Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe wydania klasyki na LP


absinth3

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można kupić NOWE vinyle z klasyką- mogą być wznowienia, ale bardziej interesują mnie nagrania powstałe po 2000, równolegle do CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo

Szkoda, że wybór tak mały, a Karajan choć dobry, to jednak nieco poza polem moich fascynacji.

Jeszcze raz dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

absinth3, 1 Maj 2010, 23:40

 

Też słucham głównie klasyki. Mam też kilka nowych (nowo nagranych i wytłoczonych) płyt .....

 

I wystarczy :)

 

Jeśli pojawi się coś naprawdę wspaniałego to kupię niezależnie od ceny, pewnie będzie to jedna dwie płyty rocznie :/

 

Nie ma co sobie głowy zawracać zarówno pod względem technicznym jak i interpretacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę w baroku- i tu zmiany interpretacyjne są dość szybkie. Byłoby miło mieć te najlepsze też w wersji winylowej, oczywiście reprinty z przełomowych lat 70-tych także, ale te pojawiają się tylko jako CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

W operze, której głównie słucham, niewiele się dzieje.

Rej wodzą producenci konstruujący płyty które mają się sprzedać. I tyle.

Jest kilka pięknych młodych głosów ale na wielkie osobowości i interpretacje jeszcze trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest doskonałe określenie "konstruujący płyty"

Ja myślę, że czasy WIELKICH mamy za sobą - na podstawie moich doświadczeń skromnego konsumenta muzyki wnoszę, że perfekcja i wielkość musi dotyczyć już wszystkich członków zespołu. Próby kreowania osobowości muzycznych to chyba wypaczenie idei odtworzenia dzieła jako całości. Mam wrażenie że właśnie taka zmiana w wykonawstwie muzyki dawnej zaczęła się w latach 70-tych i na szczęście trwa do dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Records wydął Mesjasza Handla na winylach vide:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest to fanfastyczne nagranie- dobrze nane mi z CD, które stawiam na 2 miejscu po najlepszych Hogwooda i Gardinera ( wspólne 1 miejsce na podium)

Bardzo gorąco polecam to wykonanie Dunedin Consort and Players; a naprawdę wiem co mówię, bo DOBRZE znam koło 20 wykonań Messiah. Gardinera i Hogwooda mam na winylach ale kupowane z 2-giej ręki trzeszczą i skaczą (wydanie ok 1980) lecz są to absolutne wzorce wykonawstwa muzyki oratoryjnej Handla. Od czasu ich nagrania coś zdecydowanie nowego pokazał dopiero Dunedin (choć to moja prywatna opinia).

Inne świetne wykonania to Suzuki i Layton, inne też piękne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne ceny, ale też bardzo niszowy rynek. Musiałbym się naprawdę strasznie napalić na konkretny tytuł, żeby tyle wywalić na stół...

 

Offtop:

A ja jednak wolę starocie, w piątek nabyłem m.in. komplet sonat fortepianowych Beethovena (Friedrich Gulda, 11LP box), 8-my tom "Beethoven Edition" Deutsche Grammophon (14LP box), koncerty brandenburskie (Karl Richter, wyd. Archiv), "Tristan und Isolde" Wagnera pod Karajanem (Eterna) i jeszcze parę innych boxów, i jeszcze ze 20 innych płyt luzem, za wszystko razem za jakieś 200zł, przy czym te wymienione szczegółowo wyglądają na nie grane, i - jak z dotychczasowych odsłuchów wynika - brzmią odpowiednio dobrze. Udany połów. Słuchania na długo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.