Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

ECI 2 powinien kosztować w bdb stanie do 2500... ECI 1 za 3000 to sam bym chętnie kupił;-)

 

Witold , nie trać czasu i energii na ECI 1 i rozejrzyj się za AW 100 DMB - z tą końcówką będziesz happi do końca . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii eci2 to okolo 2.5-3tys koron.

Eci1 To około 5 a eci1up to 6,5k norweskich. Czasem trafiają Się ciut taniej ale to głównie te z czarnymi galkami. Czyli wersja 80w albo zajechane szroty. Kamienny front to wydatek około 7k.. Nowszych nie śledzę bo grają słabo jsk ja cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witold , nie trać czasu i energii na ECI 1 i rozejrzyj się za AW 100 DMB - z tą końcówką będziesz happi do końca . Pozdrawiam

wiesz... ja mam na czym słuchać, ECI 1 to sentyment... ale w sumie 100 DMB by mi się z EC4,5 zgrała w piwnicy, pewnie byłoby lepiej niż z moim starym Pliniusem...

 

P.S.

a zadowolony to ja jestem tak generalnie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz... ja mam na czym słuchać, ECI 1 to sentyment... ale w sumie 100 DMB by mi się z EC4,5 zgrała w piwnicy, pewnie byłoby lepiej niż z moim starym Pliniusem...

 

P.S.

a zadowolony to ja jestem tak generalnie;-)

 

Sprzedałem koledze EC 4.5 i dokupił świetną końcówkę AW 60 i ma nieprawdopodobny sound z tego mariażu. Gra na Spendorach. Już wcześniej

doradzałem mu AW 100 DMB ale trudno było znaleźć w rozsądnej cenie więc złapał AW 60 ( niesamowita maszyna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj Spendora S8 , znajomy ma takie zestawienie z dzielonym Electrocompanietem a będziesz mile zaskoczony przepięknie jedwabistą górą pasma,

fajnym środkiem i nisko schodzącym basem. Kolumny kupisz w granicach 5 - 6 kzł z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś skomponowałem moją ECI-1 z Focalem, ale tym starym na tioxidzie i polikewlarze.

Wydaje mi się, że ogólnie do amplifikacji Electrocompanieta potrzeba twardych membran, słyszałem też jak dobrze grał z magnezowym Seasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, czy Ktoś z Was miał styczność z ECI 6DX ?

Kolega będzie kupował swój pierwszy system, a jak widać purystycznie do tematu nie podchodzi, a raczej praktycznie.

Ma też jednak grać przyzwoicie.

A więc ... ? Warto ? Czy trzeba być tu szczególnie ostrożnym w doborze kolumn ? Czy da radę np czemuś takiemu ( w planie właśnie do tego ECI)

http://yb-audio.pl/realizacje/lea/

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj obiecane fotki

 

Dla niewtajemniczonych:

Zachęcony sukcesem upgreadu ec4,5 który wyniosł ten w sumie tani Pre na poziom klocków za pierdylion i zupełnie dorownal obecnie produkowanym Pre postanowiłem zainwestować w moją ulubioną zabawkę.

Wykonano wymianę alpsa (nie było to konieczne ale miałem pod ręką drabinke o tych samych wartościach). Wymiana elektrolitow ( mundorfy i Rubicon).wywalenie balansu.,szybkie diody, nowe kondy sprzegające. Padło na Auricapy XO. W sumie wymienione zostały wszystkie wimy.

Na razie jednostka jest nie wygrzana więc jakaś wiążąca recenzja pojawi się za miesiąc lub dwa ale to co ten maluszek prezentuje na świeżo przerosło najśmielsze oczekiwania w każdym aspekcie

post-983-0-00368700-1509903988_thumb.jpg

post-983-0-69975000-1509904024_thumb.jpg

post-983-0-53853700-1509904122_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozważam nabycie monobloków AW 180, a potem dołożyć do tego pre 4.7. Czy to dobry pomysł? Źródło to EMC-1, a napędzać to będzie albo B&W 803 lub 802 (w wersji nautilus, bo duamondy mi nie leżą), albo DALI Epicony.

