Skocz do zawartości
IGNORED

Jaką wybrac myjke do winyli? Knosti czy Okki Nokki?


winylon

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poprosić, aby ktoś z Was posiadający myjkę Okki lub Nitty, wkleił kilka fotek elementu ssącego, wykonanych z możliwie bliskiej odległości. Interesuje mnie budowa tego elementu, szerokość szczeliny, jakość materiału którym rurka ssąca jest oklejona itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Mam pytanie dotyczące Nitty Gritty - czy to prawda, że myjki tej firmy (a przynajmniej modele podstawowe) słabo odsysają płyn ze skrajnie zewnętrznych i wewnętrznych rowków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

markam, 8 Maj 2010, 08:32

 

>Chciałbym poprosić, aby ktoś z Was posiadający myjkę Okki lub Nitty, wkleił kilka fotek elementu

>ssącego, wykonanych z możliwie bliskiej odległości. Interesuje mnie budowa tego elementu, szerokość

>szczeliny, jakość materiału którym rurka ssąca jest oklejona itp.

post-21756-100004987 1273315356_thumb.jpg

post-21756-100004988 1273315356_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

AdamWysokinski, 8 Maj 2010, 12:16

 

>Mam pytanie dotyczące Nitty Gritty - czy to prawda, że myjki tej firmy (a przynajmniej modele

>podstawowe) słabo odsysają płyn ze skrajnie zewnętrznych i wewnętrznych rowków?

 

Mam akurat model drugi od góry (jednostronne mycie automatyczne) ale nie sądzę aby metoda odsysania była różna dla różnych modeli.

Myjka odsysa WSZYSTKO!!! w 100% już po jednym obrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

masza1968, 8 Maj 2010, 12:45

 

>AdamWysokinski, 8 Maj 2010, 12:16

>

>>Mam pytanie dotyczące Nitty Gritty - czy to prawda, że myjki tej firmy (a przynajmniej modele

>>podstawowe) słabo odsysają płyn ze skrajnie zewnętrznych i wewnętrznych rowków?

>

>Mam akurat model drugi od góry (jednostronne mycie automatyczne) ale nie sądzę aby metoda odsysania

>była różna dla różnych modeli.

>Myjka odsysa WSZYSTKO!!! w 100% już po jednym obrocie.

 

Dokładnie tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w temacie. Od dłuższego czasu używam Nitty Gritty, model 1,5 Fi, nie wiem czy to model wysoki czy niski ale raczej problem nie równomiernego odsysania nie ma miejsca. Zastanawiam się jednak jak często należy wymieniać szczotki. Ja zrobiłem to zbyt pochopnie, drugą sztukę używam już długi czas i jest ok, pozostała mi tylko jedna zapasowa, ciekaw jestem czy jest jakiś zalecany czas wymiany? Czy trzymacie się sztywno instrukcji w zakresie nawilżania (2-3 obroty)i odkurzania(3-5 obrotów)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968,

 

Dzięki wielkie.

Szczelina wygląda na jakieś 4-5 mm. Ten materiał to jakiś rodzaj aksamitki, weluru, grubej flaneli?

Właśnie, jest gruby i miękki? Może tylko tak wygląda.

Pytam o to, ponieważ moja myjka mimo bardzo mocnego ssania nie odsysa płynu idealnie do końca.

Po umyciu kilku płyt, aksamitka ssawki na tyle nasiąka płynem od strony zewnętrznej szczeliny, że po zatrzymaniu urządzenia płyta nie jest idealnie sucha. W strefie rowków raczej tak, ale w pobliżu etykiety, na gładkim, błyszczącym fragmencie winyla, zostaje jednak wilgoć. Myślę, że w rowkach jest także, tylko tego tak nie widać. Jeśli ssanie jest mocne, to raczej tylko kwestia jakości materiału do oklejenia rurki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

markam,

 

to może jednak ta siła ssania nie jest tak bardzo mocna jak opisujesz?

Po procesie odsysania sam materiał jak i korytko do zbierania nadmiaru wpompowanego płynu mam suche.

