Skocz do zawartości
IGNORED

Kto w Polsce ma pojęcie o kablach audio?


marianek

Rekomendowane odpowiedzi

O kablach audio napisano chyba wszystko poza jednym-dlaczego (z naukowego punktu widzenia) jedne graja inaczej np. głosniej od drugich?To co pisza producenci drogich kabli jest kosmiczą brednią,np.audionova twierdzi,ze produkuje kable z BEZTLENOWEJ MIEDZi 8N-99,999999 !Zadzwoniłem ,zeby sie dowiedziec jak mierza ta czystosc i okazało sie ,ze to tajemnica.Stwierdziłem wtedy,ze nie da sie zmierzyc takiej czystosci-na to padła odpowiedz-MOZE SIE NIE DA,ALE MY TAK DOBRZE OCZYSZCZAMY MIEDZ,ZE NA PEWNO MA 8N !!! Tu dochodzimy do sedna problemu kabli,ze w Polsce chyba nikt nie wie co to jest monokrystaliczna miedz beztlenowa 8N-moze ktos wie lub zna kogos co zna sie w tym temacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znajdziesz jesli zapomniałeś ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marianek, 28 Kwi 2010, 17:53

>Zadzwoniłem

>,zeby sie dowiedziec jak mierza ta czystosc i okazało sie ,ze to tajemnica.Stwierdziłem wtedy,ze nie

>da sie zmierzyc takiej czystosci-na to padła odpowiedz-MOZE SIE NIE DA,ALE MY TAK DOBRZE OCZYSZCZAMY

 

Poniżej masz odpowiedź, bo w mądrości ludowej jest siła zaklęta i z upływem wieków zmieniają się tylko akcesoria nie ludzie ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 29 wpisow zaden nie dotyczył mojego wątku.Zastanawiam sie dlaczego na forum o audio pisza ludzie nie majacy nic ciekawego do powiedzenia i zaczynaja pisac jakies brednie.Czy to forum dotyczy audio ? Mnie interesuje temat kabli a jak kogos to tez interesuje to prosze o merytoryczne odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jakiej czystości jest miedź (chodzi o wewnętrzne okablowanie) w kondycjonerach Helion?....napisałem do producenta, ale nic nie odpisali:-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

marianek, 28 Kwi 2010, 18:56

 

>Na 29 wpisow zaden nie dotyczył mojego wątku.Zastanawiam sie dlaczego na forum o audio pisza ludzie

>nie majacy nic ciekawego do powiedzenia i zaczynaja pisac jakies brednie.

 

Zapytaj może tych, którzy kilka lat temu podjęli decyzję o wypier... sporej ilości wartościowych ludzi z tego forum, a tylko dla tego że głośno protestowali wobec akcji sprzedaży forum przez Lukara.

Ta akcja spowodowała zniechęcenie wielu osób, które zaprzestały aktywności na tym forum.

Efekt był łatwy do przewidzenia - nieudana wymiana pokoleniowa i gówanżeria na AS oraz nuda i wegetacja na audiohobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marianek - jesli chcesz czegos o kableach po elektroda albo fora techniczne naukowe itp tam szukaj specjalistow tutaj sa tzw sluchajacy a wiec osoby zazwyczaj nie majace pojecia o kablach (i dlatego kupuja za taka kase kable)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marianek - a i wazna sprawa nie ma czegos takiego jak kabel audio - to jest p oprostu kabel sprzedawany pod marka audio (bo to bardzo dochodowa sprawa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze Audionova sama oczyszcza ta miedz. Nie wyobrazam sobie by powazna firma placila chinskim dostawca za cos, czego jakosci sprawdzic nie mozna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to ma za znaczenie kto to oczyszcza i gdzie jak podpinasz do sprzętu i gra fajnie to po co sie zagłębiać, może lepiej nie wiedzieć i nie zawracać sobie tym głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Moonwalkera Audionovy. Naprawdę ktoś wierzy, że wewnątrz oplotu jest jakiś lepszy kabel niż ten za 6zł/m z MediaMarkt ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czapek86

28 Kwi 2010, 20:14

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 65 / 25 / 0 a co to ma za znaczenie kto to oczyszcza i gdzie jak podpinasz do sprzętu i gra fajnie to po co sie zagłębiać, może lepiej nie wiedzieć i nie zawracać sobie tym głowy.

