Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem drugiego/trzeciego zestawu.

Aktualnie mam Rega Brio R i Rega Apollo R, a także ECI 2, który Regę bije na głowę. Myślałem o zakupie ECI 4 lub czegoś z T+A (Power Plant, lub PA1260R), ostatnio jednak coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem zestawu Abrahamsena V1.0UP i V2.0UP. Czy to dobry wybór? Kolumn będę poszukiwał po zakupieniu sprzętu (aktualnie mam Audiowave i te zostaną z Regami). Na co dzień w 90% słucham jazzu, czasami coś z klasyki rocka. Pokój około 18m2, niestety, kolumny raczej będą musiały stać na dłuższej ścianie (około 5,5m), myślę, że uda się je ustawić w na środku w odległośći około 3m od siebie.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem drugiego/trzeciego zestawu.

Aktualnie mam Rega Brio R i Rega Apollo R, a także ECI 2, który Regę bije na głowę. Myślałem o zakupie ECI 4 lub czegoś z T+A (Power Plant, lub PA1260R), ostatnio jednak coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem zestawu Abrahamsena V1.0UP i V2.0UP. Czy to dobry wybór? Kolumn będę poszukiwał po zakupieniu sprzętu (aktualnie mam Audiowave i te zostaną z Regami). Na co dzień w 90% słucham jazzu, czasami coś z klasyki rocka. Pokój około 18m2, niestety, kolumny raczej będą musiały stać na dłuższej ścianie (około 5,5m), myślę, że uda się je ustawić w na środku w odległośći około 3m od siebie.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Witam

Jakieś pół roku temu zakupiłem integre V 2.0 UP i jestem bardzo zadowolony.U mnie wzmacniacz pracuje z głośnikami Dynaudio Contour 1.1,dac Xiangsheng 05b po modyfikacji(którego także bardzo polecam).Zrodlo to Tidal HiFi.

Słucham głównie jazzu(klimaty ECM) i do tego typu muzyki zestaw nadaje się fenomenalnie .Mastery z Tidala brzmią oszałamiająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jednak coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem zestawu Abrahamsena V1.0UP i V2.0UP. Czy to dobry wybór? Kolumn będę poszukiwał po zakupieniu sprzętu (aktualnie mam Audiowave i te zostaną z Regami). Na co dzień w 90% słucham jazzu, czasami coś z klasyki rocka. Pokój około 18m2, niestety, kolumny raczej będą musiały stać na dłuższej ścianie (około 5,5m), myślę, że uda się je ustawić w na środku w odległośći około 3m od siebie.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

U mnie Abrahamsen napędza Chario Delphinusy na 16 m kw. Monitory na dłuższej ścianie (4,5 m) rozsunięte na odległość 1,8 m.

Z brzmienia Abrahamsena i Delphinusów jestem bardzo zadowolony. Paru wcale osłuchanych moich gości zaliczyło mniejszy lub większy opad szczęki.

 

Moim zdaniem rozsunięcie kolumn na odległość 3 m w takim pomieszczeniu jak Twoje, to stanowczo za dużo.

Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym poznać wasze opinie dotyczące ECD 2,powoli przymierzam się do kupna DACa i transportu plików.Po tym jak jest zbudowany ten przetwornik odeszła mi ochota na jego zakup.

Ale oczywiście biorę pod uwagę fakt ,że może dzwięk jest na wysokim poziomie w tej cenie zaznaczam.Jeśli macie może doświadczenie z ECD 2 lub inne propozycje ,które zgrają się z ECI 5 MK2 to napiszcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, o takim porównaniu na forum nikt nie wspominał.

 

Swoją drogą ciekawie takie porównanie mogłoby wyglądać. Ten sam konstruktor, a dwie diametralnie różne półki cenowe.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, o takim porównaniu na forum nikt nie wspominał.

 

Swoją drogą ciekawie takie porównanie mogłoby wyglądać. Ten sam konstruktor, a dwie diametralnie różne półki cenowe.

