Skocz do zawartości
IGNORED

Który zestaw kolumn do 4k PLN wybrać?


demola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakładam ten temat w imieniu mojego kolegi, który sam nie posiada konta na tym forum, a chciałby poradzić się odnośnie zakupu. Otóż wspomniany już kolega zamierza w najbliższym czasie zakupić jakiś zestaw kolumn podłogowych do 4 tys. zł za parę. Wstępnie upatrzył sobie w Internecie kilka modeli kolumn w wyżej wspomnianym przedziale cenowym, które podobają mu się stylistycznie. Jak na razie "waha" się pomiędzy takimi kolumnami:

 

1. Klipsch- Synergy F-3

2. Klipsch- Reference RF82

3. Triangle- Kuma

4. Paradigm- Monitor 9V.6

5. Triangle- ESprit Heliade ES

6. Wharfedale- EVO II 30

 

Od razu zaznaczam że kolega nie miał przyjemności ich słuchania i gdyby takową miał to pewnie nie prosił by mnie o zakładanie tego tematu. Sprawa wygląda tak, że jak na razie chciał by zawęzić krąg poszukiwań tak aby ewentualnym odsłuchom w sklepie poddać maksymalnie 3 zestawy.

 

Pokój w jakim miały by być one odsłuchiwane to ok. 22m2, kolumny stały by raczej przy ścianie, tj. ok. 20-30 cm od niej. Muzyka jaka słucha jest raczej zróżnicowana, najczęściej jednak są to jakieś kawałki rockowe. Niemniej jednak nie gardzi również szeroko pojętą muzyką symfoniczną, muzyką elektroniczną i innymi typami muzyki. Generalnie słucha wszystkiego co wpadnie mu w ucho...a wpada mu dużo:p

 

Co do sprzętu pod jaki miało by to być podłączone to na razie będzie to jakiś model amplitunera od KD Yamahy. Za jakiś czas jednak będzie chciał kupić jakiś wzmacniacz stereo, tak do ok. 2 tys. zł. I tu druga prośba, jeżeli ktoś zna jakiś wzmacniacz który zagrał by dobrze z wyżej wymienionymi kolumnami to mile będą widziane wszelkie propozycje.

 

Kończąc mile będą widziane wszelkie propozycje kolumn które pasowały by do jego wymagań.

 

Aha co do niskich tonów z kolumn, to nie są one priorytetem ponieważ jak będzie ich za mało to w grę wchodzi ewentualne dokupienie subwoofera. Co do reszty pasma, czyli średnicy i wysokich to wiadomo jak najlepsze:p

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłop zadał pytanie, a tutaj nie ma chętnych do pomocy, hej specjaliści - lepiej pogadać o "chińszczyźnie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek wybierzesz - to stawianie 30 cm od ściany jest kiepskim pomysłem, jeśli chodzi o uzyskanie dobrej jakości dźwięku.

Co do kolumn - polecam starsze/przechodzone, bez dziury albo z otworem z przodu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T+A Criterion 160 CRM. Linia transmisyjna - brak problemów z basem. Dźwięk wysokiej próby. Na ebay.de albo audiomarkt.de chodzą po ok. 700-800 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem klipsch RF-82 jak i RF-62 i chyba raczej te drugie by bardziej pasowaly do takiego pomieszczenia. W moim odczuciu lepiej tez graly. Duzo szczegolow, bardzo dobra dynamika, sprerzysty bas i nie zamulony, ale z glebia . Mi sie podoba charakter brzmienia jaki one prezentuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna osoba mogła/umiała coś napisać na temat wyżej wymienionych przeze mnie kolumn? Naprawdę nikt więcej nie miał do czynienia z żadnym z powyższych zestawów? Nie proszę przecież o wyczerpującą recenzje tychże zestawów, tylko o wskazanie które zestawy prawdopodobnie będą najodpowiedniejsze dla kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna wybierać kolumny dla kolegi !?! masz 6 propozycji i co ? jak wejdzie tu 6 osób każdy wskaże na jedną, da Ci to coś ? nikt nie zna preferencji kolegi nikt nie zna pomieszczenia akustyki i tym bardziej jak te czy owe kolumny spiszą się u kolegi ! to jakaś kpina, najprościej wejść na forum i zapytać a potem i tak nie być pewnym wyboru a zwłaszcza po zakupie i ten nie smak jak by zagrały pozostałe typy ! Od pewnego czasu wydaje mi się to dziwne, no ale to "kolegi" 4 tyś. Zamiast poświęcić dzień dwa na odsłuchy nawet w odległych Miastach i mieć pewność wyboru - satysfakcja BEZCENNA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega dopiero zaczyna przygodę z audio to pewnie uprze się na nowe kolumny. Ja polecam jednak poszukać czegoś z rynku wtórnego (tylko nie handlarzy z Alle... ).

Z kolumn które wymieniłeś MOIM ZDANIEM warto posłuchać Klipsch Reference i Wharfedale EVO.

Polecam odsłuchać też Monitor Audio Silver i JBL z serii Studio.

 

Co do elektroniki polecam Monitor Audio + Rotel lub creek. Do rocka jest to dużo lepsze połączenie od często proponowanego na tym forum NADa (słuchałem na dzielonym zestawie rotela).

 

Kolega niech nie zapomni o odtwarzaczu CD ale nie takim za 150 zł :-))

 

Szukajcie a znajdziecie.... póżniej i tak zmienicie :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bas nie jest jakimś mega priorytetem pomyśl o Dali Ikon 5 lub 6.