Ktoś wcześniej juz to zauważył - w NG podczas pracy silnika nie sposób oderwać płyty od szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poszerzyć szczelinę to i siła ssania wzrośnie, za wąska szczelina dławiąc przepływ jest przyczyną strat za mało powietrza po prostu przepływa i w momencie oderwania szczoteczki nie zasysa wszystkiego płynu z niej i płyty.Jeśli dojdziemy do momentu że ssawy nie można oderwać od vinyla to znaczy że przeholowaliśmy.Można w szczelinie od strony labela wypiłować na początek milimetr większą dziurkę i utwierdzić się w tym co piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>masza1968,

"...Ktoś wcześniej juz to zauważył - w NG podczas pracy silnika nie sposób oderwać płyty od szczeliny..."

 

Myślę, że dałbym jednak radę oderwać. Nie w tym jednak rzecz, aby się przelicytowywać która myjka -Okki czy Nitty - ma większą siłę ssania, bo to wygląda na przekomarzanie się kto ma dłuższego siusiaka:). Ważny jest stan tych aksamitek obok szczeliny, utrzymanie ich w czystości. Aby to zilustrować, opiszę co mi się przydarzyło w związku z kupnem jednej płyty na allegro. Mianowicie, dostałem płytę wprawdzie idealnie czystą, ale całą z takimi dziwnymi, jaśniejszymi łukami, biegnącymi wzdłuż rowków. Założyłem do posłuchania, a tu tragedia, niektóre rowki poprostu zryte kompletnie! Na ogólnie bardzo ładnej, nie podrapanej płycie. Piszę do faceta, a on odpowiada - "proszę pana, umyłem vinyla na Nitty przed wysłaniem do pana". Okazało się, że nie oczyszczał tych aksamitek i mu tam jakieś drobne ziarna mineralne utkwiły, które poprostu okrutnie drapały vinyle. Zwracam uwagę na ten element, bo zamiast lepiej, po myciu może być gorzej! W Okki rurkę (fajkę) z aksamitkami wyjmuje się z myjki, można ja łatwo myć, płukać, oczyszczać, suszyć.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Musi to być wybitnie niefrasobliwy osobnik.Każda Nitty jest wyposażona w odpowiedną szczoteczkę do czyszczenia obu końcówek ssaw,oraz szczotki.Utrzymywanie tego w czystości,mając świadomość kontaktu płyty z ssawą jest OBOWIĄZKOWA!Natomisat rozbijanie gówna na atomy:) na temat siły ssącej,faktycznie jest juz bezzasadne.

Pozdrwaiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku także nie można ssawki oderwać od płyty, używając przeciętnej, raczej niezbyt dużej siły. Na chama nie próbowałem, ale myślę że się da. Mam aksamitkę zawiniętą do szczeliny i końce jej są wklejone wewnątrz rurki. Szczelina przed oklejeniem miała jakieś 4-5 mm szerokości.

Akasmitka jest wyraźnie mokra po umyciu 2-3 płyt i zostawia wilgotny ślad na kolejnych, mytych płytach.

Zaraz wezmę się za wykonanie nowej ssawki ze szczliną 4-5 mm bez zawijania aksamitki do środka. Jeśli to nie pomoże, poszukam innego materiału do wyklejenia.

Obawiam się, że aksamitka ucięta wzdłuż szczeliny może się odklejać, zawijać, a tym samym ostre krawędzie rurki mogą niszczyć płytę.

Czy można kupić samą rurkę ssącą od profesjonalnej myjki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>markam,

Do Okki można. Do każdej średnicy płyt jest inna - inna do singli, inna do EP-ek i inna do LP's. Ale cena to Cię chyba odstraszy. Do LP's zdaję się że ze 150 zł.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=Paweł Skurzewski, 9 Maj 2010, 11:37

>Natomisat rozbijanie gówna na atomy:) na temat siły ssącej,faktycznie jest juz bezzasadne.

 

Fizyka to nie nauka dla matołów i choćby takie równanie Bernouliego cały czas w codziennym życiu działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

[email protected], 9 Maj 2010, 11:55

 

>=Paweł Skurzewski, 9 Maj 2010, 11:37

>>Natomisat rozbijanie gówna na atomy:) na temat siły ssącej,faktycznie jest juz bezzasadne.

