Skocz do zawartości
IGNORED

DLACZEGO CHINSKIE WZMAKI SA TAKIE DOBRE


stary audiofil

Rekomendowane odpowiedzi

Lucky, 2 Maj 2010, 23:55

 

>Fafarskid

>

>Czy "marnotractwo" to jakieś nowe określenie audiofilskie ?

 

Napisalem zeby dac szanse. Jesli jest slaby to marnotrawstwo, jesli dobry to moga tam siedziec na stale.

Dobre NOS-y maja super kolorowe barwy, jesli wzmak jest matowy, to mnie szkoda takich lampek do niego.

Marnotrawstwo to powszechny termin, niekoniecznie audiofilski.

Za blad przepraszam, z polskiego nigdy dobrze mi nie szlo, ale sie staram. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co musi zrobic w życiu mężczyzna?

- zasadzic drzewo, spłodzic dziecko i zbudowac dom

co musi zrobic w życiu chińczyk?

- yaquina, adidasy i bluzę

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAFARSKID napisal w watku 63256 wczoraj o 23:16 calkiem inna opinie.

Juz sam niewiem co o tych wzmacniaczach myslec-kupowac czy nie,warte sa tej kasy czy nie?

gdy cos sie popsuje-to potem problem,czy jest autoryzowany serwis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego ze nie do konca mnie przekonuja tanie chinskie lampowce, to uwazam ze wnosza duzo dobrego do naszego rynku audio.

Gdybym mial budowac system od "0" i mialbym 3 tys. na wzmacniacz to zaczalbym wlasnie od odsluchow takich lamp. Podejrzewam, ze da sie z nich cos wycisnac, byc moze po niewielkich przerobkach.

Mialem do czynienia z odtwarzaczem Xindak C06 i stosunek jego jakosci i brzmienia do ceny byl naprawde bardzo zadowalajacy, choc do idealu bylo daleko.

Kazdy szuka optymalnego brzmienia w ramach swojego budzetu i tutaj one spelniaja dobrze swoja role.

Wlasciciele Yaqinow czy Music Angel nie powinni zaciekle zwalczac drozszych urzadzen, bo roznice jednak istnieja. Natomiast ci, ktorzy na audio stepili sobie zeby i mieli u siebie sprzety za roczne uposazenie robotnika niech zrozumieja, ze radosc z audio jest taka sama na kazdym poziomie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pod tym postem podpisuję się czterema łapami. Piszę to jako osoba nie posiadająca chińskich klocków ale z drugiej strony mam świadomość zarobków jakie mamy u nas w raju i potrzeb z nimi związanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem Music Angel XD 800 czyli chiński lampowiec kosztował 1200 zł wzmacniacz nie zagościł u mnie zbyt długo ponieważ dzwięk był no cóż tragiczny lepszej jakości dzwięk dawały już boomboxy :) dodam że wole dzwięk lampowy od tranzystora jednak zamiast tego music Angela o wiele lepiej grały choćby najniższe Nady aczkolwiek zdażyło mi się słuchać xindaka ale to już tranzystorowego ( na innym zestawie ) i grał całkiem całkiem więc zapewne nie ma co generalizować . Jeśli ktoś pragnie dobrego dzwięku lampy z barwami i dołu z wykopem polecam pre lampowe z audiotonu i do tego jakąś dobrą końcówke DIY . Ja miałem takowe pre z Drakulą i przestrzeń , barwa i wykop prezentowały bardzo wysoki poziom bynajmniej można się wyleczyć z kupowania i zmieniania klocków .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""" Posiadałem Music Angel XD 800 czyli chiński lampowiec kosztował 1200 zł wzmacniacz nie zagościł u mnie zbyt długo ponieważ dzwięk był no cóż tragiczny lepszej jakości dzwięk dawały już boomboxy :) dodam że wole dzwięk lampowy od tranzystora jednak zamiast tego music Angela o wiele lepiej grały choćby najniższe Nady aczkolwiek zdażyło mi się słuchać xindaka ale to już tranzystorowego ( na innym zestawie ) i grał całkiem całkiem więc zapewne nie ma co generalizować . Jeśli ktoś pragnie dobrego dzwięku lampy z barwami i dołu z wykopem polecam pre lampowe z audiotonu i do tego jakąś dobrą końcówke DIY . Ja miałem takowe pre z Drakulą i przestrzeń , barwa i wykop prezentowały bardzo wysoki poziom bynajmniej można się wyleczyć z kupowania i zmieniania klocków . """

