Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:)

eci5 jest neutralnym po ciepłej stronie mocy?

jak z basem jest mocno miękki czy potrafi punktowo dynamicznie przywalić?

 

Miałem możliwość bezpośrednio go porównywać z Krellem S-300i. W moim zestawieniu Krell grał zarówno cieplej, jak i bardziej miękko. Ponadto był zaokrąglony na skrajach pasma, czego w przypadku ECI-5 nie zauważam, choć nie kryję, że AP skrajów pasm nie chowa.

Gra to teraz u mnie z Cary CD 303/300 i niejednokrotnie wolę słuchać na wyjściu lampowym (grającym cieplej i gęściej).

 

Jaśniej ale jednocześnie szybciej i mocniej na basie grał u mnie Hegel H200, którego od strony sonicznej szczerze polecam. U mnie Hegel odpadł ze względu na: wyższą cenę - nie było aż takiego przeskoku jakościowego, jak i nieakceptowalny po ECM design i jakość materiałów (wyświetlacz, pilot, panel frontowy, buczenie trafo).

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem od pewnego znajomego sprzedawcy,że w Hegel'u H200 buczy trafo i to dość słyszalnie,na temat wykonania tez wspominał,że nie jest ono rewelacyjne.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za bałagan w poprzednim poście, ale nie mogłem zanaleźć 'edycji'.

Obecnie zmieniam mój sprzęt na bardziej "dorosły". Mam pytanie do posiadaczy Electrocompanientów jakich kabli używacie? Może jakieś sugestie dla początkującego audiofila? Kolumny to Vandersteeny 1ci a źródło NAD 565BEE. Obecnie kable głośnikowe to Monster Cable XP ( pozostzłość po poprzednim zestawie ). Chciałbym odrobinę rozjaśnić brzmienie i dodać trochę basu.

ECI 3 zastąpił niezniszczalnego NADa C350, który gra jak rockowy rozbójnik - bas słał gęsto po podłodze i dynamika też była większa. Natomiast góra i szczegóły w ECI 3 to poezja...

z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam w Klubie,

 

Mam Electrocompanieta AW100. Sygnał na flacach ze Squeezeboxa Toucha przez korektor parametryczny DEQ2496 i aktywną zwrotnicę DCX2496 Behringera rozdzielany na AW100/ Audio Physic Step i subwoofer Rel Storm III.

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

witam, panowie co to za model?

http://imageshack.us/photo/my-images/33/img386x.jpg/

dzis miałem go okazje posłuchać i na moje ucho gra bardzo dobrze mimo upływu lat

ampliwire 75 albo 100

wczesne lata 80. tyle z netu

norwedzy twierdza ze warto wymienic elektrolity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem od pewnego znajomego sprzedawcy,że w Hegel'u H200 buczy trafo i to dość słyszalnie,na temat wykonania tez wspominał,że nie jest ono rewelacyjne.

W H100 tez buczy, przykra sprawa w piecu za dyche. Noca slychac przy cichym sluchaniu, a poza tym nie moglbym z tym zyc, czulbym jakbym mial popsute urzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

ale ta przednia plyte mogli zrobic ze szkla tak jak teraz robi per abrahamsen bo ten akryl jednak sie rysuje a to czarne cos z tylu polatach sie odkelja. mialem u siebie DMB250R i tam ta foliafarba miejscami poodchodzila. szkoda ze wprowadzili takie rozwiazania. teraz widze ze per abrahamsen juz samodzielnie zaczyna poprawiac te niedociagniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Grono Klubowiczów Electrocompanieta,

 

Jestem miłośnikiem tej marki również ale tylko produktów które 'stworzył' Peter Abrahamsen .

Aktualny właściciel i tak bazuje swoją produkcję na wszystkim co wyszło spod ręki mistrza i trochę nieudolnie poprawia niektóre

elementy podzespołów czego przykładem może być kolejna odsłona ECI 5 mk.2 z nową abstrakcyjną ceną.

Posiadam kilka urządzeń tej firmy minn.jeden z ostatnich egzemplarzy produkcyjnych ECI 4 przed zmianą właściciela i modelu

na ECI 5 w którym poprawiono zasilanie. Za czasów Abrahamsena modyfikacje w zasilaniu były czymś na porządku dziennym bez

potrzeby nagłaśniania w mediach. Kolega Adam były pracownik EL mógłby chyba coś więcej powiedzieć na ten temat więc PROSIMY.

 

ale ta przednia plyte mogli zrobic ze szkla tak jak teraz robi per abrahamsen bo ten akryl jednak sie rysuje a to czarne cos z tylu polatach sie odkelja. mialem u siebie DMB250R i tam ta foliafarba miejscami poodchodzila. szkoda ze wprowadzili takie rozwiazania. teraz widze ze per abrahamsen juz samodzielnie zaczyna poprawiac te niedociagniecia

Mateuszek, zauważyłem na zdjęciach że posiadasz dwa nowe urządzenia Abrahamsena dac i chyba wzmacniacz.[?]

Czy brzmieniowo są jakieś róznice między nimi ? Gdzie można posłuchać/wypożyczyć nowych produktów Abrahamsena ?

Opisz wrażenia,jestem bardzo ciekaw Twojej opinii.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co cie konkretnie interesuje?

