Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

wyluzuj..naprawdę.

ja pamiętam pewne sprawy...nie widziałeś na oczy preampu Krella-a chcesz wydawać jakieś opinie..

Nemo to wspaniałe wzmacniacze,trzeba im tylko stworzyć warunki..

Ojojoj

Na prawdę nie widziałem?

Kurcze blade. I co jeszcze mi opowiesz

Wieczór się zbliża więc bajki na miejscu

Kolejne opowieści z mchu i paproci się zbliżają widzę

Tak więc cały zamieniam się w słuch..

Poza tym nigdzie nie napisałem że Nemo to zły wzmacniacz

Czytać proszę że zrozumieniem

Dziękuje

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek jest bardzo zasłużony dla tego klubu i wiele cennych rad udziela :) Fajny z niego jest Kolega, akurat mamy inne zdania na temat kilku wzmacniaczy, ale to normalne. Nie ma się o co spierać :)

Ja słucham na Nemo i jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z tego wychodzi że Nemo to taki George Forman....siła potworna ale styl walki trochę misiowaty ;-)

 

On ma w sobie tyle misiowatości, co Jadis z taniej, chińskiej lampki lub wczesnych konstrukcji Amplifona :)

Jeśli w to uwierzyłeś tzn Mirek, że można Tobie wszystko wmówić.

Najlepiej jednak jak wypowiadają się na temat jakiegoś sprzętu osoby które go posiadają, bo są to opinie wiarygodne. Pamietam jak Stasiop na podstawie Youtube i wizyt targowych wypowiadał się na podstawie eksperckim na temat DCS wytykając im słabe strony. Panowie, nie traćmy kontaktu z rzeczywistością :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli w to uwierzyłeś tzn Mirek, że można Tobie wszystko wmówić.

 

 

...o to bądź spokojny ;-)

kilka postów wcześniej napisałem ,, myślę że na to najlepiej odpowie Roxy,, ....nie musisz tego robić, znam odpowiedz

moje zdanie na temat Nemo jest zbieżne z Twoim ;-)

 

za każdym razem gdy jestem na Audio Show nie tylko z obowiązku ale i przyjemności zaglądam do pokoju EC

bo tylko tam słuchałem Nemo....przeważnie odwiedzam ten pokój dwa razy....

ostatnio był ze mną kolega który ma wysoki model kolumn B&W i usłyszał ode mnie ,, to jest odpowiedni wzmacniacz dla ciebie,,

 

mam jak najlepsze zdanie o Nemo....ma wszystko co powinien mieć mocny tranzystor a w bonusie dostajemy

coś z lampy - ładną barwę

 

''obowiązkiem'' każdego wzmacniacza jest przekazanie odpowiedniej energii, rozmachu, dynamiki itp.

jeżeli tego nie robi to całkowicie go dyskwalifikuje i nawet może mieć piękną barwę...u mnie idzie w odstawkę ;-)

gdy brakuje tych elementów brzmienia to otrzymujemy nudne granie - tak to odbieram

 

nigdy nie napisałem i nie napiszę że Nemo to ,, ciepła klucha,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio był ze mną kolega który ma wysoki model kolumn B&W  i usłyszał ode mnie ,, to jest odpowiedni wzmacniacz dla ciebie,,

 

A zastanawiał się kiedyś obywatel skąd ta synergia wynika i czemu jest to bardzo popularne połączenie? Seria 800 z diamentem i ec. Zwlaszxza 180 i nemo? Przecież to taki popularny Best buy jest. Z resztą pisałem o tym 10tki razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj do tych nemo preamp krella.

 

Marzy mi się taki poziom funkcjonalności jaki jest w Krell KCT w pre Electrocampaniet.

Podwójne wyjaśnia xlr, RCA, możliwość konfiguracji tych wyjść, odwracanie fazy itd. Połączenie prądowe CAST, przez co nie trzeba było wydawać dużej kasy na xlr Z tym, że Preamp Krella KCT kosztował więcej niż końcówka mocy FPB300CX. Coś Ok 50 tys. Pomimo tego, że sprzedałem już dosyć dawno, to ca jakiś czas ktoś nadal do mnie dzwoni lub pisze i to nie tylko z Polski czy może go jeszcze posiadam.

 

 

Tak, że zgadzam się z Tobą, że jest się czym podniecać. Wybitnie udany Preamp Krella.

