Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No bo wszytskoi zalezy od koncowki. Jezeli jest słabasz to trzeba ja mocniej krecić, a jezeli jest mocna tak jak u mnie to już na godz 10 gra bardzo głośno! Wiec mamy tylko możliwość regulacji 8-10.

Czyli słuchać można bezproblemowo i hałasu na 8 lub 9. Czułość kolumn ma też duże znaczenie więc najlepsza to 82 db - 89db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo wszytskoi zalezy od koncowki. Jezeli jest słabasz to trzeba ja mocniej krecić, a jezeli jest mocna tak jak u mnie to już na godz 10 gra bardzo głośno! Wiec mamy tylko możliwość regulacji 8-10.

 

Według Ciebie jeśli końcówka mocy jest słabsza to gra ciszej a jeśli mocniejsza to głośniej.

Nie pomyślałeś że ważna jest też czułość na wejściu końcówki mocy i jaki sygnał jest na wyjściu z pre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia Electrocompanieta pre/power są pomiarowo dopasowane do siebie więc ten problem nie występuje jako negatywne

 

lagodnie napisze tak: brednie!

mialem DMB 250 - i wszytskie pre EC z wyjatkiem EC4.8

w kazdym z pre gain byl wysoki. i regulacja glosnosci byla powiedzmy sobie "mocno upierdliwa"

zaznaczam ze dzialo sie tak mimo mozliwosci obnizenia gainu o -6dB ktore oferuja niektore z pre EC

 

producenci zdaja sobie sprawe z bubla ktory wypuscicli na rynek i oferuja "upgreade" tychze pre

tak wiec jesli ktos juz nabyl niedopracowane pre EC to moze sie ratowac tymze upgreadem

http://www.ecsholding.com/default.asp?Valgt=Ja&Mode=Meny&MenyID=41&HovedMenyID=41&Hovedmeny=Service

ceny w koronach norweskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lagodnie napisze tak: brednie!

mialem DMB 250 - i wszytskie pre EC z wyjatkiem EC4.8

w kazdym z pre gain byl wysoki. i regulacja glosnosci byla powiedzmy sobie "mocno upierdliwa"

zaznaczam ze dzialo sie tak mimo mozliwosci obnizenia gainu o -6dB ktore oferuja niektore z pre EC

 

producenci zdaja sobie sprawe z bubla ktory wypuscicli na rynek i oferuja "upgreade" tychze pre

tak wiec jesli ktos juz nabyl niedopracowane pre EC to moze sie ratowac tymze upgreadem

http://www.ecsholding.com/default.asp?Valgt=Ja&Mode=Meny&MenyID=41&HovedMenyID=41&Hovedmeny=Service

ceny w koronach norweskich

Mateuszek, napisz coś wiecej o w/w stronie bo nie ma odnośnika w jęz. angielskim.Jak wygląda upgrade ?Rozumiem że należy

wysłać pre do ECS czy tylko dostajesz kit do wstawienia ? Na stronie widać też inne urządzenia do upgreadowania AW 600 ?

O co chodzi w tym wszystkim ?Napisz jaśniej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie zazwyczaj jest "serwis" czyli miedzy innymi czyszczenie potkow, ogolny przeglad podmiana diod i innych takich

zazwyczaj cos ]sie znajdzie do poprawy lub wymiany - na przy]klad cale potki, dostosowanie gain itp wtedy wchodzi w gre godzina serwisowa. jak zamawiasz upgrejd to wtedy nie ma duzo ekstra tych godzin serwsowych.

na przyklad doprowadzenie do porzadku EC4.7 to okolo 2000koron. transport dochodzi do tego oczywiscie ekstra. dane ida do bazy wiec nastepny wlasciciel moze zweryfikowac u nich czy dany egzemplrz przeszedl modyfikacje czy nie.

na czym polega apgrejd koncowek EC tego nie wiem. norwedzy dziela sie na takich ktorzy uznaja je za niezbedne i na takich ktorzy wola ta kaske wydac na kable albo wino.

jak w zyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię prezentowaną już w tym wątku... pre EC grają bardzo dobrze z końcówkami EC. Trudno mi jednoznacznie powiedzieć, które z tych urządzeń łatwiej pożenić ze sprzętem innego producenta.... Ja póki co przyjąłem wersje pozostania przy końcówkach Electrocompanieta (AW180) i połączenia ich z niefirmowym pre. Poza kwestią sonicznego "upgrejdu" kluczowym aspektem tej decyzji była qrwica związana właśnie z regulacją głośności. Głośniki były wysterowane dość sensownie przy potencjometrze operującym do godz. 8-9. Przy czym na godz. 7 nie działo się nic, a na godz. 8 było już dość głośno. Jednocześnie bezwładność silnika sterującego potkiem była na tyle upierdliwa, że trafianie w coś pomiędzy (głośno-cicho) doprowadzało mnie do szału.