 

po tym wpisie nie dziwie sie reakcji na moj post... gdyz prezentujesz to o czym pisalem w poscie w 100% - widac po wpisie

 

ps. czy naprawde lubiosz wydac 600zl za kawalek kabla ktory w ogole nie wiesz czy nie jest tym samym co jakikolwiek drut tylko sprzedawanym przez firme audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za drut ale słysze jak gra i jeśli kabel za 50zł zagrałby lepiej od takiego za 500 to chyba normalne ze kupiłbym za 50. Nie obchodzi mnie to z czego to jest zrobione w przeciwieństwie do ciebie, i tym właśnie sie różnimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>MOZE SIE NIE DA,ALE MY TAK DOBRZE OCZYSZCZAMY MIEDZ,ZE NA PEWNO MA 8N !!!

 

na 100% ta miedz jest po lampizacji! wiadomo gdzie! jakby co to walic na PW!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 28 Kwi 2010, 21:49

>Wzsystko wie Pan Futu o kawalku drutu!!

 

...uhuu uhuuu , tak mi się zrymowało tylko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co robi tyle huku głuchy futu, gdy mowa jest o własciwosciach audiodrutu...trututututu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Słuchałem kiedyś MIT-a za 12 koła

A Audioquest za 5-stów do mnie woła:

Wypierdziel tego MIT-ola.

 

Więc się pytam mocium panie,

Co to jest za zapytanie:

Że kabelek byle drogi,

Audiofil zaprasza w swoje progi ?

 

Wymień lampy, dobierz kablelki,

a będziesz słyszał wszystkie trelki.

Prawda taka audiofilska,

system gra a nie kabliska.

 

 

 

Roberto ;-)

Ps. Bardziej bliska niż kabliska, jest mi brandy Pliska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Lepszy od Martella, cognac Gautirera :-)

Choć jak to z kablami (koniakami) bywa,

Ważne co się z głośników wydobywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kto w Polsce ma pojęcie o kablach audio?

 

Jak to kto? Marianek!!

 

>O kablach audio napisano chyba wszystko poza jednym-dlaczego (z naukowego punktu widzenia) jedne

>graja inaczej np. głosniej od drugich?

 

A grają? A o ile głośniej? Kable wzmacniające?

To jakaś bzdura - nikt nie będzie zawracał sobie nią głowy, tym bardziej poważny naukowiec (bo niepoważnych jest większość).

 

>To co pisza producenci drogich kabli jest kosmiczą

>brednią,np.audionova twierdzi,ze produkuje kable z BEZTLENOWEJ MIEDZi 8N-99,999999 !

 

Hahah, i co z tego, przecież wystarczy je wystawić na chwilę na działanie powietrza albo wziąć w rękę, a od razu straci swoją czystość! Przecież ich odpowiedzialność za słowo jest żadna. Mogą pisać co chcą...

 

 

>Zadzwoniłem

>,zeby sie dowiedziec jak mierza ta czystosc i okazało sie ,ze to tajemnica.Stwierdziłem wtedy,ze nie

>da sie zmierzyc takiej czystosci-na to padła odpowiedz-MOZE SIE NIE DA,ALE MY TAK DOBRZE OCZYSZCZAMY

>MIEDZ,ZE NA PEWNO MA 8N !!! Tu dochodzimy do sedna problemu kabli,ze

 

Nie mierzą. Oni wypisują... oto i cała tajemnica!

 

>w Polsce chyba nikt nie wie co

>to jest monokrystaliczna miedz beztlenowa 8N-moze ktos wie lub zna kogos co zna sie w tym temacie ?

 

Nie rozumiesz trzech prostych słów:

- miedź

- beztlenowa

- monokrystaliczna

ani razem, ani osobno?

 

Ja znam kogoś, "co się zna w tym temacie", ale wiesz, tajemnica... ]:->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"""

 

Słuchałem kiedyś MIT-a za 12 koła

A Audioquest za 5-stów do mnie woła:

Wypierdziel tego MIT-ola.

 

Więc się pytam mocium panie,

Co to jest za zapytanie:

Że kabelek byle drogi,

Audiofil zaprasza w swoje progi ?

 

Wymień lampy, dobierz kablelki,

a będziesz słyszał wszystkie trelki.

Prawda taka audiofilska,

system gra a nie kabliska.

 

 

 

Roberto ;-)

Ps. Bardziej bliska niż kabliska, jest mi brandy Pliska.

 

 

"""

 

 

a dla pozostalych rymujacych graja kable :D:D:D:D:D:D

 

i pamietajcie na tego kto nie slyszy roznicy nie mozecie mowic gluchy gdyz taka osoba prawdopodobnie ma lepszy sluch od was wszystkich - poniewaz prowidlowy dzwink kobla to po prostu "ni grojocy kpbel:D:D:D""

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.