Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bravo, witamy kolegę w Klubie Dobrego Brzmienia. Ciekawe czy Stary Audiofil ( zagorzały fan McIntosh'a) będzie w stanie przeczytać tę informację....Naprawdę zakupiłeś dobry sprzęt . Nie wiem za bardzo co to jest ECM 3, więc skrobnij parę słów na jego temat.

 

Od siebie dodam że powinieneś zadbać o dobre sieciówki do monobloków AW 400 które jeszcze bardziej dociążą

dźwięk. Ja podpiąłem K - S Emotion z dobrym rezultatem. Zwróć uwagę na polaryzację fazy która powinna być po lewej

stronie trzymając małą wtyczkę którą wpinasz do wzmacniaczy - czyli patrząc na tył wzmacniacza prąd powinien być po lewej stronie a uziemienie wyżej po środku .Pamiętaj również o pełnym sygnale xlr od źródła do Aw400 - będziesz zadowolony z dźwięku gdyż AW 400 są w pełni zbalansowane. Czekamy na wrażenia kiedy system wygrzeje się .

 

Stary Audiofil nie powinien mieć powodów do smutku. Pre-amp Maca, który nabyłem od Niego jakieś 7 lat temu, powędrował dalej,

więc chyba przyczyniłem się do powiększenia grona miłośników tego sprzętu.

 

EMP3 to nowość - wieloformatowy odtwarzacz. Ma oddzielne głowice dla sygnałów audio i wideo. Mogę więc już nie tylko oglądać, ale i słuchać koncertów z blu-ray czy dvd.

 

Dzięki za podpowiedzi co do kabli, ale nie rozumiem tej na temat polaryzacji - jest tylko jedna możliwość podłączenia przewodów zasilających...

 

Cały tor od źródła do końcówek oczywiście zbalansowany. Zdecydowałem się na srebrne tasiemki Albedo Monolith, które wnoszą dodatkową przestrzeń bez utraty detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi co do kabli, ale nie rozumiem tej na temat polaryzacji - jest tylko jedna możliwość podłączenia przewodów zasilających...

 

 

Jesli masz gniazda Schuko w scianie to ok możesz dowolnie zmieniać wtyczkę tak aby prąd był doprowadzony po właściwej stronie do urządzenia. Jeśli nadal nie rozumiesz to postaraj się odnaleźć wątek o prawidłowym zasilaniu

urządzeń audio w prąd .

 

EMP3 to nowość - wieloformatowy odtwarzacz. Ma oddzielne głowice dla sygnałów audio i wideo. Mogę więc już nie tylko oglądać, ale i słuchać koncertów z blu-ray czy dvd.

 

A jak to urządzenie się ma do typowego CD playera Electrocompanieta w aspekcie odtwarzania CD na EMP3 v CDP 1UP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi co do kabli, ale nie rozumiem tej na temat polaryzacji - jest tylko jedna możliwość podłączenia przewodów zasilających...

Weź probówkę i wkładaj do wtyku IEC ( wtyk sieciówki który wkładasz do urządzenia ) + ( plus ) powinien być z prawej strony .

post-24714-0-53649700-1436634448_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrozumiałem polaryzację. Dzięki.

 

 

 

Nie porównywałem, bo chciałem mieć audio i wideo w tym samym torze. Stąd zresztą moja przesiadka z Maca na Electro...

 

Marek, napisz coś o samym dźwięku Electrocompanbieta AW 400 & EC 4.8, co Ciebie tak urzekło że odstawiłeś McIntosha którego za bardzo nie lubię , ale to już inna sprawa.Na pewno większość członków klubu Electrocompanieta będą chcieli wiedzieć jak grają te wspaniałe monobloki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, napisz coś o samym dźwięku Electrocompanbieta AW 400 & EC 4.8, co Ciebie tak urzekło że odstawiłeś McIntosha którego za bardzo nie lubię , ale to już inna sprawa.Na pewno większość członków klubu Electrocompanieta będą chcieli wiedzieć jak grają te wspaniałe monobloki.

 

Gra to całkiem przyjemnie. Nie mam większych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka dni temu Wzmacniacz PI2, lepiej zgrał się z moimi triangle comete anniversary niż hegel80: łagodniej, choć w aksamitnej rękawiczce cały czas drży twarda piącha. PI2 wypadł też lepiej od ECI2, bo oprócz muzykalności, pojawiła się większa rozdzielczość.

Pewnie to nie ostatni mój wzmacniacz, ale następny krok to będzie tylko lampa.

