Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy Gold 12 LSU/HF/12/8 - Jaka najlepsza obudowa do tych głośników?


pettro1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem sobie takie głośniki z orginalnymi zwrotnicami i mam problem jakie obudowy będą do nich najlepsze ... Znajomy namawiał mnie na obudowy Autograph , które ma u siebie , ale jakoś mnie one nie przekonują ...

Słyszałem też , że orginalne zwrotnice nie są najlepsze i że można je poprawić... Doradżcie jak z tych głośników wyciągnąć jak najlepszy dżwięk , a może polecicie kogoś kto takie rzeczy robi ... Pomieszczenie moje ma ok. 25m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu o zwrotnicy też znajdziesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze w Twoim przypadku wazne byloby, abys przede wszystkim posluchal Dual Concentric-ow w jakis gotowych obudowach i dzieki temu mial w ogole rozeznanie jak graja. Chyba od tego powinienies zaczac. Ze swej strony moge zaoferowac pomoc, zapraszajac Cie do siebie w celu posluchania 12-to calowych D.C. w oryginalnych - fabrycznych - obudowach. Sa to spore minitory - model: Super Red Monitor SRM 12X (w zalaczeniu fotka). Wprawdzie w moich skrzynkach nie siedza akurat "Goldy", ale te i te pochodza z podobnego okresu, ten sam producent, ten sam typ glosnikow (koncentryczne), wiec spodziewam sie podobnego charakteru brzmienia, choc przyznam, ze bardzo mnie interesuje czy w ogole wystapia roznice i w jakich aspektach. Moje roznia sie koszami i sa przystosowane do mocowania od zewnatrz, ale to nie problem - poradzimy sobie. Jesli interesuje Cie propozycja, to zmierz dokladnie rozstaw otworow po obwodzie i przekatnej. Jesli nawet rozstaw nie bedzie pasowal, to od czego sa sciski stolarskie :-) . Poza tym w najblizszym czasie powinny byc skonczone wieksze, podlogowe obudowy o objetosci ok. 130l (obecne maja 68 l ), wiec rowniez bedzie mozliwosc posluchania - w zalaczeniu fotka pogladowa. W przyszlosci natomiast, beda mnie jeszcze interesowaly obudowy tubowe - cos takiego jak te oryginalne Tannoy-a o nazwie: Rectangular GRF ( R-GRF ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1101-100005375 1272919494_thumb.jpg

post-1101-100005376 1272919494_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lutek za zaproszenie i rady , ale wczoraj rozmawiałem z Mamelem , który ma Lancastery narożne też na głośnikach 12" i jest bardzo zadowolony . Też wole obudowy narożne ... może wiesz ,gdzie takie załatwić ?. Doradz co warto poprawić w zwrotnicach , okablowaniu i czym np skrzynie wytłumić ..., tak aby wycisnąć wszystko z tych głośników .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w zakresie projektowania zwrotek i skrzynek nie pomoge. Te podlogowki to moj pierwszy projekcik ze stylistyka wzorowana na Tannoy-ach z linii Prestige. Buduje z ciekawosci, jak D.C. zagraja w wiekszych obudowach, oraz ze wzgledow estetycznych - wole podlogowki. Chce po prostu przelozyc glosniki i zwrotki fabryczne. Wytlumienie daje takie samo jak w obudowach fabrycznych, a wiec: na wszystkie scianki - oprocz frontowej - mata tlumiaca, na scianke tylna i boczne - gabka gr. 3 cm, a na scianke dolna i gorna - gabka gr. 6 cm.

Szkoda, ze sie nie pojawisz, bo posluchalbys jak brzmia Twoje glosniki w obudowach i byloby to ciekawe doswiadczenie dla nas obydwu w kwestii ewentualnych roznic w brzmieniu nieco rozniacych sie od siebie glosnikow grajacych w tych samych obudowach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.