Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki ampl.Harman do zestawu JBL ES PAck


jastrzab1975

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moglby byc pomocny i dac rade ktore z amplitunerow Harmana wystarcza do napedzenia zestawu JBL ES PACK.Szczerze mowiac jestem lajkonikiem w tych sprawach,a niedlugo wracam do polandii po 10 latach na dluzej,wiec juz czas kupic jakis sensowny sprzet grajacy.Powiem,ze pokoj w ktorym to bedzie stalo ma okolo 20m2.W 80% bedzie sluzyl do sluchania muzyki(glownie rock,metal,czasem elektroniczna)reszta to filmy.Zalezy mi,zeby jedno i drugie dzialalo odpowiednio.Z roznych zetawow jakie sluchalem te polaczenie najbardziej mi odpowiadalo.Moze ktos mi doradzi co warto a co nie w przedziale 4000-6000zl(nie jestem calkowicie nastawiony na Harman i JBL akurat).Chcialbym przeczytac fachowe opinie na temat jakosci dzwieku w zestawach za podobna kaske i czy jest sens pakowac sie w blue ray i jakie sa roznice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz inny sprzet skoro masz do dyspozycji taka sumke. Jesli chodzi o Hermana sa fajne ale ze starszej linii (te swiecace na niebiesko) jesli na tomiast dzwiek i wyglad nowego Harmana do Ciebie przemawia wybierz 255, wyzszy 355 ma niewielka moc wiecej i obsluge irzadzenia sterowania kilkoma pokojami co jest nie adekwatne do roznicy cenowej pomiedzy obydwoma, natomiast do nich dobierz zamiast ES Klipsche z linii Synergy F3 lub Reference 82

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponujesz taką kwotą zastanów się dobrze. Na allegro jest teraz Yamaha Z9. Umów się z gościem i sprawdź ją. Myślę, że każdy z nas przyjął by ten wzmak bez żadnego "ale". Mimo braku Dekoderów HD można podpiąc do niego odtwarzacz analogowo i będzie super. nawet bez HD zjada wszystkie dostępne ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo,halo stempel 6tys.no gora 7tys. to jest tyle,ile chce przeznaczyc na calosc.To moje powiedzialbym raczkowanie w tej dziedzinie,aczkolwiek bez muzyki sobie nie wyobrazam sobie zycia.Od kilkunastu lat grywam na perkusji,ale to inna sprawa jest.Tak na poczatek chcialbym tyle wydac i mysle,ze jesli mi sie spodoba(a raczej tak)to bede czestym gosciem tutaj.Moglbym przeznaczyc na KD na luzie dwa razy tyle,ale po co skoro poznawanie tego wszystkiego wydaje mi sie ciekawsze.Chcialbym,zeby ktos mnie troszke pokierowal.Na pewno nie chce urzadzenia,ktore bedzie mialo miekkie brzmienie.To jest chyba jeden warunek.Pomieszczenie jest wiadomego gabarytu.Chce tylko jeszcze dac w nim plyty typu sound block,bo niestety rzecz sie bedzie dziala na czwartym pietrze.

Jesli bedziecie mieli ochote to prosze o jakies wskazowki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o słuchaniu muzyki a chcesz kupić kino domowe ? Jeśli zależy ci na kompromisie będziesz musiał sięgnąć po wysokie modele ampli i raczej nie brał bym pod uwagę JBL ES PACK. Do kina to się one nadają ale w muzyce będzie średnio - chyba, że zależy ci na łomocie. Sam wiele lat zmieniałem sprzęt KD i powiem szczerze, że jeśli stereo ma być na w miarę rozsądnym pułapie to tylko starsze flagowe wzmacniacze KD lub końcówka pod dobre pre-out. I tu jest znowu problem bo niewiele nowych ampli ma przyzwoity przedwzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie sugerujesz?Jestem otwarty na wszystkie propozycje.Ty z racji znajomosci tematu moglbys cos doradzic.Myslisz moze o oddzielnym urzadzeniu do stereo?Jakie glosniki preferujesz?Widzisz,czytalem jakies tam opinie w gazetach,niby fachowe ale jakos mnie nie przekonuja nic,dlatego wole sie poradzic kogos na goraco.Iles tam juz tych sprzetow uztwales i wiesz co w trawie piszczy.Kiedys w domu rodzinnym jeszcze braciszek moj uzywal jakiegos Marantza i do tego byly monitorki B&W DM302 jak dobrze pamietam.Gralo to fajnie,ale wtedy jeszcze bylo tyle roznosci na rynku,a i gdzie tego odsluchac tez nie.

Mam jeszcze pytanko.Kumpel z pracy kupil ostatnio Marantz 7003 i do tego B&W 683 sprzedawca mu to polecil.Problem jest taki,ze przy odkreceniu wzmaka na ponad pol gwizdka sam sie wylacza.Wiesz jaki moze byc problem?Czy moze cos tu jest nie dobrane do siebie?

Pzdrw!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie cos jest nie tak bo,ja mam taki sam wzmacniacz,plus amplituner SR-6003 i jak robił;em test zestawu grałem na około 16 nic sie nie wyłanczało.swoja droga te kolumny nic dobrego sobą nie prezentuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zamierzasz wydac tyle na sprzecik i chcesz cos wiecej wymagac i uslyszec od muzyki to zastanow sie nad glosnikami Monitor Audio br6 5.0 (pozniej sub) i amplituner harman kardon avr255

ktos w zachodniopomorskim sprzedal mojemu znajomemu cos takiego i jest poprostu rewelacja cenowo wyjdzie podobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.