Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

O ile mi wiadomo to nie ma sieciówki która jest przezroczysta. Więc sporo zależy od reszty toru. To co komuś wybitnie pasuje tobie może psuć. Stąd pytanie.

Podobnie jest z budżetem. Jeden zapnie brahme albo nawet Valhalle inny Aurore wireworlda a inny supre. Pamiętam też jeden trenował fadelarty z niezłym wynikiem

Osobiście Nie balbym się srebrzonych lub rodowanych wtyczek. No może poza nordostami. Tu może być przegięcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już osiągnąłem. Pytam użytkowników EC jakich oni używają sieciówek.

 

Dzięki Bartik za info. Pewnie skorzystam :-)

Ja używam z AW180 Verictum Demiurg. Przy ekstremalnym zasilaniu (kable sieciowe, bezpiecznik, filtr EMI/RFI Block) dźwięk tych monobloków jest znakomity.

 

Miałem również dużo tańsze Zu Mission i grały przyzwoicie z moimi AW, a więc kable o wyrównanej charakterystyce - neutralne. Na pewno nie polecam kabli sieciowych o mocno zmodulowanym paśmie.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darpak wiadomo jest bezkonkurencyjny i tam mu jakiś nawet ref8 czy inne cyfrowe wynalazki w zakresie dźwięku nie podskoczy :) Tak wiec Mateuszek nie musisz mnie uświadamiać na temat rodzielczości i możliwości EC :) EC jako zamknięty system mi pasuje teraz najbardziej. Ktoś to kiedyś przemyślał i dobrze to gra. A że zawsze można lepiej, to wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..z tego wychodzi że kabel sieciowy droższy jest od wzmacniacza ;-)

Ja miałem Eci 1 z Valhalla

Co prawda 1,7m tylko ale wychodziło na to samo

Grało ładnie

 

Electrocompaniet ECR1

 

 

Sa też zasilające ec

post-983-0-58405600-1527272399_thumb.jpg

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kompletu AW180 :)

...nie miałem i prawdopodobnie nie będę miał tego kala - no chyba że byłby tańszy o 30tys ;-)

z Verictuma miałem tylko X-Bulka....jak najlepsze zdanie mam o tej skrzyneczce...

 

Ja miałem Eci 1 z Valhalla

Co prawda 1,7m tylko ale wychodziło na to samo

Grało ładnie

 

Electrocompaniet ECR1

 

 

Sa też zasilające ec

 

miałem kiedyś ten kabel i myślę może pasować do urządzeń EC - oczywiście to jest tylko gdybanie

ta skrzyneczka o której wyżej wspomniałem X-Bulk robi coś podobnego do Valhalli

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valhalla jest mocno specyficzna ale do ec pasuje j ad k mało co. Nie należy natomiast do kabli objętych i dość mocno ingeruje w prezentacje.

tak masz rację, nie wszędzie te kable pasują...kiedyś do Krella podłączyłem sieciówkę Valhalli + głośnikowy Nordosta SPM + IC Nordost SPM

......tego nie dało się słuchać - krew z uszu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-56222-0-64434900-1527282056_thumb.jpg Ja skromniutko. Dwa beldeny i noname.

 

oryginalne ec miały za dużo basu

Jeśli mogę coś poradzić, to warto spróbować odsunąć sieciówki od kabla głośnikowego i "wyprostować" kabel zasilający listwę (pętla).

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam z AW180 Verictum Demiurg. Przy ekstremalnym zasilaniu (kable sieciowe, bezpiecznik, filtr EMI/RFI Block) dźwięk tych monobloków jest znakomity

 

He,he, cenowy rekordzista !!! Kable zasilające droższe od monobloków EC AW 180 za które płacimy 27 000 zł w detalu.

 

Nie wiem czy ktoś oprócz samego producenta sieciówek wysiliłby się na taki AUDIO SZPAGAT ??? Jak dla mnie to wpis miesiąca a nawet i ROKU.

 

Jeśli mogę coś poradzić, to warto spróbować odsunąć sieciówki od kabla głośnikowego i "wyprostować" kabel zasilający listwę (pętla).

