Skocz do zawartości
IGNORED

Końcówka mocy Quad 405-2 - Modyfikacja i polepszenie


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym rozpoczynam swój pierwszy poważniejszy "mod" na wzmacniaczu.

 

Udało mi się zakupić końcówkę mocy Quad 405-2 w idealnym stanie (jak nowy, bargain!!!), wzmaciacz zanim go kupiłem urzekł mnie pozytywnymi opiniami, tzn. wszystkim, czego szukałem. Jest to moc, otwartość, transparentność, energia, naturalność.

 

W praktyce wsztystko się zgadza, z tym, że można tutaj wiele poprawić.

Wstępnie zmiany mają obejmować:

 

-zmianę okablowania wewnątrz, ponieważ jest bardzo ... szajsowe -delikatnie mówiąc, wyjątkowo zerowe, wszystko wygląda jakby było pociągnięte drucikami 0,25,

-zmianę wszystkich gniazd, ponieważ oryginalne wejściowe są din, oraz głośnikowe za 2 centy,

-zmianę wzmacniaczy operacyjnych przedwzmacniacza na polecane,

-zmianę wzmocnienia - czułości wejściowej,

-usunięcie selektora napięcia sieciowego,

-uzdatnienie ścieżek w płytkach.

 

Temat umieszczam na forum, ponieważ liczę na to, że zmotywuje mnie to do tego, by wszytko zrobić lepiej, ładniej i szybciej ;) W sumie znaleźć czas na to wszystko...

A także, przede wszystkim liczę na porady szanownych forumowiczów, którzy niejedno już ucho rozpieścli, bądź okaleczyli ;)

Wszelkie "dokonania" obiecuję (w miarę możliwości) dokumentować zdjęciami.

 

Od siebie dodam, że moje motto aktualnie brzmi: im lepiej, tym lepiej. No a dodatkowo widzę w tym układzie (schemacie) potencjał. No bo wykonanie aktualnie jest budżetowe a graaa... oj gra. Pewne aspekty brzmienia są po prostu niespotykane i miażdżące żyłkę :>>> Nie wiem czy w wątku diy powinienem się "spuszczać" nad graniem, lepiej pozostańmy przy konkretach technicznych i doświadczeniach związanych z komponentami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, które chcesz wprowadzić zupełnie zmienią to urządzenie. Rób wszystko po kolei. Niestety nie zawsze więcej to lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzdaniasz sciezki? Ja lutuje drut miedziany 1.25mm-1.5mm w koncowce mocy i na calej masie. Drut przechodzi przez wszystkie zlacza. Robie tak na wlasnych projektach rowniez bo nie za szerokie sciezki pozwalaja na kompaktowy projekt a drut pozwala na przeplyw pradu o duzych natezeniach. Tak wogole to mozna sciezek uzywac jako guides do bezposredniego lutowania elementow tak jak to jest w lampowcach.

 

Czy Quad 405-2 ma uklad feed forward strojony przez LRC? Moj kolega z Rotterdamu zaprojektowal w 1977 roku wzmacniacz wykorzystujacy ten koncept. Niezly koncept pod warunkiem, ze uklad LRC jest perfekt dostrojony. Pamietam, ze sie nad nim nameczylem.

 

Jesli wzmacniacz ma swe lata to warto wymienic elektrolity na najlepsze i o wyzszych napieciach do danych aplikacji; gdzie potrzeba dac rownolegle polypropyleny; usunac ceramiki z ukladu audio (Miller cap) i zastapic miniaturowymi polypropylenami albo srebrzona mika na duze napiecia. Masz schemat tego wzmacniacza? Sa elektrolity w sciezce audio? Przy okazji modyfikacji przelutuj wszytkie joints bo flush soldering pada po 20 latach.

 

W nastepnym rzucie mozesz zmodyfikowac zasilacz - zwiekszyc moc trafo, podwojny mostek, wieksze elektrolity. Na zasilaczu niemal wszyscy producenci oszczedzaja. Elektrolity na plytce na koncowce mocy tez mozesz znacznie powiekszyc. Mozesz dodac uklad Ottali aby zmniejszyc wplyw induktancji w elektrolitach zasilacza.