Dwie diametralnie różne polki cenowe maja swoją przyczynę głównie w sposobie dystrybucji:Abrahamsen sprzedaż bezpośrednia natomiast Electro sprzedaż tradycyjna przez sieć dilerska.Marze na tego typu sprzęcie oscylują na poziomie od kilkudziesięciu do nawet 100%

wiec V 2.0 UP sprzedawany tradycyjnie,przez sieć dilerska kosztowałby pomiędzy 7 a 10 tys.

Sam jestem ciekawy porównania tych dwóch konstrukcji.

Jeżeli jest ktoś w okolicy Warszawy kto chciałby dokonać takiego porównania służę własnym Abrahamsenem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, o takim porównaniu na forum nikt nie wspominał.

 

Swoją drogą ciekawie takie porównanie mogłoby wyglądać. Ten sam konstruktor, a dwie diametralnie różne półki cenowe.

Witam ,jakiś czas temu urządziliśmy porównanie ECI 1 z V 2.0 moje kolumny to ESS AMT MONITOR I kable XLO ultra 6, zródło Oppo 103,muzyka różna .Na tamten moment ECI zagrało subtelniej i wiekszą scena natomiast V 2.0 był bardziej energetyczny (to moje subiektywne odczucie).Jestem ciekaw jak teraz by zagrało (zmieniłem wytłumienie kolumn i korzystam z połaczenia XLR w wzmaku i jest duża róznica na plus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym poznać wasze opinie dotyczące ECD 2,powoli przymierzam się do kupna DACa i transportu plików.Po tym jak jest zbudowany ten przetwornik odeszła mi ochota na jego zakup.

Ale oczywiście biorę pod uwagę fakt ,że może dzwięk jest na wysokim poziomie w tej cenie zaznaczam.Jeśli macie może doświadczenie z ECD 2 lub inne propozycje ,które zgrają się z ECI 5 MK2 to napiszcie proszę.

Nie wiem jak to jest z ECD2, posiadam jedynkę i polecam z czystym sumieniem. Dla rozwoania wątpliwości zapraszam na odsłuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym poznać wasze opinie dotyczące ECD 2,powoli przymierzam się do kupna DACa i transportu plików.Po tym jak jest zbudowany ten przetwornik odeszła mi ochota na jego zakup.

Ale oczywiście biorę pod uwagę fakt ,że może dzwięk jest na wysokim poziomie w tej cenie zaznaczam.Jeśli macie może doświadczenie z ECD 2 lub inne propozycje ,które zgrają się z ECI 5 MK2 to napiszcie proszę.

Nie wiem jak to jest z ECD2, posiadam jedynkę i polecam z czystym sumieniem. Dla rozwiania wątpliwości zapraszam na odsłuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z kolegów przesłuchiwał moze kabel głośnikowy MIT matrix 18 lub matrix 28 ? I moze coś na jego temat skrobnąć .

Piszę tutaj ponieważ mam eci 5 mk2 razem z B&W pm1 i będę chciał dokupić jeszcze jeden kabel głośnikowy .

Teraz gram na tellurium q black.

Nie mam możliwości przesłuchania .

 

Dzięki.

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie

Jak widać to mój pierwszy wpis i pierwsze pytanie. Proszę wiec o wyrozumiałość.

 

Czy miał któryś z Szanownych Kolegów przyjemność posłuchania zestawu Electrocompanieta AW 180 z kolumnami Dynaudio Sapphire.

Uwaliła mi się końcówka, która zostanie naprawiona nie wiem kiedy. Cisza mi doskwiera tak bardzo że zacząłem szukać drugiego zestawu:)

 

Wiele pozytywnych opinii poczytałem na tym forum o AW180 ale nie ma nic o takim zestawieniu.

Piszecie, że AW180 gra ciemno, z głębokim basem czyli idealnie by się nadawał do Sapphire jako równoważnia ich zalet.

 

Pytam ponieważ widzę, że jeden z kolegów ma na sprzedaż i poważne rozważam kupno.

Posiadam.

Pokój ok 30m2 prawie zaadoptowany akustycznie; Ayon CD2; przetwornik lampowy polskiej manufaktury, okablowanie Nordosta i przydała by się końcówka..