 

Tu pochwalam - dobra rada dla użytkowników ale może być mało miejsca - bo zazwyczaj tak jest ( przynajmniej u mnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan mam jeszcze inne wzmacniacze m.in. ARC REF150 i z nimi też grają. A AW180 są po prostu dobre i tanie.

 

Jak nie ma miejsca można spróbować rozsunąc kable również w pionie.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paolo , jak na razie to dostałeś ' fajne ' rady jakich należałoby użyć sieciówek z EC a których unikać.

 

Jak dotąd to tylko Bartik zaproponował kabelek w rozsądnej cenie którego nie słuchałem z EC ale w innym zestawieniu tak - Yarboo ( ceny nie znam ) ale to może być kabelek w granicach 500 - 1000 zł któremu sieciówka no name a którą nasz u siebie pokazała miejsce w szeregu dla Yarboo :-) :-)

 

Zawsze można sprawdzić a nawet należy porównać te dwa przewody sieciowe i samemu wyciągnąć wnioski.

 

Magnepan mam jeszcze inne wzmacniacze m.in. ARC REF150 i z nimi też grają. A AW180 są po prostu dobre i tanie.

 

Jak nie ma miejsca można spróbować rozsunąc kable również w pionie.

 

Będę musiał zrobić spore przesunięcia szafek na których stoi sprzęt i widzę że to jest nieuniknione. Jestem ciekaw porównania ARC Ref 150 vs AW 180

bo też lubię Audio Research.Jeśli to nie problem napisz kilka słów. jak one grają w rankingu. Widać z tego że to co mają fajnego ARC nie ma EC

i odwrotnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klasyfikuję urządzeń w jakiejś skali. Takie klasyfikowanie - pozycjonowanie ARC do EC jest dość trudne, bo oba urządzenia mają mocno odmienny charakter dźwięku. Piszę to w oparciu o głównie repertuar klasyczny. ARC to granie mocnym, pełnym środkiem ale zawierającym dużo informacji, z niezła mikro i makro dynamika oraz plastyczną, kolorowa góra pasma ale nieidącą bardzo "wysoko". Słychać też w dźwięku lekkie "upiększanie" i kreowanie w firmowej stylistyce. Nie jest to jednak wolny i spokojny "typowo lampowy, raczej prawie pełnopasomy i dość dynamiczny. Kreowanie sceny i zjawisk przestrzennych nie jest jej najmocniejszym punktem. Podaje dość duże bryły ale bez jakiejś super spektakularnej lokalizacji. Dobrze gra z firmowymi pre 5 i 5SE.

AW są z nowej serii i grają przede wszystkim równo, dynamicznie praktyczie bez zafalowania w paśmie. Z dobrym zasilaniem schodzą na Avalonach bardzo nisko. Świetnie pokazują wszelkie zmiany w systemie i nadają się jako narzędzie do testowania. Średnica jak na tranzystor jest bardzo prawidłowa - neutralna. Bardzo dobre oddanie zjawisk przestrzennych i sceny. Lepiej niż ARC róznicuje płyty. Mogą grać z ciężkimi obciążaniemi - kolumnami. Na wysoko efektywnych czasem górny środek potrafi być dosadny. Dobrze grają z pre lampowymi typu BAT-51SE ale dają radę nawet z 3ViSE. Wytrzymują porównanie z innymi dobrymi tranami jak Boulder 865, McIntosh MC601, a są sporo tańsze.

Edytowane przez mark11

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klasyfikuję urządzeń w jakiejś skali. Takie klasyfikowanie - pozycjonowanie ARC do EC jest dość trudne, bo oba urządzenia mają mocno odmienny charakter dźwięku.

Bardzo mądre słowa, wydawałoby się, że oczywiste....

Tak wiele urządzeń gra dość odmiennie w kwestii zarówno samej sygnatury brzmieniowej jak i kwestii wpasownia się i zgrania z urządzeniami towarzyszącymi, że trudno tak autorytatywnie je pozycjonować względem siebie..

