Skocz do zawartości
IGNORED

Jaką wybrac myjke do winyli? Knosti czy Okki Nokki?


winylon

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe, no w tym przypadku na pewno przecieka.

 

Ciekawe, czy soft, mikroskop i komputer dają do myjki w cenie urządzenia : ) Zainteresowało mnie za to ucięcie filmiku w najważniejszym bodajże momencie, czyli czyszczeniu LP. Widać w pewnej chwili, że płyta posiada na powierzchni specyfik czyszczący, a za chwilę cięcie i ... płyta już jest czysta jak łza. Jak bym oglądał Mango Zakupy, tylko nie ma ujęć ze szczęśliwymi posiadaczami tej myjki i zwierzeniami, jak to zmieniła ich audiofilskie życie w raj : )

 

A jakiej myjki używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co kupiłem, ale jeszcze nie używam ...ON. przeczytaj ostatnie 2 str., jeśli chcesz wiedzieć więcej lub zajrzyj do tematu Okki Nokki ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co kupiłem, ale jeszcze nie używam ...ON. przeczytaj ostatnie 2 str., jeśli chcesz wiedzieć więcej lub zajrzyj do tematu Okki Nokki ; )

 

Hmm, no to nie pogratuluję ci zakupu odkurzacza. Ochraniacze na uszy powinni dawać w zestawie. Mikroskop i komp też musisz dokupić.

Znienawidzisz to po pewnym czasie, jak odkurzanie przed świętami, a jeśli chodzi o Loricraft to polecam kontakt fizyczny z tym urządzeniem.

Docenisz takie walory jak cicha praca pompy przy efektywnym wyciąganiu płynu z rowka. Płyta jest po prostu sucha. Model PRC-4 jest dużo szybszy i ma mocniejszą pompę od tego z filmiku.

Żadna myjka szczotkowa nie daje takiej dokładności i siły odsysania, bo jest to fizycznie niemożliwe. Dziecko wie, że odkurzacz mocniej ciągnie końcówką rurkową niż, szczotą.

Przy okazji szczotki zbierają syf i pięknie go dystrybuują na kolejno mytych płytach,

chyba, że ktoś to czyści po każdych kilku płytach, ale to już szaleństwo. Dla mnie mają sens tylko takie rozwiązania jakie stosuje Loricraft, Source Odyssey, Keith monk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Film jest pourywany bo kamerzysta miał świadomość, że widzowie by pousypiali. Zdecydowanie wolę jednak wady odkurzacza, któremu trzeba dwóch obrotów by EFEKTYWNIE ( to jest efektywność, a nie ciułanie po rowku) odessać stronę.

 

Kurka, czy ja bronię ON?

Swart nie oddawaj jej, może jeszcze będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę jednak wady odkurzacza, któremu trzeba dwóch obrotów by EFEKTYWNIE ( to jest efektywność, a nie ciułanie po rowku) odessać stronę.

 

Jesteś w dużym błędzie. Czy rurka od odkurzacza ściąga drobiny w obrębie swej średnicy? Loricraft nie ciuła niczego po rowku, bo spokojnie zbiera kałuże plynu o średnicy 3 cm.

Przelot jednej strony to ok.2-3 minuty. Niestety mieć z czymś kontakt a wyobrażać coś sobie to dwie różne rzeczy.

Tak wygląda rowek po umyciu Loricraftem. Może ktoś mnie oświeci jak tutaj dodawać zdjęcia:

 

dzięki Tomaszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Nakładanie płynu w obu rozwiązaniach odbywa się ręcznie. Sprawa indywidualna komu ile czasu zajmie, ale:

 

Dotarcie Loricraftowi od startu do mety zajmuje 2-3 minuty?

Okki Nokki potrzebuje dwóch obrotów talerza, które zajmują 10 sekund.

 

Na filmiku Loricraft odsysa w dwóch kierunkach- 4-6 minut na stronę

Okki Nokki- 20 sekund.

 

Odessanie jednego LP Loricraftem- 8-12 minut

Odessanie jednego LP Okki Nokki- 40 sekund.

 

No jak życie nie przecieka między palcami jak przecieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę dokładnie czas odsysania bo mam wyższy model PRC-4. Szybszy i mocniejszy o 70% od trójki. Czas jest dla mnie bez znaczenia, bo uważam, że trzeba płytę umyć raz a porządnie. Dla mnie kryterium wyboru to oprócz efektywności cicha praca pozwalająca łączyć mycie płyt z ich słuchaniem. Płyta po umyciu jest idealnie sucha. Wynika to z olbrzymiego podciśnienia i siły zbierającej płyn z powierzchni. PŁYN JEST ZBIERANY PUNKTOWO, obszar pracy ma średnicę ok. 3cm.

To olbrzymia zaleta takich myjek jak Source Odyssey, Keith Monk i Loricraft. Dlatego polecam te firmy.

Ramię ze szczotką "przykłada nacisk" z jednakową siłą niezależnie od pofalowania płyty i tu jest problem.

Wadą myjek posiadających szczotki jak Matrix, Hannl jest to, że zbierają płyn w sporej odległości od płyty i jakakolwiek krzywizna winyla powoduje, że

płyn jest zbierany nierównomiernie. Ssanie nie ma też tej siły co teflonowa końcówka z dziurką, bo masz szczelinę, a właściwie rozszczelnienie.

Prawdopodobnie siła ssąca szczotki w punkcie mocowania jest najsilniejsza, a co za tym idzie, końcówka szczotki ciągnie najsłabiej,

co jest dość oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramię ze szczotką "przykłada nacisk" z jednakową siłą niezależnie od pofalowania płyty i tu jest problem.

