Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

czołem. pytanie czy ktoś z Was miał możliwość doświadczyć zestawienia końcówek mocy Electrocompanieta i Thieli? obecnie gram na monoblokach McIntosha i szukam jeszcze czegoś więcej w dźwięku. Pomyslałem o klasie A i Electro. ktoś, coś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani klubowicze i nie tylko - muszę rozstać się z główną częścią mojego systemu: ECI 3 oraz Sonus faber Concerto (nie mylić z Concertino ani nowymi seriami ;). Oferta na wzmaka ląduje tu z racji wiadomej. Oczywiście mogę sprzedać komplet. Do kolumn mam podstawki Norstone dociążane ołowiem. Czuję się klubowiczem choć temat klubowy czytam a nie udzielam się czynnie. Pudełko, instrukcja i pilot są. Pytania proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 czy 5 dniach doszedł do mnie mail z odzyskaniem zapomnianego hasła ponawiam więc post z nowego konta Zacierrr.

 

Kochani klubowicze i nie tylko - muszę rozstać się z główną częścią mojego systemu: ECI 3 oraz Sonus faber Concerto (nie mylić z Concertino ani nowymi seriami ;). Oferta na wzmaka ląduje tu z racji wiadomej. Oczywiście mogę sprzedać komplet. Do kolumn mam podstawki Norstone dociążane ołowiem. Czuję się klubowiczem choć temat klubowy czytam a nie udzielam się czynnie. Pudełko, instrukcja i pilot są. Pytania proszę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam integrę Abrahamsen v2 UPG i jestem zadowolony z jej brzmienia i funkcjonalności, ale mam problem z XLR - miał ktoś podobne? Podłączałem do niego DACa Audio GD i przedwzmacniacz był przesterowany. Potem próbowałem z naprawdę niezłym DAC Block i wydawało mi się że jest OK - XLR brzmiało znacząco głośniej niż RCA, i generalnie (po wyrównaniu głośności) - zauważalnie lepiej. Jednak niektóre ścieżki nagrane z wysokim poziomem także przesterowywały Abrahamsena (chrypiał), choć ten DAC ma zupełnie standardowe napięcia. Czy one są aż tak wrażliwe? Może ktoś zna inne przetworniki na pewno sprawdzone z Abrahamsenem? Tak, wiem, są tłumiki XLR ale trochę nie o to chodzi - takie wynalazki w torze też degradują dźwięk. Kable są na pewno OK, grały z innym sprzętem bez problemów.

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie ze wzmakiem Yamahy, chyba to standard z tymi XLR. U mnie przester był na DACu Stello, Electrocompanieta, a nawet na obecnym Teacu. W Stello nie pomagały nawet tlumiki 20db, w Teac po wpieciu w tor 10db jest ok. Na ironię najgorszy DAC, którego miałem czyli Hegel HD12 gral po XLR jak należy, poziom na wyjsciu XLR miał praktycznie identyczny jak na RCA. Stello grał sporo głośniej i nie dało się go niczym zapchac. Zdecydowana większość płyt CD, szczególnie starszych grała OK, ale jakieś radio net czy klubowe plumkanie objawialo się ciągle przesterem.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast inwestować w tłumiki kupiłem taniego Hegla HD10. To nie najnowsza konstrukcja, ale po coax gra gęste pliki i z dobrym konwerterem USB/SPDIF brzmi ŚWIETNIE. I doskonale dogaduje się z Abrahamsenem przez XLR. Słuchałem wszystkich DACów Hegla prócz HD30 i ten nie ma się czego wstydzić. HD25 jest pewnie lepszy (tez go miałem - no ładnie gra ale czy rzuca na glebę?... można dyskutować) ale naprawdę ta subiektywna "lepszość" nie usprawiedliwia strasznej różnicy w cenie.