 

no wlasnie wiec nie kupowac chinszczyzny, najpierw porownywac z uzywancami w tej kategorii cenowej... to apel do mnie i wszystkich co nie slyszeli bo wiecie, tanie i made in china moze = badziew a moze tez byc = da sie sluchac.

 

a ja dalej nie moge posluchac chinczyka normalnie nikt mnie nie chce wposcic do siebie podelektowac sie tym podobno hiendowym sprzetem :-( ;ppp (podobno)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plujecie na wszystko co jest tanie, a sami zaczynaliście od dużooo gorszego sprzętu.takie są moje przypuszczenia.

modrzew a powiedz mi jakie masz pomieszczenie odsłuchowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

modrzew47,

 

w pewnych kręgach pomieszczenie to jest słowo klucz.

Istnieje bowiem teoria, że nawet słabe klocki w super pomieszczeniu zagrają 2-3-4-5-6-7 klas lepiej.

 

Tia..

Wyklejanie ścian gąbkami piramidkami, budowanie czegoś na kształt ustrojów akustycznych (oczywiście bez jakichkolwiek pomiarów), granitowe podstawy pod klocki i granitowe kapelusze na kolumny, wszechobecne kolce, stoliki audio spawane w zaciszu garażu i kable, kable we wszystkich odmianach.

Kocham Audiostereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu

>Marnotrawstwem jest zakup Yaqina gdy za kilka stówek więcej można mieć coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polemizowałbym. Kupno AN wcale nie gwarantuje małej straty przy odsprzedaży, tym bardziej że ten wzmacniacz do wybitnych wcale nie należy. A Yaqina można kupić, używać i odsprzedać z małą stratą, bo jego pozycja, osiągnięta dzięki opiniom użytkowników a nie nachalnej reklamie pnie się do góry. I bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej krytyki od tych co nigdy w życiu nie słuchali chinoli.

 

ja mam bezustanne porównanie. Oczywiście poziom wykonania Ayona wraz z pilotem jest wyższy.. ale czy to znaczy że lepiej gra? z tego co wiem w pierwszysch wersjach były lampy chińskie Manta Oberon rozjeżdża jak już gdzieś pisałem wszystkie wynalazki "vintage" do 1k a kosztuje 400 zł z kolumnami :-)

 

Yaquin 100B którego stale używam daje ogromną przyejmnośc z słuchania muzyki mimo że jest 20 razy tańszy od mojego podstawowego zestawu.. Słuchałem Ayona w cenie dobrze ponad 10k i ma dokładnie te same wady które ma i Yaquin (bas).

 

Odsłuchy i porównania w ramach spotkań nie mają dużego sensu bo dobrze zagra tylko sprzęt gospodarza. Lampa żeby grać musi być właczona co najmniej godzinę przed odsłuchem bo inaczej kiepsko gra każda. To samo zresztą (może troszkę krócej) z dużymi końcówkami mocy tranzystorowymi.

Dlatego należy mieć co najmniej kilka dni we własnym systemie na ocenę. A z marketowym badziewiem typu Yamacha, denon, pioneer czy inne robione w chinach wynalazki poniżej 4-5k to nawet żal porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil

3 Maj 2010, 09:40

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 197 / 741 / 0 futu-popraw wreszcie gramatyke oraz ortografie.

