

 

witek_z, 2 Maj 2010, 15:30

>kolorowe (aż za bardzo) i to ich kręci. Na dłuższą mete nie da się tego oglądać i nie ma nic

>wspólnego z naturalnością.

 

Przesycone kolory na LCD to efekt nieprawidłowych ustawień - Ja nie lubię przesycenia więc po prostu nie ustawiam wyświetlaczy LCD w tryb "sklep".

 

Reszta to co piszesz to bzdury ... np. "blokowanie" przy wprowadzaniu OLED czy "nie dopuszczanie" technologii konkurencyjnej (plazmowej) przez firmy produkujące LCD. Dowodem tego że bzdury piszesz jest producent matryc LCD czyli firma Samsung i jego telewizory plazmowe - fakt ... "nie dopuszczają" jak diabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle

2 Maj 2010, 17:38 Tak zgadza się, kiedyś napisałem bardzo ostro na PW a było to spowodowane bardzo ostrym napadem na moją osobę, sytuacja powtórzyła się ponownie, więc nie dziw się. (ja pierwszy wtedy i teraz nie zacząłem obrarzać)

 

cyt. "Reszta to co piszesz to bzdury ... np. "blokowanie" przy wprowadzaniu OLED czy "nie dopuszczanie" technologii konkurencyjnej (plazmowej) przez firmy produkujące LCD. Dowodem tego że bzdury piszesz jest producent matryc LCD czyli firma Samsung i jego telewizory plazmowe - fakt ... "nie dopuszczają" jak diabli."

 

Ja nie napisałem o blokowaniu przez producentów technologii plazmowej tylko INNEJ, i to nie są żadne bzdury. Zobacz jak tania jest technologia OLED a mimo wszystko Sony za taki mały wyświetlacz który wyprodukował kazał sobie płacić krocie. Jest firma koreańska (zapomniałem nazwy) która też ekran chyba 32" wycenia wysoko. TV Laser też jest w powijakach, jedynie Mitsubishi coś tam działa i chce się przebić. (ale wiadomo mafia nie pozwala) W innych dziedzinach życia również do takich działań dochodzi. [medycyna oraz motoryzacja, (jeśli nie wiesz o czym mowa poczytaj)]

A najbardziej wkurza mnie jak słyszę w sklepie gdy sprzedawca opowiada bajki kupującemu jaka to plazma jest zła (pamiętam jak dziś, jakiś 32'LCD samsung (1600 zł) cyt. "o wiele lepsza czerń niż w plazmach, lepsze kolory, 100 Hz, ostrzejszy obraz i mniej prądu pobiera" - to właśnie jest(k**wa) agrestwny marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 2 Maj 2010, 17:38

>Przesycone kolory na LCD to efekt nieprawidłowych ustawień - Ja nie lubię przesycenia więc po prostu

>nie ustawiam wyświetlaczy LCD w tryb "sklep".

 

otóż właśnie LCD ciężko jest ustawić tak aby przy takich niskich nastawach dawał dobry obraz a na pewno nie ma porównania do plazmy, powód jest prosty - różnica kontrastu w plaźmie/LCD

jeszcze nie spotkałem takiego LCD z którego ustawienia (obojętnie jak bym nie kombinował) byłbym zadowolony (a preferuję dosyć "ciemne" nastawy)

