Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

testowałem różne głośnikowe i IC, w tym VdH, Audioquesty, Nordosty i inne. Ostatecznie skończyłem na Siltechu i Albedo, jedynie cyfrowy to Tara Labs.

Te wymienione przez ciebie to akurat miedź srebrzona a EC moim zdaniem oczywiście,lubi dobrą miedź...czystą i nie srebrzoną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu lubi dobre kable.Przez jakiś czas miałem na przykład głośnikowe Audio Truth Forest, czyli gruba i czysta miedź. Po wpięciu srebra czyli Albedo Air III okazało się między innymi, że AT miały lekkie podbarwienie przełomu średnicy i góry, które objawiało się syczącymi sybilantami. Bardzo to było słychać na przykład u Alan Parsons Project w Mr Time gdzie Jacqui Copland sobie sepleniła.

IC też próbowałem miedziane, Audioquesta i parę innych. Skończyłem na Siltechu FTM.

Mi się tak po prostu najbardziej podoba. Przyznaję, że na pewno na miedzianych kablach też może się podobać. Bo to Electrocompaniet przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia wiem,że EC specjalnie nie grają dobrze z Audiquestem,lepiej wypadają z Tarą lub Cardasem albo z Shunyatą w zależności od reszty systemu.Dobrym łączem jest HMS Gran Finale i Transparenta wyższe modele.U mnie każdy Siltech przegrywał z wymienionymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy !

 

 

Obecnie posiadam Lampę UNISON RESEARCH S6 ale pomyślałem czy by nie kupić odatkowo ELECTROCOMPANIETA ECI 1 - podobno nie brzmi najgorzej.

 

Wszyscy namawiali mnie do niego gdzie nigdy go nie słyszłąem.

 

Jeśli jest jego jakiś właściciel w kujawsko-pomorskiem proszę niech się odezwie.

 

Gdy by ktoś chciał pozbyć się tego klocka za rozsądne pieniądze również proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymienione przez ciebie to akurat miedź srebrzona a EC moim zdaniem oczywiście,lubi dobrą miedź...czystą i nie srebrzoną.

Ja mam inne odczucia, pewno i inne ucho:) Podłączałem do swojego ECI-1 głośnikowe Audio Note AN-L i wyszła z tego buła. Dużo lepiej u mnie wypadły Vdh i Straight Wire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne odczucia, pewno i inne ucho:) Podłączałem do swojego ECI-1 głośnikowe Audio Note AN-L i wyszła z tego buła. Dużo lepiej u mnie wypadły Vdh i Straight Wire.

Bo vdh rzeczywiście dobrze wypada z EC,kiedyś łączyłem AW180 vdh revelation i grało dobrze,straight wire też od biedy może być ale tylko od...biedy.Dużo zależy od zestawów głośnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta choroba ma takie objawy,że po nich nie poznasz kiedy ci przyjdzie ochota na zmiane...klocków.A więc nigdy nie mów-nigdy....benek.

 

Jedyne na co zamieniłbym swojego ECI-1 to Aw120 lub wyżej, i pre do tego. Ale i tak wtedy nie oddałbym nikomu integry...

 

Miałem VdH Magnum przez jakiś czas, i było dostatecznie, bez szaleństw. Jak na moje ucho to było nieco mułowato. AudioTruth wypadł już lepiej, ale skończyłem na srebrze, które daje szybkość i szczegół, przy barwie i gładkości EC. Ale to tylko mój typ :)) Jeden lubi ogórki, a drugi sołtysa córki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawna przeglądam portale aukcyjne, i działy ogłoszeń, i muszę stwierdzić, że nieczęsto można tam spotkać się z używanym sprzętem Electrocompanieta. Są to w zasadzie pojedyncze przypadki. Chyba ludziska się niezbyt chętnie jednak tego pozbywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Czy ktoś z klubowiczów ma (miał) bezpośrednie porównanie CD EMC 1UP z przetwornikiem ECD 1?

Czy dźwięk puszczony z transportu cyfrowego przez ECD 1 da w przybliżeniu przekaz jak EMC 1?

 

Grałem kiedyś z EMC1UP i dotąd nie spotkałem bardziej mi odpowiadającego dźwięku. Teraz słucham głównie winyli a całą swoją CDteke przerzuciłem na NAS i odtwarzam za pomocą CA Sonata NP30 ale Wolfsonom jednak dużo brakuje i przymierzam sie do DACa. I właśnie ze względu na posiadany kiedyś EMC1 myślę o ECD1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz kupować ECD 1 na pewno nie będziesz zawiedziony.

A miałeś może okazję porównywać go z PD-1 ?

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam możliwość zakupu w dobrej cenie ECC1 CD. Czy coś więcej wiecie na temat tego CD? Czy polecacie coś innego w przedziale cenowym do 8000 PLN, używki do ok. 5000-6000 PLN? Z góry dziękuję za pomoc.

Szukaj używki Electrocompaniet EMC1 ( bez UP, bo za taką cenę to nie znajdziesz UP'a ) ja używam takiego od paru lat i jestem bardzo zadowolony.

ECC1 to ubogi krewny ECC1.

Polecić mogę Wadia 830, Proceed CDD + DAP, LINN Ikemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś dzielonke złożoną z pre Audioneta i końcówki Caspiana, a więc pewnie o ile nie lepiej niż integra to na pewno nie grało to gorzej. Obecnie gram właśnie na ECI-5 i.... tu nie ma czego porównywać nawet :-)

Niestety nie znam Dynek ale wg mnie ECI to dość uniwersalny piecyk. Jedni piszą, że mkI gra lepiej, drudzy znów, że to mkII jest lepsze... a prawda jest taka, że oba są nadal w sprzedaży i to kupujący decyduje czy chce mieć wyświetlacz czy nie. No i oczywiście czy ma możliwość za niego zapłacić... :)

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI (w moim przypadku I) z Vienna Acoustic Mozart Grand

 

Należy zapomnieć o prawidłowym poprowadzeniu tych kolumn w takim zestawieniu. Trzeba zmienić albo jedno albo drugie.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki kusi mnie żeby caspiana na eci5 mk2 wymienić

czy to dobry wybór do dynek focusów 260?

Miałem prawie wszystkie klocki EC z wyjątkiem DM250(mina)końcówka mocy......muł.

Co do ECI5 i Caspiana to sprawa gustu i preferencji.W klubie EC takie pytania zadajesz mikson?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.