Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Ten DAC nie ma wejścia USB, ma optyką. Jeśli nie masz wyjścia optycznego z komputera, to musisz dokupić konwerter. Jeśli chodzi o samo granie, to jest on na pewno jaj wszystkie sprzęty EC bardzo muzykalny, ale ma trochę poluzowany bas. Czasem taki dźwięk może się zgrać dobrze z kolumnami czy ze wzmacniaczem.

Opinie mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od klasy podpisanego transportu. Sam sprawdzič niestety musisz, czy Ci przypasuje do reszty toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info , a czy może ktoś polecić niedrogi konwenter? Myślałem o MF V-link II , nie mam doświadczenia w tym temacie więc jeśli jest ktoś kto słucha podobnie jak jak to proszę o pomoc w dodaniu konwentera.

 

http://nostromo.audio/pl/13-konwertery-usb-spdif

 

Ten nie jest zły jeśli chodzi o stosunek cena jakość. "Forumowy" od "Jarekc" to bez obudowy można było kupić, też dobrze grał. Droższe są wątki w hiend. Elbertoh kiedyś robił takie zestawienie wszystkich na tamten czas konwerterów. Teraz większość DAC ma usb, to konwertery straciły na popularności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z jakością dźwięku , jeśli muzyka z pc płynie przez dwa dac-ki? I czym lepiej połączyć się z ecd1, jaki przewód (koaksial czy optyczny) ?

 

To jest jeden DAC plus konwerter. Z konwertera później już coax do DAC. Jak jest dobry konwerter, to powinno być OK. Z drugiej strony jak masz tego Hegla, to nie wiem czy ma sens ta zamiana i bawienie się w konwertery. Osobiście bym tego nie robił. Jak grasz z kompa, to szukaj jakiegoś lepszego DAC z wejściem usb, zawsze mniejsza plątanina kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę słucham z Blue Ray Sony(połączone przez kabelek optyczny) i dźwięk jest wręcz wspaniały. Hegel tak nie potrafi więc zmiana dac-ka wyszła na dobre. Zastanawiam się czym koax jest lepszy od optycznego a może nie ma różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę słucham z Blue Ray Sony(połączone przez kabelek optyczny) i dźwięk jest wręcz wspaniały. Hegel tak nie potrafi więc zmiana dac-ka wyszła na dobre. Zastanawiam się czym koax jest lepszy od optycznego a może nie ma różnicy ?

 

Miałem ECD1 i moim zdaniem to jest doskonały dac który przez jakiś czas współpracował z CDP Electroocompanieta - grał dużo lepiej od daca

wbudowanego do EC CDP. Jesli potrzebujesz wejscie USB to po prostu zacznij polować na ECD2 który ma takie wejście..Co do reszty info w sprawie

który kabel gra lepiej optyczny vs coaxial to nie mam takich doswiadczeń bo nie gram z plików. Ale jesli zdecydujesz się na jakiekolwiek rozwiązanie

