Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Cześć, być może powrócę do klubu,  bo szukam przedwzmacniacza i przypomniałem sobie EC.

Który z tych starszych modeli typu EC-4 4.5, 4.6 czy ew. 4.7 moglibyście polecić?

W zasadzie to potrzebuję pilota (normalne już w XX wieku, w XXI też nie zaszkodzi) ale większość z tych starszych nie ma.

Czy litera R w EC-4R  ma coś wspólnego z zdalnym sterowaniem? Chyba nie, więc czym się oprócz wyglądu różni od zwykłego EC-4.

 

Więc które są dobre? Jakbyście porównali jeżeli słuchaliście kilku?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.04.2022 o 16:27, Przem77 napisał:

Cześć, być może powrócę do klubu,  bo szukam przedwzmacniacza i przypomniałem sobie EC.

Który z tych starszych modeli typu EC-4 4.5, 4.6 czy ew. 4.7 moglibyście polecić?

W zasadzie to potrzebuję pilota (normalne już w XX wieku, w XXI też nie zaszkodzi) ale większość z tych starszych nie ma.

Czy litera R w EC-4R  ma coś wspólnego z zdalnym sterowaniem? Chyba nie, więc czym się oprócz wyglądu różni od zwykłego EC-4.

 

Więc które są dobre? Jakbyście porównali jeżeli słuchaliście kilku?

 

 

 

Mam u siebie EC 4.5 i ten ma sterowanie pilotem mimo wieku. Niestety nie sluchalem innych wiec odnosnie porownania nie odpowiem.

Ciekawi mnie natomiast różnica w koncówce AW250 DMB vs AW250-R. Czym one się różnią?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, gdyby ktoś z Was był zainteresowany, to sprzedaję wszystko co mam w stopce.

Szczegóły w ogłoszeniach na forum i na OLX. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę oczywiście pod uwagę rozkomletowanie sprzedawanego systemu.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Hej,

Ile sie płaci za AW 400 z 2007 roku ? I co może trzebaby w nich sprawdzić. Jak ta technologia wygląda kiedyś- teraz ?

Czy warto tą drogą czy szukać nowszych np AW 180?

Dodam że mam już lata eci5km2 i jestem zadowolony ale można by zmienić;

Dzięki wszystkim za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam konektu do zestawu ECI 6DX i EMP 1. Czy Czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone i wypróbowane konfiguracje? Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że koniec końców wszystko to rzecz względna (o gustach ponoć się nie dyskutuje), ale pytam o wsze subiektywne opinie i odczucia, bo od czegoś muszę zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam markę Tellurium Q. Uważam te przewody za jedne z najbardziej uniwersalnych na rynku.  W zasadzie każda seria gra fajnie. Ja osobiście z EC używam serię Ultra Black. Jeśli finanse pozwolą warto sprawdzić Ultra Silver, które posiadają więcej detalu - choć nie każdemu może się to spodobać. Jeśli ma być taniej to seria Black też się sprawdzi.

Jednak wg mojej oceny seria Ultra Black to najlepszy stosunek cena/efekt soniczny.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej,

Mam pytanie. Czy ktoś z Was wie w jakiej klasie pracuje Abrahamsen v2.0 - w internecie nie mogę znaleźć żadnych informacji czy to klasa A czy AB 

Tylko sformułowania typu „due to High class A operation” - to nadal może oznaczać, ze klasa A po prostu pracuje wyżej a i tak to AB…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.01.2017 o 19:06, GOŁĄB89 napisał:

 

Witam ja pprzerobilem kilka odtwarzaczy CD do Abrahamsena V2.0 up połączonych XLRami i było głośniej, ale bez żadnych problemów.

 

W jakiej konfiguracji używasz w/w wzmaka?

A jakie CD byś polecił bo jestem na kupnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie dotyczące wentylatora w ECI-4. Kupiłem go niedawno na olx i niestety wentylator pracuje cały czas, co jest trochę irytujące. Zdaje się, ze w późniejszej edycji tego wzmacniacza poprawiono pracę "wiatraka" i włącza się on dopiero przy odpowiednio wymagającej temperaturze. Ale może ktoś z forumowiczów zna sposób na ujarzmienie tego wentylatora? Proszę o poradę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Członkom Klubu! Mam kilka pytań, ECI 4 ma wentylator który włącza się po włączeniu wzmacniacza, czy to normalne? Kiedy potencjometr dźwięku jest wyłączony na 0, dźwięk z głośników jest trochę słyszalny, czy tak powinno być? A kto zmienił patencjometr alps 5kax2, gdzie można znaleźć i czy są jakieś analogi? Dzięki za odpowiedzi!

W dniu 28.01.2023 o 19:06, robdob napisał:

У меня вопрос по поводу вентилятора в ECI-4. Я недавно купил его на olx, и, к сожалению, вентилятор работает все время, что немного раздражает. Похоже, в более поздней редакции этого усилителя работа "вентилятора" была улучшена и он включается только при достаточно требовательной температуре. Но может кто из форумчан знает способ приручить этот вентилятор? Пожалуйста, посоветуйте и с наилучшими пожеланиями.