Pozdrawiam klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dopisuje się z moim EC 1 niestety jeszcze przed serwisem.

 

Orientuje się ktos z was po ile mogą chodzić AW 180?

 

Pozdrawiam!

 

AW 180 mają nową wyższą cenę . Uzywane widziałem kilka miesięcy temu na polskim portalu hifi.pl i kosztowały jedynie

12kzł i bardzo szybko znalazły nowego własciciela - była to wyjątkowa okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To AW 180 sobie odpuszczę. 12000 za parę rozumiem i to była okazja. No tak gdzie nowa sztuka kosztuje ze 14000.

 

Mam możliwość zakupu końcówki AW 120dmb i EC 4.7 czy wie ktoś jak to się ma do ECI-1 ? ECI 1 słucham kolegi jest bomba ( mój czeka na serwis zaraz się może nie doczeka )

Słyszałem ze ten 4.7 ma problematyczna regulacje, jest jakiś skokowy. Ele na 4.8 nie liczę. A ten AW 120dmb taki trochę podobny do 2 x 120 ale nie jestem pewny.

Kolumny do tego mają być kef XQ 40, źródłem Cambridge Audio 851 C

Okablowania nie mam JesCze , myślałem o Nordost minimum Red Dawn na głośniki jak się znajdą.

Nie mam możliwości za bardzo odsłuchać, zbyt duża odległość. Potrzebuje się zdać na wasze opinie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To AW 180 sobie odpuszczę. 12000 za parę rozumiem i to była okazja. No tak gdzie nowa sztuka kosztuje ze 14000.

 

Mam możliwość zakupu końcówki AW 120dmb i EC 4.7 czy wie ktoś jak to się ma do ECI-1 ? ECI 1 słucham kolegi jest bomba ( mój czeka na serwis zaraz się może nie doczeka )

Słyszałem ze ten 4.7 ma problematyczna regulacje, jest jakiś skokowy. Ele na 4.8 nie liczę. A ten AW 120dmb taki trochę podobny do 2 x 120 ale nie jestem pewny.

Kolumny do tego mają być kef XQ 40, źródłem Cambridge Audio 851 C

Okablowania nie mam JesCze , myślałem o Nordost minimum Red Dawn na głośniki jak się znajdą.

Nie mam możliwości za bardzo odsłuchać, zbyt duża odległość. Potrzebuje się zdać na wasze opinie.

Pozdrawiam!

Chyba trochę pomyliłeś ceny - nowe AW 180 kosztują 28 kzł a nie 14 jak napisałeś - może za 1 szt ?

 

Nie znam AW 120 dmb ale AW 100 dmb tak i to dobrze - miałem taką końcówkę która współpracowała z pre EC 4.5.

Piękny soczysty dźwięk i nie spotykany już we współczesnych electrocompanietach. Pre EC 4.7 jest bardzo dobre

i faktycznie potrzebna jest mała umiejętność delikatniejszego przyciskania guzika głosności w pilocie przedwazmacniacza

- można się tego nauczyć i mnie nie przeszkadza bo liczy się tak naprawdę dźwięk który jest b.dobry.

Z kablami trzeba samemu popróbować ale Nordosty będą za ostre do EC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze za sztukę. Tak napisałem. A jaki byłby dobry do tego prę i końcówka?

Z kolegi ECI 1 grał nordost Heimdal tez kolegi i było idealnie. Ale tu może być całkiem inaczej. Jaki by pasował? Nå łączenia ch må VDH 102 mk coś, na głośnikowy? Ta 120 dmb na zdjęciach po kiszkach wygląda przyzwoicie, ale zastanawia mnie ten skrót dmb

 

 

 

Literówka ... na łączeniach źródeł mam VDH.... co poradził byś do tych kefow dalej? Orginal ne elektrokompanieta sieciowe się sprawdza? Tylko będę musiał chyba wyciąć bolec w przedłużaczu , w orginalach jest uziemienie boczne ale nie ma wejścia po środku na bolec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze za sztukę. Tak napisałem. A jaki byłby dobry do tego prę i końcówka?

Z kolegi ECI 1 grał nordost Heimdal tez kolegi i było idealnie. Ale tu może być całkiem inaczej. Jaki by pasował? Nå łączenia ch må VDH 102 mk coś, na głośnikowy? Ta 120 dmb na zdjęciach po kiszkach wygląda przyzwoicie, ale zastanawia mnie ten skrót dmb

 

 

 

Literówka ... na łączeniach źródeł mam VDH.... co poradził byś do tych kefow dalej? Orginal ne elektrokompanieta sieciowe się sprawdza? Tylko będę musiał chyba wyciąć bolec w przedłużaczu , w orginalach jest uziemienie boczne ale nie ma wejścia po środku na bolec.

