Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Którą końcówkę mocy Electrocompanieta uznalibyście za najlepszą? Najchętniej kupiłbym monobloki AW180, ale mam mało miejsca na sprzęt, niedawno kupiłem nową szafkę w którą 180tki nie wejdą, a żona nie zgodzi się na jej zmianę..

Dlatego chciałbym kupić jak najlepszą koncówkę mocy i pre. Stąd moje pytanie, która z końcówek Electrocompanieta i z jakim pre będzie najlepszym wyborem?. Kolumny Proac Response D2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Wczioraj dojechal do mnie wzmacniacz, integra Abrahamsen V 2.0UP. Pokladalem w nim duze nadzieje zle niestety na bta chwile spezly na niczy.. Po podlaczeniu i zrobieniu wszystkich testow okazalo sie ze wzmacniacz brumi na praweym kanale. Produkt jest nowy wiec jestem bardzo zdziwiony i zawiedziony. Czy ktos z Was mial juz taki problem? Wzmacniacz odsylam tak czy inaczej ale zastanawia mnie co moze byc przyczyna.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bingant napisał:

A gdyby do porównania dostawić AW-250?

AW 180 monoblock power amplifier – International

 

te są wyraźnie lepsze,a niewiele droższe.

później to już Nemo.. świetne i piękne wzmacniacze.

gdybyś nie wkurzył D.  to mógłbyś posłuchać w komplecie Electro. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, triode napisał:

później to już Nemo.. świetne i piękne wzmacniacze.

Ta... jakiś czas temu ktoś wrzucił na fejsie zdjęcia Nemo po otwarciu go do naprawy. Bieda w środku straszna, wykonanie zupełnie nieadekwatne do ceny. Z tego co pamiętam, to były tam po prostu dwie słabsze końcówki zmostkowane i tyle. Bardzo mało tranzystorów mocy jak na deklarowane parametry. Niestety post na fejsie nie do odnalezienia już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janicniewiem napisał:

Ta... jakiś czas temu ktoś wrzucił na fejsie zdjęcia Nemo po otwarciu go do naprawy. Bieda w środku straszna, wykonanie zupełnie nieadekwatne do ceny. Z tego co pamiętam, to były tam po prostu dwie słabsze końcówki zmostkowane i tyle. Bardzo mało tranzystorów mocy jak na deklarowane parametry. Niestety post na fejsie nie do odnalezienia już.

A kogo to interesuje jak to wygląda w środku? Połowę klocków EC przerzuciłem i stanąłem na Nemo. Ci co go mają lub słuchali wiedzą co potrafi a bije na głowę 2x droższe konstrukcje. Może w prostocie siła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, janicniewiem napisał:

Ta... jakiś czas temu ktoś wrzucił na fejsie zdjęcia Nemo po otwarciu go do naprawy. Bieda w środku straszna, wykonanie zupełnie nieadekwatne do ceny. Z tego co pamiętam, to były tam po prostu dwie słabsze końcówki zmostkowane i tyle. Bardzo mało tranzystorów mocy jak na deklarowane parametry. Niestety post na fejsie nie do odnalezienia już.

to nic nie znaczy..te wzmacniacze grają naprawdę dobrze.

ja mam dzielonego Krella ale to nie jest liga Nemo ?

kolejna sprawa-w sieci jest mnóstwo opinii tylko wiarygodność jest adekwatna do ilości.

czasem jak czytam o rzeczach,które znam to chce mi się śmiać.

IMG_20180501_130331[1].jpg

11 godzin temu, bingant napisał:

Wkurzył D? Zostanmy przy temacie wątku.

wasze kolumny nie potrzebują jakiejś mega elektrowni..wystarczy solidna stówka z okładem i naturalny balans tonalny,to moim zdaniem.

kupisz sobie , rzecz jasna co będziesz chciał. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wszystkim sympatykom Electrocompaniet / Abrahamsen.

Przymierzam się do kupna wzmacniacza, chciałbym poprosić szanownych kolegów o komentarz, porównanie.

Przy budżecie do 7 tys.na chwile obecną widzę że można zakupić w podobnej cenie:

Electrocompaniet EC 4 1/2 + AW 100 dmb 

Electrocompaniet ECI 5 

Abrahamsen V3up + V4up 

Słucham: PC + DAC + Musical Fidelity A3 + Audio Physic virgo 2.

