Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Magnepan umiesz czytać?Napisałem wyraźnie,że nie ma różnicy poza mocą i wydajnością.Podłączając Dynaudio C-4 do AW 180 i potem do AW400 słychać wyraźnie różnicę.AW180 zamula bo nie ma wystarczającej mocy ale nie oznacza to,że w taki sam sposób napędzi łatwiejsze kolumny np.Piegi P5LTD grały wyśmienicie.Sygnatura brzmienia AW180,400 i 600 jest zwyczajnie podobna,no może w szczegółach i na granicy percepcji jakaś jest,ale nie zasadnicza.To kwestia aplikacji i pozostałego toru odsłuchowego.

 

W szczególności jego wzajemnego dopasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan umiesz czytać?

Nie irytuj się, gdyż chodzi bardziej o róznice pomiędzy AW400 vs AW 600.Z tego co dowiedziałem się to polski dystrybutor nie

sprowadził jeszcze dla nikogo AW 600 ale nie oznacza to oczywiście że mogłeś nie mieć AW 600.Jeśli twierdzisz że róznic

w charakterze , rodzaju, barwy, prezentacji i sceny po za mocą nie ma to mi wystarczy ta informacja do dalszych poszukiwań.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z odsłuchem EC w Berlinie u Uwego...każdego EC.AW 600 słuchałem kilkakrotnie i zawsze takie samo wrażenie pomimo różnych głośników.W hifi clubie nie mają 600-etki z tego samego powodu.Rozmawiałem z nimi kiedyś na ten temat.Daleko nie mam do Berlina, czterokrotnie bliżej niż do Warszawy a warunki odsłuchowe,dużo lepsze.A na marginesie tego porównania to gdybym miał wybierać Nemo,to warto zastanowić się czy za tą kase nie można kupić lepszej końcówki.Bo jeśli nie ma wyraźnego postępu między Nada a Nemo to

można przecież inaczej.

 

Np.Burmester czy MBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą właściciele urządzeń firmy Electrocompaniet to świadomi fani i poszukiwacze muzykalnego grania którego najczęściej

nie uświadczysz w innych dużo droższych markach .Warto przeprowadzić test i poprosić znajomego i aktywnego muzyka z orkiestry symfonicznej lub kogoś o wybitnym słuchu aby ocenił swoim uchem jakość i muzykalność klocków które chcemy zakupić.

Wówczas będziemy mogli przekonać się że niewiele jest urządzeń na rynku grających ' prawdziwą muzykę ' bez względu na cenę. Electrocompaniet będzie tą firmą na tle konkurencji której produkty nasz znajomy wskaże palcem na 100 %.

Ciekawe czy do takiej grupy zaliczy również Burmastera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

nie demonizujmy, to tylko integra....

miałem ja ze dwa latka - piękne i muzykalne urządzenie, nie zauważyłem zmian w rachunkach...

a z opinią Magnepana powyżej w pełni się zgadzam

 

raczej jak na integrę to jest wydajna prądowo, a nie prądożerna...

 

wit-old, wielki dzieki za odpowiedz, chyba zaryzykuje kupno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi wrazenie na rachunkach za prad czy to duza przesada?

Tyle co nocna lampka na biurku.

Miałem ECI I dual monoblok i powiem Ci kiedy podłączyłem ECI 4 to zmiótł 1 w mgnieniu oka w aspektach przestrzeni,wielkosci

sceny,stereofonii,lepszej kontroli w basie i całokształcie brzmienia....ale to jest tylko moja ocena więc wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co nocna lampka na biurku.

Miałem ECI I dual monoblok i powiem Ci kiedy podłączyłem ECI 4 to zmiótł 1 w mgnieniu oka w aspektach przestrzeni,wielkosci

sceny,stereofonii,lepszej kontroli w basie i całokształcie brzmienia....ale to jest tylko moja ocena więc wybór należy do ciebie.

 

czworka to troche inna kategoria cenowa, sluchalem u kumpla ECI-3, podobalo sie, do kupna jest ECI-2 (chyba ze trafie 1), wiec z ktoryms z nich zaczne, tym bardziej, ze sprzedajac to co mam, dokladam niewiele, a zmiana powinna byc znaczaca.

Do moich gratow mysle, ze na start z marka EC powinno wystarczyc, a chyba nie powinienem byc niezadowolony:)

Edytowane przez Moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś podłączyłem pre 4.5 - to naprawdę niezłe urządzenie, pilot piękny, ale średnio działający.....

brzmieniowo mi się podoba, czy duża różnica (in plus oczywiście) byłaby po zmianie na 4,7 lub 4,8?

na razie gra to z Audionetem AMP I ale marzy mi się para AW 180...

 

teraz gram na EC 4 1/2 i oczywiście problem jest ten sam ale to tylko małżeństwo na chwilę

po rozbiciu zestawu firmowego szukam dobrego pre, które wstrzeli się w mój zestaw i mam nadzieję że takie niedługo u mnie zagości

 

jak wrażenia po przesiadce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC pre 4.5 jest w innej lidze przy konfrontacji z 4.7.

Kolega Modrzew47 twierdzi natomiast ze 4.8 jest lepszy od 4.7. Testowałem kazde z tych urzadzeń ale oddzielnie i moim zdaniem

4.7 był bardziej przyjazny dla ucha.Ale niedługo porównam 4.7 vs 4.8 bezpośrednio i będę miał jasną sytuację.