Pomijam kwestię równego załączania się kanałów, tudzież trzasków na najniższych poziomach głośności (problem dość szeroko opisywany na norweskich forach).

 

I stąd pewnie oferta związana z upgrejdem, którą podlinkował Mateuszek. Mała rzecz a cieszy.

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dolaczam do klubu z ECI-2, ladnie to gra, szczegolnie ujelo mnie granie na niskiej glosnosci, tego szukalem. Gra to z Focalami 836v, i tu pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkownikow brzmi, jakie glosnikowe i IC lubia ECompaniety? Podobno warto tez od razu wymienic sieciowke?

Edytowane przez Moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię prezentowaną już w tym wątku... pre EC grają bardzo dobrze z końcówkami EC. Trudno mi jednoznacznie powiedzieć, które z tych urządzeń łatwiej pożenić ze sprzętem innego producenta.... Ja póki co przyjąłem wersje pozostania przy końcówkach Electrocompanieta (AW180) i połączenia ich z niefirmowym pre. Poza kwestią sonicznego "upgrejdu" kluczowym aspektem tej decyzji była qrwica związana właśnie z regulacją głośności. Głośniki były wysterowane dość sensownie przy potencjometrze operującym do godz. 8-9. Przy czym na godz. 7 nie działo się nic, a na godz. 8 było już dość głośno. Jednocześnie bezwładność silnika sterującego potkiem była na tyle upierdliwa, że trafianie w coś pomiędzy (głośno-cicho) doprowadzało mnie do szału.

Pomijam kwestię równego załączania się kanałów, tudzież trzasków na najniższych poziomach głośności (problem dość szeroko opisywany na norweskich forach).

 

I stąd pewnie oferta związana z upgrejdem, którą podlinkował Mateuszek. Mała rzecz a cieszy.

 

No własnie. AW400 ma molzliwość zmiany napięcia na wyjściu wiec można dość fajnie wyregulować aby na godz 9 nie grało głośno. Ale obecnie mam bezpośrednio pod Olive 06 HD podlaczone bo ma regulowane wyjście, do tego AW400 skręcone trochę i mam płynna regulację i możliwość posłuchania ciszej wieczorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. AW400 ma molzliwość zmiany napięcia na wyjściu wiec można dość fajnie wyregulować aby na godz 9 nie grało głośno. Ale obecnie mam bezpośrednio pod Olive 06 HD podlaczone bo ma regulowane wyjście, do tego AW400 skręcone trochę i mam płynna regulację i możliwość posłuchania ciszej wieczorami.

Gratuluję piecyków.Lubię ich dżwięk Powiedz mi gdzie jest ta regulacja o której piszesz ?

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam do klubu z ECI-2, ladnie to gra, szczegolnie ujelo mnie granie na niskiej glosnosci, tego szukalem. Gra to z Focalami 836v, i tu pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkownikow brzmi, jakie glosnikowe i IC lubia ECompaniety? Podobno warto tez od razu wymienic sieciowke?

wszyscy zasluchani i nic nie podpowiedza?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy zasluchani i nic nie podpowiedza?:)

Interkonekty mam rózne ale raczej z wyższej półki.

Jesli chcesz niedrogo i dobrze to wypróbuj Vovox Initio ic 500 zł i power za 400 zł [około] za nowe, może podpasują do twojego

systemu.Sieciówka nie powinna zamulać dżwięku -pamiętaj , dlatego Vovox initio powinien się sprawdzić na 100% z tych tańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interkonekty mam rózne ale raczej z wyższej półki.

Jesli chcesz niedrogo i dobrze to wypróbuj Vovox Initio ic 500 zł i power za 400 zł [około] za nowe, może podpasują do twojego

systemu.Sieciówka nie powinna zamulać dżwięku -pamiętaj , dlatego Vovox initio powinien się sprawdzić na 100% z tych tańszych.

 

dzieki, bralem pod uwage tego Vovoxa, a co z glosnikowymi? w tej chwili zostaly mi srebrne Ixosy 644, podobno EC lubi miedziane, warto sprobowac jakiegos np. KImbera ?

Edytowane przez Moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, bralem pod uwage tego Vovoxa, a co z glosnikowymi? w tej chwili zostaly mi srebrne Ixosy 644, podobno EC lubi miedziane, warto sprobowac jakiegos np. KImbera ?