 

pozdrawiam,

 

PS czy mozna zbudowac RR na czesciach poloneza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował - to mam schemat do 405.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak :) Zapomniałem dodać, zasilacz przerabiam na duala. Transformator ma cztery wyjścia, także jest super. Będą podwójne mostki i nowe kondy BHC Aerovox 8x 10000uF/63V o ile się wszystkie zmieszczą. Wszystkie części już mam :), zbierałem je przez pewien czas. Rozpocznę od fotek wzmacniacza i części w wolnej chwili. Całe okablowanie i poprawę płytek zamierzam zrobić drutem srebrnym 99,99% pozłacanym 24k złotem. Mam już taki drut. Nie wiem czy zmywać maskę lutowniczą, czy druciki mogą iść równolegle ze ścieżkami... Tylko właśnie mostków nie kupiłem, jakie kupić? Te duże srebrne? Czy zrobić na diodach? A tutaj schemat do pobrania w pdf:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do końcówki, to jest to zwane, Current Damping Amplifier, jakiś patent quada, za który z resztą dostał nagrodę królowej za inżynierię. Nie wiem dokładnie jak to działa, z opisu producenta wynika że jest zwykły tranzystor na końcu, w układzie z dużymi zniekształceniami i do tego dochodzi mały tranzystor który pracuje zwrotnie do korekcji tych zniekształceń. Do modyfikacji kupiłem ten kit:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

podobno się sprawdza, większość firm tuningujących quady bazuje raczej na podobnych rozwiązaniach, z tym, że inne firmy drożej sobie liczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij ba www.quad405.com - tam masz linki do paru interesujacych artykulow (np swietny artykul Bernda Ludwiga). W domu mam cos co mozna nazwac 405-evo - wzmacniacz opracowany na podstawie 405 przez rosyjskich maniakow audio jakies 12 lat temu i poprawiony przez kilku maniakow ze studiow nagraniowych i jednego radiowca :D. 405 jest naprawde pieknym kawalkiem sprzetu - niestety czesto niedocenianym.

 

Do uruchamiania zmodowanego Quad polecam jakies zrodlo sinusa + oscyloskop. O ile mnie pamiec nie myli przy np OPA627 mogly sie pojawiac jakies wzbudzenia. Powodzenia w modyfikacjach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lutuje drut bezposrednio do sciezek na wszystkich joints i jesli trzeba 'usztywnic' miedzy joints. Jak wspomnialem uzywam tylko grubego i czystego drutu miedzianego. 'Mostek' kondensatorow lutuje podwojnym 2mm drutem bo tutaj ciezko dostac prety miedziane. Moim zdaniem z tym zloconym srebrem troche przedobrzyles. Srebro jest dobre gdzie sa male prady, np w ramieniu gramofonu od wkladki do wyjscia i ewentualnie w przedwzmacniaczu do wkladki. Zloto, palladium itp uzywa sie na styki aby nie korodowaly. Mnie by bylo szkoda pieniedzy na takie druty do PA. Przeciez one musza byc dostatecznie grube a to kosztuje. Po skonczeniu lutowania plytke lakieruje i to zabezpiecza przed korozja.

 

Co do mostkow diodowych to zwykle uzywam single phase 35A mostkow IR. Tam gdzie naprawde szybkosc jest potrzebna mozna uzyc single phase bridge IXYS 27A albo 32A (FRED). Ale to jest overkill w tym wypadku bo Quad nie jest tak szybki. Wtedy wartoby uzyc najszybszych Sikorel'i. Ja moze kiedys wstawie te IXYS w moim Stochino ale pierwsza wersja jest na IR'ach. Jedynie w regulowanym zasilaczu do wzmacniacza napiecia w moim Stochino uzylem w mostku szybkich diod Fairchild'a. W przedwzmacnczach uzywam szybkich soft recovery 1.5A diod byw100-200 bo sa tanie i dobre.