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie: czy jest sens kupować drugą końcówkę aw60 ftt??? Da się to jakoś sensownie podłączyć aby to razem mi zagrało (EC4.5 oraz 2x aw 60ftt) nic się nie spaliło :-) oraz czy dźwiękowo będzie poprawa? czy nie lepiej dać sobie spokój i kupić mocniejszą końcówkę? Proszę o poradę, ew. jakiś schemat, rysunek podłączenia......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam integrę Abrahamsen v2 UPG i jestem zadowolony z jej brzmienia i funkcjonalności, ale mam problem z XLR - miał ktoś podobne? Podłączałem do niego DACa Audio GD i przedwzmacniacz był przesterowany. Potem próbowałem z naprawdę niezłym DAC Block i wydawało mi się że jest OK - XLR brzmiało znacząco głośniej niż RCA, i generalnie (po wyrównaniu głośności) - zauważalnie lepiej. Jednak niektóre ścieżki nagrane z wysokim poziomem także przesterowywały Abrahamsena (chrypiał), choć ten DAC ma zupełnie standardowe napięcia. Czy one są aż tak wrażliwe? Może ktoś zna inne przetworniki na pewno sprawdzone z Abrahamsenem? Tak, wiem, są tłumiki XLR ale trochę nie o to chodzi - takie wynalazki w torze też degradują dźwięk. Kable są na pewno OK, grały z innym sprzętem bez problemów.

 

Witam ja pprzerobilem kilka odtwarzaczy CD do Abrahamsena V2.0 up połączonych XLRami i było głośniej, ale bez żadnych problemów.

 

W jakiej konfiguracji używasz w/w wzmaka?

Edytowane przez GOŁĄB89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja się chętnie zamelduję z moimi klockami ;)

Obecnie Dac Electrocompaniet ECD - 1 oraz integra Electrocompaniet ECI -1.

 

Szukam kogoś z Wrocka kto dysponuje wzmakiem ECI-5 w wersji pierwszej lub MK2.

W tej chwili sprzedaję swojego ECI-1 i chcę kupić właśnie jakiś model z 5-ki Electro, a chętnie bym posłuchał przed zakupem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zadam inaczej pytanie:

Electrocompaniet PI-2 czy Abrahamsen v2.0 UP ???

 

Zdecydowanie Abrahamsen. Seria PI to seria budżetowa dla poprawienia własnego humoru oraz ego po przejęciu firmy od Peera Abrahamsena

wymyślona przez Generalnego Dyrektora Produktu firmy Electrocompaniet który wiązał z tanszą linią wielki sukces handlowy a okazało się jak zwykle - totalną klapą.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Abrahamsen. Seria PI to seria budżetowa dla poprawienia własnego humoru oraz ego po przejęciu firmy od Peera Abrahamsena

wymyślona przez Generalnego Dyrektora Produktu firmy Electrocompaniet który wiązał z tanszą linią wielki sukces handlowy a okazało się jak zwykle - totalną klapą.

 

a czy to prawda ze abrahamsen jest awaryjnym sprzetem?

Czy wszystkie wersje UP maja dodatkowe kondki na odzielnej plytcce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o czym mowisz? Nie zartuje, na Tym forum spotkalem sie z opinia ze abrahamesny sa awaryjnym sprzetem. Stad moje pytanie.

 

Naprawdę ? Pierwsze słyszę aby Abrahamseny były awaryjne......zepsuć się ma prawo Electrocompaniet i Abrahamsen i nie wiadomo jaki super

sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może się podzielić na priv-a jakimś mailem do kogoś z zarządu Electrocompanieta lub jakiejś osoby, odpowiedzialnej za działanie tej firmy. Ich wsparcie ( bezpośrednie ) to jakaś katastrofa i kompletna kpina z klienta.

 

Od 4 miesięcy nie mogą się zdecydować gdzie mam odesłać mojego DAC-a, który już raz był we wskazanym przez nich serwisie w Niemczech, wrócił nienaprawiony a teraz po kilku miesiącach diagnozy potwierdzili, że to jednak usterka sprzętowa, a nie związana z firmware'm i mam czekać na dalsze wskazania. Tyle, że ten napisali to 17 stycznia a mamy 25 luty i powinno kilku maili przypominających o sprawie nadal wisi ona u nich w statusie "może kiedyś odpowiemy". Tak jak wcześniej byłem pozytywnie do nich nastawiony, tak po kontakcie z nimi będzie to ostatnia firma jakiej sprzęt kiedykolwiek w przyszłości kupię. Po prostu ręce opadają ....

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może się podzielić na priv-a jakimś mailem do kogoś z zarządu Electrocompanieta lub jakiejś osoby, odpowiedzialnej za działanie tej firmy. Ich wsparcie ( bezpośrednie ) to jakaś katastrofa i kompletna kpina z klienta.