Problemu nie ma kolego, bo ramię wyposażono w sprężynę, która umożliwia jego ruch góra-dół. Ssie dzięki temu tak samo mocno z "górek", jak i z "dolinek" na pofalowanym vinylu.

 

Niestety mieć z czymś kontakt a wyobrażać coś sobie to dwie różne rzeczy.

I to jest racja kolego!

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooooooooooo.... Cena do tego nie zawiera całego laboratorium, jak na filmiku : ) Prędzej bym pewnie kupił najwyższego Matrixa, choć ufam, że kolega polecający L jest z niej zadowolony.

 

Kurka, czy ja bronię ON?

 

Szczerze? Tak, choć delikatnie :-P

 

Swart nie oddawaj jej, może jeszcze będzie dobrze :)

 

Jest taka opcja, pomyślę co z tym fantem dalej zrobić. W końcu ma być. I tak podobne urządzenie planowałem w przyszłości wsadzić do jakieś montowanej pod wymiar szafki, szuflady etc. Nie chcę mieć kolejnych gratów pałętających się po pokojach : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku tym bardziej nie ma sensu robić porównań, skoro podniosłeś cenę o ok. 1k USD za podstawową wersję : ) Porównanie ON do Lori (naturalnie nadal nie bronię ON ; ) ), to coś jak z niektórymi tematami na forum, gdzie ktoś szuka wzmacniacza do 2k PLN i więcej nie ma (koniec kropka), a ludzie zaczynają polecać elementy po 10, 15k PLN lub więcej : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak na forumie po raz pierwszy poruszono temat myjek

ON dostała baty właśnie za wielkość, ale to nic przy takim loricrafcie, jak ją zobaczyłem to pierwsze co mi się nasunęło na myśl to mebel i nie pisze tego złośliwie ta maszyna jest poprostu duża :)

ale to jest właśnie problem drogich myjek przy cenie około 10kzł takie urządzenie musi stać w okolicy napędu, bo gdzie indziej ;)

mój biedny odkurzacz wepchnę w róg pokoju i on może sobie spokojnie pajęczyną obrosnąć a taki loricraft , toż to dla niego niegodne :))))))))

co do budowy, na pierwszy rzut oka wygląda skomplikowanie, ale co tam do dobrego idzie się przyzwyczaić

co do odsysania -uwag nie miałem :)

jednak warto wrócić na ziemię i jak pisze SVART

ON-2kzł

loricraft najtańszy -10kzł

to kończy rozmowę

co nie zmienia postaci rzeczy ,że widząc u kogoś taką "pralkę" na pewno warto zmienić swoje plany

myślę że dla użytkowników tych myjek nie ma problemu zakup wkładki koetsu, problemem jest model czy malowane drewno czy kamień ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecasz ponieważ ??? no bo chyba nie ze względu na cenę, która jest koszmarnie wysoka :)

weż myjkę klasyczną np Nitty Gritty i w godzinach wieczornych umyj 10 płyt - gwarantuję, że po 3ciej płycie zjawi się sąsiad z dołu albo przez hałas tego odkurzacza w koncu usłyszysz krzyk zony labo płacz dzieciaka... wtedy zrozumiesz ;))))) a poza tym koncept tego odsysacza jest ciekawszy plus w moim odczucie lepiej myje (a miałem analogową Knosti, i najlepszy model NittyGritty...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż myjkę klasyczną np Nitty Gritty i w godzinach wieczornych umyj 10 płyt

 

A po co myć dziesięć płyt z rzędu. Myjka stoi przygotowana z pełnym szczelnym zbiornikiem płynu. Kładę płytę którą chcę posłuchać. Procedurę trwającą minutę może dwie opisałem w innym wątku. Bez żadnych pędzelków przyciskam pompkę kilka razy. Potem włączam suszenie i w białym garniturze siadam do słuchania. Po to kupuje się automatyczną myjkę, by używać jej w dogodnym momencie, a nie robić nasiadówy. Ale to moje zdanie i nie umniejszam wartości myjących innych konstrukcji. Obecnie myjka to podstawa.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Mam pytanie porównawcze do praktyków, myślę o myjce Pro-Ject VC-S za 1999 zł albo Okki RCM II za podobną 1899 zł cenę, którą doradza mi kolega, właściciel NITTY GRITTY Mini-Pro 1.

Funkcje chyba podobne, za Okki premawia do mnie, że płyta leży cała, jak na gramofonie, w Pro-Jectcie na krążku obejmującym tylko label. Co wydaje się, że przy giętkich winylach może mieć znaczenie przy odssysaniu.

Co myślicie? P-am

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie porównawcze do praktyków, myślę o myjce Pro-Ject VC-S za 1999 zł albo Okki RCM II za podobną 1899 zł cenę, którą doradza mi kolega, właściciel NITTY GRITTY Mini-Pro 1.

Funkcje chyba podobne, za Okki premawia do mnie, że płyta leży cała, jak na gramofonie, w Pro-Jectcie na krążku obejmującym tylko label. Co wydaje się, że przy giętkich winylach może mieć znaczenie przy odssysaniu.

Co myślicie? P-am

 

mam Okki i sobie chwale bardzo, ale przy odsysaniu akurat to nie ma znaczenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w Pro-Jectie średnica talerza = średnicy labela to akurat dobrze - nie kładziesz umytej strony na talerzu, na którym przedtem leżała nieumyta strona;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w Pro-Jectie średnica talerza = średnicy labela to akurat dobrze - nie kładziesz umytej strony na talerzu, na którym przedtem leżała nieumyta strona;).

 

O, to jest ciekawe spostrzeżenie! Musze się z nim podzielić kolegą od Nitty, który mówi: "bierz Okki". :)

A ktoś korzystał z Pro-Jecta? Plusy dodatnie vs plusy ujemne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.