Potrzebuje poskromić ,złagodzić nieco górnego pasma.

Muzyka różna z przewagą filmowej ,klasycznej ,akustycznej ,pop. Pokój 25m.

Jakie są różnice brzmienia pomiędzy tymi zestawami?

Jak wypada stosunek cena/jakość?

Abrahamsen V3up do którego EC można przyrównać?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2019 o 22:43, hifi12 napisał:

Dobry wszystkim sympatykom Electrocompaniet / Abrahamsen.

Przymierzam się do kupna wzmacniacza, chciałbym poprosić szanownych kolegów o komentarz, porównanie.

Przy budżecie do 7 tys.na chwile obecną widzę że można zakupić w podobnej cenie:

Electrocompaniet EC 4 1/2 + AW 100 dmb 

Electrocompaniet ECI 5 

Abrahamsen V3up + V4up 

Słucham: PC + DAC + Musical Fidelity A3 + Audio Physic virgo 2.

Potrzebuje poskromić ,złagodzić nieco górnego pasma.

Muzyka różna z przewagą filmowej ,klasycznej ,akustycznej ,pop. Pokój 25m.

Jakie są różnice brzmienia pomiędzy tymi zestawami?

Jak wypada stosunek cena/jakość?

Abrahamsen V3up do którego EC można przyrównać?

 

 

 

 

 

Wg mnie w tym zestawie winy za natarczywość wysokich nie ponosi A3. V2 też nie. Pochyliłbym się raczej nad PC/dac lub akustyką pomieszczenia. ECI-5 z pewnością zagra lepiej w ogólnym rozliczwniu ale czy uspokoi wysokie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, holik napisał:

Wg mnie w tym zestawie winy za natarczywość wysokich nie ponosi A3. V2 też nie. Pochyliłbym się raczej nad PC/dac lub akustyką pomieszczenia. ECI-5 z pewnością zagra lepiej w ogólnym rozliczwniu ale czy uspokoi wysokie? 

Po głębszym przemyśleniu tematu postawiłem na zmianę DACa. W drodze jest Abrahamsen V6 ?

Wzmacniacz będzie następnym krokiem a przy okazji będzie element pod zbalansowany tor audio.

Przerobiłem parę odtwarzaczy PC ostatecznie ostał się HySolid przy którym poprawie uległa głębokość sceny.

Obecnie gram: PC windows / odtwarzacz HySolid / połączenie bit perfect / wasapi / USB / DAC Schiit Bitfrost / pliki w przewadze FLAC do 24bit 192khz ( tyle obsłuży dac po USB).

Słucham w salonie więc akustyka nie jest za specjalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Abrahamsen nie ma aktualnie w ofercie żadnego DAC-a. Jakby nie zauważyli, że przyszła epoka plików cyfrowych.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2019 o 14:57, holik napisał:

Wg mnie w tym zestawie winy za natarczywość wysokich nie ponosi A3. V2 też nie. Pochyliłbym się raczej nad PC/dac lub akustyką pomieszczenia. ECI-5 z pewnością zagra lepiej w ogólnym rozliczwniu ale czy uspokoi wysokie? 

Twoja racja mą radością ?

Wymiana DACa przyniosła pożądany efekt.. Zrobiło się kulturalnie, miękko, dźwięcznie, "mułowato" może też trochę - mateuszek. Generalnie miło i przyjemnie, poprzednik był raczej nerwowy (proszę wybaczyć brak odpowiedniego nazewnictwa).

Przeskok z mojego Schiita jak dla mnie jest dużą zmianą na +.

Jedno inżynierom Schita trzeba przyznać, nazwali DACa po imieniu ?

Dla bardziej wymagających może coś takiego?       Mytek - Majtek ?

DAC, przedwzmacniacz, wzmacniacz słuchawkowy, pre gramofon. Made in Poland. 

https://www.audiomagic.pl/przetworniki-dac/mytek-brooklyn-dac

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak myślicie, czy końcówka Electrocompaniet aw60ftt (4Ω: = 120W) da radę wysterować grand bach, przy umiarkowanym poziomie głośności w pomieszczeniu 22 m? Na allegro jest z przedwzmacniaczem ec 4,5. Kusi moje oczy, ale nie wiem czy nie za słaba moc. Poradźcie.

Zadałem to pytanie w klubie vienny, ale nikt nie odpowiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.