Ciekawe kolumny z otworem z przodu, co pozwala postawić je dość blisko ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego _WILU_ nikt tutaj nie prosi nikogo o wybranie cudownego zestawu audio który będzie służył do końca życia. Mało tego ja nie wybieram zestawu dla kolegi tylko założyłem za niego ten wątek ponieważ on nie posiada tutaj konta, a nie ma sensu żeby je zakładał tylko do jednego tematu. Preferencje co do słuchanej muzyki opisałem na samym początku, akustykę pokoju pomińmy ponieważ to i tak nic nie wniesie do tematu. Zresztą mało kto ma możliwość sprawdzenia sprzętu w swoim domu przed zakupem, a odsłuchy w sklepie nijak mają się do tych przeprowadzanych w domu po zakupie.

 

Żeby nie było niejasności raz jeszcze powtórzę, cały ten post ma na celu wytypowanie maksymalnie 3 zestawów które Waszym zdaniem były by najodpowiedniejsze dla niego. Nikt nikogo z tego nie będzie późnej rozliczał i nikt do nikogo nie będzie miał później pretensji.

 

I jeszcze jedno nie każdy ma czas i możliwości jeździć po sklepach, często oddalonych od miejsca zamieszkania po kilkaset kilometrów i spędzać tam całe dnie na porównywaniu i słuchaniu różnych zestawów. Dlatego bardzo bym prosił o rzeczowe i konstruktywne wypowiedzi, choćby takie jak kolegi Akim03.

 

Aha i na zakończenie dodam że jednak ma to być zestaw nowy, używki z niewiadomych mi powodów nie wchodzą w grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vienna Acoustics Haydn Grand. Zakup na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nie podał preferencji jakie brzmienie woli dlatego ciężko cokolwiek doradzić jakakolwiek ta wstępna lista kolumn by nie była...

czy np delikatne na górze czy ostre, czy szczegółowe czy maskujące niedoskonałości

jaka dynamika, czy kolumny spokojne czy grające dynamicznie

bas mocny/słabszy i jaki typ basu, krótki trzymający tempo czy bardziej miękki itd

 

z nowych kolumn w tej cenie bardzo uniwersalne brzmienie mają Monitor Audio BR6, duża moc (suba nie trzeba, oczywiście pod wzmacniaczem) ale jednocześnie są to ustawne kolumny jak na swoje wymiary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kolega niech nie zapomni o odtwarzaczu CD ale nie takim za 150 zł :-))

 

A ja wole DCD-980 za 150zl niz DCD-500AE za 1100zl czt 700AE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo akurat 960/980 to bardzo porządne odtwarzacze, ja długo miałem 960 w swoim systemie i naprawdę mi się podobał jej dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po części rozumiem twojego Kolegę,

bo od czegoś trzeba zacząć w sensie nakierowania na jakieś modele warte więcej niż inne

 

druga sprawa, to rzeczywiście można tutaj nieźle namieszać sobie w głowie

stałem przed podobnym dylematem i podobnym budżetem

z tych wskazanych przez Ciebie słuchałem Paradigm 9v6 - bez rewelacji,

plus na zdjęciu wyglądają wg mnie lepiej niż na żywo - w rzeczywistości znacznie skromniej

 

za Donem111 świetne wrażenie robią Monitor Audio - zarówno w wyglądzie (chyba najsolidniejsze z tych co odsłuchałem) - ale wspiąłbym się piętro wyżej tj w serię RX - cenowo podołasz jak poszukasz

z tym, że wg mnie nie są to kolumny do muzy ostrej, słuchałem i RX6 i RX8

i Metallica wypadła na tym przeciętnie niestety, wszystko inne bardzo dobrze

 

moja sugestia tylko odsłuch i to bezwarunkowo na swoich płytach

- utwory, które dobrze kolega zna

jak posłucha czegoś, czego nie zna - wszystkie wypadną podobnie

 

ja natomiast wybrałem inną drogę

- tj. trudne do pogodzenia, ale warte chyba - troszkę zwiększenie budżetu

Focal Chorus 816 albo 826 - i jak już ktoś napisał na forum - nie ma ch..a we wsi :)

bijące na łep wszystko co słuchałem w tej półce cenowej

 

jeśli natomiast budżet nie pozwoli - posłuchaj JBL Studio 890

suba nie zapotrzebujesz raczej, a grają naprawdę zdrowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genesis, 3 Maj 2010, 19:54

 

>T+A Criterion 160 CRM. Linia transmisyjna - brak problemów z basem.

 

To są pobożne życzenia ;) Jak będziesz miał rezonans w pomieszczeniu przy np. 120 Hz to linia transmisyjna go nie usunie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek74, 4 Maj 2010, 23:13

 

>Focal Chorus 816 albo 826

 

Ceny od ~4800 za parę - nie wiem czy kolega dołoży 800 zł ponad budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, 6 Maj 2010, 19:27

 

>te scyzoryk ty sie tak nie mondżyj po pojedziem ze stolicy odslóhac tfojego hajendó

 

A zapraszam, przyjedźcie i posłuchajcie. Ja tam się nie upieram, że mój sprzęt to hajend, ale gra tak, że niejedna szczęka by opadła. Miedzy innymi właśnie dlatego, że kolumny stoją 120cm od tylnej ściany i 140cm od bocznych. A jak mogą zagrać kolumny, które stoją 20-30cm od tylnej ściany? Oczywiście są takie modele, ale na pewno nie te wymienione przez założyciela wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 6 Maj 2010, 07:52

 

>>Focal Chorus 816 albo 826

>

>Ceny od ~4800 za parę - nie wiem czy kolega dołoży 800 zł ponad budżet.

 

Ja bym dołożył, a w zasadzie dołożyłem:)

i to jest to - wybór jak dla mnie definitywny - FOCAL CHORUS 826 v.

 

i mylisz się co do ceny:) można taniej:)

oczywiście mówię o nowych 816

a 826 niewiele więcej niż podałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.