>

>Fizyka to nie nauka dla matołów i choćby takie równanie Bernouliego cały czas w codziennym życiu

>działa

 

Ja rozumię Kolego,że masz przemożną chęć epatowania swoim wykształceniem w każdym watku.Zapytam tylko o trzy sprawy:gdzie byłeś jak tu deliberowaliśmy nad tym zagadnieniem przez trzy strony?posiadasz myjke do vinyli? i skąd wiesz jakie mam wykształcenie sugerując mi w domyśle wrodzone matołectwo?Jak wstałes lewą nogą,albo irytuje Cie dzeszcz w maju,to bądź łaskaw i idź wyżyć sie gdzie indziej.Kolejne bzdurne przekomażanie nie jest tu nikomu potrzebne.Teoria względności też działa w codziennym życiu,podobno rozumie ją ok 10 osób na Ziemi,należysz do nich?

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze troche z innej beczki :) Czy jest we Wroclawiu jakis posiadacz Nitty albo Gritty u ktorego moglbym zobaczyc taka pralke na zywo? :) Chetnie bym wzial ze soba jedna lub dwie plyty aby sprawdzic odsluch przed i po umyciu. Chcialbym zobaczyc jak to dziala, jakie efekty. Oczywiscie nic za darmo :) Mocno przymierzam sie do zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do LP's zdaję się że ze 150 zł.

 

Jeśli nie zdołam wykonać ssawki dającej mi pełne zadowolenie, będę zmuszony nabyć. Niestety, podniesie to koszt całkowity mojej myjki do 200 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winylon, 9 Maj 2010, 17:17

 

"...

To moze troche z innej beczki :) Czy jest we Wroclawiu jakis posiadacz Nitty albo Gritty u ktorego

moglbym zobaczyc taka pralke na zywo? :) Chetnie bym wzial ze soba jedna lub dwie plyty aby

sprawdzic odsluch przed i po umyciu. Chcialbym zobaczyc jak to dziala, jakie efekty.

..."

 

Zobaczyć jak działa możesz sprawdzić w necie np. oglądając filmiki z poniższych linków:

 

Okki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nitty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie jest to chyba Nitty Gritty (wygląda na dużo większą) aczkolwiek zasada działania jest podobna do Mitty Gritty model 1.0, czyli tej porównywanej w tym wątku do Okki Nokki.

 

pozdr, donic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Paweł Skurzewski, 9 Maj 2010, 12:20

 

Sam kolego zacząłeś tym rozbijaniem gówna na atomy tak że nie dziw się że przypomniałem o równaniu strugi ale widzę lubisz się napierdalać; bo jak widzę, temat rozwinąłeś dokładnie w tym celu!

Napiszę krótko mam w dupie twoje wirtualne wykształcenie, interesuje mnie rozwiązanie problemu a nie stwarzanie coraz nowszych, co sam właśnie robisz.

 

Czy za tym poszerzenie szerokości szczeliny może poprawić skuteczność odsysania-moim zdaniem tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

[email protected], 9 Maj 2010, 20:15

 

>=>Paweł Skurzewski, 9 Maj 2010, 12:20

>

>Sam kolego zacząłeś tym rozbijaniem gówna na atomy tak że nie dziw się że przypomniałem o równaniu

>strugi ale widzę lubisz się napierdalać; bo jak widzę, temat rozwinąłeś dokładnie w tym celu!

>Napiszę krótko mam w dupie twoje wirtualne wykształcenie, interesuje mnie rozwiązanie problemu a nie

>stwarzanie coraz nowszych, co sam właśnie robisz.

>

>Czy za tym poszerzenie szerokości szczeliny może poprawić skuteczność odsysania-moim zdaniem tak.

 

Jaka elokwencja i jaki szyk! ach! och! ależ dupą o talerz.Napierdalać to się lubia ćwoki pod budką z piwem,bywasz?