 

ten tl071 na wejsciu to rzeczywiscie jest joke. OPA627BP bylby idealny ale jak wlutujesz gniazdko to mozesz przymierzac rozne wlaczajac LME49710 albo LME49860 (+/-22V). OPA bedzie wymagal lepszej filtracji zasilacza na pin'ach i mozna sprobowac wstawic diody szeregowo miedzy pins i 3.3k.

 

informuj na biezaco jak idzie modyfikacja. Jesli masz takie mozliwosci to pomierz wzmacniacz przed i po modyfikacji.

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem z tym OPA627 trzeba uwazac (szczegolnie jesli chcesz pogrubiac sciezki przy pomocy drutu) - tak jak pisal moj przedmowca - wlutuj tam podstawke precyzyjna i bedziesz mial mozliwosc sprawdzenia roznych OPA. Nie wiem w jakiej kolejnosci i gdzie chcesz montowac te pogrubienia, jednak ja bym sugerowal na poczatek sprawdzenie jak wzmacniacz dziala bez tego. Plytka w nim nie byla zaprojektowana z zachowaniem odpowiedniego marginesu bezpieczenstwa (wlasciwie - jest zaprojektowana poprawnie dla owczesnego poziomu technologii) dla szybkich OPA. Przy okazji - jesli juz chcesz sie bawic w to, to naprawde warto zrobic jakis porzadny zasilacz dla OPA. W kicie, ktory zakupiles sa diody zenera, ktore jednak idealnymi zrodlami napieciowymi nie sa. Wzmacniacz operacyjny jest tylko tak dobry jak jego zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą opa 604. Czy z nimi też coś? Podobno są ok.

Tak, zasilanie wiem -zenery, jednak skoro się dobrze sprawdza? Może tkwi w tym jakaś magia albo ukryty argument ;)

Mam też Quada 306 i myślę że jakość połączeń i ścieżek tych wzmacniaczy to ich pięta achillesowa, tak samo jak większości innego sprzętu na rynku. Grubości ścieżek i kabelków nie mają chyba logicznego uzasadnienia, lub jak zwykle nikt o tym specjalnie nie myślał. 405 może mieć 110W przy 8 ohmach. Napięcie zasilające to około +-55V. Oczywiście pierwsze co, to ścieżki mocy i zasilania mocy, a szczególnie masa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczam kilka fotek sprzętu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17391-100005657 1272742013_thumb.jpg

post-17391-100005658 1272742013_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kilka bardziej intymnych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17391-100005654 1272742058_thumb.jpg

post-17391-100005655 1272742058_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi :) Wiedziałem że komuś się spodoba. Ale faktycznie :) Gdzieś się uchował. Dałem 300 funtów na ebay co uk.

 

A wczoraj sobie siedziałem i oglądałem w środku i za chiny nie mogłem dojść gdzie idzie zero zasilania do płytek. Dopiero po jakimś czasie wpadłem, że poprzez te aluminiowe radiatory :) Punkt tej masy jest obok mostka diodowego i rozchodzi się gwiazdką dwoma oddzielnymi przewodami do minusów terminali głośnikowych, trzecim kabelkiem do kondensatorów zasilania, no a czwartym do wspólnego zera transformatora. Niestety do transformatora dochodzi tym zielonym kabelkiem o przekroju typowo sygnałowym :P

 

Umieszczę kilka fotek z moimi zakupami. Mam od razu pytanie o jakość tego "kitu". Czy te brązowe kondensatorki Nichicona są dobre? To samo pytanie dotyczy tych czarnych NP oraz żółtych i niebieskich prostokątnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17391-100005618 1272801189_thumb.jpg

