Skocz do zawartości
IGNORED

M-Audio's Audiophile USB: Dual-Channel 24-bit/96 KS/s USB Digital Audio Interface (PC and Mac)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Znalazłem opis takiej karty dźwiękowej na USB (zewnętrznej) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chciałbym zastosować coś podobnego do laptopa - posłużyłby mi jako serwer muzyczny (prądu mniej ciągnie i mniej szumi), połączony przez taką kartę ze wzmacniaczem NAD 312 (kolumny DALI 505). Z lapka po USB, do NADa po analogu. Czy to urządzenie jest coś warte ? Wiem,że to nie żaden audiofilizm ale czy dźwięk będzie na tyle lepszy od tego jaki lapek wypuszcza od siebie po analogu,żeby warto było wydać koło 400 zł ? Sprzęt oczywiscie służyłby do odsłuchu FLAC/APE.

 

Próbowałem na Allegro kupić kiedyś DAC 707 USB używany (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ale niestety nie wyszło :(. Za dużej kasy wydać nie chcę, stąd moje poszukiwania w tańszej ofercie.

 

Pozdrawiam

 

Rayden

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 400 zl jest jeszcze Pro-Ject USB DAC i NuForce uDAC.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-100005792 1272640970_thumb.jpg

post-1391-100005793 1272640970_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki na powyższych obrazkach to jakieś popierdawki rodem z piwnicy.

M-Audio to kawał solidnego urządzenia, swego czasu był bardzo popularny i zbierał dobre noty za dźwięk. Poza tym zaletą M-Audio jest spora ilość wejść i wyjść oraz zewnetrzne zasilanie.

 

Nie powinieneś być zawiedziony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te we/wy (nie tylko samo USB) wydają mi się sporą zaletą sprzętu M-Audio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam styleaudio emerald i można go polecić, a jak nie potrzebujesz tej całej masy pokręteł i złącz, to ma on tylko wejście USB i wyjście albo na słuchawki (wzmacniacz z regulacją głośności) albo wyjście na wzmacniacz 2xrca i tyle,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako serwer muzyczny to żadne z tych urządzeń się absolutnie nie nadaje bo nijak nie mają takich funkcji, ale natomiast jak szukasz zewnętrznej karty muzycznej / DACa ze wzmacniaczem słuchawkowym to tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o Pro-Ject USB DAC i NuForce uDAC to wyglądają na zabawki i jak na tę kategorię to trochę drogie i raczej nie można się po nich spodziewać nic rozsądnego

natomiast styleaudio emerald zbiera pochlebne recenzje i ja też mogę go polecić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to M-Audio Audiophile USB i polecam. To jest Audiophile 2496 w opakowaniu + wyjście słuchawkowe i regulacje głośności.

Siedzi w niej bardzo dobry DAC AKM - AK5385A. To są profesjonalne DACe używane w studiach nagraniowych.

Takie kostki stosuje m.in. Behringer w swoich urządzeniach PA.

 

Tyle że używając wbudowanego DACa dostajemy "w gratisie" regulację głośności w tej karcie. Nie da się wysłać sygnału analogowego z pominięciem regulacji głośności na wbudowanym potku.

Ja używam tego M-audio wysyłając sygnał na zewnętrzny DAC po S/PDIF.

 

Za taką cenę świetny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem M-Audio. Odbiorę we wtorek i zobaczę jakie będą wrażenia odsłuchowe. Dzięki za porady !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie jeszcze mam pytanie - czy da się do laptopa kupić jakiś odbiornik na podczerwień o podłączyć go po USB a następnie sterować nim pilotem ? Bo wyobrażam sobie "stanowisko" do odsłuchu FLAC/APE w następujący sposób : laptop podłączony po USB do M-Audio a ten po analogu do wzmacniacza. Laptop "zamknięty" ;) a wizja puszczona po VGA na TV LCD (wyłącznie w celu zobaczenia jaki zestaw utworów mam w Foobarze.) I tu przydałoby się sterowanie pilotem tak aby przeskoczyć utwory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A takie jeszcze mam pytanie - czy da się do laptopa kupić jakiś odbiornik na podczerwień o podłączyć go po USB"

 

Bez problemu w cenie od 30zł na All....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywał ktoś Maudio Audiophile USB z EMU 0404 USB?

 

- Nie jestem muzykiem, nie potrzebuję oprogramowania z EMU, czyste odtwarzanie z laptopa.

- Maudio ma od razu RCA, nie ma problemu z podłączeniem do wzacniacza, EMU - przejściówki.