jak ktoś preferuje mniej agresywny obraz (cieplejsze barwy / niska jasność / nie przesycone kolory) to zdecydowanie bardziej mu się spodoba plazma bo tak ustawiony obraz wygląda tam bardzo dobrze z uwagi właśnie na dobry kontrast, na LCD w zdecydowanej większości przypadków takie ustawienie rzadko jest możliwe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej większość dokona zakupu LCD. Wystarczy spytać sprzedawcy co jest lepsze i od razu słyszymy odpowiedź, że LCD a jednym z głównych argumentów na nie odnośnie PDP jest pobór prądu a następny to wypalanie. Toż to brednie ale Kowalski je łyknie bo nie ma czasu wejść na forum i czegoś się sensownego dowiedzieć na temat wyżej wymienionych technologii. Lecz gdyby nawet miał ten czas i wszedł na nasze szanowne forum to też niewiele by się dowiedział gdyż tutaj lepiej bić pianę i być ciągle na nie. Koledzy trochę samokrytycyzmu, obiektywizmu i kultury... Jestem osobiście bardzo zadowolony z Plazmy ale nie mówię, że Lcd jest blee gdyż obie technologie mają plusy i minusy oraz swoich zagorzałych zwolenników. Tam gdzie dwóch się kłóci trzeci korzysta a są nimi użytkownicy projektorów. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem przed wyborem telewizora i szukałem w plazmach i LCD. Chciałem wydać ok 3,5k więc nic nadzwyczajnego za te pieniądze się nie kupi. Plazmy w marketach za 2-3 były bardzo średnie, a LCD podobały mi się Toshiby (przynajmniej marketingowcy nagrali niezły filmik demonstracyjny). Zależało mi na naturalnym obrazie, głównie kino, koncerty, trochę Battlelfield'a BC2 :), a programy TV raczej sporadycznie... Dlatego też plazma wydawała mi się najsensowniejszym wyborem, aczkolwiek nie w tym przedziale cenowym, który sobie ustaliłem. Im dłużej przyglądałem się LCD na wystawach, tym bardziej się zrażałem przejaskrawionymi barwami, nienaturalnymi barwami. Na szczęście trafiłem w końcu na Panasonica serii G20 i już wiedziałem, że trzeba dołożyć parę groszy, bo to jest to czego do tej pory szukałem. Nowa matryca, poprawili jakość obrazu odtwarzanego w nasłonecznionych pomieszczeniach, obraz w filmach jest naturalny, stonowany, czas reakcji 0.001ms i 600Hz - w tym przedziale cenowym naprawdę ciężko będzie znaleźć lepszy telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułowy Pioneer PDP-LX5090 jest już trochę na rynku i starzeje się, powiedz czy widziałeś, porównywałeś go Panasonicem G20? bo to nowa technologia a część procesu produkcyjnego plazm Pioneera trafiła właśnie do Panasonica, czy można to nazwać kontynuacją, udoskonaleniem przejętej technologii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technologia Pioneera raczej tu nie trafiła... G20 jest warty uwagi bo ma dobrą cenę i jest trochę lepszym tv od poprzedniego modelu - G10

najistotniejsza różnica między Pioneerem a G20 to wciąż czerń, dobra ale nadal nie aż tak głęboka jak w Pioneerze, reszta to poziom raczej porównywalny albo bardzo bliski Kuro

 

obserwuj testy wchodzących Panasonic VT20/V20 - ten pierwszy z wstępnych opinii ma już czerń jak Kuro

a tu inne parametry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111

 

Poziom czerni 0,01 cd/m2 z linku, który podałeś to raczej pobożne życzenie.

Zastsowano do pomiaru kolorymetr "LaCie blue eye pro", którego zakres pomiarowy wynosi 0,02 - 3000cd/m2. Uzyskany wynik jest poza dolnym zakresem pomiarowym kolorymetru !!!

 

źródło - strona LaCie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"LaCie blue eye pro" to fajny i niedrogi kolorymetr do kalibracji ale nie do pomiarów tak niskich poziomów czerni.

Tu trzeba użyć innej klasy przyrządu np. Klein K10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czym mierzyli, skoro im tyle wyszło to widocznie musieli użyć dokładniejszego

radziłbym zwrócić uwagę na kontrast jaki im tam wyszedł, 15.000:1 to chyba żaden tv tyle u nich do tej pory nie uzyskał

Kuro 5090 w pomiarach jaki miał poziom czerni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111

 

"nie wiem czym mierzyli, skoro im tyle wyszło to widocznie musieli użyć dokładniejszego"

 

Ależ wiadomo czym mierzyli. Przeczytaj następną stronę tam jest link.

Dlatego napisałem że poziom 0.01 cd/m2 to pobożne życzenie i nie traktuje tych pomiarów poważnie. Ta sama uwaga do kontrastu na tak wysokim poziomie.

Ostatecznie podali poziom 0.03cd/m2 / niestety na innym obrazie pomiarowym/ i jest poziom bardziej realny dla tego czujnika. Przynajmniej mieści się w jego zakresie pomiarowym ale i tak nie jest dokładny ponieważ jest robiony na granicy czułości miernika.

 

Nie wiem jaki poziom czerni ma Kuro.

Jeśli nawet gdzieś ktoś zmierzył to i tak takie porównania bedą miały jakiś sens tylko wtedy gdy oba pomiary były dokonane tym samym kolorymetrem, na tych samych obrazach pomiarowych i na tym samym źródle obrazu.

