Skocz do zawartości
IGNORED

Co jest lepsze ?


xamix

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej użyć opcji szukaj?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o AT to znalazłem wiele ciekawych tematów, natomiast o wkładce Nagaoka nie wiele jest napisane, dlatego załorzyłem ten wątek. Mam nadzieje że ktoś jest posiadaczem MP-11 i napisze mi na jej temat parę słów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,to w takim razie ok :) Ja bym brał coś z AT, ale gramofonu nie słuchałem więc nie wiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gramofon który posiadam to unikat. nigdzie w necie nie mogłem znależć jego specyfikacji, zakładałem ju kiedyś wątek an forum.

Bardzo mnie ciekawi ten dzwięk Nagaoki, czytałem troszkę oogólnie o tej japońskiej firmie i wkładki nie są wysokim poziomie. Zastanawiam się jeszcze czy At-95 nie zagra lepiej od MP-11, mimo że cenowo Nagaoka jest dużo droższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu którego wyczytałem (zaznaczę że mój angielski jest na bardzo niskim poziomie :) to wkładka jest na wysokim poziome. Przydał by się ktoś kto tą wkładkę posiada i może o niej się rospisać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 89EU jest Nagaoka z Shibatą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Nie wiem jaki masz gramofon. Nie wiem jaka jest podatność wkładki bo dane są różne ... napisałem do Nagaoki i czekam na odpowiedź. Do słabego napędu nie warto kupować dobrej wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój gramofon to marlux 860 mx - japończyk, jak bede w domu to mogę zrobić parę fotek, bo w całym necie nie ma żadnej fotki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wygląda przyzwoicie. Ramię S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mp11 i mp11 boron. W porównaniu z wersją boron, mp11 brzmi zbyt jasno. Tak jest w mojej

konfiguracji. W analogu masz zbyt wiele zmiennych, by jednoznacznie określić charakter brzmienia.

W innej konfiguracji ta wkładka może "zaśpiewać" idealnie, a w kolejnej z wycofaną górą.

Pomijając wyeksponowane wysokie tony w prezentacji dźwięku mp11, pozostałe zakresy wypadają

bardzo dobrze. Wkładka grała dynamicznie, z solidną podstawą basową, przestrzennie i bez

inner groove distortion!. To świadczy o dobrym szlifie igły.

Sprawdź masę swojego ramienia, podatność mp11 i wylicz częstotliwość rezonansową.

Jeśli wszystko będzie ok (wynik między 8-11Hz) to wszystko powinno być ok.

[chyba, że z twoim pre się nie polubi :( ].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thrak:

To nie taki gramofon, zupełnie inny (prześlę po pracy foto)

 

jazzga:

Mógłbyś opisać jak to wszystko wyliczyć bo nie robiłem tego wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz znaleźć specyfikacji technicznej swojego ramienia. To

niezbędna Ci będzie waga elektroniczna (jubilerska może być)

Zdejmij przeciwwagę z ramienia, ramię z zamontowaną wkładką zważ na wadze.

Od wyniku ważenia odejmij masę wkładki. Ok masz już wagę ramienia.

 

Podatność mp11 to 8x10-6cm/Dyne

 

Do obliczenia częstotliwości rezonansowej skorzystaj z kalkulatora na tej stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wpisujesz tam następujące wartości:

masa ramienia np.13

waga wkładki np. 6.5

waga śrubek mocujących 0.5

podatność wkładki 8

naciskasz calculate i masz wynik. np 12.6 HZ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>xamix,

Słuchałem dokładnie tej Nagaoki MP-11 przed jakimiś 2-3 laty w gramofonie który zamierzał kupić mój kolega. To był gramofon Dual CS-5000, całkiem niezły zresztą gramofonik. Ta wkładka zagrała zupełnie beznadziejnie, na tyle kiepsko, że kolega skutecznie odpuścił sobie gramofony do dnia dzisiejszego. Nie ma sensu wchodzić w szczegóły jak to grało, bo zakładam, że dźwięk na poziomie radia nastawionego na fale długie Cię nie interesuje.

Teraz uwaga: nie mieliśmy pozwolenia właściciela gramofonu, nieobecnego podczas odsłuchu, do rekalibrowania ramienia/wkładki. Ja nie byłem gospodarzem, kolega nie chciał aby nic kręcić, bo po pierwszych taktach muzyki wewnętrznie się trochę "zjeżył", jak zauważyłem. Dodam jeszcze, że Dual CS-5000 ma wyjątkowo lekkie ramię (ULM - Ultra Low Mass), a ta Nagaoka MP-11 jest zdaje mi się wyjątkowo sztywna (niska podatność). Może z tej przyczyny jedno do drugiego nie pasowało i w konsekwencji nie grało za cholerę. W przypadku Twojego Marluxa może być inaczej, trudno coś a priori zakładać. Byłoby najlepiej gdybyś mógł zrobić próbę na swoim gramniaku, ale zdaję sobie sprawę, że to może być trudne. W każdym bądź razie zalecam ograniczone zaufanie do tej wkładki.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopaka z historii powyżej, bo dobranie wkładki o niskiej podatności do leciusieńkiego ramienia musiało się skończyć paskudnym brzmieniem. Ale żeby tak się od razu poddawać.... : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem dostepu do internetu przez parę dni. Dzisiaj zważę moję ramie tak jak zalecał jazzga. Napisze jak mi to wyszło wieczorkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.