post-17391-100005619 1272801189_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Quad gra dźwiękiem dużym, teatralnym, napełnionym. Ilość bardzo niskiego basu jest ogromna. Inne wzmacniacze przy nim grają, jakby od 40Hz, ten czuć że ładuje od samego dołu od 20Hz. Nawet przy cichym słuchaniu czuć energię niskich tonów. Monitory zaczęły grać jak duże podłogówki. Przy tym wszystkim bas jest czysty, czarny, a nie jakiś zapiaszczony, szary, czy kartonowy... Średnica atrakcyjna i barwna, pełna. Wysokie tony też dla mnie są idealne. Mają ładny blask i nie brakuje im wigoru. Scena obszerna w każdym kierunku, selektywna, ale z naturalną aurą. Stereofonia jednym słowem bardzo dobra. Ciężko się oprzeć organicznej naturze brzmienia, człowiek zapomina zupełnie o tranzystorach i cieszy się muzyką.

 

Często sterowałem go z beresforda bez PRE, ponieważ ominięcie PRE dawało całkiem dobre rezultaty. Mianowicie końcówka jest łatwa w wysterowaniu i strata bez PRE występuje na szybkości i agresywności brzmienia, kontroli basu, ale za to średnica rozkwita. Wokale i barwa ogólna wtedy sprawiają ogromną przyjemność.

 

Współpraca z PRE Tandberga z mojego opisu jest dobra, choć jest problem wysokiej czułości wejściowej tej końcówki (stary standard) dawał wyższe zniekształcenia przy cichym i umiarkowanie cichym słuchaniu, dlatego teraz to zmienię. Poza tym preamp neutralny, nie odbiera zalet końcówce, a dodaje szybkości, agresji, precyzji.

 

To wszystko by wskazywało na bardzo fajną końcówkę, natomiast ma ona jeszcze dodatkowo coś takiego, co rzadko się spotyka i to mnie uwiodło. JEst to transparentność, czystość i namacalność. Czuć to nawet, jak się siedzi w drugim pokoju. Inne wzmacniacze są przy nim zasłonięte i to nie firaną, a grubym kocem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo coś go ogranicza. Szczególnie przy większych głośnościach nie daje już radę. Jeżeli ten kit to szajs, to powiedzcie które kondy mam zamówić. Zamówię sobie lepsze w Farnellu i będe miał spokój psychiczny bo nie chcę tracić czasu ani zmieniać na gorsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych opisach brzmienia aż się zastanawiam czy klonika sobie nie zrobić.

Układ prosty i sprawdzony więc może ...?

Czy ktoś z Was robił jakieś porównania tego wzmaka do innych, znanych konstrukcji i mógł by coś skrobnąć w tym temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich kondensatorów z kitu, to wyszperałem że:

 

-brązowe Nichicony to te na 105st.C:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-czarne noname to Bipolary Multicomp te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-żółte MKT to AVX 100n/100V:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-niebieskie to MKT Vishaye 150n

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepszy czy gorszy ale po poskładaniu klona Naima NAP-140 z chińskiego zestawu i skonfrontowaniu go z innymi konstrukcjami zalecałbym ostrożność w wydawaniach pochopnych osądów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te kondy to nie Nitai. Pomyliło mi się, bo na chińskich BOM opisywane były jako TAI. Nie chciałem, aby moja wypowiedź zabrzmiała kategorycznie, dlatego dałem - może. Dużo pewnie zależy od projektu PCB, ale elementy są wysokiej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele firm oferuje takie kity 405. Różnią się cenami, marżą, na pewno stopniem dopracowania i jakością.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale nie masz takiej wyczesanej aluminiowej obudowy :)

Planuję zrobić nową tylną ściankę i dać ją 15mm dalej. Wtedy zmieszczę 8 kondów. Poza tym jej układ jest i tak bezużyteczny... Wszystko do wywalenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quad....the closest approach to the original sound :)

 

Piotr_1 mam w domu elektorstaty quad esl 57. Jestem z Torunia, wiec nie daleko. Masz ochote na mezalians naszego sprzetu?? Chetnie bym posluchal elektrostatow z twoja koncowka, wkocnu quad nalezy do quada ;) jak jestem zainteresowany to daj znac, moglbym do ciebie z nimi podjechac.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.