Taka zasada-piles-nie pisz,tylko sie wyspij.ok.

 

a Ty zawsze jak wypijesz to wchodzisz na audiostereo i nie na temat watku... a w swoim watku mi juz nie pozwalasz niegramatycznie napisac oj nieladnie nieladnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

gagacek,

 

Rożnica w tym że klocki AN nie schodzą poniżej pewnego poziomu w obrocie sprzętem używanym, a jeżeli pojawiają się na rynku są to z reguły klocki kilku lub kilkunastoletnie.

Podejrzewam, że chińczyki nie pojawią się w takim obiegu nigdy bo po prostu nie dożyją takiego wieku.

 

Symptomatyczne jest też pojawianie się np. na Audiogonie chińskich klocków, które były używane przez kilka miesięcy za połowę lub jedną trzecią ceny. Jakoś AN to się nie zdarza.

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fxx

3 Maj 2010, 10:15

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1605 / 200 / 0

 

najwięcej krytyki od tych co nigdy w życiu nie słuchali chinoli.

 

ja mam bezustanne porównanie. Oczywiście poziom wykonania Ayona wraz z pilotem jest wyższy.. ale czy to znaczy że lepiej gra? z tego co wiem w pierwszysch wersjach były lampy chińskie Manta Oberon rozjeżdża jak już gdzieś pisałem wszystkie wynalazki "vintage" do 1k a kosztuje 400 zł z kolumnami :-)

 

Yaquin 100B którego stale używam daje ogromną przyejmnośc z słuchania muzyki mimo że jest 20 razy tańszy od mojego podstawowego zestawu.. Słuchałem Ayona w cenie dobrze ponad 10k i ma dokładnie te same wady które ma i Yaquin (bas).

 

Odsłuchy i porównania w ramach spotkań nie mają dużego sensu bo dobrze zagra tylko sprzęt gospodarza. Lampa żeby grać musi być właczona co najmniej godzinę przed odsłuchem bo inaczej kiepsko gra każda. To samo zresztą (może troszkę krócej) z dużymi końcówkami mocy tranzystorowymi.

Dlatego należy mieć co najmniej kilka dni we własnym systemie na ocenę. A z marketowym badziewiem typu Yamacha, denon, pioneer czy inne robione w chinach wynalazki poniżej 4-5k to nawet żal porównywać.

 

 

mam podobne zdanie,

ale pamietaj grają tylko

 

Goodmansy Triaxiom;-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu

Kupie dobrego chinola ztjuninguje,wtedy Cie zaprosze do siebie-zgoda,-wtedy sobie pogadamy.

Tylko musisz wziac ze soba kapcie.

Nigdy na forum nie chodze jesli jestem nawet na rauszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich starych chinoli na świecie nie ma po prostu... ;-)

a jak popatrysz ile jest badziewia po 2k na allegro to chinole są w mniejszości..

 

 

aha żeby było jasne: nie piszę o dyskotekowych poziomach dźwięku, to jest sprzęt do słuchania w domu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 3 Maj 2010, 10:08

 

>w pewnych kręgach pomieszczenie to jest słowo klucz.

>Istnieje bowiem teoria, że nawet słabe klocki w super pomieszczeniu zagrają 2-3-4-5-6-7 klas

>lepiej.

 

Znaczy się, że według Ciebie nie zagrają lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Symptomatyczne jest też pojawianie się np. na Audiogonie chińskich klocków, które były używane przez kilka miesięcy za połowę lub jedną trzecią ceny. Jakoś AN to się nie zdarza.

Dlaczego?

 

To proste, z powodu pompowania marki. Podajesz przykład handlu etykietkami, a dla tych wzmacniaczy ten etap jest jeszcze w trakcie raczkowania. Poza tym porównywanie pozycjonowania nie wiadomo jakich "chińczyków" do mojego przykładu jest bez sensu, tym bardziej porównywanie gotowego wyrobu do składaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.