Skocz do zawartości
IGNORED

Skradziono instrument Kena Vandermarka


waw94mak

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie wypisują się w forum ponieważ ktoś napisał, że Polska i polacy to naród wychowany na komplekcie zachodu.

Na prawdę lubię tę postawę wiecznego samokarcenia??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych dalszymi losami sprawy, z Twittera:

 

# kenvandermark

 

5/1: Still no luck locating baritone, but search continues with great help all over Poland. Strong final Reed Trio gig in Poznan. about 11 hours ago via web

 

4/30: Baritone tracked down to Toruń, stolen by a guy known as "Snake" (?!). Play Cieszyn film festival after party- people actually listen!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę - dzięki Deliktowi dowiadujemy się że Ken jest pod wrażeniem pomocy jakiej udzielają mu Polacy. W te piękne dni Święta Falgi i Konstytucji polscy detektywi tropią złodzieja Snake'a, a polscy forumowicze piszą wartościowe posty. Pozytywne działania wśród jęków polskich płaczek!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek777, 1 Maj 2010, 22:27

 

>Wystarczy parę lat pomieszkać poza granicami kraju, żeby się wyleczyć z kompleksów.

 

Wystarczy nawet mniej. Mieszkałem niecały rok w Manchesterze. Takiego pijaństwa jak pośród Anglików nie spotkałem nawet wsród pogrążonych w najgłębszej depresji polskich górali.

A codziennego widoku wózków z Tesco walających się co rano po rynsztokach kilometry od sklepu nie zapomnę nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskulati, 3 Maj 2010, 12:04

 

>Shrek777, 1 Maj 2010, 22:27

>

>>Wystarczy parę lat pomieszkać poza granicami kraju, żeby się wyleczyć z kompleksów.

>

>Wystarczy nawet mniej. Mieszkałem niecały rok w Manchesterze. Takiego pijaństwa jak pośród Anglików

>nie spotkałem nawet wsród pogrążonych w najgłębszej depresji polskich górali.

>A codziennego widoku wózków z Tesco walających się co rano po rynsztokach kilometry od sklepu nie

>zapomnę nigdy.

 

Monachium - rok mieszkałem, wrazenia : duza kultura ,czyste ulice , zyczliwosc ludzi

Londyn- dwa tygodnie ale wystarczy, śmieci wyrzucane przez okno prosto na ulice, toaleta w knajpie w centrum miasta wyglądała jak ta z filmu Trainspoting ,ogólny syf. Takze uwazam ze niema co generalizowac ze Polska taka a zachód taki, to tak jakby porównywac jaki kto ma porządek we własnym mieszkaniu, kazdy inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzicie słów "polaczki" i "polactwo" używają z natury ludzie którzy za granicą nigdy nie byli, góra w Berlinie na paradzie równości, albo jak rodzice zapłacili za wycieczkę to gdzieś 2 tygodnie.

Natomiast Ci którzy nam to wmawiają z natury mają dwie lodówki, jedną do mięsa drugą do przetworów mlecznych. Jak dla mnie to jest kontynuowanie polityki okupantów - ale zostawmy historię.

 

Po wejściu do unii propagatorzy upodlania tej nacji przeżyli szok, bo Polacy nie jechali na zmywak i do wywożenia śmieci, owszem spora część tak zaczynała, ale szybko szli dalej. Bardzo dużo Polek i Polaków z tych co wyjechali do UE jest na kierowniczych stanowiskach. Owszem jakaś część kapitulowała, ale jakby porównać statystycznie to mieścimy się na podium wśród nowych członków UE których obywatele do czegoś dochodzą poza granicami kraju.

 

A do tych którzy kochają te słowa mam parę pytań. A kim Wy jesteście ? Eskimosami ? Bezpaństwowcami ? Wyrzucili was z waszych krajów,a Polska przygarnęła i to was boli ?

 

Zdarzało mi się spotykać takich za granicami, z natury szpan łamanym językiem lokalnym, oraz udawanie nieznajomości polskiego. Natomiast ludzie którzy odnieśli jakiś sukces nigdy nie mieli problemu w mówieniu po Polsku, nawet jak to był tylko język rodziców i szło im średnio. I szok takich ludków, że ludzie np. w luksusowej restauracji mówią po polsku, są z tego dumni i nikt ich nie wyrzuca, ani nie liczy "sreber"

 

I na koniec zastanów się jeden z drugim, bo jak pojedziesz za granicę i będziesz miał stłuczkę z tubylcem to policja powinna od razu Cię spałować i zamknąć. Bo nie ma sensu dochodzić winy jak jeden europejczyk, drugi "polaczek"

 

Wyszło mi moralizatorsko - przepraszam, ale czasami i mnie cynika rusza......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

##### Jakew

30 Kwi 2010, 17:22

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1787 / 2180 / 3 Ewentualnie - jak kol. Gelson - zaznaczie że mówicie także o sobie. Gelson - jesteś ch*jem. ######

 

Doczytałeś kolego dokładnie - bo chyba nie - czy to jest moje zdanie, czy ja cytuję kogoś,a to, że przytaczam cytat nie znaczy wcale, że się z tym utożsamiam - no ale cóż taki kraj ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się jednak kolego zapędziłeś, to jedno, a druga sprawa to czy każdemu kto ma odmienne zdanie i taki a nie inny pogląd jesteś wstanie powiedzieć - ty chuju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gelson

30 Kwi 2010, 09:11 Jak mawiał mój emerytowany kolega :

- polak tylko gorącego żelaza i rzadkiego gówna nie weżmie do łapy ....

 

 

Twoja wypowiedź cytowana powyżej w całości, nie ma tam nic więcej od Ciebie, zainspirowała kilkudniową debatę w trakcie której aż do Twojego objaśnienia dziś nikt nie wpadł interpretację, że dystansujesz się od swojej (...) wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru dystansować się od swojej wypowiedzi, przytaczam cytat i to wszystko.

Moja ś.p.Mama zawsze mówiła - "nigdy nie mów co wiesz, zawsze wiedz co mówisz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelson, ani Ty, ani ja nie zgadzamy się chyba na to by na forum pisano -

Jak mawiał mój znajomy - żydzi do gazu, Jak mawiał mój znajomy - asfalt powinien leżeć na ulicy, Jak mawiał mój znajomy - polacy to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się nie zgadzamy,tak myślę - choć z drugiej strony po przemyśleniu tego co napisałem to, faktycznie brak reakcji ( przynajmniej z mojej strony ) jest jakby przyzwoleniem na taki a nie inny stan rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank, tak na marginesie - piszesz, że słuchałeś KV i to nie jeden raz. A można wiedzieć których płyt?

A na koncercie jakimś byłeś?

Interpretacje utworów RR Kirka rzeczywiście są ciekawe, ale żeby je aż tak wyróżniać... albo mało KV słuchałeś... albo masz po prostu inny gust... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj skradziono 3 altówki prof. Stefanowi Kamasie podczas włamania do domu.

czemu jeszcze nie ma nowego tematu??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.