ECD2 lub konwerter opisz swoje doświadczenia bo wcześniej czy później trzeba będzie pomyśleć o plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w ECM2 siedzi ECD2 to potwierdzam iz jest to znakomity DAC. Polecam znalezc mu jednak godny jego naped, ma on dla tego DAC-a kluczowe znaczenie. Nie chodzi k to, ze z przecietnym jest zle, po prostu z dobrze dopasowanym ( np MBL) poziom realizmu odtwarzanego dzwieku jest juz bardzo blisko Meitnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nrazie na moim ołtarzu gości eci5 i ecd1. Na podłodze AP tempo6 , źródło to wciąż Blu Ray Sony, muzyka maks 320b płynie po kablu optycznym (chyba z 3m dlugim) i jest o NIEBO lepiej jak z hegla hd11. Scena jest 2 razy głębsza , szersza , instrumenty o wiele bardziej wyeksponowane , nasycone , bas potrafi wbić w fotel i masować bebechy.Pewne smaczki zaskakują mnie za plecami, wcześniej tego nie było choć nie mogłem narzekać.Kazda "ścieżka" jest bardzo detaliczną ale nic nie wyrywa się do przodu, raczej obdarowuje w subtelny sposób słuchacza. Kawałek Daniela Raice- Amie wywołuje tak silne emocje , że można się wzruszyć do łez. Skrzypce są tak realne , że trzeba otworzyć oczy i upewnić się że faktycznie wciąż siedzę we własnym salonie. Kupiłem MF v-link2 więc myślę że środa czwartek będę mógł sprawdzić czy tidal, radia internetowe oraz pliki flack faktycznie zagrają lepiej niż obecne połączenie a nawet jeśli tak samo, to też świetnie. Ą myślałem , że już lepiej nie będzie, być może ten zestaw bardzo się lubi. Kolega pisał Roxy coś o lekko poluzowanym basie, faktycznie ociera się "lampę" ale da się lubić. Mi to bardzo pasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dotarł do mnie MF V-link2. Po pierwszych "próbach" satysfakcji nie ma końca. Electrocompaniet ecd1+eci5 to wspaniały duet. Na pierwszy ogień poszło Alice in chains-Mtv unplaget. Gitara basowa jest wszędzie , nogi , plecy i brzuch! Dźwięk jest bardzo gęsty, scena głęboka, średnica i góra wysyła sporo smaczków :) Jeśli chodzi o słuchanie mp3 (z pc) wcale gorzej nie jest. Nie tak gęsto jak przy flackach ale narzekać nie można. Ten dack jest wspaniały, około dwa lata temu zmieniłem kolumny z Monitor audio rs8 na AP yara superior2. Był to dla mnie ogromny skok , teraz zmieniłem tylko dacka a mam podobne odczucia. Co do przetwornika MF V-link2 to od połowy skali na potencjometrze słychać elektroniczne "bzzzyczenie". Słychać wyraźnie kiedy podejdę do glosnika, głównie z twittera, im więcej decybeli tym bardziej hmm bzyczy :) zastanawiam się czy to wina przetwornika , a może tak ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy AW180 może świecić na czerwono (chodzi mi o logo na górnej ściance)? Zazwyczaj widziałem to logo niebieskie...

TAK

 

Gdyby ktoś z klubowiczów szukał, mam na sprzedaż PRE EC 4.8.

 

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/28/296274.php

Edytowane przez Blady99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ECI6D - czy to dobry sprzęt? czy ma to prawo zagrać prawidłowo z moimi Heco?

 

Generalnie, to fajny wzmacniacz i dobry zintegrowany DAC. Ja grałem jakiś czas na 5, a później 6dx z rok. Ma niezłą dynamikę, barwę i przyzwoity wykop. Zależy jakiego poweru potrzebują Twoje kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Heco The New Statement nie są trudne do wysterowania (93db) ale lubią kontrolę na basie, bo inaczej potrafią lekko przeciągać.

 

Wzmacniacz o który pytasz, to "prawie" piątka plus DAC. I tak musisz ewentualnie sprawdzić przed zakupem, a jak chcesz wcześniej zrobić "wirtualny research" to poszukaj recenzji na temat piątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, gra od h i liczyłem na trochę więcej .

Z kabli mam nrg10 ale nie sięga wiec wpiołem podstawowy Gigawatta

Dlatego piszę tu by spytać innych właścicieli pieca.

A i dałem zdjęcia bo mamy tu parę osób które ostro dyskutują a sprzętu na żywo nie widzieli.

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze,

Oddałem właśnie Mac'a ma 252 i piesze wrażenie to zgubił się gdzieś, blask góry, wiec teraz musze się osłuchać od nowa.

Czy w pięcie cd na zbalansowanych kablach jest słyszalne?

 

Więcej pytań nie mam :)

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w pięcie cd na zbalansowanych kablach jest słyszalne?

 

Jest spora różnica w sposobie budowaniu sceny. Przynajmniej z firmowym CD. Jak bierzesz sprzęt z HIFI-CLUBU, to polecam Ci na test głośnikowego Transparenta do tego EC :) Przynajmniej u mnie dobrze się to zgrywa. Inni dealerzy też pewnie mają jak handlują EC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do wypowiedzi powyższej kolegi o połączenia XLR ( nie zwróciłem uwagi) EC5 i EC 6 (te sprawdziłem) maja dedykowane wyjścia dla odtwarzaczy CD tylko po lini XLR czyli chcąc podłączyć Cedeka nie mającego XLR trzeba sobie wybrać jedno z pozostałych wyjść RCA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do wypowiedzi powyższej kolegi o połączenia XLR ( nie zwróciłem uwagi) EC5 i EC 6 (te sprawdziłem) maja dedykowane wyjścia dla odtwarzaczy CD tylko po lini XLR czyli chcąc podłączyć Cedeka nie mającego XLR trzeba sobie wybrać jedno z pozostałych wyjść RCA ?

 

Jest to sprawa nazewnictwa. Masz do wyboru CD, SACD, DVD itd. Pod częścią są xlr, a pod innymi RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.