Jump to content
IGNORED

Przydźwięk w głośnikach na wejściach zbalansowanych


myszarabut

Recommended Posts

Proszę o poradę od osób znających się lepiej na elektronice niż ja. Zauważyłem mianowicie, że przy odkręceniu potencjometru na godz. 9-10-tą ( Accuphase E-350), pojawia się w głośnikach przydźwięk ( coś w rodzaju brzęczenia). Dotyczy to tylko wejść zbalansowanych i jest wtedy, gdy do wzmacniacza podłączone są na wejściach RCA źródła posiadające podłączoną antenę: tuner lub nagrywarka DVD ( bardziej nasilone w przypadku tunera-Marantz ST6000). Sam fakt odłączenia anteny od w/w źródeł powoduje ustąpienie tego objawu. Na innych wejściach RCA przydźwięku nie słychać, tylko na XLR-ach. Tuner i nagrywarka DVD podłączone są kablami niezbyt wysokiej klasy, być może słabo ekranowanymi. Czy wymiana na lepsze przyniesie poprawę? Elektronika podłączona jest do kondycjonera PAL 3v0. Brzęczenie słychać także wtedy gdy do wejść XLR nie jest podłączone źródło. Może wszystko nieco zawile brzmi, ale fachowcy z pewnością będą zorientowani.

Link to comment
Share on other sites

a dokładnie chodzi mi o :

 

>coś w rodzaju brzęczenia). Dotyczy to tylko wejść zbalansowanych i jest wtedy, gdy do wzmacniacza

>podłączone są na wejściach RCA źródła posiadające podłączoną antenę: tuner lub nagrywarka DVD (

 

... i tutaj do XLR jest co podłączone ? ... jaki model ?

Link to comment
Share on other sites

Do wzmacniacza Accuphase E-350 podłączone są: na wejściach XLR - CD Accuphase 65V za pomocą interkonektu Fadel Art Reference One, do wejść RCA tuner Marantz ST6000 interkonektem B-Tech XA23-OM5 oraz stacjonarna nagrywarka DVD Panasonica z twardym dyskiem połączona takim samym interkonektem. Ponadto przedwzmacniacz gramofonowy CA 640p interkonektem Klotz LaGrange107 ( do niego takim samym kablem gramofon Pro-Ject). W takim połączeniu przy przełączeniu na wejścia zbalansowane słychać w głośnikach brzęczenie. Słychać je także jak odłączę CD Accuphase. Nie słychać natomiast na pozostałych wejściach liniowych RCA ( także jeżeli tam podłączę CD). W momencie odłączenia tunera objaw znacznie zmniejsza się. W przypadku nagrywarki DVD jest znacznie mniej nasilony. Reasumując-zupełna cisza pojawia się wtedy, gdy odłączę tuner i nagrywarkę. Podłączenie gramofonu nie powoduje tego typu zjawisk.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.