W sensie technologicznych, materiałowym i funkcjonalnym ekstraklasa. Widać co zresztą po kolejnych produktach mojego imiennika Dana Dagostino :) Końcówka mocy FBP300cx jest z generacji Krella FBI. Połączona z KCT stanowi jeszcze jeden poziom wyżej w stosunku do tej integry.

Electrocompaniet nie ma takich „cudów” inżynierskich jakie miał w swoich najlepszych czasach Krell ani takich drogich obudów czy nawet funkcjonalności. Zaleta jednak Electrocompanieta jest, że w tych ładnie i niedrogich ubudowach z pleksi robią stosunkowo przystępny cenowo sprzęt który pięknie potrafi na swój sposób zagrać. Różnie można to nazywać. Umka nazwał to graniem kolorem... Natomiast Nemo jest niezwykle równy w całym swoim paśmie i cały czas równie dobry. Tym mnie najbardziej zachwycił ten sprzęt.

Pozdrawiam Mateuszek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym podniecać. Wybitnie udany Preamp Krella.

Może jak na krella to udany Ale w bezwzględnej klasie to taki sobie

Słuchałem dwóch preampow krell poważnie.

Jednego zabytka. Krc hr mk2 i ktc właśnie. Naczytalem się achow i ochow o tych Krellach więc myske sobie ze da rade skończyć z lampa. Na tego krc hr to się napalilem jak łysy na grzebień. Cena dobra i wsxyscy cmokali tak że ślina z monitora chlapala. No i myske sobie tsk: ok zabytek. Swoje pogral. Wiadomo, czasy świetności ma już za sobą więc spróbujmy coś bardziej aktualnego. 4 miechy czekałem aż będzie możliwość gdzieś zorganizować na odsłuch. I co? I dupa.

Jak ktoś lubi tranzystorowe Pre To jeszcze ujdzie.

I na tym niestety się e skończyło. Jedynym plusem ktc nad hr to jest to połączenie made in krell ale to jak ktoś jest wyjątkowym fanem marki.

Poza tym zupełnie przeciętny i stary Pre z lampami na pokładzie zjada oba kreluchy karaluchy na śniadanie.

Owszem bajerów mają sporo ale ja wole Posłuchać muzyczki niż rżenia trana zwłaszcza za taką kasę

Nie zrozum mnie źle. HR uzupełni się z ec. Ale jak porównasz takiego karalucha z głupim Arc to będziesz wiedział co msm ba myśli. Nue Ti żebym był jakimś tam fanem Arc. Broń mnie panie Boże..

Ale te oba karaluchy skutecznie pokazały brak klasy trana. Ponoć burek robi lepsze trany i z niecierpliwością czekam jsk się pojawi na moim wigwizdowie jakoś to z ochota porównam a razie mówimy tranom dobranoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czemu forum nie ma merytorycznych wpisów... bo w zasadzie większość tych rzeczy o których mowa już 10 lat temu wielokrotnie było napisane, a my klepie i piszemy rzeczy te same od nastu lat. Dorasta kolejne pokolenie i odkrywa elementarne zasady itd. Jak pojawiają się nowe sprzęty, technologie itd. to jeszcze jest ciekawe, ale te rzeczy które dawno zostały wymyślone nadal świetnie grają... to w temacie tranzystor vs lampa, funkcjonalności. Oczywiście zawsze ciekawa jest jakaś nowa konfiguracja na której można się ewentualnie wzorować. Ja nie mam najmniejszych zapędów aby deprecjonować inne firmy. Nie jest to mój styl i nikogo nie promuje. Dużo jest dobrych marek. Na pewnym poziomie są już tylko złe konfiguracje lub celowe zwalczanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czemu forum nie ma merytorycznych wpisów... bo w zasadzie większość tych rzeczy o których mowa już 10 lat temu wielokrotnie było napisane, a my klepie i piszemy rzeczy te same od nastu lat. Dorasta kolejne pokolenie i odkrywa elementarne zasady itd. Jak pojawiają się nowe sprzęty, technologie itd. to jeszcze jest ciekawe, ale te rzeczy które dawno zostały wymyślone nadal świetnie grają... to w temacie tranzystor vs lampa, funkcjonalności. Oczywiście zawsze ciekawa jest jakaś nowa konfiguracja na której można się ewentualnie wzorować. Ja nie mam najmniejszych zapędów aby deprecjonować inne firmy. Nie jest to mój styl i nikogo nie promuje. Dużo jest dobrych marek. Na pewnym poziomie są już tylko złe konfiguracje lub celowe zwalczanie.

 

No właśnie...