Poradzicie mi czy to dobry wybór, czy może coś innego poradzicie. Do czasu kiedy nie będzie preampa, będzie grał ECI-3, który obecnie u mnie stoi.

Aha, teraz pokój ma około 20 m2, ale w planie jest salon około 60 m2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,7 jest słabe.

W podobnym budżecie można kupić o niebo lepsze Pre. Polecam 4,5 i lekko je odnowić. Koszt mniejszy a efekt lepszy.

Pamiętaj że monobloki to podwójny wydatek na zasilające. Zawsze alternatywa jest 250tka. w sumie TP samo a jeden wydatek mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że 250 jest gorsza od dwóch 180, gdzieś czytałem, że 180 są/były w najlepszych studiach nagraniowych, a o 250 nic takiego nie znalazłem. A nawet trochę mniej pochlebne opinie o 250 DMB. Za to 250 R są w podobnej cenie hak dwie AV-180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pre 4.8? Tyle że dużo droższe...

 

Poradzicie mi jeszcze czy kolumny o których wspomniałem wcześniej to dobry wybór? Wcześniej całkiem nieźle grały B&W 603.2 z NADem 317, ale NAD się sypnął i kupiłem ECI-3. Zagrało lepiej, więc dokupiłem B&W 704. I okazało się, że jest gorzej: mniej basów, dźwięk suchy, wokale zimne...

Stwierdziłem więc, że czas na nowo zbudować system. Naczytałem się o 180, że są rewelacyjne, więc na nich chciałbym zbudować resztę. Słyszałem B&W 802 N i podobała mi się ich precyzja, energia i detaliczność, choć brakowało mi trochę więcej ciepła. Na zeszłorocznym AUDIO SHOW poznałem Utopie: coś fantastycznego, tylko ta cena... A wyczytałem że najwyższe modele Dali są podobnie muzykalne jak Focale, a tańsze.

Chętnie jednak posłucham Was, na pewno więcej słyszeliście ode mnie :-)

Edytowane przez misio_de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW180 z pre 4.8 dla mnie było graniem magicznym, relaksujacym, z szeroką sceną.

Jednak z AP Virgo brakowało czegoś na górze pasma, iskierki :)

Skończyłem na lampie kt150.

Po zmianie kolumn za chwilę rozwaze znów AW 180 :)

Myślę, że w połączeniu z takimi kolumnami jak Bowersy może być super.

Wszystko jednak kwestia gustu.

AW180 to jednak straszne kablowisko. 3 sieciowki do samego wzmacniacza de facto.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość to nawet się nie zastanawiaj. Monobloki są dużo lepsze od 250.

 

Jeśli porównywać stare 250tki do nowych 180tek to może tak. Ale jeśli mamy di czynienia z dmb 250r to już nie byłbym taki pewien. Poza tym 250 są stabilne przy 1 ohmie a 180 nie. Sonicznie moim zdaniem nie różnią się wiele..

 

w kwestii dobrego pomysłu pisałem o AW 180, które są lepsze ok 250-ki...

co do pre 4,7 nie znam, a 4,5 nie jest złe, ale też nie uważam, że to jest super pre, chyba,że po modach....

4,7 ładnie się prezentuje ale sonicznie jest bardzo słaby i po upgreadzie nie zagra tak dobrze jak grzebany 4,5.

Wiem bo miałem do czynienia z obiema. konstrukcjami. 4,7 upgrejduje się trudniej i nie przynosi tak spektakularnych efektów. W Norwegii grzebano w jednych i drugich. Ale modów 4,7 jest mniej bo nue ma sensu w nich grzebać.