Musisz wypróbować jak te srebrne będą grały z Focalami.Jeśli nie zagrają dobrze to możesz wypożyczyć Vovox initio głośnikowy

który też nie jest drogi ok.700 zł.Najlepiej gdyby udało Ci się zorganizować cały set Vovox Initio pc,ic,głoś.To dobra i profesjonalna

firma kablarska dla muzyków a przy okazji robiąca kabelki dla HiFi w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje szansa że AW180 nie dają rady wysterować Avalonów Ascendant N ?

Mam teraz u siebie te głośniki i po przesiadce z AP Virgo 5 dźwięk podejrzanie się odchudził. Jak pogram głośniej to jest dużo lepiej ale przy normalnym, domowym poziomie głośności jest ciut za szczupło. Mam pełną świadomość że Virgo grają troszeczkę "tłusto", tyle że nie wierzę żeby te Avalony nie były w stanie zbudować odpowiedniego ciśnienia w "zaledwie" 30 m2. A może jednak to już metraż nie dla nich? Wpierw jednak wolę podpytać o AW180, bo jednak w tę stronę łatwiej budować system.....

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje szansa że AW180 nie dają rady wysterować Avalonów Ascendant N ?

Tutaj tego problemu nie powinno być. Avalony generalnie grają lekko odchudzonym dżwiękiem w średnich i dolnych rejestrach.Lepiej jak wypowie się ktoś kto słyszał lub ma te kolumny w konfiguracji z Electrocompanietem.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tego problemu nie powinno być. Avalony generalnie grają lekko odchudzonym dżwiękiem w średnich i dolnych rejestrach.Lepiej jak wypowie się ktoś kto słyszał lub ma te kolumny w konfiguracji z Electrocompanietem.

 

Zgodzę się.... tyle, że do tej pory byłem przekonany że AW180 własnie w tych zakresach grają "bogato". Stąd w ogóle pomysł na takie małżeństwo.

Może jednak byłem w błędzie, a może... przeceniłem łączenie cech tych dwóch urządzeń... a może jednak "watów" więcej powinno być..

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeceniłem łączenie cech tych dwóch urządzeń... a może jednak "watów" więcej powinno być..

Watów myślę że jest wystarczająco,bardziej dyskusyjne może być granie z Avalonami, tego nie wiem.Może być tak że AW 180

nie wygrzały się jeszcze do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc do Was w sprawie integry ECI 5. Chodzi mi po głowie ten wzmacniacz, oczywiście zanim podjąłbym decyzje wypozyczę na odsłuch.

Czy ten wzmacniacz gra ciepłym, przyjemnym (uwypuklającym niskie tony) dźwiękiem czy tez wręcz przeciwnie?

W tej chwili mam NAD C375 który napędza KEF XQ40. Zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza na bardziej przestrzenny niż mój NAD i nie wiem czy ECI 5 spełni moje oczekiwania.

Please help :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zostawiłbym AW 180 i pomyślał o zamianie Avalonów na coś bardziej funkcjonalnego z Electrocompanietem.

To kultowy wzmacniacz......słuchałem jakiś czas temu Avalonów [ modelu nie pamietam] i nie zachwyciły mnie,niestety.Od tej pory nie zwracam na nie zbytniej uwagi.Avalony grają za bardzo wyszczuplonym dżwiękiem tak jakby ktoś wyssał z nich cały potencjał masy brzmienia. Ale masz prawo mieć inne zdanie.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalony to bardo dobre głośniki

Bez dwóch zdań i nie ma się co do tego przekonwywać.

 

Problemem jest dobór elektroniki (głównie wzmacniacza) do nich. Mi się póki co nie udało ale wiem, że potrafią zagrać tak że papcie spadają.

Jak mi sił i chęci starczy to powalczę, jak nie to pozostanę przy tym co mam. AW180 są na prawdę okej.

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta...

ale dwie dobre rzeczy nie muszą stworzyć udanego duetu..

mnie do tej pory bardziej poruszały Electro niż Avalony (może kwestia konfiguracji itp) a może preferencji..

kiedyś b. podobał mi się ECI 2 i długo mnie radował, teraz mam EC4,5 - też niezły, zwłaszcza po XLR, choć sterowanie pilotem to męka pańska...

chętnie bym go spróbował z AW 180 ( choć teraz z Audionetem nie jest źle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Wczoraj przyjechało do mnie z HI-FI Clubu :)

Trwa wygrzewanie na płycie ISOTEK - a

Poprowadziłem też osobną sieć, bezpośrednio od licznika na kablu Supra LoRad zakończone gniazdkiem Furutecha FT-SWS®

Reszta kabli też nowa, więc musi wszytko się wygrzać i wtedy coś skrobnę o dźwięku.

post-33327-0-16774800-1365255795_thumb.jpg

post-33327-0-04682800-1365255809_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.