Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając niektóre wpisy o EC1 - tzn że zamulają itd... bardzo mnie dziwiły. Miałem integrę EC1 i jak dla mnei była to absolutnie najlepsza integra jaką słyszałem ever. Żadnego zamulania, potężny dobrze kontrolowany bas, mega drive, cieplutka nasycona średnica, perliste, rozdzielcze granie dające dużo przyjemności ze słuchania. Nigdy więcej nie miałem okazji usłyszeć lepszego grania z integry. A miałem takie wynalazki jak Gryphon Tabu, słabsze modele Macintosh. Do electro nie było po prostu startu. Nawet w bezpośrednim porównaniu z BAT VK3i + VK500 (który było kolejną ewolucja po EC1 na dłużej) electro świetnie się bronił. Różnice na korzyść zestawu BAT na pewno nie były adekwatne do różnicy w cenie. Na dłuższą metę nawet chciałem powrócić do Ec-1 ale sprzedałem. Do tej pory tego żałuję.

 

Jednak ...jakiś czas temu mój znajomy kupił EC 1. Ucieszyłem się jak dziecko, pożyczyłem aby powspominać i ... dupa.

Zupełnie nie ten dźwięk. Pojawiło się zamulenie, dobrze pamiętany drive nadal w sferze wspomnień. Grało to na prawdę średnio

Moja integra była z niebieską diodą, kolegi z czerwoną. Różnica - moim zdaniem - przepaść.

 

Jeśli miałbym kupić wersję z czerwoną diodą mocno bym się zastanawiał. Wersję z niebieską kupuje w ciemno nawet za 6 kplz jeśli w bardzo dobrym stanie

 

Na temat ECI 1 już napisano dużo , zwłaszcza tu na forum AS. Mój egzemplarz ECI 1 to nówka z dystrybucji w UK - znajomy i fan tej marki namówił

mnie w latach 90 na zakup tego wzmacniacza. ECI 1 grał w drugim systemie a później z uwagi na przeprowadzkę wskoczył do głównego systemu.

 

Ogólnie z tego co pamiętam grał OK ale tylko dobrze i bez perfekcji którą oczekiwałem za te pieniądze. Kiedy w systemie zagrało w pełni zbalansowane

źródło Meridiana koniecznie chciałem słuchać po XLR a tej możliwości ECI 1 JUŻ NIE MIAŁO.

 

Traf chciał że trafił mi się nowy egzemplarz ECI 4 który przytargałem do domu na odsłuchy aby porównać z ECi 1. Jeszcze zimny i niewygrzany

ECI 4 zagrał o 1 level lepiej od ECI 1 a możliwość podłączenia Electrocompanieta po XLR z Meridianem dała zdecydowanie lepszy dźwięk .

Pozostał oczywiście ECI 4 który jak się później okazało był jedną z ostatnich a modyfikowanych przez fabrykę Electrocompanieta integr do poziomu

ECI 5 ( to było to samo ale z lepszym i mocniejszym zasilaniem ).bez dmuchania o tym w prasie fachowej. Peer Abrahamsen większość ulepszeń

w swoich projektach wykonywał po cichu i rozgłosu podczas kolejnych faz produkcji .

 

Czy chciałbym teraz wrócić albo mieć w kolekcji ECI 1 ??? Z całą świadomością mówię NIE. Natomiast chętnie bym przygarnął wspaniałą

końcówkę stereofoniczną AW 100 DMB w pełni zbalansowaną konstrukcję z doskonale dopalonym dźwiękiem i pre EC 4 R lub EC 4.6.

Jestem fanem dzielonych urządzeń Electrocompanieta bo grają co najmniej o kilka klas lepiej od jakiejkolwiek integry EC. To tyle i aż tyle

z moich doświadczeń z integrami Electrocompanieta.

 

Integry, integrami a tymczasem w OPOSie ...

 

Fajny systemik Electrocompanieta, NEMO to jedne z lepszych monoblków jakie słyszałem w życiu. Miałem je przez kilka miesięcy w swoim systemie.

 

Pokój też mi jakoś znajomy - właścicielem jest nasz forumowy kolega - cieszy mnie fakt że ma możliwość słuchania NEMO . Ciekawe jakie są jego

opinie w porównaniu z końcówką Reimyo ? Może skrobnie kilka słów na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Same integry... Końcówki. A co ze źródłami ? Abrahamsen v1 w pl wart 4k ?