Róznica pomiędzy ECI5 a AW 180 + 4.7 jest taka jak pomiędzy uboższą wersją Passata a Audi A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, spodziewam się, że powinny być lepsze, ale już 4.5 zrobił dobre wrażenie. na stałe mam Tasserac-a i jest niezły, a Electro chyba mi bardziej podchodzi (powody podałeś sam trochę wyżej;-). spróbuję jeszcze spiąć DAC-a z pre XLR-ami.

z rozbieranych zdjęć 4,8 wygląda lepiej, ale pewnie trzeba posłuchać obu u siebie, co nie takie łatwe na wsi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czworka to troche inna kategoria cenowa, sluchalem u kumpla ECI-3, podobalo sie

Pomiędzy ECI 3 vs ECI 4 to bardzo duża różnica klasy na korzyść 4. ECI 3 jest w innej nizszej kategorii [moc,zasilanie]

Barwa i ton jest podobna natomiast inne parametry jak scena,lokalizacja instrumentów,przestrzeń - już nie ECI 4 [2x120W/8] ECI 3 [2x70W/8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale 4.7 to nie domkonca dobry wybor. Ma problem z potencjometrem i duze skoki ustawienia glosnosci. Ciezko wpasowac sie w oczekiwany poziom glosnosci

Ale to może być problem egzemplarza którego posiadasz.Nowa seria 4.7 wypuszczona z wielką pompą kilka lat temu [chyba 4 ]

działa bez zarzutu.Zaletą produktów Electrocompaniet za czasów obecności P.Abrahamsena były modyfikacje o których

producent się NIGDY NIE CHWALIŁ jak większość innych firm audio.I tak dla przykładu moja ECI 4 jest z póznego okresu

produkcji i jest identyczna jak ECI 5 w której 'zmieniono' lepsze zasilanie.A tak po prawdzie wszystkie pózne ECI 4 mają to

w sobie.Nowy właściciel Electrocompanieta dodał delikatnie 'jeszcze coś od siebie' mało znaczącego w środku do 4 i zrobił z niej 5

poprawiajac cenę o 1300 euro na plusie gdyż uznał ze produkty Electrocompanieta są za TANIE w stosunku do konkurencji

i tego co dżwiękowo sobą reprezentują.[!!!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to może być problem egzemplarza którego posiadasz.Nowa seria 4.7 wypuszczona z wielką pompą kilka lat temu [chyba 4 ]

działa bez zarzutu.Zaletą produktów Electrocompaniet za czasów obecności P.Abrahamsena były modyfikacje o których

producent się NIGDY NIE CHWALIŁ jak większość innych firm audio.I tak dla przykładu moja ECI 4 jest z póznego okresu

produkcji i jest identyczna jak ECI 5 w której 'zmieniono' lepsze zasilanie.A tak po prawdzie wszystkie pózne ECI 4 mają to

w sobie.Nowy właściciel Electrocompanieta dodał delikatnie 'jeszcze coś od siebie' mało znaczącego w środku do 4 i zrobił z niej 5

poprawiajac cenę o 1300 euro na plusie gdyż uznał ze produkty Electrocompanieta są za TANIE w stosunku do konkurencji

i tego co dżwiękowo sobą reprezentują.[!!!]

+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to może być problem egzemplarza którego posiadasz.Nowa seria 4.7 wypuszczona z wielką pompą kilka lat temu [chyba 4 ]

działa bez zarzutu

Obawiam się, że nie jest to problem 1-go egzemplarza....

Miałem u siebie na odsłuchu pre 4.7 i potwierdzam to o czym pisze Blady99... czyli duże skoki potencjometru - nie dało się precyzyjnie ustawić żądanego poziomu głośności, co bywało irytujące...

Co więcej... sam dystrybutor wymienia tą przypadłość jako główną wadę EC 4.7.

 

Jeżeli komuś to nie przeszkadza to ... właśnie znalazł co najmniej dobry pre do łączenia klocków EC.

Mnie osobiście bardzo podobało się zestawienie EC 4.7 z końcówką AW 120 (z AW 250 była porażka....).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie jest to problem 1-go egzemplarza....

Miałem u siebie na odsłuchu pre 4.7 i potwierdzam to o czym pisze Blady99... czyli duże skoki potencjometru - nie dało się precyzyjnie ustawić żądanego poziomu głośności, co bywało irytujące...

Co więcej... sam dystrybutor wymienia tą przypadłość jako główną wadę EC 4.7.

 

Ja nie mam takiego problemu z potencjometerem w 4.7 wszystko funkcjonuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy ECI 3 vs ECI 4 to bardzo duża różnica klasy na korzyść 4. ECI 3 jest w innej nizszej kategorii [moc,zasilanie]

Barwa i ton jest podobna natomiast inne parametry jak scena,lokalizacja instrumentów,przestrzeń - już nie ECI 4 [2x120W/8] ECI 3 [2x70W/8]

 

rozwazam jedynie dwojke i trojke, i prawdopodobnie dwojke kupie jako pierwszego EC w domu. wierze, ze bedzie lepiej niz mam dotychczas. Przyszlosc funduje mi inne wydatki, wiec na tym musze na chwile obecna poprzestac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwazam jedynie dwojke i trojke, i prawdopodobnie dwojke kupie jako pierwszego EC w domu. wierze, ze bedzie lepiej niz mam dotychczas. Przyszlosc funduje mi inne wydatki, wiec na tym musze na chwile obecna poprzestac:)

Rozumiem że na chwilę obecną masz takie możliwości, myślę że i tak będziesz zadowolony z ECI 2 lub ECI 3.Electrocompaniet

to Electrocompaniet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /><br /><br /><br />Ja nie mam takiego problemu z potencjometerem w 4.7 wszystko funkcjonuje prawidłowo. <br />

 

No bo wszytskoi zalezy od koncowki. Jezeli jest słabasz to trzeba ja mocniej krecić, a jezeli jest mocna tak jak u mnie to już na godz 10 gra bardzo głośno! Wiec mamy tylko możliwość regulacji 8-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.