Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

skorzystawszy z oferty szanownego kolegi kirhoff'a stalem sie posiadaczem ECI 3 i tym samym chcialbym zglosic sie do klubu.

gram na Vienna Acoustics Bach Grand i CD NAD C542. sugestie co do optymalnych Waszym zdaniem polaczen kablowych mile widziane. Kirhoff sam gral i polecal Albedo. ja to na razie polaczylem RCA Siltech New York i glosnikowym QED x-tube 350. pierwsze wrazenia sa super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Napisz co konkretnie jest nie tak z twoim ECI 4

 

 

Od pewnego czasu w lewym kanale pojawiają się zakłócenia przypominające efekty, jakie daje wypalony potencjometr. Nie sądzę jednak, by był to potencjometr, bo efekt jest do usłyszenia w różnych pozycjach potencjometru. Zakócenia pojawiają się nieregularnie, raz są, znikną, potem są znowu, tyle, że dzieje się to coraz częściej.

 

w razie czego - fenixx3000(małpa)o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu w lewym kanale pojawiają się zakłócenia przypominające efekty, jakie daje wypalony potencjometr. Nie sądzę jednak, by był to potencjometr, bo efekt jest do usłyszenia w różnych pozycjach potencjometru. Zakócenia pojawiają się nieregularnie, raz są, znikną, potem są znowu, tyle, że dzieje się to coraz częściej.

 

w razie czego - fenixx3000(małpa)o2.pl

 

A nie używasz tam czasem tylko połowy wejścia XLR, mając drugą połowę niezaterminowaną, np. z jakąs przejściówką RCA->XLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

nie, chwilowo w ogóle nie używam XLRa

Witam

Wychodzi na to, że i ja muszę się dopisać do klubu z końcówkami AW 180. W odpowiedzi na post kolegi powiem, że jak wynika z opisu też miałem taki problem.

Końcówki kupiłem trzy lata temu jako second hand. Miały już pewnie parę lat. Świetnie utrzymane . Tylko po krótkim czasie w jednej końcówce pojawiło się jakby cichutkie bzyczenie. Po wyłączeniu i włączeniu znikało, i pojawiało się za kilka dni. No to mówię sobie, tak to jest jak się kupuje za 1/3 ceny. Pewnie dla tego poszły do sprzedaży. Oddałem do naprawy serwisantowi współpracującemu z Hi-Fi Klubem. Winowajcą okazały się styki w styczniku załączającym wyjście na głóśniki.

Po wymianie zero problemu. I z początkowej kichy zrobił się piękny dil. Profilaktycznie przytargałem drugą końcówkę aby były nowe w obu. Gość robi bardzo solidnie. Serwisuje sprzęt medyczny. Jest też audiofilem. Nie mam do niego namiaru bo zapomniałem już prawie o tej sprawie. Końcówki napędzją kolumienki jak się patrzy. Tu nie odkryję Ameryki, że z różnymi pre grają inaczej ale jak do tej pory nie przyszła mi nawet myśl o ich wymianie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

To może podzielę się moimi opiniami na temat posiadanych AW-180. Zrobię to na podstawie odczuć gdy grały z podłączonymi przedwzmacniaczami i nie tylko.

Zdecydowałem sie je kupić słuchając jak grają z pre

PASS ALEPH P 1.0 : Bardzo uniwersalny dźwięk; do każdego rodzaju muzyki; dobra przestrzeń, głębia, separacja i lokalizacja.

Pomyślałem zrobię sobie PASS-a DIY i zrobiłem

PASS BOSOZ, potem klona PASS ALEPH P 1.7: Oba podobne; można długo słuchać muzyki; przyjemne naturalne wokale; takie dobre granie ( zastrzegam to DIY w moim wykonaniu i pewnie można uzyskać inny rezultat brzmienia).

Następnie był CD THETA MILES w wersji z regulowanym wyjściem XLR: Nieposkromiona dynamika; nie wierzyłem, że moje kolumny mogą mieć taki szybki, potężny i kontrolowany bas ( głośnik niskotonowy to tyko czy aż ScanSpeak 18W8545K )ale wokale chłodne jak na sali wyłożonej białymi kafeklami.

Electrocompaniet EC 4.5: Przeciętny; słychać szum w tle.

Elektrocompaniet EC 4.7: To jest prawdopodobnie ten dźwięk, który kojażymy z EC, nasycony, taki pełny, do długiego słuchania z wielką przyjemnością.

Doskonały do Jazzu, muzyki klubowej, akustycznego grania, wokalistyki, klasyki, do wszelakiej muzyki (prawie). Ostre gatunki muzyki nie mają takiego jakby to powiedzieć pazura.

Krell KRC-3: Zupełnie inaczej, bez takiej klubowej atmosfery, bardziej obiektywnie, przestrzeń i separacja, bardzo wierna barwa instrumentów, wokale może bez romantyzmu ale bardzo ładne, no i bas z werwą i pod kontrolą, aż się chce grać głośniej ( uwaga! rodzajów i wersji tego Krell-a KRC jest kilka, ja słuchałem 3 ).

Obecnie bufor PASS B1 (w wersji zbalansowanej z symetrycznym zasilaniem bez kondensatorów wyjściowych ale to temat DIY ).

To tak jakby umyć szyby. Obraz za oknem ten sam ale lepiej widać. Jest przestrzeń i atmosfera nagrania i wszystko bardziej na żywo. Po prostu Elektrocompaniet AW-180.

Wszystkie odsłuchy z kablami XLR. Większy wpływ rodzaju kabla zauważałem w połączeniu CD - Pre.