Ja się nie zawiodłem. Odpowiada moim oczekiwaniom.

Co do ceny: polowałem na używkę i trafiłem półrocznego z 3 tys.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Same integry... Końcówki. A co ze źródłami ? Abrahamsen v1 w pl wart 4k ?

Nikt nic nie pisze bo chyba nikt na poważnie nie bierze cd abrahamsena poważnie. I w sumie nie ma co się dziwić. Ob nie zasłynął z daczkow na miarę czasów. Słynne poniekąd cd electrocompaniet jest raczej doceniane jako transport obecnie a nie jako samodzielne źródło. O cd abrahamsena przez litość nikt poważny nie pisze. Ludzie lubią ustawiać sobie wieże z takich samych elementów więc konstruktor wzmacniaczy wyszedł im na przeciw i przedstawił w ofercie cd. Nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zawitały do mnie ledwo wygrzane AW600.

 

 

Muszę przyznać że to kawał dobrego wzmacniacza. Jest czar elektro i czuć tę energię.

O dziwo nie grzeją się jakoś bardzo. Po kilku godzinach grania są ledwo ciepłe, ale nie grałem jakoś specjalnie głośno.

Nie podzielę się na razie wrażeniami gdyż nie miałem możliwości posłuchać go w spokoju. Jak tylko takowa się nadarzy to skrobnę coś więcej.

 

Niestety, jak widać nie mam jeszcze odpowiedniego pre, póki co napędza to Densen B200. Zacny preamp ale niestety bez XLR.

 

Jaki preamp byście widzieli do tych końcówek?

 

Przy okazji, jak wkleić zdjęcie z dysku?

Edytowane przez ...darek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum i mam pytanie do użytkowników Nemo 600 .Czy któryś z Was konfrontował je z Mcintosh-ami

Jak widza je w konfrontacji z Mcintosh-em mc601.

Proszę tylko o rzeczowe wnioski i doświadczenia z odsłuchów .

Mam dylemat co kupić - ceny tych klocków są podobne , a na rynku wtórnym Nemo można kupić taniej.

Dodam ,że mam obecnie pre c52

Dzięki

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pewnie użytkowników Nemo jest jak na lekarstwo....ale z przyjemnością przeczytam jak ten wzmacniacz

prezentuje się w porównaniu Makiem jak również jakimkolwiek innym wzmacniaczem

...kilka razy słuchałem Nemo na Audio Show i zawsze mi się podobał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum i mam pytanie do użytkowników Nemo 600 .Czy któryś z Was konfrontował je z Mcintosh-ami

Jak widza je w konfrontacji z Mcintosh-em mc601.

Proszę tylko o rzeczowe wnioski i doświadczenia z odsłuchów .

Mam dylemat co kupić - ceny tych klocków są podobne , a na rynku wtórnym Nemo można kupić taniej.

Dodam ,że mam obecnie pre c52

Dzięki

Maciek

 

Cześć

 

Miałem u siebie zarówno MC601 jak i Nemo. Odsłuch robiłem na głośnikach Cabasse Pacific 3. Na tych głośnikach różnica nie była duża. Trochę na korzyść 601-dynek była muzykalność szczególnie dotyczy to średnicy. Jeśli chodzi o wykop i kontrolę ta trochę była na korzyść Nemo ale to nie duże różnice. Jednak kluczowe tu są kolumny które nie pozwalają w moim przypadku wykazać się tym końcówkom. Wiem na pewno z doświadczeń znajomego, że w przypadku dużej wymagającej kolumny (B&W801D) poradzi sobie dopiero Nemo które jest smokiem. Z tego tytułu własnie Nemo jest bardziej rozwojowe i ten sprzęt pozostał u mnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Miałem u siebie zarówno MC601 jak i Nemo. Odsłuch robiłem na głośnikach Cabasse Pacific 3. Na tych głośnikach różnica nie była duża. Trochę na korzyść 601-dynek była muzykalność szczególnie dotyczy to średnicy. Jeśli chodzi o wykop i kontrolę ta trochę była na korzyść Nemo ale to nie duże różnice. Jednak kluczowe tu są kolumny które nie pozwalają w moim przypadku wykazać się tym końcówkom. Wiem na pewno z doświadczeń znajomego, że w przypadku dużej wymagającej kolumny (B&W801D) poradzi sobie dopiero Nemo które jest smokiem. Z tego tytułu własnie Nemo jest bardziej rozwojowe i ten sprzęt pozostał u mnie w domu.

