Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Na zewnątrz deszcz a ja wracam do wpisu o slabym dźwięku EC, bo należy się sprostowanie. Wzmacniacz grał całą sobotę i nie wnikałem w dźwięk chociaż, gdy wyłączam to pomyślałem że gra inaczej.

Dziś, wiec zrobiłem mu test i..........opiszę jak gra obecnie.

Pierwsza sprawa to bas, bas na który tak narzekałem, a teraz jest diametralnie zmiana, bas nabrał kultury przez duże K, tak, teraz mebrany są pod pełną kontrolą , taki bas teraz jest elementem uzupełniającym i wtrąca się tylko wtedy gdy wymaga tego nagranie, słychać go w tle, że jest i czuwa, czeka na swą kolej, kolejna zmiana to średnie tony, ten się wypełnił i nabrał cieplej barwy, został nam sopran, nadal twierdzę że jest lekko przygaszony, ale czy tak nie powinno być? Przecież na codzień korzystam z NADa 375, gdzie ten zakres tez nie jest wyrywny, chociaż, przyznam po teście Maca,, że 375 gubi połowę informacji tego zakresu. Na koniec nadmienię że sybilanty nadal słychać ale już tak nie są tak irytujące. Brak gniazda słuchawkowego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz deszcz a ja wracam do wpisu o slabym dźwięku EC, bo należy się sprostowanie. Wzmacniacz grał całą sobotę i nie wnikałem w dźwięk chociaż, gdy wyłączam to pomyślałem że gra inaczej.

Dziś, wiec zrobiłem mu test i..........opiszę jak gra obecnie.

Pierwsza sprawa to bas, bas na który tak narzekałem, a teraz jest diametralnie zmiana, bas nabrał kultury przez duże K, tak, teraz mebrany są pod pełną kontrolą , taki bas teraz jest elementem uzupełniającym i wtrąca się tylko wtedy gdy wymaga tego nagranie, słychać go w tle, że jest i czuwa, czeka na swą kolej, kolejna zmiana to średnie tony, ten się wypełnił i nabrał cieplej barwy, został nam sopran, nadal twierdzę że jest lekko przygaszony, ale czy tak nie powinno być? Przecież na codzień korzystam z NADa 375, gdzie ten zakres tez nie jest wyrywny, chociaż, przyznam po teście Maca,, że 375 gubi połowę informacji tego zakresu. Na koniec nadmienię że sybilanty nadal słychać ale już tak nie są tak irytujące. Brak gniazda słuchawkowego.

Pozdrawiam.

Bogus może to jest normalny objaw? zmiana ze sprzętu klasy niższej na coś lepszego ....u mnie było podobnie wtenczas sopranów duzo basu dużo a środek...teraz jest inaczej chodz mam innej marki ale czytajac wielu to przechodzi przechodziło

 

myślę ze powrót do starego będzie bardziej bolesny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym połączyć EMC1 z ECI? Próbowałem już XLR-y Equinox 7 i VdH the Second. Niestety żaden z nich nie wygrał z the First’ami RCA. Proszę o jakieś sugestie.

A słyszałeś o firmie Black Rhodium ? XLR Symphony już nieźle wymiatają nie mówiąc o wyższych modelach tej firmy jak na przykład Phantom +++

Jednak wszystko zależy od całego systemu.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A słyszałeś o firmie Black Rhodium ? XLR Symphony już nieźle wymiatają nie mówiąc o wyższych modelach tej firmy jak na przykład Phantom +++

Jednak wszystko zależy od całego systemu.........

 

Nie słyszałem, chętnie pożyczę do posłuchania. Szkoda, że nie ma cen na ich stronie... Chciałbym jakiś IC, który trochę podkreśli niskie tony (w B&W 704 to pięta achillesowa), ale żeby nią zabrał detalicznosci i ciepła które mam w VdH The First...

Edytowane przez misio_de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, chętnie pożyczę do posłuchania. Szkoda, że nie ma cen na ich stronie... Chciałbym jakiś IC, który trochę podkreśli niskie tony (w B&W 704 to pięta achillesowa), ale żeby nią zabrał detalicznosci i ciepła które mam w VdH The First...

 

Black Rhodium ma dystrybutora w PL - Bielsko Biała.Bez problemu znajdziesz kontakt z nimi.