 

niby klub electrocompanieta i abrahamsena a ciężko cokolwiek na temat ich porównania się dowiedzieć... ;-/

 

Apropos - mateuszek zauważyłeś w ogóle pytanie ode mnie do Ciebie w tej kwestii - wplecione gdzieś tam pomiędzy Wasze przekomarzania ?

 

Pozdrawiam pozostając w nadziei na uzyskanie merytorycznej odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ECI 5MKII ale nie wiem jak gra Abrahamsen, ponoć CD jest słabe.

Gdzieś ktoś komuś kiedyś powiedział, że ponoć słabe.

Sorry, ale opinia żadna!

 

Mam cd i integrę Abrahamsena z Chario Delphinus. Jakiś czas temu odwiedził mnie Kolega z tego forum, by posłuchać mojego zestawu. U niego Delphinusy napędzane są wielokrotnie droższym zestawem ASR Emitter I HD Akku i YBA CD430 Passion. Przywiózł ze sobą komplet swoich kabli i po spięciu budżetowego Abrahamsena zdębiał. Różnica między tym co słyszał u siebie i u mnie była bardzo niewielka. Jak przyznał, nie spodziewał się że tanie klocki mogą tak zagrać!

 

Parę dni później udałem się na rewizytę z paroma moimi płytami pod pachą. Wrażenie to samo: mój Abrahamsen spokojnie staje w szranki z drogimi klockami! Zestaw ASR + YBA generuje nieco bardziej namacalne najniższe tony - to usłyszałem. A może to tylko efekt różnych akustyk pomieszczeń odsłuchowych?

 

Więc chyba z Abrahamsenem nie jest aż tak źle, mimo, że to budżetowe urządzenia.

 

Co do porównania drogiego EC i taniego Abra - bardzo by się przydało. Też jestem ciekaw bezpośredniej konfrontacji.

 

Jeśli gdzieś na lubelszczyźnie jest użytkownik EC zainteresowany porównaniem - służę swoim Abrahamsenem.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś komuś kiedyś powiedział, że ponoć słabe.

Sorry, ale opinia żadna!

 

Mam cd i integrę Abrahamsena z Chario Delphinus. Jakiś czas temu odwiedził mnie Kolega z tego forum, by posłuchać mojego zestawu. U niego Delphinusy napędzane są wielokrotnie droższym zestawem ASR Emitter I HD Akku i YBA CD430 Passion. Przywiózł ze sobą komplet swoich kabli i po spięciu budżetowego Abrahamsena zdębiał. Różnica między tym co słyszał u siebie i u mnie była bardzo niewielka. Jak przyznał, nie spodziewał się że tanie klocki mogą tak zagrać!

 

Parę dni później udałem się na rewizytę z paroma moimi płytami pod pachą. Wrażenie to samo: mój Abrahamsen spokojnie staje w szranki z drogimi klockami! Zestaw ASR + YBA generuje nieco bardziej namacalne najniższe tony - to usłyszałem. A może to tylko efekt różnych akustyk pomieszczeń odsłuchowych?

 

Więc chyba z Abrahamsenem nie jest aż tak źle, mimo, że to budżetowe urządzenia.

 

Co do porównania drogiego EC i taniego Abra - bardzo by się przydało. Też jestem ciekaw bezpośredniej konfrontacji.

 

Jeśli gdzieś na lubelszczyźnie jest użytkownik EC zainteresowany porównaniem - służę swoim Abrahamsenem.

 

o i to już jest coś - a może w końcu rzeczywiście uda się porównać.

możesz coś więcej o tym porównaniu z ASRem opisać?

 

a ja i tak jestem zainteresowany v2.0 lub v3.0 + v4.0 ewentualnie v3.0 + 2x v4.0

 

Iausiv ,zadzwoń do ,,audio On ,,Pan Tomasz wie trochę o Abrahamsenie, ja mam ECI 5MKII ale nie wiem jak gra Abrahamsen, ponoć CD jest słabe.

 

Dzięki ale przyznam, że wolę jednak opinie użytkowników niż sprzedawców - takie skrzywienie mam. A z drugiej strony jeśli się zdecyduje to będę chciał bezpośrednio od producenta kupić bo c.a. 2000 - 3000 taniej niż u nas, ale też nie chcę nieuczciwie kupować od polskiego sprzedawcy i zwracać w ciągu 14 dni udając potencjalnego klienta .

Edytowane przez lausiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie. Można kupić egzemplarze bezpośrednio. Atakuj przez stronę.

