Skocz do zawartości
IGNORED

kable Auditorium23


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam doświadczeń użytkowników w naszym Wisłostanie. Sam od jakiegoś czasu mam głosnikowe kabelki A23 i coraz bardziej mi się podobają, nie zaskakują niczym high-endowym, są swojskie, ale mają naturalny, nienadmuchany dźwięk i miło się z nimi obcuje....

 

a czy ktoś miał może interconnecty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wydaje się, że oni (Audytorium 23) nie mają w ofercie IC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tylko kable głośnikowe. Podobną szkołę dźwięku mogą mieć produkty: PHY Salaberta i Ocellia Furona. Te same założenia i podobne naturalne materiały (srebro/ miedź, bawełna, celuloza).

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pomyłka,

coś chyba jednak robią z IC od niedawna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

adamgdansk>

 

Katujesz juz glosnikowe juz jakis czas - podobaja sie? Bedzie powrot do Harmonixa? Czy moze Auditorium zostaja na dobre?

 

Pozdr,

F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

słucham i słucham... na tę chwilę mam do porównania zestaw głośnikowy+IC Auditorium 23 kontra głosnikowy+IC Harmonixa (SLC i HS101gp)...

 

trochę dziś rano się pobawiłem, dzięki temu, że mój Accu ma dwa wyjścia rca mogłem porównywać brzmienie łączówek praktycznie jednym przełączeniem pokrętła w przedwzmacniaczu - werdykt: musiałem się długo wsłuchiwać aby wyłapać istotne różnice, przy czym jako głośnikowego używałem A23, dopiero potem wpiąłem Harmonixa SLC... mam jednak wrażenie żę A23 jest hmmm bardziej stonowany, mniej epatuje energią i takim efektem "wow!", który jest gdy się wepnie Harmonixa, jest mniej efektowny, co nie znaczy że mnie efektywny - dłuższy okres czasu słuchałem teraz na pelnym okablowaniu A23 i przejscie na zestaw Harmonixa spowodował dość szybko pewne hmm zmęczenie słuchaniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak Audytorium górą? Z jednej strony "zaawansowane" technologie, z drugiej prostota rozwiązań. Z pewnością różnica będzie bardziej słyszalna na amplifikacji lampowej SE. Sam teraz gram na kablu i IC DIY opartych o podobną koncepcję budowy. Czasem zmieniam okablowanie na Velum - wtedy jest więcej enegii, szybkości. Jednak zawsze wracam do srebra z bawełną w głośnikowych i srebrnego IC w teflonie. To koncepja której hołdowali w swoich kablach śp. Kondo i Harvey Gizmo Rosenberg. Audytorium to ludzie kochający muzykę, zajmują się tym od dawna (najpierw hobbstycznie) od lat 80 tych. W ofercie oprócz własnych wyrobów: kabli, głośników opartych na przetwornikach PHY, transformatorów dopasowujących do wkładek Denon103 i SPU mają bardzo wiele znakomitych produktów. Udało się im jakiś czas temu namówić Verdiera do ponownego uruchomienia produkcji gramofonu (wprowadzili nawet zdaje się jego własną wersje). Są dystrybutorem elektroniki Shindo i ich reinkarnacji Garrarda 301, ramion Thomasa Shicka itp. Ci Panowie wiedą co robią:).

Pzdr.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka... wykazałem zainteresowanie tymi kablami i od maila do maila... skończyło się na półgodzinnej rozmowie z właścicielem Audytorium 23... słychać, że fascynat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1m IC kupiony od producenta, wplata przez paypal, kosztuje ok. 1650zł z przesyłką... podkreślam, że gra praktycznie tak jak 3krotnie droższy Harmonix ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk, 20 Cze 2010, 10:01

"podkreślam, że gra praktycznie tak jak 3krotnie droższy Harmonix ;))))"

 

No tak, a harmonix jak wiadomo gra jak 3-krotnie drozsze kable (patrz test w ostatnim HFM)

wiec kupujac Auditoruim mamy kabel za 1/9 ceny grajacy jak te 9 razy drozsze ;)