Pozdrawiam sympatyków marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuchaj jeszcze z EC4.8 różnica bardzo duża między EC4.7 nawet się nie spodziewałem,że taka może być.Ec 4.8 nie podłączysz innym kablem jak XLR,nie ma nawet wejść RCA.

 

Próbowałem ARC ref3 i Pass 2.5 i obydwa wypadały gorzej od firmowego.Pod względem płynności dźwięku przede wszystkim ale i w poszczególnych zakresach również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam

I ja się dołączę. Przez parę ładnych lat ECI-1 + Meridian 506.20 + Zoller Temptation. Teraz zamiast ECI-1 mam dzielony AW 70/EC 4.7. Koledzy doradźcie proszę jakimi kablami XLR połączyć pre z końcówką oraz jakie kable głośnikowe.

 

 

Panowie ponawiam prośbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja się dołączę. Przez parę ładnych lat ECI-1 + Meridian 506.20 + Zoller Temptation. Teraz zamiast ECI-1 mam dzielony AW 70/EC 4.7. Koledzy doradźcie proszę jakimi kablami XLR połączyć pre z końcówką oraz jakie kable głośnikowe.

 

 

Panowie ponawiam prośbę

Ja bym zmienił pre na 4.8,dużo lepszy jest a co do okablowania to łącze głośnikowym Gran Finale HMS a XLR-y to Cardas GR i Shunyata Antares ale system systemowi nie jest równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Może ktoś z was łaczył ECI (w moim przypadku I) z Vienna Acoustic Mozart Grand. Jeśli tak podajcie zastosowane do tego kombinacje głośnikowe/IC. W moich 30 m nie mogę zapanować nad basem i lekkim wycofaniem góry. Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś z was łaczył ECI (w moim przypadku I) z Vienna Acoustic Mozart Grand. Jeśli tak podajcie zastosowane do tego kombinacje głośnikowe/IC. W moich 30 m nie mogę zapanować nad basem i lekkim wycofaniem góry. Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami.

 

VAMG - to bardzo fajne kolumny (miałem je przez jakieś 2 lata) ale bas jest właśnie trudny do opanowania - tzn. nie jest konturowy bo jest dosyć spory a pochodzi z 14-15cm przetworników o miękkich plastikowych membranach - taki jest chyba urok tych kolumn. Brzmienie jest przyjemne ale bas jest trudny do opanowania.

U mnie w 23m2 ustawione ponad metr od tylnej ściany oraz 1,5m od ścian bocznych - czyli w dość komfortowych warunkach - też miały tą przypadłość.

Grały co prawda ze wzmacniaczem Primare i21 ale i podłączenie Krella kav300i nie wniosło tutaj dużej poprawy.

Najlepiej zagrały przy dużym odsunięciu od ścian i na granitowych podstawach - zatykanie br - psuło pozostałe zakresy więc miałem je otwarte.

Tak czy inaczej bas miał tendencje do wzbudzania się - koniec końców zmieniłem głośniki, choć do dziś bardzo mile je wspominam - a w kwestii jakości wykonania - duża klasa i trudno pewnie znaleźć za sensowne pieniądze tak pięknie wykonane głośniki.

Spotkałem się z opinią że dobrze grały z Audionetem SAM który trzymał bas - ale nie nie sprawdziłem tego. Jeszcze jedna opinia na temat kolumn VA jest taka że tak gra MG natomiast wyższe trójdrożne modele mają "łatwiejszy" w opanowaniu bas.

Jest już zresztą nowa wersja tych kolumn z nowym niskotonowym który ma stosowne usztywnienie membrany - ciekawe w jakim stopniu wpłynęło to na brzmienie niskich tonów.

 

http://www.vienna-acoustics.com/news/Mozart-Grand-SE.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś z was łaczył ECI (w moim przypadku I) z Vienna Acoustic Mozart Grand. Jeśli tak podajcie zastosowane do tego kombinacje głośnikowe/IC. W moich 30 m nie mogę zapanować nad basem i lekkim wycofaniem góry. Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami.

Po pierwsze nie napisałeś jaki ECI,były 1,2,3,4,5 a więc który?

Moim zdaniem żaden nie nadaje się do VAGM a dopiero zacząłbym od AW180 i te monobloki mogą ujarzmić bas.

Jednak całkiem możliwe jest,że trzeba odsłuchać i stwierdzić dopiero po odsłuchu czy EC jest dobrym połączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorecci - mam właśnie te.

Modrzew - wpisałem, że chodzi mi o ECI 1 :)

Tak naprawdę VAMG to małe kolumny, które muszą prężyć muskuły, żeby pokazać coś z dwóch pietnastek, i chyba naprawdę nie trzeba monobloków do ich wysterowania. ECI 1 daje sobie z tym spokojnie radę, trzyma bas krótko i nie pozwala na rozlewanie sie niskich tonów.

Strasznie nie narzekam na ten temat, bardziej chodzi mi o to, czy da się kablami coś ograniczyć i uzyskać tym samym trochę bardziej przejrzystą górę.

Oczywiście nie neguję zalet tych super końcówek, ale z drugiej strony byłyby droższe od kolumn :)

Proponowane przez ciebie końcówki nadawałyby się do poprzednio posiadanych przeze mnie kolumn AP Avantii, no ale to sporo większa obudowa i dwa niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Chciałbym zapytac czy ktoś słuchał już przetwornika PD-1,a może też porównywał z ECD-1 ?

Czy PD-1 ma w środku sekcję cyfrowa z flagowego CD,czy jest to zupełnie inna konstrukcja (wiem,że ma USB i RF ) ?

Pozdrawiam

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.