Co do charakteru. Hmm

Cd i daczek to padaki. Głupi benchmark czy jeszcze lepiej ważka Audioquesta zagra lepiej.

I o ile toploader ec to dalej przyzwoity transport tak jego przetwornik to obecnie muzeum. Jedno jednak można mu przyznać -wpisuje się mocno w estetykę ec

Ale od początku może

Seria V pochodzi od vendetta

Po prostu Abe się zdrowo wściekl jak amerykańska firma consultingowo marketingowa wysiudala go z interesu który skutecznie rozkręcal z bratem o dwoma jeszcze znajomymi przez lata.

Wziął kreche z banku i jadąc na opinii zaprojektował serię która miała kojarzyć Się z nim jako konstrukorem i przypominać na maxa stare ec

Jednak miało być tanio. Kwestia ekonomii była priorytetem. Nad wszystkim czuwał rewizor z banku.

Tak powstała seria V czyli wzmak Pre końcówki cedeczko i daczek

 

I tak.

Daczek i cedeczko så takie sobie

Pre jest już lepsze bo jest tanie. Za około 1000PLN(sh) dostajemy relatywnie tanie symetryczne Pre ale poza regulacja głośności i zmiana kanałów to temat ogólnie doopy nie urywa. Ale wiem że czasen są zawodnicy którzy absolutnie nie mogą się obejść bez Pre a zdobycie symetrycznego Pre jest problemayeczne u drogie więc taki abrahamsen nie jest takim głupim rozwiązaniem. Z resztą moim zdaniem - podkreśle to tu jeszcze raz żeby nie wydawać się w idiotyczne spory o Pre ze stajni ec jako takiego - ec nie mieli nigdy wybitnego Pre. A już na pewno takiego Ci zaprojektował abrahamsen i spółka bo takie 4,8 to z Abrahamsenem i spółka To ma na prawdę niewiele wspólnego. No chyba że wybitnie wyglądające Pre. Ec coś w tym wyglądzie jednak ma.. Tak więc powtarzając się: ec mają Pre Co najwyżej poprawnie grające. Jal kto ciekawy niech sobie pogmera wyżej wątku. Opisywalem to parr razy. Między innymi czemu osobiście cenie 4,5 na ten przyklad. to tyle tytułem Pre.

Integra i końcówki to już inna para kaloszy.

Per abrahamsen latami rozwijał pewna konstrukcje czy tam inaczej projekt wzmacniacza. Tak tak. On go sam nie wymyślił do czego uczciwie się przyznawał przy każdym sprzedanym egzemplarzu. Wystarczy przeczytać książeczkę dołączona do wzmakoe ec. To nie jemu należy się splendor i chwała tylio jakiemuś typowi z Finlandii o ile dobrze pamiętam. Matti Otala czy jakoś tak. To on jest pomysłodawcą schematu na którym opoeraly się wszytko co holding ec zrobił. Dlatego też braci abrahamsen mozba było łatwo wysiudac z interesu. Nie mógł opatentowac układu bo nie był jego. Nie mniej jednak głupi chłop nie jest i nauczył się przez lata co jest 5.wiec jak miał sam zaprojektować coś od podstaw to właśnie wzmak mu wyszedł najlepiej. Ale z ec to ma jednak mało wspólnego. O ile mi wiadomo to jednak konstrukcje abrahamsena mają wspólna z ec wydajnośc ale już bez wysokiego biasu. Czyli zagrają w rytmie integr Eci 4, 5..

Integra abrahamsena powinna zagrać lepiej od eci3. I to tyle. Końcówki są mocniejsze więc mają swoje plusy Ake czy summa sumarum zagrają lepiej od eci5 mk2 czy dalej? Nie sądzę. Ale będą miały więcej prądu. To na bank.

Porównując do ec robimy błąd. To miał być z założenia budżetowy projekt.per nigdy nie pozycjonowal go wysoko. Pech chciał ze kiedy seria V zaczeka się pojawiać to królowały amplitunery kd i interes kręcił się miernie. Miała powstać druga seria abrahamsena pozbawiona niektóre wad pierwszej. Zwlaszxza dac i I integr z dac na pokładzie. Prace trwają już od ponad 6 lat bez rezultatów. Coś tam niby grzebia Ale raczej bez pośpiechu.

Pytanie pozostaje czy warto wydać kasę na abrahamsena?

To już jak kto woli.

Rynek chiński oferuje mocnych zawodników za coraz mniejsze pieniądze. Z drugiej strony abrahamsen cieszy się niezła popularność ba rynku wtórnym i ma sporo prądu więc jsk dmuchnie nim w niewystreowshe permanentnie głośniki to na ludziach robi wrażenie. No i to jest produkt relatywnie młody. Nie grzeje Się więc pogra.