- W środku niby te same DAC AKM - AK5385A.

- Chcę jeszcze przepychać DD i DTS z laptopa - oba potrafią, chcę też połączyć stare DVD - oba mają we cyfrowe.

 

Niby to samo, czyli po co przepłacać. Maudio o prawie 300zł tańsze. Tylko czy brzmienie mają (prawie) identyczne, czy jednak EMU gra lepiej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki na powyższych obrazkach to jakieś popierdawki rodem z piwnicy.

M-Audio to kawał solidnego urządzenia, swego czasu był bardzo popularny i zbierał dobre noty za dźwięk. Poza tym zaletą M-Audio jest spora ilość wejść i wyjść oraz zewnetrzne zasilanie.

 

Nie powinieneś być zawiedziony.

 

 

 

 

ten człowiek chyba nie wie co gada, kupuj nuforsa za 400zł ten dac ma 2xwm8740 to lepsze jak beresford a to m-audio na pcm2902 to pomyłka dzwiękowa miałem ten układ to chłam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien z tymi Wolfsonami w uDAC? Z tego co czytałem jest tam kostka ESS. Poza tym sama kostka nie zagra, patrząc na wielkość tego Nuforce'a to za wiele tam raczej nie ma, nie wspominając już o sensownej sekcji zasilania.

 

Tu można poczytać review:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jestem pewien są tam wolfsony,dodatkowo można znależć recenzje w kturej jest porównanie beresforda do udaca i u dac jest wyrażnie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

recenzja i porównanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku którym podałeś nie ma info o WM a ja wszędzie znajduję info o ESS. Masz może jakiś link do review, najlepiej ze zdjęciami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś widziałem że pisało jak byk 2xwm8740 tylko teraz nie mogę znależc ja natomiast pierwszy raz słyszę od ciebie ze to ma ESS nawet jak szukam to nic takiego mi nie znajduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kuty

Tak na szybko znalezione:

"I compared the uDAC to a $219 iBasso D4 DAC/amp with 200 hours of burn-in. The D4 can run entirely off 5v USB with no battery needed like the uDAC, and uses a PCM2706 USB receiver and sends I2S to dual Wolfson WM8740 DACs, while the uDAC used the same receiver chip to send I2S to an ESS Sabre DAC"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>while the uDAC used the same receiver chip to send I2S to an ESS Sabre

>DAC

 

Czyli ewidentnie jako odbiornik pracuje PCM2706 a jako DAC pracuje ESS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr_37, 3 Maj 2010, 19:16

 

>ESS może być jako odiornik/konwenter S/PDIF

 

Z review pod linkiem, który podałem kilka postów wcześniej wynika definitywnie, że ESS używany jest jako DAC. Dlatego też byłem zdziwiony informacją o Wolfsonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Cooger

Tak przeczytałem ,co do USB był to tylko domysł, bo spotkać można DAC które mają ESS jako odbiornik S/PDIF.A co do samego DAC jak dla mnie po S/PDIF może być w tej cenie , jednak po USB to już nic ciekawego :( standard na kostkach PCM27xx czyli 16/48 max jak bym potrzebował po USB to rozglądał bym się za czymś innym nawet w tym artykule pada nazwa Audinst HUD-MX1. A rozpatrując tylko jako DAC po S/PDIF to wątpię czy może konkurować np. z forumowym na WM8740/42 z zasilaniem na 3 osobnych uzwojeniach i analogówką jaka nam podpasuje.Jednak gdy ktoś potrzebuje gotowy produkt z przyzwoitym stosunkiem kasa/jakość to pewnie warto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już zgłupiałem i w dalszym ciągu nie wiem czy to ma te wolfsony czy ess,nigdzie nie ma rozbieranych zdjęć tego daca,a jeśli chodzi o pcm2706 pewnie sygnał jest wysyłany z niego I2S co jest zawsze lepszym rozwiązaniem jak spdif,ale faktycznie tylko 16bit/48 ale nie przesadzajmy czy aż tak bardzo niezbędne jest nam przetwarzanie gęstych formatów? jak narazie to nie ma tego w sieci za wiele,

Jedynym minusem tego daca to jest zasilanie tylko i wyłącznie z usb nie podoba mi się to,ale jeśli ma grać na poziomie beresforda a nawet i lepiej, a przy tym napędzić dość wymagające słuchawki to jest wart swojej ceny 400zł a dla odważnych zawsze można podłubać i przerobić na zasilanie zewnętrzne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.