 

XLR Symphony powinien się sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników EC ! Nie jestem wprawdzie posiadaczem, ale wcześniej dwukrotnie byłem blisko zakupu EC, wtedy miała to być integra ECI 5, jednak "wygrywała" inna marka. Niemniej jednak to moja estetyka grania i kto wie, może któregoś dnia przesiądę się na EC.

Fajnie byłoby gdybyście opisali swoją drogę, jak, za przeproszeniem doszliście :) do swoich obecnych systemów. Co było po drodze ? Z jakimi kolumnami gracie ? Jakiego używacie, czy używaliście okablowania ? Czy ktoś łączył EC z Wilson Audio ? Czy doświadczaliście lampowego pre ? Jakiego i z jakim efektem ?

Szczególnie interesuje mnie dzielone wzmocnienie. Bodaj rok temu Magnepan fajnie podsumował swoje doświadczenia z różnymi EC.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów, entuzjastów i użytkowników sprzętu marki Electrocompaniet.

Piszę tutaj, bo pilnie potrzebuję porady. Od kilku dni mam w domu na testach wzmacniacz Electrocompaniet ECI-1. Zachwycił mnie swoim brzmieniem, dla mnie wspaniale wpisał się w mój system i rozważam poważnie zakup. Jednak niepokoi mnie w nim pewna rzecz i chciałbym się od Was dowiedzieć, czy to wygląda na poważną sprawę, która raczej dyskwalifikuje ten wzmacniacz, czy może raczej nie ma się czym przejmować. Mianowicie wzmacniacz niezbyt głośno buczy. Lekko słyszalny jest dźwięk od transformatorów jak również lekkie brumienie wydobywa się z kolumn. Nie przeszkadza to w odsłuchu, dźwięk słyszalny jest z odległości gdzieś 20 - 30 cm od głośników. W lewym kanale minimalnie głośniej, w prawym jakby ciszej. Dałoby się z tym żyć, ale niepokoi mnie raczej pytanie, czy to nie będzie z czasem narastać i ewentualnie jakie są możliwości (i koszty) usunięcia tej wady w przyszłości. Próbowałem sprawdzać, czy nie jest to tzw pętla masy. W tym celu podłączałem żródło sieciówką bez uziemienia, sam wzmacniacz próbowałem też podłączyć bez uziemienia. Również włączałem wzmacniacz w ogóle bez podpiętego źródła, tylko z podpiętymi kolumnami. Żaden z tych zabiegów nie przyniósł rezultatu, brumienie jest cały czas niezmienne i na tym samym poziomie.

Jestem w tym względzie laikiem, poszukuję jednocześnie w Krakowie serwisu czy elektronika, który zechciał by zerknąć do środka, ale nie jest to łatwa sprawa, tym bardziej, że mam niewiele czasu na decyzję.

Nie orientuję się w typologii ECI-1 i nie wiem jak bardzo wiekowy jest to sprzęt (domyślam się, że może mieć około 20 lat). Jest to wersja z czarnymi pokrętłami, bez diody na pokrętle potencjometru. Jedyna dioda to czerwona, informująca o włączeniu wzmacniacza.

Może ktoś z Was miałby jakieś istotne informacje, rady, doświadczenia związane z tym urządzeniem. Jego ciepły dźwięk mnie bardzo zauroczył, trudno byłoby mi się z nim rozstać. Wspaniale zgrywa się z moimi głośnikami, które są trudne do napędzenia, potrzebują bardzo wydajnego prądowo wzmacniacza, są raczej dość suche i detaliczne. Miałby on zastąpić modyfikowanego NADa C352, którego nie jestem w stanie już słuchać po doświadczeniu kultury brzmienia ECI-1...

Mój system to w tej chwili, oprócz ECI-1:

kolumny: B&W 705

źródło: DAC Hegel HD25 plus CD NAD C542 podłączony kablem koaksjalnym

kable głośnikowe: Chord Epic Twin

interkonekt: Cardas Micro 300B

coaxial: Futurtech.

 

Będę bardzo wdzięczny za Wasz odzew!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre wzmacniacze cicho brumią i nie jest to nic groźnego....