 

Od 4 miesięcy nie mogą się zdecydować gdzie mam odesłać mojego DAC-a, który już raz był we wskazanym przez nich serwisie w Niemczech, wrócił nienaprawiony a teraz po kilku miesiącach diagnozy potwierdzili, że to jednak usterka sprzętowa, a nie związana z firmware'm i mam czekać na dalsze wskazania. Tyle, że ten napisali to 17 stycznia a mamy 25 luty i powinno kilku maili przypominających o sprawie nadal wisi ona u nich w statusie "może kiedyś odpowiemy". Tak jak wcześniej byłem pozytywnie do nich nastawiony, tak po kontakcie z nimi będzie to ostatnia firma jakiej sprzęt kiedykolwiek w przyszłości kupię. Po prostu ręce opadają ....

 

Barni, zaproponuję naprawę w PL ale będzie to usługa płatna.Znam gościa który powinien sobie z tym problemem zaradzić.W razie czego pisz na priva.

 

W Niemczech generalny dystrybutor jest jednocześnie dyrektorem Electrocompanieta na całą Europę w tym PL. Jesli nie masz kontaktu daj znać pomogę

odnaleźć kontakt do niego.Jesli jesteś z W-wy to HiFi Club ma jakiś serwis z którym współpracuje. Masz 3 mozliwości - z której już skorzystałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan a co to za serwis w PL od electrocompaniet ?

 

Widzę że masz dobre wzmocnienie z EC - Monobloki NADA + 4.7 . Coś szwankuje czy tylko pytasz z ciekawości ?

Serwis EC jest Warszawie i tutaj należy skontaktować się z HiFi Clubem.To nie jest tylko i wyłacznie serwis dla EC ale wiem że naprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz dobre wzmocnienie z EC - Monobloki NADA + 4.7 . Coś szwankuje czy tylko pytasz z ciekawości ?

Serwis EC jest Warszawie i tutaj należy skontaktować się z HiFi Clubem.To nie jest tylko i wyłacznie serwis dla EC ale wiem że naprawiają.

 

Moonoblo trochę szwankuje, jeden już był w serwis teraz drugi idzie. HIFI Club ok ale za dużo przycinają za pośrednictwo w naprawie:(

Pre wymieniłem na 4.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś porównywał AW400 z AW600? Warto dopłacać?

 

Ja porównywałem . Nemo to muzyczna petarda w dobrym tego słowa znaczeniu !!! Genialne monobloki z nisko schodzącym basem.

Mam trochę mały pokój 28m i AW 400 w pełni wystarczają - gram na nich kilka lat i działają perfekcyjnie , więc dziwie się dlaczego masz problem.

Może coś z elektrycznością w domu masz nie tak - pamietaj że faza musi być po własciwej stronie. Jak patrzysz na tył monobloku to faza POWINNA

być po lewej stronie gniazdka.Sprawdź , to naprawdę jest ważne !!!

 

Miałem EC 4.8 na testach ale nie zdecydowałem się . Mój EC 4.7 gra w moim systemie DUŻO lepiej.

 

Serwisant Electrocompaniet współpracujący z Hi Fi Club:

http://www.audioazyl.com/kontakt.html

 

Jesteś PEWIEN że to oni naprawiają Electrocompaniety dla HiFi Clubu ?

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem . Nemo to muzyczna petarda w dobrym tego słowa znaczeniu !!! Genialne monobloki z nisko schodzącym basem.

Mam trochę mały pokój 28m i AW 400 w pełni wystarczają - gram na nich kilka lat i działają perfekcyjnie , więc dziwie się dlaczego masz problem.

Może coś z elektrycznością w domu masz nie tak - pamietaj że faza musi być po własciwej stronie. Jak patrzysz na tył monobloku to faza POWINNA

być po lewej stronie gniazdka.Sprawdź , to naprawdę jest ważne !!!

 

Miałem EC 4.8 na testach ale nie zdecydowałem się . Mój EC 4.7 gra w moim systemie DUŻO lepiej.

 

 

 

Jesteś PEWIEN że to oni naprawiają Electrocompaniety dla HiFi Clubu ?

 

 

Audioazyl na stornie ma napisane ze sa serwismen HI Club:)

 

Co do usterki to miałem juz wcześniej to samo z pierwsza końcówką- przy niektórych kawałkach słychać nieczystości na wysokich tonach. Poza tym końcówka po 2h grania zaczyna grac znacznie ciszej przez co stereo ucieka. Po przełączeniu jej wraca wszystko do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.