Mateuszek, zauważyłem na zdjęciach że posiadasz dwa nowe urządzenia Abrahamsena dac i chyba wzmacniacz.[?]

Czy brzmieniowo są jakieś róznice między nimi ? Gdzie można posłuchać/wypożyczyć nowych produktów Abrahamsena ?

Opisz wrażenia,jestem bardzo ciekaw Twojej opinii.

Róznice między EL a Abrahamsenem oraz jak wyżej.Dziękuję

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że" Klub sympatyków marki Electrocompaniet" poszerza się o firmę ABRAHAMSEN.

W sumie to nie mam żadnych przeciwskazań nawet jestem za !

To dobrze, przecież za obiema firmami był i jest ten sam KONSTRUKTOR.

Czekam z niecierpliwością na wpisy Mateuszka ale może jest zmęczony albo nastraja sie do pisania.Zobaczymy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

przede wszystkim chcialbym zaznaczyc ze moim zdaniem nie powinno sie laczyc tych firm. owszem mozna rozpatrywac niektore aspekty firmy abrahamsen przez pryzmat electrocompaniet nie mniej jednak to sa odrebne firmy. owszem laczy je osoba pera abrahamsena. jednak warto pamietac ze nie on jeden byl tworca sukcesu starego EC. konstruktorow bylo z tego na ile pamietam trzech.

obecnie EC to jest sztuczny twor z kapitalem amerykanskim o ile dobrze mi wiadomo. kapital ten kupil czy moze bardziej przejal dwie firmy - lub w zasadzie dwa "duchy" norweskiego highendu. EC - znamy je wszyscy i dP - czyli dynamic precision. firma totalnie nie znana na polskim rynku. nic tez w tym dziwnego bo przez wiele lat ich produkty byly wytwarzane w nieduzych ilosciach i dystrybulowane poczta "patoflowa". klocki w norwegii absolutnie kultowe i do tej pory osiagajace na rynku wtornym dobre ceny mimo swojego wieku. teoretycznie rzecz biorac nowe EC powninno tworzyc klocki absolutnie zjawiskowe. niestety tak nie jest. w calosci zaprojektowana przez nich linia "prelude line" okazala sie totalna porazka. nie grala zle oczywiscie ale nie zachwycala rowniez niczym szczegolnym. ot - produkt masowy na miare obecnych potrzeb rynku audio. nie mniej jednak w kontakcie "przejmujacym" stare EC miala zapisane produkcje wszytskim nam znanych "starych EC". dlatego tez mozna dalej nabyc kultowe AW250 czy jeszcze lepsze 180tki. co do nowych produktow dP to wolabym sie nie wypowiadac bo nie interesowalem sie nigdy tym w jaki sposob firma ta trafila pod skrzydla EC. ale duze pienadze robia cuda wiec reszte mozan sobie dospiewac.

nie mniej jednak laczenie wszystkiego w jednym watku jest mocno ryzykownym przesiewzieciem chocby dla tego ze firma pera abrahamsena to zupenie nowy twor z poteznym potencjalem i o zupelnie innych zalozeniach nic nowa EC.

 

mialem i mam nadzieje goscic u siebie pare klockow abrahamsena i z racji ograniczonego czasu napisze tylko ze sa to konstrukcje absolutnie warte kazdego grosza na nie wydanego. sluchalem DACa, pre i koncowek. porownywalem nausznie do ECD1 i 4.7. a ze mialem wczesniej 4.5 wraz z 250tka oraz 4.6 wiec jako takie porownanie mam.

tak jak mozna sie spodziewac w abrahamsenach slychac "sznyt" dawnego EC ale poszerzony o nowe nowinki. nowy sprzet abrahamsena jest ponadto duzo tanszy od nowego electrocompaniet a to czyni go dodatkwo atrakcyjnym.

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem i mam nadzieje goscic u siebie pare klockow abrahamsena i z racji ograniczonego czasu napisze tylko ze sa to konstrukcje absolutnie warte kazdego grosza na nie wydanego. sluchalem DACa, pre i koncowek. porownywalem nausznie do ECD1 i 4.7. a ze mialem wczesniej 4.5 wraz z 250tka oraz 4.6 wiec jako takie porownanie mam.

tak jak mozna sie spodziewac w abrahamsenach slychac "sznyt" dawnego EC ale poszerzony o nowe nowinki. nowy sprzet abrahamsena jest ponadto duzo tanszy od nowego electrocompaniet a to czyni go dodatkwo atrakcyjnym.

 

znajomy, ktory ma starego EC, dawniej mieszkajacy, obecnie bywajacy czesto w Norwegii, wspominal ostatnio, ze wizualnie jakosc Abrahamsenow w stosunku do ECompanietow pozostawia wiele do zyczenia.

 

znajomy, ktory ma starego EC, dawniej mieszkajacy, obecnie bywajacy czesto w Norwegii, wspominal ostatnio, ze wizualnie jakosc Abrahamsenow w stosunku do ECompanietow pozostawia wiele do zyczenia.

 

nie da sie wyedytowac, mateuszek, jak z Twojej perspektywy wyglada ta jakosc, jak porownujesz jako posiadacz, znajac wyroby EC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.