ECI 1 jest świetny, chociaż wygląda na to, że ten jest dość wiekowy...

ale po NAD to jest "inna bajka"

w Krakowie jest p. Marek z audioazyl serwisuje Electro, moze coś powie/poradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Z panem Markiem z Audioazyl już jestem umówiony, choć dopiero w poniedziałek będzie w Krakowie. Obiecał zaglądnąć do środka. Na szczęście akurat do poniedziałku mam wzmacniacz do dyspozycji. Z moimi Bowersami brzmi to naprawdę świetnie. Nie mogę się oderwać od słuchania. Prawdomówność i ostrość tych kolumn została tu pięknie zrównoważona ciepłem barw i muzykalnością. Teraz wszystkiego jest dokładnie tyle, ile powinno być. Jest detal i przestrzeń, ale jest też emocja i naturalność. Czegoś takiego szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.. u mnie w AW400 i Nemo tez kolumny lekko brumia. Ten ty już chyba tak ma.

Nie sądzicie, że tej klasy wzmacniacz nie ma prawa brumić w kolumnach?

W rozmowach o wzmacniaczach koncentrujemy się na drobnych, czasem ledwo słyszalnych niuansach, które czasem przekreślają urządzenie, a tu nagle opinia, że "ten typ tak ma". Gdyby mój brumił, byłbym mocno niezadowolony.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie stąd moje wątpliwości. Nie mam złudzeń i wiem, że około 20 letni sprzęt może mieć kondensatory elektrolityczne już do wymiany. Interesuje mnie bardziej to, czy są użytkownicy, którzy z tym jakoś żyją, jak szybko to postępuje i czy ktoś miał może doświadczenia z renowacją takiego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś chciałby się pozbyć DAC abrahamsena v6.0? szukam, aby zakupić...

Od paru miesięcy gość się z nim buja.

https://allegro.pl/abrahamsen-v6-0-dac-po-upgrade-firmowym-i7414439637.html

 

Swego czasu chciałem nawet kupić, ale facet nie odbierał telefonów ani nie odpowiadał na sms-y.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesięcy gość się z nim buja.

https://allegro.pl/abrahamsen-v6-0-dac-po-upgrade-firmowym-i7414439637.html

 

Swego czasu chciałem nawet kupić, ale facet nie odbierał telefonów ani nie odpowiadał na sms-y.

 

dzisiaj, pół godziny przed moją wiadomością, sprzedał.... wyczucie czasu bez komentarza XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę boli...

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was, kto jest lub był użytkownikiem, posiadaczem Electro ECI-1 orientuje się może jak zmieniały się wizualnie wersje tych wzmacniaczy w czasie? I jak odczytywać numery seryjne. Numery są bardzo proste i krótkie i na chłopski rozum przyjmuję, że np. 1821 powinien być starszy niż 1973. Ktoś wie może jakie numery są mniej więcej z jakich lat produkcji? A może istnieje gdzieś w sieci jakaś baza takich danych. Ja nic nie znalazłem. Byłbym wdzięczny za pomoc w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was, kto jest lub był użytkownikiem, posiadaczem Electro ECI-1 orientuje się może jak zmieniały się wizualnie wersje tych wzmacniaczy w czasie? I jak odczytywać numery seryjne. Numery są bardzo proste i krótkie i na chłopski rozum przyjmuję, że np. 1821 powinien być starszy niż 1973. Ktoś wie może jakie numery są mniej więcej z jakich lat produkcji? A może istnieje gdzieś w sieci jakaś baza takich danych. Ja nic nie znalazłem. Byłbym wdzięczny za pomoc w tej kwestii.

 

Takie brumienie wskazuje na wadę zasilania urzadzeń. Osobiscie nie spotkałem się z efektem brumienia w moich EC. Miałem

również EC1 ale nie brumiał. Jednak EC1 to już totalny staruszek i na rynku jest od ponad 25 lat więc musisz poczekać do

ogledzin w serwisie EC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w moim hi-fi zaszły zamiany. DAC ecd1 zastąpił hegla hd11, co za tym idzie doszło kilka kabli + przetwornik MF V-link 192. Kabel koaksjalny łączący MF z ECD1 to "van den hul The First ultumate MKii" wcześniej miałem inny kabel koaksjalny i po zmianie na holendra nabrałem ochoty na zmianę kabli glosbikowych. VDH robi wszystko dobrze,jedynie co mi się nie podoba to podcięty bass. I tu pojawia się moje pytanie, czy zmiana kabli glosbikowych z "Audioquest type 6+" na "Tellurium Q black" wniesie zmianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest u Was z głośnym graniem? Zastanawiam się czy to normalne ,że przy graniu od 50% do 100% "głośności"wysokie tony są dokuczliwe? Reszta pasma jest ok, pierwsze co mi się rzuca w ucho to wysoki, czy to normalne ?