Na koniec do poduszki

Potwierdzam. Z hario delphinus gra to niezle. W niedużym pomieszczeniu za relatywnie małe pieniądze robi wrażenie

Mam kumpla co trenował takie połączenie ( i benchmark na dodatek) do momentu jak mu w łapki nie wpadło eci1.

Eci1 zostało

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie. Można kupić egzemplarze bezpośrednio. Atakuj przez stronę.

Co do charakteru. Hmm

Cd i daczek to padaki. Głupi benchmark czy jeszcze lepiej ważka Audioquesta zagra lepiej.

I o ile toploader ec to dalej przyzwoity transport tak jego przetwornik to obecnie muzeum. Jedno jednak można mu przyznać -wpisuje się mocno w estetykę ec

Ale od początku może

Seria V pochodzi od vendetta

Po prostu Abe się zdrowo wściekl jak amerykańska firma consultingowo marketingowa wysiudala go z interesu który skutecznie rozkręcal z bratem o dwoma jeszcze znajomymi przez lata.

Wziął kreche z banku i jadąc na opinii zaprojektował serię która miała kojarzyć Się z nim jako konstrukorem i przypominać na maxa stare ec

Jednak miało być tanio. Kwestia ekonomii była priorytetem. Nad wszystkim czuwał rewizor z banku.

Tak powstała seria V czyli wzmak Pre końcówki cedeczko i daczek

 

I tak.

Daczek i cedeczko så takie sobie

Pre jest już lepsze bo jest tanie. Za około 1000PLN(sh) dostajemy relatywnie tanie symetryczne Pre ale poza regulacja głośności i zmiana kanałów to temat ogólnie doopy nie urywa. Ale wiem że czasen są zawodnicy którzy absolutnie nie mogą się obejść bez Pre a zdobycie symetrycznego Pre jest problemayeczne u drogie więc taki abrahamsen nie jest takim głupim rozwiązaniem. Z resztą moim zdaniem - podkreśle to tu jeszcze raz żeby nie wydawać się w idiotyczne spory o Pre ze stajni ec jako takiego - ec nie mieli nigdy wybitnego Pre. A już na pewno takiego Ci zaprojektował abrahamsen i spółka bo takie 4,8 to z Abrahamsenem i spółka To ma na prawdę niewiele wspólnego. No chyba że wybitnie wyglądające Pre. Ec coś w tym wyglądzie jednak ma.. Tak więc powtarzając się: ec mają Pre Co najwyżej poprawnie grające. Jal kto ciekawy niech sobie pogmera wyżej wątku. Opisywalem to parr razy. Między innymi czemu osobiście cenie 4,5 na ten przyklad. to tyle tytułem Pre.

Integra i końcówki to już inna para kaloszy.

Per abrahamsen latami rozwijał pewna konstrukcje czy tam inaczej projekt wzmacniacza. Tak tak. On go sam nie wymyślił do czego uczciwie się przyznawał przy każdym sprzedanym egzemplarzu. Wystarczy przeczytać książeczkę dołączona do wzmakoe ec. To nie jemu należy się splendor i chwała tylio jakiemuś typowi z Finlandii o ile dobrze pamiętam. Matti Otala czy jakoś tak. To on jest pomysłodawcą schematu na którym opoeraly się wszytko co holding ec zrobił. Dlatego też braci abrahamsen mozba było łatwo wysiudac z interesu. Nie mógł opatentowac układu bo nie był jego. Nie mniej jednak głupi chłop nie jest i nauczył się przez lata co jest 5.wiec jak miał sam zaprojektować coś od podstaw to właśnie wzmak mu wyszedł najlepiej. Ale z ec to ma jednak mało wspólnego. O ile mi wiadomo to jednak konstrukcje abrahamsena mają wspólna z ec wydajnośc ale już bez wysokiego biasu. Czyli zagrają w rytmie integr Eci 4, 5..

Integra abrahamsena powinna zagrać lepiej od eci3. I to tyle. Końcówki są mocniejsze więc mają swoje plusy Ake czy summa sumarum zagrają lepiej od eci5 mk2 czy dalej? Nie sądzę. Ale będą miały więcej prądu. To na bank.

