Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.07.2019 o 15:21, darek2 napisał:

Słuchajcie przypomnijcie kombinacje przycisków zdaje się na przednim panelu, żeby na CD Abrahamsen v.1.0 zwiększyć z pilota głośność lub ściszyć

Z tego co pamiętam to trzeba obydwie gałki wcisnąć równocześnie i przytrzymać, a potem wybrać odpowiednią opcję i zatwierdzić którąś z nich. I chyba musi być włożona płyta do cd-eka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam do Was pytanie związane z przedwzmacniaczem electrocompaniet 4.7. Posiadam takowy od niedawna (genialne urządzenie) i zdjąłem mu dzisiaj pokrywę, żeby zobaczyć jak wygląda w środku. Znalazłem jeden opamp (zdjęcie) na stoliku, więc łatwo wymienialny. Czy ktoś z Was wie czy to dual czy singiel, za co odpowiada i czy w ogóle warto go ruszać?

IMG_20190922_234608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2018 o 18:02, Sebmon666 napisał:

Witam. Czy ktoś tu się orientuje odnośnie ECI 1? I jest w stanie rożrożnić wszystkie 3 generację? 

Jak wiemy były 3 generacje:

Do roku 93

Od 94-96

Od 97 w górę.

Jak rozróżnić, który egzemplarz jest z przedziału 94-96r. ?

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc.

Zakupione Abrahamsen v4.0 niestety nie wpisały sie w mój system tzn. Ja jednak wolę brzmienie jaśniejsze. Postanowiłem wystawić v4 na olx. Z racji podejrzewam atrakcynej ceny szybko zgłosił się Pan że chciałby kupić jedną końcówkę. Zgodziłem się. Dzisiaj przesyłka doszła do kupującego. Odebrał ja ale dzwoni że jest uszkodzona ponieważ coś lata w środku. Ja wiedziałem że w końcówce lata Trafo. Było tak w jednej i drugiej uznałem że to chyba tak ma być i nie drazylem tematu dalej. U mnie obydwie grały bez żadnych wad. Tj nie brumiły itp. Teraz kupujący twierdzi że u niego końcówka brumi. Poradzcie co zrobić aby wyjść z twarza i zadbać o własne interesy ale z drugiej strony aby kupujący nie poczuł się oszukany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, adams84 napisał:

Zakupione Abrahamsen v4.0 niestety nie wpisały sie w mój system tzn. Ja jednak wolę brzmienie jaśniejsze.

Muszę przyznać że coraz bardziej mi się ten dźwięk podoba. Ta płynność,  muzykalność jest wręcz wybitna. Ok ja chyba jednak skłaniam się w stronę dynamiki, detalicznosci połączonej z neutralnością ale brzmienie Abrahamsena ma coś w sobie. Taki przekaz bardzo relaksuje. człowiek skupia się na muzyce nie na tych detalach. Jest to również super przyjemne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 18:39, adams84 napisał:

Koledzy proszę o pomoc.

Zakupione Abrahamsen v4.0 niestety nie wpisały sie w mój system tzn. Ja jednak wolę brzmienie jaśniejsze. Postanowiłem wystawić v4 na olx. Z racji podejrzewam atrakcynej ceny szybko zgłosił się Pan że chciałby kupić jedną końcówkę. Zgodziłem się. Dzisiaj przesyłka doszła do kupującego. Odebrał ja ale dzwoni że jest uszkodzona ponieważ coś lata w środku. Ja wiedziałem że w końcówce lata Trafo. Było tak w jednej i drugiej uznałem że to chyba tak ma być i nie drazylem tematu dalej. U mnie obydwie grały bez żadnych wad. Tj nie brumiły itp. Teraz kupujący twierdzi że u niego końcówka brumi. Poradzcie co zrobić aby wyjść z twarza i zadbać o własne interesy ale z drugiej strony aby kupujący nie poczuł się oszukany. 

Posiadam końcówki Abrahamsen V4, sprawdziłem obie i nic w nich nie "lata", nie słychać aby były jakieś luźne elementy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hifi12 napisał:

Posiadam końcówki Abrahamsen V4, sprawdziłem obie i nic w nich nie "lata", nie słychać aby były jakieś luźne elementy.