Będę wdzięczny na informację zwrotną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jak widać to mój pierwszy wpis i pierwsze pytanie. Proszę wiec o wyrozumiałość.

 

Czy miał któryś z Szanownych Kolegów przyjemność posłuchania zestawu Electrocompanieta AW 180 z kolumnami Dynaudio Sapphire.

Uwaliła mi się końcówka, która zostanie naprawiona nie wiem kiedy. Cisza mi doskwiera tak bardzo że zacząłem szukać drugiego zestawu:)

 

Wiele pozytywnych opinii poczytałem na tym forum o AW180 ale nie ma nic o takim zestawieniu.

Piszecie, że AW180 gra ciemno, z głębokim basem czyli idealnie by się nadawał do Sapphire jako równoważnia ich zalet.

 

Pytam ponieważ widzę, że jeden z kolegów ma na sprzedaż i poważne rozważam kupno.

Posiadam.

Pokój ok 30m2 prawie zaadoptowany akustycznie; Ayon CD2; przetwornik lampowy polskiej manufaktury, okablowanie Nordosta i przydała by się końcówka..

Będę wdzięczny na informację zwrotną..

 

Takiego zestawu nie słuchałem ale monobloki EC AW 180 to bardzo fajne urzadzenia i powinieneś być z nich mocno zadowolony.Wiem ze kilku

kolegów łaczy Electrocompanieta z ProaC 'ami i są ukontentowani dźwiękiem systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan – Bardzo Ci dziękuję..

Miałem krótką przygodę z kolumnami Pro-Ac D25. To troszku inna szkoła grania niż Dynaudio

Tak delikatnie podpytuję zanim umówię się i ruszę w podróż 300km w celu posłuchania, a i tak to nadal nie będą moje ściany..

Natomiast z każdej porady coś wynika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak delikatnie podpytuję zanim umówię się i ruszę w podróż 300km w celu posłuchania, a i tak to nadal nie będą moje ściany..

 

Grałem jakiś czas na AW180 z 3,4 LE i było to udane zestawienie. Spokojnie możesz robić test. Nie bez znaczenia rocznik AW180, bo ponoć maja z różnych lat produkcji trochę inny charakter, czym.nowsze tym bardziej transparentne jeśli tak można powiedzieć o EC. Z Transparentem dobrze się zgrywają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy – dziękuję

Słuszna uwaga - pytać o rocznik.

Właśnie dla tego mój wybór padł na EC z racji tzw. ciemniejszego grania. Im rocznik starszy tym lepszy?

Sapphire są rewelacyjną kolumną. Bardzo szczegółową, szybką, troszkę detaliczną. Wydaje mi się, że źle zgrywa się z Nordostem. Miałem właśnie kupić Transparenta (czyli czystą miedź) a tu mi wyskoczył problem z samym sercem układu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im rocznik starszy tym lepszy?

 

Raczej nowszy. One nadal mają charakter EC, ale lepszy detal i dynamikę. Tego pierwszego może być mniej w starszych wersjach. Preamp również ma tu swoje trzy grosze do dodania, ale to oczywiste :) Tutaj zdania jeśli chodzi o wersje są podzielone, ale to jak zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ostatnie pytanie.

5-6lat od daty produkcji. To już konstrukcje nowe czy stare?

 

To już raczej ostatnia wersja. Inna sprawa, że z tego co pamiętam, to Sapphire mają dwie dwudziestki... ale powinno być OK. Na pewno nic z integr EC ich nie napędzie.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6lat od daty produkcji. To już konstrukcje nowe czy stare?

 

To są zdecydowanie nowsze konstrukcje - wszystko po 2005 roku będzie grało bliżej , podobnie lub tak samo jak nowe konstrukcje.

 

To już raczej ostatnia wersja. Inna sprawa, że z tego co pamiętam, to Sapphire mają dwie dwudziestki... ale powinno być OK. Na pewno nic z integr EC ich nie napędzie.

 

Jak teraz grają Nemo ? Poprawiło się od tego brzmienia sprzed paru miesięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.