Porównując do ec robimy błąd. To miał być z założenia budżetowy projekt.per nigdy nie pozycjonowal go wysoko. Pech chciał ze kiedy seria V zaczeka się pojawiać to królowały amplitunery kd i interes kręcił się miernie. Miała powstać druga seria abrahamsena pozbawiona niektóre wad pierwszej. Zwlaszxza dac i I integr z dac na pokładzie. Prace trwają już od ponad 6 lat bez rezultatów. Coś tam niby grzebia Ale raczej bez pośpiechu.

Pytanie pozostaje czy warto wydać kasę na abrahamsena?

To już jak kto woli.

Rynek chiński oferuje mocnych zawodników za coraz mniejsze pieniądze. Z drugiej strony abrahamsen cieszy się niezła popularność ba rynku wtórnym i ma sporo prądu więc jsk dmuchnie nim w niewystreowshe permanentnie głośniki to na ludziach robi wrażenie. No i to jest produkt relatywnie młody. Nie grzeje Się więc pogra.

Na koniec do poduszki

Potwierdzam. Z hario delphinus gra to niezle. W niedużym pomieszczeniu za relatywnie małe pieniądze robi wrażenie

Mam kumpla co trenował takie połączenie ( i benchmark na dodatek) do momentu jak mu w łapki nie wpadło eci1.

Eci1 zostało

 

 

i o cos takiego chodziło - dzięki za uwagi. A jeśli chodzi o chinczyki, to które konkretnie miałeś na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ec mają Pre Co najwyżej poprawnie grające. Jal kto ciekawy niech sobie pogmera wyżej wątku. Opisywalem to parr razy. Między innymi czemu osobiście cenie 4,5 na ten przyklad. to tyle tytułem Pre.

 

A co myślisz o EC 3, tak ogólnie i w porównaniu z 4,5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto on

 

 

A co myślisz o EC 3, tak ogólnie i w porównaniu z 4,5...

 

Yak ogolnie to 3 była najładniejszy Pre moim zdaniem.

Ake oczywiście są problemy. Nie na do nich części. Jakieś podzespoły są już nie produkowane. Nie wiem nawet czy nie dotyczy to czegoś ważnego jsk sane tranzystory. Wien że te stare metalowe nawet nie są przyjmowane fi serwisu jak coś padnie. A z 3 to nie pamiętam. Wiem ma bank że 3 było wiele wydań mimo że obudowa taka Sama. I samych płytek w środku też parę różnych było.postaram się wkleić fotki bo msm gdzieś cała kolekcje. Doliczykem się chyba 5 różnych.. Kiedyś chciałem namówić abrahamsena żeby podjął się upgreadu 3 i intensywnie odradzal sugerując że i tak z niego się więcej nie wycisnie.

Wersja 4r niby miała mieć pilota ale nigdy się nie doczekała...

Ogólnie 4,5 miał być najprostsza forma Pre typu cd i gramiak. I ta prostota zrobiła robotę. Jsk popatrzysz do środka to jednak sama płytka jest prostsza. Krótsze ścieżki i mniej bajerów przełożyło się na jakość. Jak przyjrzymy się kolejnym PCB chronologicznie to widać co konstruktorzy mieli na myśli i.w która stronę szli. 4,5 było zwieńczeniem tematu (nie mylić z 4i1/2. To taka przejściówka. Mało udana że względu na regulację głośności.

Ze względu na swoją prostotę można je łatwo doprowadzić do obecnych standardów. I za f9brswdf śmiesznie pieniądze otrzymujemy Pre które bedzue odpowiadało klasa brzmienia konstrukcjom z innego pułapu.

 

 

post-983-0-05688800-1525816522_thumb.jpg

post-983-0-05688800-1525816522_thumb.jpg

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś mówi że NEMO to ciepłe kluchy to jestem pewien że nigdy ich nie miał w swoim zestawie oraz nie słyszał tych monobloków.

 

Taka wypowiedź to czysta kompromitacja w wątku o produktach Electrocompanieta. Kolega @mateuszek jest niewiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli ktoś mówi że NEMO to ciepłe kluchy to jestem pewien że nigdy ich nie miał w swoim zestawie oraz nie słyszał tych monobloków

 

 

 

 

 

Taka wypowiedź to czysta kompromitacja w wątku o produktach Electrocompanieta. Kolega @mateuszek jest niewiarygodny.

 

 

 

Specjalnie dla obywatela

Może w końcu zluzujesz majty

 

 

 

 

 

Kurcze nie mogę znaleźć tych zdjęć Pcb Ec3.

