Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Roxi napisał:

Ale co to do pomagania? Cena tania z tym, że akurat nie znam lat produkcji, stanu itd. Pytałeś mnie o pre 4.8. To jest bardzo fajne pre jak za te pieniądza nawet nowe. Z tym, że samym pre cudów się tez nie zdziała jak gdzie indziej masz jakieś wąskie gardło. Postaraj się jednak o ewentualna możliwość zwrotu. Ja osobiście dużo kupuje rzeczy w ciemno, ale jak mi zależy aby się czegoś pozbyć, to od biedy godzę się na opcje zwrotu jak człowieka poznam. Tu bym się kierował raczej możliwością sprawdzenia, a nie czy 100 czy 200 zł taniej ?

Dzięki. zmiana podyktowana jest tylko i wyłącznie dopasowaniem wizualnym nkońcówki i pre natomiast jeśli chodzi o dźwięk nie mam żadnych zarzutów do tego co mam, jestem nawet bardzo zadowolony i jeżeli ec zagra na tym samym poziomie jak classe obecne pre zostanie sprzedane. poza tym wychodzę z założenia że im więcej człowiek w życiu rzeczy odsłucha tym bardziej jest świadomy tego co lubi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam na sprzedaż ECI-1 po serwisie w autoryzowanym serwisie Electrocompaniet Audio Azyl z Krakowa 16.10.19r zlecany przeze mnie osobiście. Występował lekki trzask na potencjometrze głośności co zostało usunięte. Wzmacniacz nie był naprawiany wszystko oryginalne oprócz usterki o której pisałem. Pokrywa malowana na nowo półmatem co dało duży lepszy odświeżony wygląd. Wersja z czerwoną diodą. Więcej info, zdjęć proszę pisać.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to wzmocnienie sygnału wejściowego o 9dB. W ECI5 które posiadam jest ten przełącznik zaś Eci5 MKII już z niego zrezygnowali. Możliwe ze tak samo postąpili w ec4.7 i z tego wynika z są dwie wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie. Proszę o obiektywne opinie.

Od dluzszego czasu szukam Gryphona Callisto 2200... Ale bezskutecznie. I myślę o monoblokach EC. Muzyka jakiej słucham w to w przeważającej rock i metal.

Więc dynamika i neutralność. Kolumny jakie posiadam to Zephyr S berylium od YB AUDIO.

Na basie revelator 22, który nie oszukując się potrzebuje prądu.

Panuje wszechobecna opinia, że Electrocompaniet to klocki do klasyki, popu i jazzu. Czy to tylko stereotyp? 

Czy Aw 120, bądź aw 180 będzie krokiem na przód w stosunku do Callisto 2200 i podobnych zintegrowanych wzmacniaczy? 

Pozdrawiam Piotr 

Edytowane przez Saper91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry

Niniejszym wstępuje do klubu- zakupiony ECI5 mkII gra rewelacyjnie i zapowiada się że zostanie na dłużej.;)  Słucham go od dwóch dni więc za jakiś czas napiszę coś więcej ale już dziś jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to załączam fotki z wymiany kondensatorów w AW180 w zasilaczach. Rok produkcji 1999  ( 21 lat czyli oczko ) a ponieważ nie mam zamiaru się z nim rozstawać to postanowiłem wymienić elektrolity. W moim były Elny 10 000uF / 80V  6 szt. na kanał ale w nowszych widziałem Nippon Chemicon 8 200uf / 80V.  To jak już to już i zamówiłem z Hi Fi Collective Mundorf M-Litic 10 000uf / 100V produkowane tylko do ich dystrybucji w tej wersji napięcia. Przy okazji zrobiłem bypassy ścieżek zasilających miedzianym Neotechem Hook up ( różne grubości ) i na koniec wymieniłem srebrny drut do gniazd średnicy 1 mm na srebrny Mundorf-a 1,5 mm. 

Nie zepsułem ale w trakcie włączania spocony byłem jak mysz. Pierwsze włączenie do sprawdzenia napięć tylko sama płytka zasilacza a odbiornikiem była normalna żarówa 100W. 

O.K. Jakie zmiany w dźwięku? ( Tydzień grania ) Generalnie charakter brzmienia się nie zmienił ( i dobrze ). Jednak przybyło masy. Więcej werwy ( to samo auto z mocniejszym silnikiem ). Gra bardziej otwarcie. Dosadniej. Bardziej wyraziście. Bardziej soczyście. Są to zmiany niewielkie ale oczywiste. Przed i po to dwie różne wersje tego samego wzmacniacza. Bez wahania wybieram obecną. 

Trudno mi powiedzieć czy jak był nowy to właśnie tak grał a 21 lat zrobiło swoje a teraz jest odświeżony czy te Mundorf-y wprowadziły takie zmiany w stosunku do oryginału. W każdym razie jestem bardzo zadowolony. Po tej wymianie słuchanie muzyki sprawia mi jeszcze większą przyjemność.

Pozdrawiam

Krzysiek

 

IMG_20200921_195331063.jpg

IMG_20200922_220301364.jpg

IMG_20200924_225125026_HDR.jpg

IMG_20201011_175954703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.07.2020 o 07:42, adams84 napisał:

Callisto nigdy nie słuchałem ale ec aw120 to dynamit z barwą lampy. Jeżeli lubisz szybki bas patrz na inną elektronikę. Typu krell. Wokale, gitary czyli środek z ec bajka. Jak na żywo.