 

Aby to solidnie zmierzyć trzeba użyć kolorymetrów zupełnie innej klasy, które są piekielnie drogie i dla fanów pomiarów TV niedostępne.

Łatwiej, prościej i obiektywniej to postawić oba wyświetlacze obok siebie i ocenić na oko wyświetlając na obu poziom 0, 5 i 10 IRE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż w kwestii pomiaru tej czerni pewnie masz rację, nie wiem ile 0,0x ma naprawdę Panasonic VT20 ale z opinii osób, które miały z nim styczność właśnie naocznie wynika, że w tej serii czerń jest w końcu "całkowicie czarna" a nie prawie czarna jak poprzednie serie Panasonica czy innych producentów

więc coś z tego Pioneera chyba w końcu trafiło do Panasonica ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż (poprzednik pisał, by mniej narzekać...,więcej rozsądku).

Zamiast każdy tekst odbierać "osobiście", lepiej przeczytać...kilka razy.

 

Idąc za jego radą doczytałem tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...że stosują już "własny" kolorymetr (DIY)i nawet kompletny opis budowy jest (także soft itp).

 

Po drugie, co jest przeszkodą, by emaila do nich wysłać (jak ktoś ma obiekcje)? ;)

--------------------------------------------

 

Wracając do tematu - uważam (czysty subiektywizm)że nowy sprzęt często ma sporo poprawek w kwestii wyświetlania obrazu.

Oczywiście zależnych także od ceny.

 

Znajomy z Kuro 60' wprost powiedział, że dal niego minimum akceptowalne do oglądania to 720p o "przyzwoitym" strumieniu.

 

Co do zachwalanego Philipsa (LED) też ok , ale już na horyzoncie są LCD-LED z lokalnym podświetlaniem i do tego oddzielone sekcje będą miały indywidualne "wygaszania".

 

Tak to się toczy. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111

 

W modelach V zastosowano inną szybę, przyciemnioną. Panasonic określa ją jako filtr wysoko kontrastowy wersja Pro. Zatem poziom czerni musiał zejsć dużo niżej osiągając poziom,który chyba każdego zadowoli.

W kraju jest sprzedawany najwyższy model 50VT20 /lepsze sterowanie subpolowe/ z dwoma parami okularów w cenie startowej 10 kzł.

W tej sytuacji zakup Kuro LX5090 w tej samej cenie 10kzł staje się bardzo problematyczny i americano ma racje pisząc że "KURO zaczyna się kojarzyć jedynie z KURIOzalną ceną..."

Panasonic 50VT20 jest nowocześniejszym TV :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten Philips to już to: "224 diody LED oraz możliwość lokalnego podświetlania i wygaszania obrazu sprawiają, że model Philips 46PFL9704H/12 zachwyci widzów idealną, głęboką czernią i doskonałym obrazem o wysokim kontraście"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ejdzent - to nowe modele Cię znowu zachwycą:

"model 55-calowy posiada ich 1,200 (diod - moje)pozwalającą kontrolować miejscowe przyciemnianie niezależnych segmentów matrycy, gwarantując jej głębię."

 

Tak to się rozwija. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hojlo1

 

"Idąc za jego radą doczytałem tutaj:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>...że stosują już "własny" kolorymetr (DIY)i nawet kompletny opis budowy jest (także soft itp)."

 

Porównywanie kolorymetru DIY ze strony HCFR z profesjonalnymi urządzeniami których wartość osiąga dziesiątki tysię $$$ jest raczej zabawne :)

 

Aby dowiedzieć się jakiego urządzenia używano przy pomiarach VT20 wystarczy kliknąc na stosowny napis na tej stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tabelce pomiarowej kliknij na podkreślony napis "Ho do we Test TVs"

Ten kolorymetr jest dobrym wyborem dla Digital Versus gdzie oceniają fabryczne ustawienia TV i co można wycisnąć z TV po kalibracji. Do tego mierzenie czerni na poziomie zero IRE nie jest potrzebne. Kolorymetry Eye One i Blue Eye Pro wraz ze stosownym oprogramowaniem możesz kupić w kraju w cenach 700 i 1400 zł.

 

"Co do zachwalanego Philipsa (LED) też ok , ale już na horyzoncie są LCD-LED z lokalnym

>podświetlaniem i do tego oddzielone sekcje będą miały indywidualne "wygaszania".

