Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedzwiedz ile masz metrow... Czemu momitory akurat?

 

 

Pokój odsluchowy mam ok 14mk2 w którym stoi tylko sprzęt.

Miałem już podłogówki i było im "ciasno"

Zastanawiam się nad zmianą ale dynki naprawdę grają dobrze.

Mam ustroje na ścianach i suficie ale uwież że ciężko zapanować nad basem.

Używam zatyczek do basreflexu ale momentami i tak jest go nazbyt chojnie.

Myślałem o audio physic virgo 25plus ale nie miałem okazji testowania.

Salon mam 30mk2 ale wole te swoje 14mk2 na dole i święty spokój.

 

Masz jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

czesc, moze ktos mi pomoze;) kupilem lampowy wzmak sluchawkowy, ktory moze sluzyc jako przedwzmacniacz, tak wiec chcialem sprobowac go wykorzystac w takiej formie dla samej ciekawosci, rozpialem zwory w ECI-2 (te od ext proc) i podpialem przedwzmaka do gniazd IN, niestety po wlaczeniu strzela mi w glosniku, wiec od razu wylaczam. Czy aby dobrze podlaczam przedwzmaniacz pod ext proc i to jest wejscie na koncowke (w instrukcji nie ma wiele o tym)? innego wejscia w ECI nie widze, obok jest tylko PRE OUT, wiec wyjscie, a nie tego potrzeba... Moze po prostu oba klocki nie sa do siebie dopasowane i dlatego to nie chce grac?

 

Pozdrawiam

Moon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj przyjechało do mnie z HI-FI Clubu :)

Trwa wygrzewanie na płycie ISOTEK - a

Poprowadziłem też osobną sieć, bezpośrednio od licznika na kablu Supra LoRad zakończone gniazdkiem Furutecha FT-SWS®

Reszta kabli też nowa, więc musi wszytko się wygrzać i wtedy coś skrobnę o dźwięku.

Masz piękny pokój i super system.Moje serdeczne gratulacje.Jakiego pre używasz 4.7 czy 4.8 ?

Napisz coś o okablowaniu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI-2 nie ma wejścia bezpośredniego na końcówkę!. EXT PROC służy do podłączenia korektora.

a podobno to pre jest kiepskie w EC (z ktorej jest wyjscie), a nie koncowka:) doszperalem sie wczesniej na forum w starych postach, ze ktos podpial pod to wejscie ext proc CD z regulacja, to mozliwe, ze to gralo w takim razie? stad moja proba, ze to jednak wejscie na koncowke jest

 

Moon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz piękny pokój i super system.Moje serdeczne gratulacje.Jakiego pre używasz 4.7 czy 4.8 ?

Napisz coś o okablowaniu.Pozdrawiam

 

dzięki

 

Pre 4.8

głośnikowe - equilibrium sky line

Xlr od cd do pre - audioquest sky

Xlr do monobloków - audionowa astrolink silver

do pre Regi - Stereovox Vespa

zasilające cd i pre - 2x audionova grand orpheus

zasilające monobloki i listwę - 3x audionova orpheus

do tego gniazdo furutech Ft sws® z poprowadzoną osobną linią zasilania na kablu Supra Lorad 3x2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używałeś wcześniej 4.7 lub porównywałeś 4.7 vs 4.8 ? Jeśli tak to napisz róznice na plus któregoś z wymienionych.

Okablowanie masz przypadkowe czy ściśle dobrane do całego systemu ? Poprowadzona oddzielna linia zasilania to b.dobre rozwiązanie. Również posiadam 3x4mm na kablu elektrycznym w ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używałeś wcześniej 4.7 lub porównywałeś 4.7 vs 4.8 ? Jeśli tak to napisz róznice na plus któregoś z wymienionych.

Okablowanie masz przypadkowe czy ściśle dobrane do całego systemu ? Poprowadzona oddzielna linia zasilania to b.dobre rozwiązanie. Również posiadam 3x4mm na kablu elektrycznym w ekranie.

 

Cały zestaw EC kupiłem w HI-FI Clubie i wybrałem od razu 4.8 bo jest lepszy a słyszałem że w 4.7 są problemy z regulacją potencjometrem.

Kable dobierałem konkretnie pod EC i Dynaudio S25 SE.

 

ps.

 

zastanawiam się nad zmianą kolumn - obudowa zamknięta lub coś z przednim bass reflexem.

 

Dynki będą chyba do wzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis mialem przyjemnosc ogladac nowe integry abrahamsena - seria vendetta

100-120watt z dackiem na pokladzie

wygladaja na prawda ladnie - choc moim zdaniem szkoda ze odeszli od szklanych frontow

 

troche faktow:

 

Integrated amplifier Aeris

2X100W into 8 Ohm, 2X150W into 4 Ohm, will drive loads down to 0.5 Ohm 3 analogue inputs (1 balanced and 2 RCA)

1 USB input

1 Coax / Toshlink spdif input

1 spdif output

USB and spdif inputs are up sampled to 24bit 192 KHz 1 adjustable sub output

1 headphone output (1/4 “jack)

Fully remote, individual volume setting for each input.