 

Ad vocem panie fizyku,nie ja rozwinąłem ten temat i nie ja jestem jego autorem,wykształcenie wyższe nie nobilituje Cie do burackiego rozstawiania po kątach innych,natomiast z pewnością wymaga biegłego posługiwania się rozumem i kultury osobistej.Ta zdolność pozwala czytać tekst ze zrozumieniem.Moja dykteryjka o gównie i atomach w żartobliwy sposób odnosiła się do wypowiedzi Yula(czyli rozważaniach,która myjka ssie lepiej)Nie załapałeś?trudno.W związku z tym,że moja dupa jest nie mniej pojemna od twojej,ja w niej mam twoje "powiększenie szczeliny"Używam na codzień NG i nie widzę potrzeby poszerzania czegokolwiek,w opozycji do twojego teorytyzowania i mieszania do tego równania strugi.

 

Na koniec jeszcze jedno,wątek rozwijał się sympatycznie do momentu,w którym nie zechciałeś do niego dołączyć,ze swoimi:napieredalankami,równaniami i dupami.Ja osobiście nie jestem ciekaw już absolutnie żadnych twoich "rewelacji"ani tu ani w innych wątkach.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected], 9 Maj 2010, 20:15

 

>Czy za tym poszerzenie szerokości szczeliny może poprawić skuteczność odsysania-moim zdaniem tak.

 

Dlaczego poszerzenie i dlaczego rozpartujesz samą szczelinę? Czy samo poszerzenie nie obniży podcisnienia? Moim zdaniem zależy to głównie od siły ssącej calego mechanizmu. Jeśli będziesz miał silnik i wirnik wywołujące większą siłę ssania, to mozesz powiększać szczelinę utrzymując to samo podciśnienie. Ktos kto to profesjonalnie wykonuje takie urządzenia z pewnością wie jakie powinno być podcisnienie żeby umyć, ale nie zniszczyć płyty. Sama szczelina to tylko jedna strona medalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>whitesnake, 9 Maj 2010, 21:08

 

>Czy samo poszerzenie nie obniży podcisnienia?

Nie obniży sam odkurzacz pracując wytwarza jednakowe podciśnienie przy określonej wydajności powietrza. W tym przypadku powierzchnia otworu szczeliny nie jest znacznych rozmiarów.

 

Uwierz mi na słowo kiedyś pracowałem przy prototypach szorowarek ulicznych i nie takie problemy występowały. Najgorszym problemem było jak ktoś narysował jakąś część w środku urządzenia do przykręcenia i nie było tam jak klucza włożyć. Taki "dowcip" abstrakcyjny pana konstruktora :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

[email protected], 9 Maj 2010, 21:46

 

>=>whitesnake, 9 Maj 2010, 21:08

>

>>Czy samo poszerzenie nie obniży podcisnienia?

>Nie obniży sam odkurzacz pracując wytwarza jednakowe podciśnienie przy określonej wydajności

>powietrza. W tym przypadku powierzchnia otworu szczeliny nie jest znacznych rozmiarów.

>

>Uwierz mi na słowo kiedyś pracowałem przy prototypach szorowarek ulicznych i nie takie problemy

>występowały. Najgorszym problemem było jak ktoś narysował jakąś część w środku urządzenia do

>przykręcenia i nie było tam jak klucza włożyć. Taki "dowcip" abstrakcyjny pana konstruktora :)

 

Na wiarę to do kościoła mozna chodzić...porównujesz dwa urządzenia,których punktem stycznym jest tylko fakt,że potrafią odsysać i w dodatku każesz Nam w to wierzyć."Argument"to wirtualny fakt,że pracowałeś przy prototypach szorowarek ulicznych, jako żywo przypomina karierę zawodową Ireny Kwiatkowskiej w 40-latku.W każdym wątku ,w którym każesz w coś wierzyć adwersarzom powołujesz się na pracę w owej konkretnej dziedzinie-niebywałe.Co do NG,jeszcze raz piszę,nic tam nie trzeba poszerzać,urządzenie działa kompetentnie, a jak komuś mało to zawsze może poprosić kolegę o prototyp szorowarki ulicznej,myślę,że nie odmówi.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 10 Maj 2010, 07:50

 

Oj zdziwił byś się kolego ile trzeba poświęcić czasu, zastosować pomysłów; żeby taka szorowarka ściągała cały pył z ulicy nie kurząc wokół i nie zostawiając nic na podłożu.

 

Praca takiej szorowarki to tylko da byle kiepa jest prosta jak budowa cepa.

 

Bez odbioru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.