 

Napisz na czym grasz i w jakim pomieszczeniu . Robiłeś coś z akustyką ? Dziwię się że słuchasz tak głośno - czy tak lubisz czy

musisz tak głośno ? Ja słucham na 10 % mozliwości wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko się wyjaśniło, zmiana kabelka przyniosła spokój u góry, wokale zostały jakby wygladzone i wspaniałe osadzone na scenie. Świetna separacja planów, przestrzeń na duży +

Średnica dorzuciła smaczki w postaci wibracji strun. Bass szybki, nisko jest lepiej a w środku aż się gotuje, duża energia. Dziękuję wszystkim za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko się wyjaśniło, zmiana kabelka przyniosła spokój u góry, wokale zostały jakby wygladzone i wspaniałe osadzone na scenie. Świetna separacja planów, przestrzeń na duży +

Średnica dorzuciła smaczki w postaci wibracji strun. Bass szybki, nisko jest lepiej a w środku aż się gotuje, duża energia. Dziękuję wszystkim za pomoc .

 

Bądź uprzejmy opowiedzieć który kabel wprowadził tak pozytywne zmiany z EC a który konkretnie psuł brzmienie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym ,że kable coś psują. Albo się nadają albo nie. Tak wiec, zmiana okablowania zaczęła się po zmianie DAC-ka z HeglaHD11 na Electro ECD1. Konwerter ECD1 nie ma wejścia USB tak wiec potrzebne było dokupienie przetwornika i tu padło na MF V-link ii, kolejna sprawa to był kabelek coaxial. Kupiłem pierwszy z brzegu kabel który jest całkiem ładnie wykonany(100zł na alegro) i już mogłem słuchać. Zestaw muzyka z PC, przetwornik Musical Fidelity V-link ii po caxialu do ECD1, dalej po zbalansowanym do ECI 5. Wzmacniacz połączony Audioquest type 6+ z Audio Physic Tempo 6. Dodam jeszcze , że po zmianie Dac Hegel HD11 zachwytu nie ma końca! Pojawiła się okazja kupić kabelek coax "Van Den Hul The First Ultimate MKii i tu faktycznie zmiana była na wielki plus (wraz z kabelkiem sprzedawany był MF V-link 192 z zasilaczem wiec jasne, czemu nie ).Po wpięciu VDH wokale zostały pięknie osadzone,odseparowane, wyszły lekko do przodu a średnica stałą się bardzo bogata, dostarczyła sporo nowych informacji. Jeśli chodzi o bass to trochę go ubyło szczególnie tego najniższego, kontrola jest dobra ale jak dla mnie, ten kabelek za szybko gasi bass. Miałem dylemat, czy szukać nowego lecz po pierwszych godzinach poszukiwań okazało się .że to dość kosztowna zabawa. Holender zmotywował mnie do spróbowania czegoś innego(tak spora zmiana na + nie dawała mi spokoju), i tak zakupiłem kable głośnikowe Tellurium Q Black. Po zmianie z AQ Type 6+ na TQB zmiana jest ogromna. Nie wiem jak to jest ze wzmacniaczem ale w mój system ten kabel wpisał się znakomicie. Nareszcie bass płynie najniższym torem, jest bardzo zróżnicowany, fala basowa masuje stopy, plecy i flaki. Wspaniale kontrolowane ciśnienie, bardzo dynamiczne!!! Średnica jest wspaniała, sporo nowych instrumentów pojawiło się na scenie, czasem gitara która była gdzieś pod spodem potrafi grać gdzieś przed nami, takie detale wprowadzają spory nastrój. Takie granie sprawia ,że bardziej rozumiem odsłuchiwane utwory. Scena jest większa i głębsza, wokale tak jak już pisałem.Po zmianie tego kabelka wylądowałem bardzo blisko prawdziwej sceny, nie na środku a z boku ale nigdy wcześniej tak dobrze nie było. Jeśli miałeś okazje słuchać Focal Electra to wiesz jak jest z dynamiką i wokalami. Cały czas miałem wrażenie, że Tempo grają tak jak grają i nic się tu nie zmieni. Bardzo lubię Focale i myślałem kiedyś nad zmianą jednak wystarczył kabelek w systemie który tak pięknie wszystko robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.