AUDIO SZPAGAT

Czyżby nowa audiofilska manufaktura;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klasyfikuję urządzeń w jakiejś skali. Takie klasyfikowanie - pozycjonowanie ARC do EC jest dość trudne, bo oba urządzenia mają mocno odmienny charakter dźwięku. Piszę to w oparciu o głównie repertuar klasyczny. ARC to granie mocnym, pełnym środkiem ale zawierającym dużo informacji, z niezła mikro i makro dynamika oraz plastyczną, kolorowa góra pasma ale nieidącą bardzo "wysoko". Słychać też w dźwięku lekkie "upiększanie" i kreowanie w firmowej stylistyce. Nie jest to jednak wolny i spokojny "typowo lampowy, raczej prawie pełnopasomy i dość dynamiczny. Kreowanie sceny i zjawisk przestrzennych nie jest jej najmocniejszym punktem. Podaje dość duże bryły ale bez jakiejś super spektakularnej lokalizacji. Dobrze gra z firmowymi pre 5 i 5SE.

AW są z nowej serii i grają przede wszystkim równo, dynamicznie praktyczie bez zafalowania w paśmie. Z dobrym zasilaniem schodzą na Avalonach bardzo nisko. Świetnie pokazują wszelkie zmiany w systemie i nadają się jako narzędzie do testowania. Średnica jak na tranzystor jest bardzo prawidłowa - neutralna. Bardzo dobre oddanie zjawisk przestrzennych i sceny. Lepiej niż ARC róznicuje płyty. Mogą grać z ciężkimi obciążaniemi - kolumnami. Na wysoko efektywnych czasem górny środek potrafi być dosadny. Dobrze grają z pre lampowymi typu BAT-51SE ale dają radę nawet z 3ViSE. Wytrzymują porównanie z innymi dobrymi tranami jak Boulder 865, McIntosh MC601, a są sporo tańsze.

 

Bardzo ładny i klarowny opis porównania brzmienia ARC Ref.150 vs EC AW 180

 

Bardzo lubię granie wzmacniaczy ARC z tych poprzednich lat jak np. monoboki VT 150 , VT 130 SE , monobloki VT 200 dla przykładu . Słychać

w nich dobre granie lampowe i jak napisałeś świetną , gęstą średnicę która może uwieść niejednego słuchacza.

 

AW 180 które miałem przez 3-4 miesiące w swoim systemie to również doskonałe granie ze sporą energią ale i aksamitnością wybrzmiewania.

One nie grają jak lampa ale ten dźwięk jest bardzo blisko lampy , przyjemny bez agresji i niesamowicie muzyczny poruszający za serce.

Generalnie urzadzenia EC grają tak jakbyśmy mieli muzyków w zasięgu ręki w swoim pokoju - chcę się ich słuchać i słuchać . To jest mały skret

związany z urządzeniami EC.

 

Też stosuję przedwzmacniacz lampowy z moimi EC AW 400 - to jest najlepszy mariaż dla tych urządzeń i generalnie dla muzyki (imho)

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszyscy zgodni jesteśmy, co do charakteru AW180. Mateuszek jedynie ma inną opinię :)

 

Moje Nemusie już mi się dzisiaj przyśniły :) Wczoraj je odebrałem i niestety nie mogę sam wyciągnąć ich z samochodu... sobota, ciężko pracujący tygodniu ludzie jeszcze śpią i nie ma kogo obudzić aby mi pomógł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszyscy zgodni jesteśmy, co do charakteru AW180. Mateuszek jedynie ma inną opinię :)

 

Moje Nemusie już mi się dzisiaj przyśniły :) Wczoraj je odebrałem i niestety nie mogę sam wyciągnąć ich z samochodu... sobota, ciężko pracujący tygodniu ludzie jeszcze śpią i nie ma kogo obudzić aby mi pomógł :)

 

Roxy , nie wywołuj wilka z norweskiego lasu :-)

 

To nasze gratulacje i witaj w Klubie Świadomego Audiofila który ma jedne z fajniejszych monobloków EC na Planecie.

 

Koniecznie musisz mieć pomoc bo naderwiesz się jak będziesz chciał sam coś podnieść . To solidne 40 kg dla kregosłupa w niewygodnej pozycji

wyjmowania z samochodu.

 

Czyżby nowa audiofilska manufaktura;-)

 

Raczej nie , bardziej cyrkowa dyscyplina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.