 

Nie porównywałem bezposrednio Nemo vs McIntosh gdyż z uwagi na charakter brzmienia Maka nigdy się nim nie zainteresowałem. Zdecydowanie z tej

dwójki wybrałbym NEMO które gościły u mnie przez 3 miesiące. Jestem ciekaw pozostałych urzadzeń systemu z jakimi grasz z NEMO w roli głównej.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem bezposrednio Nemo vs McIntosh gdyż z uwagi na charakter brzmienia Maka nigdy się nim nie zainteresowałem. Zdecydowanie z tej

dwójki wybrałbym NEMO które gościły u mnie przez 3 miesiące. Jestem ciekaw pozostałych urzadzeń systemu z jakimi grasz z NEMO w roli głównej.

 

Gram już od dłuższego czasu na CD- EMC1 MKIII, pre - EC 4,8. Kable przeważają MIT-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram już od dłuższego czasu na CD- EMC1 MKIII, pre - EC 4,8. Kable przeważają MIT-a.

 

A jakie kolumny w zestawie ?

 

W moim systemie NEMO grał lepiej z pre EC 4.7 niż z EC 4.8 który miał przymulony charakter przekazu. Może był nie wygrzany , trudno jest mi powiedzieć ale był w zestawie jakieś 2 miesiące.Wszystkie połączenia źródło , pre , wzmacniacz po XLR. Pc oraz ic Kubala Sosna Emotion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kolumny w zestawie ?

 

W moim systemie NEMO grał lepiej z pre EC 4.7 niż z EC 4.8 który miał przymulony charakter przekazu. Może był nie wygrzany , trudno jest mi powiedzieć ale był w zestawie jakieś 2 miesiące.Wszystkie połączenia źródło , pre , wzmacniacz po XLR. Pc oraz ic Kubala Sosna Emotion.

 

Kolumny to ciągle te o których pisałem wcześniej czyli Cabasse Pacific 3. Jednak w przyszłości to pierwszy element który będę zmieniał.

 

Nie miałem u siebie 4.7 też nie umiem powiedzieć. Moim zdaniem 4.8 to uczciwy sprzęt warty swojej ceny u mnie się sprawdza. Chociaż z pewnością da się lepiej. Połączenia też mam po XLR to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemo zagra przyjemniej a 501 zagra dokladniej. 601 nie sluchalem

maki to typowa kloasa AB.. mocna dokladna i nudna. EC jednak wyprodukuje wiecej parzystych harminicznych

maki beda mialy bardziej precyzyjna scene i beda budowaly ja tez glebiej nie tylko na boki jak EC

obie konstryukcje wystewruja wszystko z deska wlacznie

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję,w zasadzie to żadnego,posiadam 2 zestawy Arcama serii Alpha i A80+CD73 z Monitor Audio Silver i Arcus TM85.Electrocompaniet-em zawsze byłem zafascynowany więc marzenia się pomału spełniają.Arcamy pójdą na sprzedaż a ja szukam używki preampa do mojej końcówki mocy +cd.Nie do końca wiem jakie głośniki ale 90% coś od ProAc.Jeśli pozwolicie będę w trakcie kolejnych zakupów zadawał pytania czy dobrze się kieruję,bo jak wspomniałem Electrocompaniet u mnie 1 raz zagościł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recenzja monobloków AW 600 , pre 4.8 i CDP mk.4 tutaj: http://soundrebels.com/?s=electrocompaniet

 

Przeczytałem i jako uzytkownik Electrocompanieta mam duży niedosyt opisywanych tutaj urządzeń. Panowie mogliby wiecej uwagi poswiecić

monoblokom NEMO które moim zdaniem są jednymi z ciekawszych wzmacniaczy na rynku. Warto byłoby równiez porównać brzmieniowo

EC do Reimyo . Szkoda naprawdę szkoda że tak mało piszecie o samym dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monoblokom NEMO które moim zdaniem są jednymi z ciekawszych wzmacniaczy na rynku. Warto byłoby równiez porównać brzmieniowo

EC do Reimyo . Szkoda naprawdę szkoda że tak mało piszecie o samym dźwięku.

Waldku, ale pisanie to tylko pisanie,.... co Ci to da, skoro sam znasz te urządzenia;-)

 

Roxy - super Avatar!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.