Ale jeszcze poszukam

post-983-0-42051700-1525819200_thumb.jpg

post-983-0-47484500-1525819383_thumb.jpg

post-983-0-91345100-1525820925_thumb.jpeg

post-983-0-81532600-1525821164_thumb.jpg

post-983-0-40331900-1525821178_thumb.jpeg

post-983-0-42051700-1525819200_thumb.jpg

post-983-0-47484500-1525819383_thumb.jpg

post-983-0-91345100-1525820925_thumb.jpeg

post-983-0-81532600-1525821164_thumb.jpg

post-983-0-40331900-1525821178_thumb.jpeg

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiał się kiedyś obywatel skąd ta synergia wynika i czemu jest to bardzo popularne połączenie? Seria 800 z diamentem i ec. Zwlaszxza 180 i nemo? Przecież to taki popularny Best buy jest. Z resztą pisałem o tym 10tki razy

..mówiąc te słowa do kolegi miałem na względzie B&W które znam i Nemo którego w danej chwili słuchaliśmy

oczywiście była to tylko luzna rozmowa - takie typowe gdybanie gdyż tylko i wyłącznie odsłuch u siebie może potwierdzić czy

takie połączenie Nemo + B&W może się podobać....moim zdaniem, znając gusta kolegi i tego co potrzebuje będzie OK

 

Twoje zdanie na temat Nemo i te 10tki wpisów które zamieściłeś kompletnie mnie nie interesują

i nie dlatego że napisałeś ,,ciepłe kluchy,, co wcześniej wytłumaczyliśmy sobie że oznacza to brak dynamiki i energii

co człowiek słyszy to napiszę, nie można na to się obrażać.... również wspomniałeś że Nemo ma ,,wlokące się basiszcze,,

tu jest podobnie nie można walić focha.....ale tym co całkowicie dyskwalifikuje są słowa ,,ma inne zalety,,

 

jakie może mieć zalety wzmacniacz który nie wykonuje swojej podstawowej ''roboty'' ....brak dynamiki i snujący się bas

przecież w takim przypadku jest to całkowita dyskwalifikacja takiego wzmacniacza

kto chciałbym mieć brzmienie gdzie brakuje rozmachu, energii a na okrasę jeszcze otrzymuje wlokący się bas....

 

...ach, lepiej będzie jak zakończymy tą dyskusje o Nemo bo nic dobrego z tego nie wyjdzie...

..trzymaj się zdrowo obywatelu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toż to chyba nie będziemy się w zgadywanki bawić - napisz co to za chinol?

 

a moze pierdnac w oponke?

chllopie

poczytaj o chinczykach

idz posluchaj

pokombinuj

a zacznuij od wypenianiabnia profilu

bo nie ma wzmacniaczy ideløanych i do wszytskiego

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze pierdnac w oponke?

chllopie

poczytaj o chinczykach

idz posluchaj

pokombinuj

a zacznuij od wypenianiabnia profilu

bo nie ma wzmacniaczy ideløanych i do wszytskiego

 

 

o co Ci człowieku chodzi zapytałem co to za wzmacniacz na zdjęciu - bo jest takiej jakości, że go rozpoznać nie można a, że to chinczyk jak rozumiem, a tych jest od liku to szkoda czasu na zgadywanie....

 

czy ja Ciebie gdziekolwiek lub kogokolwiek prosiłem o porady jaki wzmacniacz dla mnie będzie najlepszy czy coś, że potrzebujesz info w moim profilu, czytaj chłopie ze zrozumieniem albo zmień dilera

 

i

 

wyluzuje trochę....

Edytowane przez lausiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie może mieć zalety wzmacniacz który nie wykonuje swojej podstawowej ''roboty'' ....brak dynamiki i snujący się bas

przecież w takim przypadku jest to całkowita dyskwalifikacja takiego wzmacniacza

kto chciałbym mieć brzmienie gdzie brakuje rozmachu, energii a na okrasę jeszcze otrzymuje wlokący się bas....

czemu nie chcesz dyskutiwac?

wlasnier trzeba

mozna przy okazji otworzyc paru osoba oczy

inaczej sie kreca w kolko i wierza w bajki przeroznym oszolomom

poza tym nigdzie ale to niegdzie nie napisalem ze ec robi zle wzmacniacze

wlasnie przez te wszytskie wartosci dodane o ktorych pisze

napisalem ze w stosunku do innychb wznacnaczy tak ec wyglada i tego sie trzyamjmy

podobnie chodzi o prezentacje sceny

- po tego typu sprzecie spodziewalbtym suie czegos precyzyjniejszego. ot co

ma inne zalety

?

