Jump to content
IGNORED

11m2 i niski bass ... możliwe ?

Bassfreak

Recommended Posts

witam , chciał bym się poradzić otóż mam nieduży pokój o powierzchni 2,70 x 4,30 m i ostatnio myślałem o kupnie głośników lecz tu zaczyna się problem .... słucham muzyki w której dużą rolę odgrywa dolne pasmo a z tego co mi wiadomo to o niskim basie można w małych pomieszczeniach zapomnieć :(

jakie są wasze poglądy na ten temat ? wiem że mogę tu liczyć na fachową pomoc :)

pozdrawiam , bass ^^

szukam sam nie wiem czego :P

Audiofilski bas (nisko schodzący, wielobarwny, wybrzmiewający, nie poluzowany) w takim pomieszczeniu jest jak najbardziej możliwy do uzyskania przy odpowiedniej adaptacji akustycznej, która wyrównała by dołki i górki w charakterystyce spowodowane rezonansami pomieszczenia.

Jednak mam wrażenie że Tobie chodzi o zwykłe łubu dubu i przy długości pokoju 4,7m będziesz miał podbicie przy 40Hz więc łupać będzie tylko kupić głośniki Carvin Vega lub podobne.

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

I love the sound of crashing guitars

właśnie się boję dudnienia i buczenia , czyli interferencji (chyba to było nakładanie się fal :P ) , np w tym kawałku

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (2:05)na słuchawkach słychać że jest tu "gruby" Niski bas a także tutaj

(4:15) choć w tym pierwszym wydaje się niższy lecz na słuchawkach czegoś brakuje , trudno określić czego .

w takim razie co byście polecili ? allegro jak najbardziej widziane :D

ceny na razie nie określę ponieważ chcę się pierw wszystkiego dowiedzieć ;]

hmmm ciezko jesli chcesz wysokiej jakosci i w duzej ilosci ja kiedys mialem esa ostinato 2000 (klony) one mialy miekki i dosc duzy ilosciowo bas taka muzyke dalo sie sluchac juz w miare przyjemnie ale mimo tego zauwazalem ze powinno byc jeszcze lepsze uderzenie lepsza kontrola troche dynamiczniej... ale ogolnie klolumny esa polecam do takiej muzyki uzyskania przyzwoitego miekkiego basu - mozna wspomoc sobie przyzwoitym i dynamicznym z dobrym uderzeniem basowym wzmacniaczem.

LunaticAllegro, 30 Kwi 2010, 18:56

>Fajnie sie tego "chaosu" slucha...:) Im lepszy sprzet kupisz tym bardziej Ci sie bedzie odechciewac

>sluchac takiego klimatu. Znam to z wlasnej autopsji.

Zgadzam się z ta wypowiedzią.Sam to też przerabiałem.Kiedy zmieniałem sprzęt (a było to wiele razy),także zmieniały się style muzyki.

Bassfreak, 30 Kwi 2010, 17:58

>właśnie się boję dudnienia i buczenia , czyli interferencji (chyba to było nakładanie się fal :P )

>, np w tym kawałku

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (2:05)na słuchawkach słychać że jest

>tu "gruby" Niski bas a także tutaj

(4:15) choć w tym

>pierwszym wydaje się niższy lecz na słuchawkach czegoś brakuje , trudno określić czego .

>

>w takim razie co byście polecili ? allegro jak najbardziej widziane :D

posłuchałem /przez chwilę/ tych kawałków /wciągasz coś kiedy tego słuchasz ? / i wg. mnie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem były by kolumny typu "obudowa zamknięta" inaczej też nazywana "kompaktowa", czyli taka, bez dziury. Model i marka do wyboru.

nie nie wciągam :P , trzeba być przyzwyczajonym to słuchania konkretnych gatunków muzyki ;)

to coś spokojniejszego teraz , tylko przesłuchajcie całe a nie oceniacie po początku :P

Hidden Content

Bassfreak, 1 Maj 2010, 10:35

>

Hidden Content

>

>Trance (ang. trans, uniesienie) - styl muzyki elektronicznej rozwinięty w latach 90 :P

przy czymś takim najlepiej się wciąga

:)

powiedz to milionom fanów którzy są normalnymi ludźmi :P , nie wytłumaczę wam tego bo konkretną muzykę lubi się od małego :P

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 4:34 tu można już samemu odpłynąć , nie trzeba być naćpanym .....

Pewnie że na takim metrażu bendzie niski bas ! kiedyś na 12m miałem bardzo niski bas i nic nie dudniło a teraz na 30m nie ma basu takiego mocnego toche przydudni dopiero na samym końcu pkoju można usłyszec niskie częstotliwosci a w małym pkoju to wszędzie było słychać .

Guest brodacz

(Konto usunięte)

witam mialem kiedys okazje posluchac JBL z serii es,mialy duzo basu i caloksztaltem bardzo ale to bardzo mi sie nie podobaly podobnie jak twoja "muzyka" moze wiec spodobaja sie tobie pozdro

Guest brodacz

(Konto usunięte)

a moze es 30 tych nie sluchalem ale pewnie sa utrzymane w tonacji tych wiekszych ze wzmacniaczy harman kardon daje duzo basu ktory przypuszczam przypadl by tobie do gustu

wybaczcie znów za post pod postem ale tu nie ma chyba edycji postów :/

dziś słyszałem w media markt te oto kolumienki

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak dla mnie miód i orzeszki , idealnie trafiły w moje gusta :) ale jednak będą za duże :P (chyba)

co myślicie o tych

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Wydaje mi się, że do "łupanki" powinien się sprawdzić zestaw z aktywnym subwooferem, najlepiej takim, który posiada filtr górnoprzepustowy (odfiltrowujący basy) dla kanałów L i R.

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

dużo zależy od akustyki (wytłumienia) pokoju, da się usłyszeć niski bas również i na 11m

te Klipsch będą dobre, zobacz jeszcze na Monitor Audio Rx2, bas będzie całkiem ładnie schodził ale jakiegoś olbrzymiego ciśnienia nie będziesz w stanie uzyskać przy dużej głośności

z mocnych podłogówek z kolei uzyskasz wysokie ciśnienie ale ciężko będzie takie kolumny ustawić aby bas nie wpadał w rezonanse w tak małym pomieszczeniu, choć słyszałem Monitor Audio BR6 na 15m blisko ścian i o dziwo nic z takich rzeczy nie miało miejsca...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.