 

Philips 9704 ma własnie takie strefowe wygaszanie podświetlenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locoloco /vel Kiki/ dobrze pokazał możliwości Philipsa 9704.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekzawa - to zacytuje Ci drugi fragment (bo nie zauważyłeś)w sprawie kalibracji:

 

"Po drugie, co jest przeszkodą, by emaila do nich wysłać (jak ktoś ma obiekcje)? ;)"

-------------

Tak ogólnie:

 

Dziwne trochę że ktoś jeszcze nie widząc (bo go w sprzedaży nie ma)już zrównuje TV który ma np. 1200 diod z 224 (sekcji podświetlającej zapewne też będzie wielokrotnie więcej)....?

 

Można przecież też zapytać (na tamtej stronce) dlaczego ten Philips (zachwycający) taką słabą czerń ma w teście:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z jednej strony powołujecie się na parametry laboratoryjne, potem do podparcia jakiejś tezy wystarczy tylko "test sklepowy" (nawet nie wiadomo czym mierzone...zerknąć na forum hdtv).

 

 

 

Właśnie mamy....to mamy to, co mamy.

Czyli interpretacje "pod siebie". :)))

 

 

 

Ps - to są tylko pytania, bo dziwi mnie że wnioski często są skrajne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i porównywałem wczoraj nową plazmę panasonica 50 calową VT20 (za 9.999 zł), którą tu ktoś wspominał. Wg mnie jest beznadziejna, nie warta nawet połowy tej kwoty! Czerń o dziwo jest dobra, ale poza tym biel jest brudna, zgaszona jak z wypalonego CRT i do tego wpada w odcień czerwieni. Nawet jeśli to się da skorygować, to i tak LED ma przewagę.

Powiem krótko. Sprzedawcy mają rację, plazma to przeżytek. Jedynie z sygnałem analogowym ma pewne zalety w stosunku do LED, ale nic co by ogólnie przeważało szalę, a na cyfrze to kicha. A już niedługo analog wyłączą i będzie tylko standard cyfrowy.

 

Nie ma już sensu ładować się w taką technologię, która już dawno, za czasów KURO osiągnęła swój kres możliwości. Ja na pewno tego nie zrobię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@americano - możesz coś bliżej napisać o "tych" sprzedawcach?

 

Możesz tez zdefiniować w czym to KURO osiągnęło kres możliwości PDP?

 

Rzucasz slogany - szukam po prostu potwierdzeń. ;)

 

Nie ja jeden chyba, szczególnie że znany i tutaj sprzedawca (z którym nie zawsze się zgadzam , ale nigdy nie posądzam go o złą wolę) całkiem rzeczowo ocenia nowe plazmy (na tle innych i nie tylko PDP).

Także poleca zmianę sygnału na dobry cyfrowy, jak to możliwe (co znowu jest w sprzeczności z tym co opisujesz wyżej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny test porównawczy w majowym AV autorstwa Filipa Kulpy, który chyba jako jedyny w polskiej prasie zna się na rzeczy, wie co i jak testować oraz stosuje pomiary.

Porównywał plazmę Panasonica G20 i nowego sonego na ledach, symbolu nie pamiętam.

Wnioski są jednoznaczne - w warunkach domowych po odpowienich ustawieniach plazma bije na głowę elcedeka, tak pod względem czerni, jak i kontrastu oraz kolorów.

Podpięcie plazmy po ledowym sonym było jak to określił ulgą dla oczu.

Pisze też coć, co w sumie jest pewną "oczywistą oczywistością" - że w supermarkecie pierwsze wrażenie będzie lepsze dla ledów, bo świecą jaśniej.

Tylko kto mieszka w Media Markt lub Saturnie? (oprócz sprzedawców, którzy spędzają tam jakby nie patrzeć znaczącą część swojego życia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli LCD świeci jaśniej od plazmy i nie da się tego ustawić w jego "menu", to taki model ma niedziałającą regulację jasności :] Mi się jeszcze nie przytrafiło spotkać takiego modelu by był taki problem ... jeśli więc Pan Filip Kulpa nie mógł ustawić niższej jasności na tamtym LCD, to coś jest tu nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przedmówca nie napisał że LCD świeci jaśniej od plazmy - przeczytaj tekst jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.