 

Skrót DMB oznacza dual mono balance xlr. Prawdopodobnie na tamte czasy połowa lat 90 firma Electrocompaniet była

jedną z pierwszych firm albo jedyną w Europie która konstruowała JUŻ w pełni zbalansowane ( dźwiękowo lepsze )

urządzenia Audio.

Miałem ECI1 i rozumiem teraz dlaczego znajomy stosuje Nordosta. Generalnie dźwięk z ECI 1 jest mułowaty i stąd

potrzeba go rozjaśnić - przynajmniej tak było u mnie. Przy ECI 4 który był w pełni zbalansowany ECI 1 był do natychmiastowej wymiany. ECI 4 to inna galaktyka grania, ale wiadomo ze gusty są różne.

Z końcówką AW 120 DMB poszedłbym w połaczenie z EC 4.7 lub 4.6. Obydwa pre są w pełni zbalansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prę 4.7, nawet dwa, drugie kupiłem teraz z końcówka 120 dmb bo musiałem jako set, a pierwsze 4.7 kupiłem tydzień wcześniej ale nadaje się do serwisu. Stan wizualny idealny ale trzeba wymienić potencjometr. Wcześniejsze kupiłem myśląc że wytne z czasem koncowke, a wycialem całość. Przy okazji okazało się ze prę 4.7 ma z tyłu przełącznik chebelkowy 0 db i +9db wiec wieczorem przy 0 db nie ma problemu wyregulowac głośności. I teraz ogólnie mam zagwozdke co sprzedać, co zostawić, co naprawić? Za duze tego nazbieralem. Otóż bardzo mi się podoba ECI 1 kolegi [ kolegii ECi jest po opdateringu -dal za to jakies 1700zeta w przeliczeniu w serwisie Elektrokompanieta)z kablem Heimdal gra rewelacyjnie, myślę że przy nordosie nie ma co z chodzić poniżej Red Dawna, mam blue haven w wersji bi amping i to nie gra, jakoś chciałoby a jest poniekąd jazgot,z Heimdalem bajka, zróżnicowany ciężar, głębia, scena vokale , fortepian, szczegółowa góra. Może to też zasługa Cambridge cd 851, oraz że nie mam oryginalnych zwor w kefach wiec dorobiłem z VDH magnum i połączylem nimi bas , heimdala wipinajac w górne terminale w kolumnach. Więc mój uszkodzony ECI 1 - idzie do serwisu. Tym bardziej ze ma czarne galki.Bedzie jako rezerwa w razie w jak mi nie przypadnie set do gustu. Prę i koncowka? I tu jest coś nie tak. Albo na wstępie oddać to do serwisu niech sprawdza. Bo jeżeli to gra tak inaczej, coś musze zmienić z kablami i ewentualnie ze źródłem. Tu to chyba razem może nie grać. Co zamiast heimdala, z czym grają wasze patrząc na kable głośnikowe? Zachowując te słynne czarne brzmienie EC. Co sądzicie o Camb.851 , rozumiem że tu najlepiej byłoby wybrać ECM ze spiderem, i można wyrzucić gramofon za okno, chociaż już to można zrobić przy ECI 1 -ynce Ale puki co poszukal bym jakiś kabli do przetestowania. Co byście proponowali do tego setu pre końcówka? Jakie kable dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ECI 1 to jest dreptanie w przedsionku - miałem tę integrę więc wiem jak jest a co najważniejsze to nie możesz zastosować kabli xlr a w takiej konfiguracji każdy zbalansowany Electrocompaniet gra o poziom lub 2 wyżej od

połączenia RCA. Połączenie urządzeń EC w konfiguracji rca daje miły ale niczym nie wyróżniający się od większości urządzeń dźwięk, natomiast przy xlr to już mamy gratisową Nirvanę.

Dobre połączenie EC to klucz do super brzmienia ale w PL mało kto przywiązuje do tego wagę :-) i audiofilska brać

jedzie po rca i zachwala integrę ECI 1 która gra pomimo najszczerszych chęci zaledwie na 3+

 

Do połączeń klocków EC zastosuj wyśmienity w relacji cena/ dźwięk SUN Audio. Te przewody robią Niemcy, kupili licencję od amerykańskiego Madrigala który zrobił set ic do swoich drogich urządzeń.

1 metrowy ic xlr już można znaleźć za 500 eu.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.