Jump to content
IGNORED

Tannoy Gold 12 LSU/HF/12/8 - Jaka najlepsza obudowa do tych głośników?

pettro1

Recommended Posts

Witam

Zakupiłem sobie takie głośniki z orginalnymi zwrotnicami i mam problem jakie obudowy będą do nich najlepsze ... Znajomy namawiał mnie na obudowy Autograph , które ma u siebie , ale jakoś mnie one nie przekonują ...

Słyszałem też , że orginalne zwrotnice nie są najlepsze i że można je poprawić... Doradżcie jak z tych głośników wyciągnąć jak najlepszy dżwięk , a może polecicie kogoś kto takie rzeczy robi ... Pomieszczenie moje ma ok. 25m.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Sadze, ze w Twoim przypadku wazne byloby, abys przede wszystkim posluchal Dual Concentric-ow w jakis gotowych obudowach i dzieki temu mial w ogole rozeznanie jak graja. Chyba od tego powinienies zaczac. Ze swej strony moge zaoferowac pomoc, zapraszajac Cie do siebie w celu posluchania 12-to calowych D.C. w oryginalnych - fabrycznych - obudowach. Sa to spore minitory - model: Super Red Monitor SRM 12X (w zalaczeniu fotka). Wprawdzie w moich skrzynkach nie siedza akurat "Goldy", ale te i te pochodza z podobnego okresu, ten sam producent, ten sam typ glosnikow (koncentryczne), wiec spodziewam sie podobnego charakteru brzmienia, choc przyznam, ze bardzo mnie interesuje czy w ogole wystapia roznice i w jakich aspektach. Moje roznia sie koszami i sa przystosowane do mocowania od zewnatrz, ale to nie problem - poradzimy sobie. Jesli interesuje Cie propozycja, to zmierz dokladnie rozstaw otworow po obwodzie i przekatnej. Jesli nawet rozstaw nie bedzie pasowal, to od czego sa sciski stolarskie :-) . Poza tym w najblizszym czasie powinny byc skonczone wieksze, podlogowe obudowy o objetosci ok. 130l (obecne maja 68 l ), wiec rowniez bedzie mozliwosc posluchania - w zalaczeniu fotka pogladowa. W przyszlosci natomiast, beda mnie jeszcze interesowaly obudowy tubowe - cos takiego jak te oryginalne Tannoy-a o nazwie: Rectangular GRF ( R-GRF ).

Hidden Content

Hidden Content

post-1101-100005376 1272919494_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Dzięki Lutek za zaproszenie i rady , ale wczoraj rozmawiałem z Mamelem , który ma Lancastery narożne też na głośnikach 12" i jest bardzo zadowolony . Też wole obudowy narożne ... może wiesz ,gdzie takie załatwić ?. Doradz co warto poprawić w zwrotnicach , okablowaniu i czym np skrzynie wytłumić ..., tak aby wycisnąć wszystko z tych głośników .

Niestety, w zakresie projektowania zwrotek i skrzynek nie pomoge. Te podlogowki to moj pierwszy projekcik ze stylistyka wzorowana na Tannoy-ach z linii Prestige. Buduje z ciekawosci, jak D.C. zagraja w wiekszych obudowach, oraz ze wzgledow estetycznych - wole podlogowki. Chce po prostu przelozyc glosniki i zwrotki fabryczne. Wytlumienie daje takie samo jak w obudowach fabrycznych, a wiec: na wszystkie scianki - oprocz frontowej - mata tlumiaca, na scianke tylna i boczne - gabka gr. 3 cm, a na scianke dolna i gorna - gabka gr. 6 cm.

Szkoda, ze sie nie pojawisz, bo posluchalbys jak brzmia Twoje glosniki w obudowach i byloby to ciekawe doswiadczenie dla nas obydwu w kwestii ewentualnych roznic w brzmieniu nieco rozniacych sie od siebie glosnikow grajacych w tych samych obudowach.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.