Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do 700 zł po CAL!'ach.


Hi-end_headphones

Rekomendowane odpowiedzi

Prosił bym o rady jakie słuchawki byłyby dla mnie najodpowiedniejsze.

Mam amplituner Sherwood RD-6106R oraz dock do ipod'a i tak jak już wspomniałem Creative Aurvana Live.

Moje źródło to ipod classic 120 GB

Ważny jest dla mnie podkreślony bas lecz nie za mocno i czysta góra.

Moja muzyka to R&B, Pop, szczególnie Justin Timberlake.

Po przeczytaniu recenzji wybrałem kilka modeli, ale jeżeli macie jakieś inne propozycje to jestem na nie otwarty.

Moi faworyci :

Akg 271 MK II (najbardziej się nad nimi zastanawiam)

Akg 272 HD

Beyerdynamic DT990 Pro

Beyerdynamic DT770 Pro

Denon AH-D1001

Muzyki słucham głównie w domu, ale czasami zabieram ze sobą ipod'a i dobrze by było żeby i on mógł to słuchawki sensownie napędzić.

Myślę, że po tym zakupie przyjdzie czas na wzmaka do słuchawek...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CALe są zamknięte. Wymieniłeś też słuchawki otwarte, więc może być ciężko z wypadami na miasto, bo to nic nie tłumi otoczenia, no chyba, że na prawdę głośno słuchasz.

Moje ucho lubi używane HD600 w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG bedzie dobra propozycja - w tej cenie sa jeszcze swietne AUDIO TECHNICA ATH-M50 - szczegolnie jak sluchasz RnB i zalezy Ci na dobrym basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

Sennheiser HD595 i już :)

 

PS. CAL! i Denon AH-D 1001 to to samo, czyli "rebranding" słuchawek Fostera/Fostexa.

Więcej tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do denonów i cal! to już wszystko wiem i odpadly z mojej klasyfikacji.

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć dlaczego jego propozycja jest najlepsza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, 29 Kwi 2010, 21:41

>Polecam:

>Sennheiser HD595 i już :)

 

Po CALach spadnie mu bas i zniknie góra zupełnie. Osobiście wole Senki i da się do nich przyzwyczaić z czasem, no ale po kupnie może się zawieść. Strasznie przez koc wypadają Senki przy CAL.

Mówię bo napisał "Ważny jest dla mnie podkreślony bas lecz nie za mocno i czysta góra."

Nawet nie wiem czy taka zmiana na 595 to zmiana na lepsze, raczej dla większości to zmiana na inne. (chociaż jak mówiłem wolę senki)

 

Żeby coś wyraźnie lepszego posłuchać to już raczej drogie słuchawki + wzmak do nich, czyli wszystko co w sklepach 800+zł (tak ogólnie mówiąc)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG 271 MK II podkreślonego basu nie mają, a przynajmniej ja takiego w moich nie obserwuję, miałem poprzednio Senki 570 i tam basu było ciut więcej, natomiast cała reszta jest zdecydowanie lepsza w AKG

 

co do ipoda to nie wiem czy on uciągnie słuchawki takie jak AKG czy Beyerdynamic, podłączyłem na próbę moje AKG do Creative Zen córki i wyraźnie było słychać, że Creative nie radzi sobie z tymi słuchawkami

 

a wracając do twojego pytania to myślę, że powinieneś spróbować Beyerdynamiki, podobno mają dużo basu a i cała reszta pasma na pewno jest na wysokim poziomie

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień sobie kabel w tych Creativach, będziesz miał lepsze słuchawki od razu do tego, co potrzebujesz. Szczegóły na audiohobby lub forum mp3store. Dla mnie HD595 nie dorównują CAL! po wymianie kabla. Nie znam tych AKG, ale z Beyerów DT990 Pro będą w porządku. Łatwe do napędzenia słuchawki zamknięte o neutralnej charakterystyce i mocnym basie to Denon AH-D7000, ale nie wiem, czy taki wydatek w ogóle rozważasz? Kupując prosto z Japonii wychodzą sporo taniej nawet z cłem i VATem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ten sam problem z kupnem słuchawek. Moje typy zostały dwa albo Senki 595 albo AKG 272. Byłem w sklepi na odsłuchu obu par słuchawek które były podpięte pod wzmacniacz słuchawkowy ale nie powiem ci jaki bo nie pamiętam....Spędziłem na odsłuchu około 1,5h. Przesłuchałem kilka płyt począwszy od klimatu Techno,Dance, Eric Clapton, muzyka filmowa a skończyłem na kawałkach Metalica. Cenowo stoją podobnie. Pod względem dźwięku naprawdę jest znikoma różnica. Cit lepszy jest bas na AKG, środek i góra są jak dla mnie identyczne i nie do odróżnienia. Ze względu na wygląd i budowę bardziej mi przypadły AKG ponieważ:

- mają mniej plastiku,

- wygodniejsze (Senki mają silny docisk i po godzinie słuchania czułem lekki dyskomfort tak jak by mi głowę z imadła wyjeli.....tego przy AKG nie zauważyłem)

- po miesiącu słuchania mogę polecić z czystym sumieniem za równo do oglądania filmów na kompie jak i do słuchania muzyki

Podpięte je mam do amplitunera DENONA 1906

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Grado SR60i, sa podobno sporo lepsze od SR60 i co najważniejsze łatwo je napędzić w odróżnieniu od wszystkich wymienionych powyżej Sennków. Dla przykladu takie HD650 to z świetne sluchawki ale na samym iPod nie wyciagniesz z nich zbyt wiele, 300 Ohm to wymaga wzmaka sluchawkowego by w pelni cieszyc sie tym co te sluchawki oferują. AKG wydają się również sensowną alternatywą. Poza tym jeżeli Twoim żródłem są pliki stratne to zastnów sie czy na obecnym etapie warto ładować taką kwotę w sluchawki.

Pozrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom7, 1 Maj 2010, 01:10

 

Tu się kupuje słuchawki w Japonii:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie wpisy.

 

 

CAL! są najlepszymi słuchawkami jeżeli chodzi o stosunek jakości dźwięku do ceny, wykonanie także jest wspaniałe szczególnie ze strony wyglądu zewnętrznego, lecz niestety słabo ekranują przestrzeń i często się psują.

Rozważałem wymianę kabla w CAL!'ach do czasu kiedy od pałąka odpadła druga muszla i wtedy skończyłem z żałosnymi próbami wsadzenia jej z powrotem na miejsce:).

 

Sennków 595 słuchałem i rzeczywiście jak dla mnie mają za mało basu i są nie wygodne.

 

Proponowane Grado SR 60 i SR 80 (na innym forum) są nauszne i otwarte dla tego od razu odpadają.

 

Byerdynamici po prostu nie przypadły mi do gustu. Na listę wpisałem je chyba tylko dla tego że były w przedziale cenowym i miały te szare welurowe nauszniki.

 

Zamierzam kupić nowe słuchawki ponieważ potrzebuję czegoś trwałego, dobrze obrazującego dźwięk i dosyć dobrze wyglądającego. Dlatego proszę jeszcze go kilka rad jeżeli chodzi o modele z samego AKG.

Aktualnie bardziej podoba mi się model studyjny, szczególnie jeżeli chodzi o ilość "gadżetów" dorzuconych do pudełka.

 

 

Jeżeli zaś chodzi o formaty muzyki to nie są one stratne( 90 % muzyki to WAVE)

 

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesluchaj ATH AD700 albo drozszej (powyzej 700zl) AD900. Nie wiem ile kosztuja w Polsce ale moza kupic na Ebay'u (AD900 aktualnie za $255 plus przesylka) albo sklepow internetowych w USA. Moim zdniem lepsze niz AKG czy HD.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej w moim odczuciu basu jest ciut mniej niż w moich poprzednich słuchawkach czyli Senkach HD570 (bas trochę wyszczuplał, stał się bardziej punktowy, w pełni kontrolowany), za to cała reszta zdecydowanie na plus, są bardzo analityczne i po zmianie słuchawek na AKG od razu słychać było, że te słuchawki są o klasę lub dwie lepsze od Senków, słychać więcej szczegółów, które są lepiej rozmieszczone na scenie (jeśli oczywiście można mówić o stereofonii w przypadku słuchawek) - mój opis dotyczy słuchawek wetkniętych w dziurkę CD-ka, pewnie ze wzmacniaczem słuchawkowym słuchawki pokażą pełnię swych możliwości, ja na wzmacniacz słuchawkowy na razie zbieram kaskę.

 

A z takich użytkowych spostrzeżeń to dobrze izolują od otoczenia, nie jest to izolacja całkowita, ale wystarczy że w słuchawkach popłynie muzyka i już nie słyszę telewizora, czy też żony jak do mnie mówi ;)))

 

No i istotna przynajmniej dla mnie sprawa to faktyczna a nie tylko obiecywana możliwość wymiany poduszek czy też kabla, w zestawie są dwa kable i dwie pary poduszek, a dodatkowo zarówno poduszki jak i kable można bez problemu kupić w polskich sklepach internetowych (w przypadku Senków gdzie wytarły mi się poduszki to nigdzie nie mogłem kupić nowych, znalazłem na angielskim e-bayu, ale koszty były za duże).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.