Widziałem, że miałeś wcześniej Abrahamsena v4.0up - mogłbyś opisać różnice vs aw120 (o ile dobrze widzę, to masz kolumny YB audio na berylu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lausiv napisał:

Czy wie ktoś może - czy i jak ewentualnie w Abrahamsenach ściemnić wyświetlacz?

I przy okazji widziałem, że gdzieś ktoś pisał z directowaniu wejść - wie ktoś jak to zrobić (podobno w menu, ale instrukcja o tym milczy, w sieci też cisza)

Nie można ściemnić wyświetlacza.

Co do wejść: spróbuj napisać do Abrahamsena.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, traumeel napisał:

Nie można ściemnić wyświetlacza.

Co do wejść: spróbuj napisać do Abrahamsena.

Dzięki za odpowiedź... Właśnie chodzi o to, że do niego napisałem ale nie mam na razie odpowiedzi ale poczekam jeszcze - może coś odpisze. Co prawda na forach zagranicznych i na FB pojawiają się informację o braku kontaktu ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich :)

Po przeczytaniu wszystkich 100 stron pojawiają mi się 2 pytania. W sumie to już miałem taki plan kilka lat temu.

1. Jak odróżnić ECI-4 od ECI-4 mkII z lepszym zasilaczem, takim jak w ECI5

Który zasilacz siedzi w tym sprzęcie ktoś wie ?

https://allegrolokalnie.pl/oferta/electrocompaniet-niq

2.Drugie pytanie dotyczy końcówki mocy AW100 DMB

Znalazłem na alledrogo

https://allegro.pl/oferta/electrocompaniet-koncowka-mocy-aw100-dmb-10089745382

oraz 

https://elektro.bazos.sk/inzerat/120107932/predam-koncovy-zosilnovac-electrocompaniet-aw-100-dmb.php

Niby takie same modele a jednak inne z wyglądu. Czy ktoś wie czym się różnią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ECI5mkII  jest szybszy, gra dużo lepiej przy cichym słuchaniu, muzykalny i bogaty w barwę podobnie , dynamika duuużo lepsza -czuć że więcej prądu ma. Bas jest jeszcze lepiej kontrolowany i dokładny. Do tego jest nowszy i podobno ma lepszy potencjometr Alps (w ECI4 zdarzały się podobno problemy) . Miałem ten sam dylemat - po odsłuchu dopłaciłem do mkII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem i słyszałem ECI4 jest jakby nieco spokojniejszy, delikatniejszy i wolniejszy. Muzyka nieco jakby "wolniej" płynęła. W ECI5 mkII już czuć więcej dynamiki i energii. Scena w 5mkII jest niesamowita - głębia, szerokość , dokładność i precyzja lokalizacji muzyków i instrumentów zadziwia.. Polecam (sam nie dawno kupiłem- napisałem co nieco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
9 godzin temu, Antonio1974 napisał:

Witam

Proszę o Wasze zdanie czy Abrahamsen v2.0 dobrze zgrywa się z dynaudio. Mam seri3 excite 86db 4ohm. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Nie słyszałem abrahamsena z dyynaudio, ale mogę Ci opisać jak było w moim systemie może trochę Ci zobrazuje jak to wygląda w przypadku abrahamsena.

Kolumny 3 drożne na dole 2x23cm sbacoustics - ostatecznie skuteczność wyszła 92db i 4ohm - przy nie najgorszej charakterystyce (prawie liniowej). Na początku z pre v3.0 up oraz 1x v4.0 up (to efeketywnie niemal to samo co v2.0up tylko dzielone, ale 2x70W przy 8ohm czyli 140 przy 4ohm).Przy czym zaznaczam, że ja mam spore pomieszczenie i do tego wysokie. Było w miarę poprawnie ale jednak trochę brakowało basu, zarówno zejścia jak i dynamiki, bo barwnie było.

System v.30up + 2x4.0up w trybie mono, czyli 240W na kanał przy 8ohm i 480W na kanał przy 4ohm i zaznaczam, że na razie jestem jeszcze w trakcie wygrzewania. Zdecydowanie to jest to co było potrzebne moim kolumnom - bas się poprawił, to czego brakowało, ale co ważniejsze poprawie uległy zupełnie niespodziewane przeze mnie inne obszary (scena, zarówno szerokość jak i głębia, lokalizacja i separacja instrumentów i ogólnie przestrzeń, wszystko dostało jakby więcej powietrza, czuć lekkość i jednocześnie większą kontrolę dźwięku). 

Generalnie nie wiem jak grają i jakie wymagania mają Twoje kolumny ale wydaje się, że mogą mieć podobne do moich. Reasumując, wydaje mi się, że integra abrahamsena może być nieco za słaba - ale to najlepiej gdybyś sobie posłuchał, gdyż tutaj sporo czynników może mieć znaczenie (rozmiar pomieszczenia, akustyka, sama charakterystyka Twoich kolumn, a co ważniejsze oczekiwania wobec systemu). No i warto chyba zaznaczyć, że nie jestem basolubem, ale jednak nie ma porównania w samej dynamice dźwięku. Poniżej zdjęcie moich i ich charakterystyka abyś miał pogląd:

IMG_9461-small.jpg

impedancja.PNG

Edytowane przez lausiv
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wit-told napisał:

Bardzo atrakcyjne wizualnie....

Oooo dzięki - wygląd jeszcze trochę do dopracowania (m.in. fronty jeszcze będą powleczone skórą i parę innych drobiazgów do dokończenia wizualnie) - ale dzięki jeszcze raz ? Zawsze miło jak ktoś doceni/pochwali :)

Edytowane przez lausiv
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.