Jump to content
IGNORED

Przewód optyczny czy analogowy ?

snaper

Recommended Posts

Witam wszystkich,

jak w temacie zastanawiam się nad podłączeniem kina domowego:

+ Pioneer VSX-519V-K (

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

+ Panasonic Viera TX-P42S10E (

Hidden Content

+ STX KD-280 (5.0) (

Hidden Content

do komputera chcąc osiągnąć jak najlepszą jakość przesyłanego dźwięku. W komputerze na płycie głównej Asus P5KC, posiadam wyjście optyczne audio czy te standardowe wyjście będzie gorsze od

- CREATIVE 7.1 X-Fi XTREME AUDIO (

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) podłączonego przez przewód optyczny do amplitunera ? Czy jest jakaś duża słyszalna różnica pomiędzy tymi przewodami optycznymi:

1.

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.

Hidden Content

3.

Hidden Content

głównie chodzi mi o jak najlepszą jakość dźwięku przesyłanego z komputera ponieważ większość filmów dvd, mkf... oglądanych jest w jakości 5.1, HD... przez PC. Czy może lepszym wyjściem będzie przewód analogowy

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? Dodam jeszcze że przewód musi mieć przynajmniej 5m długości ponieważ stoi dosyć daleko od reszty sprzętu, jak to wszystko sensownie połączyć, które wyjście będzie lepsze ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pamiętaj że w grach będziesz miał max 2.0 (ograniczenia SPDIF dla bezstratnego PCM) ... chyba że karta w locie będzie kompresowała 5.1 PCM (EAX'y itp.) do stratnego AC3 ew. DTS.

Co do kabla ... optyk odseparuje masę PC od amplitunera ... Ja bym wolał tutaj raczej optyk na tych 5m.

Ja również jestem bardziej za optycznym tylko powiedzcie mi czy będą jakieś duże słyszalne różnice w dźwięku pomiędzy tymi przewodami optycznymi które wymieniłem powyżej ? Czy jest sens kupowania nowej karty dźwiękowej czy optyk z płyty głównej będzie równie dobry co wyjście Creative ?

Różnicy jeszcze być nie powinno (nie powinno być trzasków/przerwań itp.). 5m to co prawda nie jest krótki kabel ale bardzo długi też nie jest , więc przyzwoity optyk powinien dać radę (musisz sam sprawdzić czy taki tańszy nie będzie generował problemu).

Ja mam zwykły optyk, co prawda ~1,5m i bezbłędnie działa przy zintegrowanej karcie nawet do 192 Khz 24 bit.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.