no ma

poruszajac sie w klockach w popdobnej cenie czyli porowbnujac wzmacniacze drogie i relatywnie dobre roznice nie sa olbrtzumie

dla wiekszosci zawodnikow pratycznie niezauwazalne.

zeby tak na prawde rozpatrywac detale to trzeba ,mniec dosc transparentny sytstem co tak na prawde ma moze 2-lub 3 procent na tym forum

dlatego nie obrazam sie jak jakies ludziska nie lapia o co chodzi z roznicami o ktortych pisze skoro nemo to widzieli na zdjeciach a takim dartzeelu to nie slywszeli

innymi slowy dla okolo98% ludzi moj wpis bedZIe szokliem: jak to? nemo ma slaby bas?? i kiepska gore?

przeciez to nie mozliwe.

mozliwe kwestia z czym sie porowna (pomijqam kwesdtie cenowe bo zestaw åpan takie nemo - z takim vtl 185mk2 nawet na stockowych lampkach. i co? no dupa wyjdzie bo przy zalozeniu ze zestaw jest transparenty i w miare dobrze zlozony to z takich nemo nawet nie bedxsie to zbierac

takie sa fakty

a inne zalety - no ma inne zalety. prad prad prad.

no rusz takie 802 czy 801 czy inne relatywnie duze kolumny w dyuzym pokoju. za rozsadne cene...

duze classe? to tyupowa klasa AB. maki?.takie 501 czy 601 niby ok ale pre musi byc grube bo same graja slabo .pass ? drogi w choilere . plinius ttylko 250w i tak mozna bez konca

a nemo jest w sumie niedrogie i pzry czuloasci wekjscia wysteruje sie nawet daczkiem z lampka na wyjsicu lub kazdym prkatynczie pe no i gra urokliwie. dla porownanmia wez tajkiego passa i podlacz do daczka bez pre. no zgroza

stad te moje refleksje ze mozna mu sporo wybaczyc - i ten bas i ta gore. poza tym na rynku jest sporo kolumn ktore sobie calkiem pogrywaja z takimi wznacniaczmi - na przykald b&W

wiec summa sumarum zly wzmacniacz to nie jest

choc w klasie "open" to jest to dziadek nucacy ladne melodie

 

o co Ci człowieku chodzi zapytałem co to za wzmacniacz na zdjęciu - bo jest takiej jakości, że go rozpoznać nie można a, że to chinczyk jak rozumiem, a tych jest od liku to szkoda czasu na zgadywanie....

 

czy ja Ciebie gdziekolwiek lub kogokolwiek prosiłem o porady jaki wzmacniacz dla mnie będzie najlepszy czy coś, że potrzebujesz info w moim profilu, czytaj chłopie ze zrozumieniem albo zmień dilera

 

i

 

wyluzuje trochę....

 

gdzie ty tam chlopie widziesz wzmacniacz????

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mogę znaleźć tych zdjęć Pcb Ec3.

Ale jeszcze poszukam

Chyba się jednak udało;-)

Faktycznie było tego pare różnych wariantów, a i to zdaje się nie wszystkie;-)

 

Płytka z 4,5 dużo bardziej minimalistyczna, ale jak to będzie z dźwiękiem, to trzeba będzie porównać 1 do 1, co zdaje się będę miał okazję zrobić;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownywalem do niestarego 4,7 w idelanym stanie

i mimo obuiektywnie lepszegoi zasilania w 4,7 to 4,5 byl niekwestionowanym zwyciezca

 

- glownie rozdzielczoscia ale byl po upgrejdzie

szkoda ze 4,7 sa takie jakie sa bo gdyby mozna bylo je tez grzebanc to bylo by fajne pre. gdzies w necie jest opic jakiegos skosnookiego kolegi ktry dokaonal takiego upgreadu (kondy i diody ) ponoic tez bylo lepeij

trzeba by porownac 1 do 1 oba po upgerdjdzie bo tak to trahce niemairodajne

4,7 tez mozna juz kupic niemzlne w cenie zlomy bo jest kupa z rozwalonymi potkami na s/h

 

Chyba się jednak udało;-)

Faktycznie było tego pare różnych wariantów, a i to zdaje się nie wszystkie;-)

no wlasnie nioe

mauilemlepsze zdjecia i wiecej zwlaszcza ec3 i ec4 bo chialem je ozywic

podobaja mi sie zwlaszcza kamienne

odpuscilem po zasiegnieciu glebszej opinni u zrodla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.