 

pozdr

slvn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, ludzie ze słuchem nietoperza albo w innych zestawach pewnie wyłapią baardzo istotne różnice brzmieniowe - u mnie przy przełaczaniu się z Auditorium na Harmonixa (a robiłem to jednym pstrykiem w preampie) zmiany dźwięku były nieokreślone i niewielkie, w Harmonix'e jakby mocniej zaznaczal się bas, przy czym nie w rozciągnięciu w dół co w wypełnieniu/głośności jakby balans tonalny nieznacznie szedł w dół... co do sybilantów i ich zróżnicowania to mam mieszane odczucia - nie wskażę istotnych różnic... nic na to nie poradzę - no tak to słyszę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z tym facetem z Auditorium - pracował nad tym swoim IC kilkanaście miesięcy żmudnie, chciał czegoś co by odpowiadało brzmieniu kabli Shindo ale z ciut mniej zaznaczonym brzmieniem srebra na dodatek wyraźnie zastrzegł że nie robił superIC co by grało "wszędzie" tylko dopasowywał do dość vintage'owego brzmienia tou Shindo- ....wg jego opinii wielu jego klientów (a dystrybuuje ten zaje-drogi sprzęt Shindo) przechodzi z kabli Shindo własnie na A23, choć sam od razu też zastrzegł że własnie od takich klientów mógłby pozyskać dla mnie second-hand kable Shindo jeśli bym chciał ich spróbować... lubie tak - zero wciskania czegoś na siłę, rzeczowa rozmowa... dowiedziałem się też że dystrybucja sprzętu Shindo jest chyba underground w UE bo - o ile zrozumiałem - nie spełniają norm, tych bezołowiowych lutów, lamp itp....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Auditorium 23 wygrał u mnie ostatecznie z Harmonixem. Gra bardziej neutralnie i w sposób bardziej zbalansowany. Harmonix jednak dociąża system zbyt mocno w kierunku niższej średnicy i wyższego basu. Jest bardziej kolorowo i cieplej z Harmonixem - ale teraz odczuwam, że też jest to takie granie na "sterydach" z Harmonixem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

wiedziałem, że tak będzie - nie tyle dlatego, że masz nervosę, ale że harmonixy nie są neutralne, są nadmuchane i przekonturowane ekspresyjnie w niektórych (nieprzewidywalnych dla mnie zupełnie) aspektach. pisałem już o tym.

to nie są złe kable - ale dla zbyt złagodzonych systemów raczej. i dla ludzi, którzy szukają kabli "na dopingu".

 

Wg mnie kabel powinien przynajmniej liniowo przenosić. Cała reszta jego możliwości, cena itd - to już są pochodne tego, jak wiele z atmosfery w studiu jest w stanie przenieść do pokoju. A naprawdę dobre kable starają się przenieść tego jak najwięcej się da. I najważniejsze, żeby robiły to bez dodawania "od siebie" a to basu, a to wysokich, a to sztucznej selekcji sceny (wypychania wokali), bez kreowania sztucznej atmosfery. Atmosfera ma być odtworzona - jeśli jest na płycie, jeśli system pozwala. Nic ponadto, nic dodane, nic zabrane.

Zresztą, jak coś jest neutralne i naturalne - to samo wychodzi i zaczyna działać na mózg. Poznaje się, że to jest "dźwięk prawdziwy" a nie dźwięk "wykreowany". To poznaje się naturalnie, tak jak poznaje się ludzi po krokach, nie widząc ich. I nie da się tego podrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miłuy i szybki kontakt z A23, wszystko na maila i paypal.....

 

zapytałem też z ciekawości w A23 o cenę modyfikowanych przez Shindo gramofonów Garrard 301.. wow... poniżej:

 

"The Shindo Garrard is 301 Player System (White 301) $21,500

 

separate parts for the Garrard you see below

301 Record Weight * $500

301 Isolation Feet * $600

301 Platter/Spindle/Bearing/Mat * $3,995

301 Plinth with armboard * $5,000

RF-773 Mersault Tone-Arm * $4,495

Shindo Modified SPU-A * or SPU-G $3,500 Turntable Mat * $500

"

 

to dopiero są ceny ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a głośnikowe? - tak 2x2,5 m

nie wiem bo second hand kupowałem, ale chyba ok 1 tys eurasiów...

Kontaktowałem się z właścicielem. W odpowiedzi otrzymałem...

 

"The speaker cable is 95,00 Euro per mono meter. That means, the stereo set of 2,5 m is 475,00 Euro. The stereo set of 3 m is 570,00 Euro. The cable is available in green or grey tissue coat. Shipment by Premium Postal service (insuranced until 500 Euro) is 17,00 Euro."

 

...to tak dla zainteresowanych kabelkami Auditorium 23.

Mokrego dyngusa wszystkim życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Koledzy, może któryś z Was, mieszkający w Warszawie lub okolicy, byłby w stanie pożyczyć kable głośnikowe A23 na krótki odsłuch?

Oczywiście odwdzięczę się...może być w ulubionym trunku ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.