Tak jak pisałem w wątku wyżej 4,5 to łatwy Pre do upgrejdu a efekt jest na pewno warty każdej wydanej złotówki. Jak ktoś ma pojęcie o lutownicy to za około 500PLN plus koszt zakupu 4,5 ma na prawdę niezle Pre jak na trana. Czyli wychodzi taniej niż 4,7 a zwłaszcza 4,8 które z modowanym 4,5 nie ma startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość to nawet się nie zastanawiaj. Monobloki są dużo lepsze od 250.

 

AW 250 to zamulacz dźwięku . Różnica w graniu do AW 180 to przepaść na korzyść monobloków. Miałem pre EC 4.5 i EC 4.7 zdecydowanie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponujesz 4,5 to jest to zabieg z grupy "must have". Koszt śmieszny a Pre śmiało konkurowalo z 3letnim Pre gamuta 3i.

Wyżej w wątku opisałem co było robione. Dodam tylko że nie wybierałem sam kondensatorów tylko wziąłem te które polecają na norweskich forach. Ale to nie jest jakiś tam mus. Można wziąść coś innego. Do eci1up wybrałem na chybił trafił. Jak ma razie nie żałuje.

Dodam tylko że niedawno rozmawiałem z kolegą który lata temu popełnił podobny zabieg w Aw180. Mówi że też warto ale koszt już spory.

balans jest dołączony . Potek został zeby bylo na czym gałke założyć

post-983-0-18778600-1510751334_thumb.jpg

post-983-0-91579200-1510751410_thumb.jpg

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW 180, które są lepsze ok 250-ki..

Powtórzę jeszcze raz. 250 to to samo co 180tki. Różnią się w detalach. Sonicznie bez różnicy. Z tym tylko że 250tki doczekały się wielu więcej odsłon niż 180tki. Można trafić aw250 która nawet nie jest symetryczna.. Kwestia z jakiego okresu produkcji. Jedyny plus 180tek to poważniejszy wygląd bo mowa o tym że pełne rozdzielenie kanałów zagra lepiej od władowanych tych kanałów do jednej obudowy to ma zastosowanie raczej na poziomie sprzętu oczko wyżej niż EC. Podejrzewam że na tym poziomie skrócenie kabli głośnikowych i odseparowanie traf jest raczej nie słyszalne.

250tki są tansze i wymagają jednego zasilacza co moim prywatnym zdaniem przemawia na ich korzyść. Mają też normalny przycisk z przodu.180tki mają z tyłu co mnie osobiście denerwowalo.

Konia z rzędem kto w ślepym teście rozrozni 250tki od 180tek. Zaznaczam że muszą być z tego samego okresu produkcji. Bo o ile 180taki wiele się od siebie nie różnią to 250tki występowały w bardzo wielu odsłonach.

Jak ktoś chce zagrać w wyższej lidze niż 180tki lub 250to polecam 400. Zwłaszcza na nowych tranzystorach Motoroli.

Czasem korci mnie żeby upolować takie zadbane egzemplarze i poddać podobnym upgrejdom jak poddałem ec4,5 i eci1up. Z tym tylko że taki zabieg nie bedzue już tania zabawa jak w przypadku powyższych bo sam koszt kondow będzie spory. Na razie poluje na jakąś zabytkowa 250tke bo te uszkodzone można kupić za parę groszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile weźmie fachowiec. Części policzyć można po otworzeniu. Główny koszt to kondy w zasilaniu. Diody i małe kondy w torze sygnału drogie nie są. Strzelam że parę tysięcy trzeba wydać

A jest ktoś w PL co sie tego podejmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jest ktoś w PL co sie tego podejmuje?

Ja mam takiego jednego w okolicy Trójmiasta. Mi grzebal parę klocków. Generalnie mogę polecić. Zastanówcie czy faktycznie chcesz przeprowadzić taki zabieg bo aw400 ma sporo kondow. Pytanie jeszcze jak stare egzemplarze posiadasz.

Dobre kondy tanie nie są. Jak nie robisz tego sam to dochodzą koszty transportu i robocizny. Sam chce zobaczyć ile można wycisnąć z 250tki bo tam jest mniej kondow więc koszt nie jest wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.