Size: W 43cm (17”), H 12cm, D 32cm Weight app. 16Kg

 

Preamplifier Apertus

3 analogue inputs (balanced and RCA)

4 digital input ( 1 USB and 3 Toshlink / Coax) Up sampling from 16 bit to 24bit 192Khz

1 dig output (spdif)

1 adjustable sub output

Balanced and single main output

1 headphone output (1/4 “jack)

Dual power supply

Fully remote, individual volume setting for each input. Size: W 43cm (17”), H 12cm, D 32cm Weight app. 8Kg

 

Poweramplifier Aperire

2X100W into 8 Ohm, 2X150W into 4 Ohm, will drive loads down to 0.5 Ohm Balanced and single input.

Link output. Link more power amplifiers together for bi-amping.

Size: W 43cm (17”), H 12cm, D 32cm Weight app. 16Kg

 

Mono amplifier Amplus

230W into 8 Ohm, 420W into 4 Ohm, will drive loads down to 0.5 Ohm Balanced and single input.

Link output. Link more power amplifiers together for bi-amping.

Size: W 30cm (12”), H 22cm, D 42cm Weight app. 20Kg

 

A-DACII: USB/ S/spdif DAC with balanced output and separate power. A-DACIII same as V6 but with 24bit 96KHz USB input.

 

i jeszcze fotki

post-983-0-50671300-1367323965_thumb.jpg

post-983-0-59113900-1367324094_thumb.jpg

post-983-0-38435400-1367324102_thumb.jpg

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw EC kupiłem w HI-FI Clubie i wybrałem od razu 4.8 bo jest lepszy a słyszałem że w 4.7 są problemy z regulacją potencjometrem.

Nie będzie takiego problemu jeśli obniżysz czułość w db z tyłu wzmacniacza [ specjalne srubeczki] i będzie synergia pomiedzy

pre/monoblokami.Czy dżwiekowo jest róznica pomiędzy 4.7 a 4.8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam entuzjastów EC.

Mam do Was prośbę by podać jakieś zagraniczne strony ze sprzętem używanym bo chce zapodać EMC-1. U nas na rynku chroniczny brak. Podobnie jest z AW 180 które też palnuję kupić w niedalekiej przyszłości.

 

Liczę na Was i zgóry dziękuję !

pozdrawiam

Zoller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mają jakieś klocki w rozliczeniu z klientami którzy przeskakują na wyższe modele.

Dzięki za info będę próbował.

A tak n amarginesie na chwile obecną mam EC 4.7+AW70 CD meridiana 506.20 właśnie sprzedałem + Zoller Temptation

Chcę nabyć cd i mocniejszy piec bo Zollery strasznie prądożerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam ponownie. Proszę o opinie osoby które miały okazje posłuchać CD ECC-1. Odtwarzacz kosztuje około 9500 zł (czyli trochę kasy). Napiszcie coś o nim. Czy kupować ECC-1 nowego czy EMC-1 używkę ( którą piekielnie ciężko dostać) czy różnica w dźwięku jest warta zapłacenia 2 razy tyle jkao nowe. Czy za kwotę 10000 znajdę coś bardziej interesującego ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zainwestuj w dobry przetwornik

Mateuszek dzięki za odzew. Zapewne masz doświadczenie zaproponuj coś proszę. Wcześniej nie miałem dzielonego CD. Nie mam wiedzy ani doświadczenia w Transport/DAC.

Tylko na razie czytam po nocach opinie na temat wyższości "dzielonki" nad integrą CD.

p.s. czy poprawiła się u Ciebie pogoda bo unas dalej smaży ( w Krakowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda do dupy ale urlop za pasem

mialem jednoczesnie u siebie EMC-1 i ECD-1 - dac okazal sie ciut lepszy. polysk lakieru ale jednak lepszy. koledzy sugerowali ze to standart bo ma oddzielnie zasilanie

pamietaj o tym ze ta konstrukcja jest juz wiekowa. na przestrzeni ostatnich lat na tym polu odbyla sie prawdziwa rewolucja

jakis czas potem porownywalem ECD-1 z roznymi dackami w tym chinskimi ale nowszej generacji. wlasciwie wszystkie byly lepsze od ECD-1 czyli tym samym od EMC-1

inwestujac w dacka z usb masz mozliwosc streamu plikow - sprobujesz raz a poczciwy cdek przejdzie na emeryture a jesli juz sie uprzesz na cdeki to przyzwoity naped znajdziesz za 200-400pln. w zlotej erze audio koncerny wkladaly super napedy do klockow ktore obecnie mozna nabyc za grosze