 

U mnie były odkręcone Trafo. 5 sek roboty(dokręcenie) i po problemie.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.09.2019 o 18:54, Saper91 napisał:

 

Dzień dobry.

Czy ktoś z szanownego koleżeństwa podpowie, w którym roku wyprodukowany został ECI-1 o numerze seryjnym 1417 ?

Wiem, że odsłuch osobisty etc., ale nie mam możliwości odsłuchu rzeczonego egzemplarza.

Pozdrawiam.

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proszę o poradę. Który ze wzmacniaczy  Electrocompanieta lub Abrahamsena nadawał by sie żeby rozbujać prawidłowo Focale Aria 926.

 

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ktoś miał do czynienia z streamerem Rena S-1? Wygląda na ciekawą konkurencję Primare np5. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka 

Posiadam wzmacniacz Abrahamsen 2.0 doraźnie jak źródło denon ucd.

Jakie Cd polecacie,ktore zgar sie dobrze z moim wzmacniaczem.

Kolumny Audio Academy pheobe III.

Ja myslalem nad takimi CD

Abrahamsen cd jak sie uda kupic.

Primare 

Thule 

Cyrus

zapraszam do tematu 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.02.2020 o 20:46, YaroAbrahamsen napisał:

Siemka 

Posiadam wzmacniacz Abrahamsen 2.0 doraźnie jak źródło denon ucd.

Jakie Cd polecacie,ktore zgar sie dobrze z moim wzmacniaczem.

Kolumny Audio Academy pheobe III.

Ja myslalem nad takimi CD

Abrahamsen cd jak sie uda kupic.

Primare 

Thule 

Cyrus

zapraszam do tematu 

pozdrawiam

Witam,posiadam Abrahamsena V1 w połączeniu z Electrocompanietem,gra moim zdaniem o.k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, autex1 napisał:

Witam,posiadam Abrahamsena V1 w połączeniu z Electrocompanietem,gra moim zdaniem o.k

Jest  CD Electrocompaniet na Hi fi giełdzie za 2.200 cena nie jest najgorsza. Posiadam denona UCd f88 z mini wieży ale nie jest to demon prezentacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, YaroAbrahamsen napisał:

Jest  CD Electrocompaniet na Hi fi giełdzie za 2.200 cena nie jest najgorsza. Posiadam denona UCd f88 z mini wieży ale nie jest to demon prezentacji ?

W Abrahamsen samo trafo jest z 3 razy większe od tego w Denon-ie,po podłączeniu dobrym XLR i z dobrą sieciówką jak pisałem jest o.k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YaroAbrahamsen napisał:

No właśnie dlatego szukam godnego CD,jest tez na olx abrahamsen cd za 2900 ale juz mial jakies naprawy.

Nie napalaj się na niepewny odtwarzacz.

Dość często zdarzają się ciekawe egzemplarze. Wystarczy trochę poczekać.

Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, traumeel napisał:

Nie napalaj się na niepewny odtwarzacz.

Dość często zdarzają się ciekawe egzemplarze. Wystarczy trochę poczekać.

Wiem,wszystko na spokojnie bez kupowania ma szybko,bardzo podoba mi sie Cyrus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, adams84 napisał:

Koledzy pomóżcie. Mam u siebie w końcówkę aw120 połączoną z classe cp47.5. mam obecnie możliwość dokupienia ec 4.7 za kwotę 3200 zł. Czy cena za to pre jest okej?

Ale co to do pomagania? Cena tania z tym, że akurat nie znam lat produkcji, stanu itd. Pytałeś mnie o pre 4.8. To jest bardzo fajne pre jak za te pieniądza nawet nowe. Z tym, że samym pre cudów się tez nie zdziała jak gdzie indziej masz jakieś wąskie gardło. Postaraj się jednak o ewentualna możliwość zwrotu. Ja osobiście dużo kupuje rzeczy w ciemno, ale jak mi zależy aby się czegoś pozbyć, to od biedy godzę się na opcje zwrotu jak człowieka poznam. Tu bym się kierował raczej możliwością sprawdzenia, a nie czy 100 czy 200 zł taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.