Ja też mam taką sytuację, we wczesnych modelach ktoś napisał, że tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć Wszystkim!

 

Panowie, prośba o poradę i podpowiedź.

Jestem na etapie składania nowego toru do salonu i rozważam elektronikę EC lub Abrahamsena.

Pokój: 45 m@

Kolumny: Pylon Jasper 25 

DAC: Mytek Brooklyn DAC

 

Bardzo podoba mi się stylistyka EC/Abrahamsena, miałem też okazję słuchać ECI 6 z pozostałymi elmentami mojego toru i odpowiada mi ten kierunek. Na nówkę jednak budżet za krótki, więc szukam alternatywy na rynku wtórnym. Znalazłem 2 ciekawe opcje, nad którymi się zastanawiam i o które chcę Was zapytać:

1. Integra: ECI-5 MK2

2. Dzielony Abrahamsen: V3.0 + V4.0 up

Co sugerujecie wybrać? Myślę że ECI będzie finalnie +/- 2-2,5k droższa, ale też na papierze ma większą moc (Revelatory w Jasperach lubią prąd) no i wizualnie wygląda chyba na nowszą konstrukcję. Zestaw Abrahamsena z kolei to konstrukcja dzielona, która zawsze wydawała mi się lepszą opcją no i jest sporo tańsza. Potencjalnie też daje w przyszłości opcję rozbudowy o dodatkową końcówką i tym samym użycia 2x V4.0 jako monobloki (dobrze myślę?).

Dajcie proszę znać co myślicie o powyższym i czy macie jakieś doświadczenia porównawcze. Obie opcje niestety dostępne daleko poza Warszawą, a wycieczka z Pylonami na odsłuch na miejscu raczej nierealna ze względów gabarytowych.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, arturo_waw napisał:

Cześć Wszystkim!

 

Panowie, prośba o poradę i podpowiedź.

Jestem na etapie składania nowego toru do salonu i rozważam elektronikę EC lub Abrahamsena.

Pokój: 45 m@

Kolumny: Pylon Jasper 25 

DAC: Mytek Brooklyn DAC

 

Bardzo podoba mi się stylistyka EC/Abrahamsena, miałem też okazję słuchać ECI 6 z pozostałymi elmentami mojego toru i odpowiada mi ten kierunek. Na nówkę jednak budżet za krótki, więc szukam alternatywy na rynku wtórnym. Znalazłem 2 ciekawe opcje, nad którymi się zastanawiam i o które chcę Was zapytać:

1. Integra: ECI-5 MK2

2. Dzielony Abrahamsen: V3.0 + V4.0 up

Co sugerujecie wybrać? Myślę że ECI będzie finalnie +/- 2-2,5k droższa, ale też na papierze ma większą moc (Revelatory w Jasperach lubią prąd) no i wizualnie wygląda chyba na nowszą konstrukcję. Zestaw Abrahamsena z kolei to konstrukcja dzielona, która zawsze wydawała mi się lepszą opcją no i jest sporo tańsza. Potencjalnie też daje w przyszłości opcję rozbudowy o dodatkową końcówką i tym samym użycia 2x V4.0 jako monobloki (dobrze myślę?).

Dajcie proszę znać co myślicie o powyższym i czy macie jakieś doświadczenia porównawcze. Obie opcje niestety dostępne daleko poza Warszawą, a wycieczka z Pylonami na odsłuch na miejscu raczej nierealna ze względów gabarytowych.

 

Pozdr.

Jak jestes z wawy to zapraszam z kolumnami do siebie na odsluch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, wit-told napisał:

Pytanie ile chcesz wydać.

Jakie pomieszczenie i sprzęt.

Czy ma być dość nowy, czy może być starszy.

Czy integra,czy może dzielonka.

Do tego Twoja Muzyka i gust.

wtedy można dalej coś polecać, a i tak jest to tylko sugestia...

Większość z tego o co pytasz, napisałem w 1 poście. Jeśli chodzi o oczekiwania, to: ciepłe i melodyjne ale energiczne granie, szczególnie przy niskich poziomach głośności (najczęściej słucham późnym wieczorem). Od rnb przez nu blues , akustyczne klimaty, rockowe live’y, na elektronice kończąc.  
Ale w zasadzie nie wiem czy to wiele zmienia. Pytam o konkretna sytuacje i potencjalny wybór z 2 opcji, które wskazałem. Jeśli masz doświadczenie chociaż z 1 z nich, chętnie poznam opinie. Dziękuje. 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i dobrze znam starsze integry ECI 1 ECI2, to było b. dobre granie wpisujące się w Twoje oczekiwania, ECI 5 kontynuuje dobrą tradycje brzmieniową, ma pilota i inny wygląd.... Abrahamsena niestety nie słuchałem i nie wiem dlaczego nie ciągnie mnie do niego, a dzielone klocki EC cały czas chodzą mi po głowie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.