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam trochę płyt (koło 800) i nie chciałbym sie ich pozbywać. Widzę w Twoim opisie żę "przerobiłeś" już trochę sprzętu. m.in. Pionner'a PD9700 (ka kiedyś miałem PD9300 zajebi...a maszyna cała w miedzi wykonanie super). Doradź mi ( a widzę że wiedzę masz niemałą) jak pogodzić żeby posłuchać płyt cd i mieć dobrego DAC'a. Teraz widzę po ogłoszeniach żę pojawiają się odtwarzacze Wadia Krell etc. za "psie pieniądze". Parę lat temu nie myślałem że ludzie kupując taki sprzęt (za np. 40 000 zł) będą się go KIEDYKOLWIEK pozbywać ... A tu proszę ....

 

Jak znajdziesz chwilę czasu napisz coś w jakim kierunku mam szukać..

Kasa do max. 8-10kzl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie CD ECC-1 przez jakiś czas. Bardzo dobry spokojny, wyrównany i równy dźwięk. Wg mnie dźwięk bardzo relaxujący i to ten po ciepłej stronie mocy, czyli taki, jaki lubię. ECC-1 to też z pewnością muzykalny odtwarzacz. Kupiłem przypadkowo używany w perfekcyjnym stanie, dlatego też pewnie nigdy bym nie kupił nowego i gdyby nie trafiła się okazja. Wykonanie i design, kestia gustu, ale ten również stał w mojej ocenie na wysokim poziomie, no może poza poilotem, który działał, ale był kompletnym badziewiem (lepsze dają do odtw. BRD LG w cenie do 400 PLN). W każdym razie polecam ECC-1. W skali 1-10, daję b. mocne 8! : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Ostanio ten odtwarzacz podrożał z 8200 zł na 9800zł (maskara). Czytam też że za taką kwotę można kupić lepiej brzmiący transport/DAC. Ale jak to bywa w dużej ilości przypadków ktoś o coś pyta parę następnych postów jest na temat a potem..... wojenka PL-PL. Bo ktoś napiszę że w danej cenie b.dobry wybót to DAC "X" i zaraz potem się zaczyna że jest głuchy, tuman, gówniaż, nie zna się , że DAC kluchowaty, zmulony nieasynchroniczny (lub na odwrót) już nie wiem. Ja rozumiem że każdy INACZEJ postrzega fajnie grający sprzęt (celowo nie użyłem neutralny) ale ktoś może dzięki wskazaniu paru urządzeń zawęzić obszar poszukiwań. Bo na pewno w danej kwocie są urządzenia które bezwzględnie są godne polecenia.

 

Może ktoś coś doradzi na bazie swoich doświadczeń.

Mój system to EC 4.7+(na razie AW70) w niedalekiej przyszłości mam nadzieje że AW250 kolumny Zoller Temptaton głośnikowy Nordost red dawn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam też że za taką kwotę można kupić lepiej brzmiący transport/DAC.

 

Zawsze coś można lepiej, w tym pewnie i za mniejszą lub podobną kwotę. I nie czytaj tyle, bo w końcu stracisz wzrok lub zrobisz profesurę : ) Papier (czy tam net) wszystko przyjmie.

 

Ale jak to bywa w dużej ilości przypadków ktoś o coś pyta parę następnych postów jest na temat a potem..... wojenka PL-PL. Bo ktoś napiszę że w danej cenie b.dobry wybót to DAC "X" i zaraz potem się zaczyna że jest głuchy, tuman, gówniaż, nie zna się , że DAC kluchowaty, zmulony nieasynchroniczny (lub na odwrót) już nie wiem.

 

Nie słuchaj i rób swoje, kierując się własnymi preferencjami i doświadczeniem. Przecież to nie inni będą korzystać z tego czy innego elementu. Mnie tam wojenki nie ruszają, bo są bez sensu i szkoda na takie duperszwance czasu. Zresztą prowadzą je często osoby, które g wiedzą, g słyszeli i g mają. Najlepiej wojowników omijać szerokim łukiem lub po prostu spuszczać na bambus : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie napisałem na tym forum bo tu jest inny poziom jak na forach np. o DAC (oczywiście według mnie). Na pewno jest ktoś kto ma klocki EC i bawił się w dzielonkę (jak to nazywają inni) z dobrym skutkiem. I o takie sugestie mi chodzi

jakis czas potem porownywalem ECD-1 z roznymi dackami w tym chinskimi ale nowszej generacji. wlasciwie wszystkie byly lepsze od ECD-1 czyli tym samym od EMC-1

napisał mateuszek i to jest dla mnie jakieś info.

 

Mam nadzieję że ktoś da jakieś przykłady swoich rozwiazań. Bo na tą chwilę moja wiedza na temat DAC...............mizeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.