Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie słuchawki do 400-500zł


ratanpuri

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli temat 380 pro został poruszony, to jako były posiadacz skrobnę kilka zdań. Słuchawki te potrzebują bdb napędu a w szczególności wzmacniacza słuchawkowego- niestety z byle czym nie zagrają. Uważam ,że w odpowiednim zestawieniu, takie słuchawki jak Grado SR80 czy AKG 530 nie mają do nich polotu, nawet się nie zbliża. Jedną z charakterystycznych cech jest ich kompletny brak podbarwień ,ale tak jak wspomniał Bednaar mogą zagrać tępo ,matowo. Ja odsłuchiwałem je na kilku wzm.słuchawkowych i w dwóch pierwszych zestawieniach odebrałem je jako troszkę przymglone ,ze środkiem ciężkości przeniesionym na niskie tony ,już praktycznie były skreślone i na sprzedaż- moje preferencje są zgoła odmienne, ale przypadkowo zabrałem je do audiofila, który posiadał inny niż mój wzmak słuchawkowy, po podłączeniu aż siadłem z wrażenia, scena szeroka, bas zwarty ,ciemna otoczka zniknęła, a co najważniejsze góra dostała blasku. W tym zestawieniu gotów byłem stwierdzić, że tak dobrych słuchawek nie kupi się za 700 zł. Po pewnym czasie i tak sprzedałem, bo ciągle wymieniam- może dlatego, że nie były tak wygodne, komfortowe jak słuchawki otwarte. Jednego jestem pewny- gra cały system ,nie pojedyncze elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że każdy ma inne zdanie na temat słuchawek.. i bardzo dobrze bo bez argumentacji i "przepychanek" świat audio byłby nudny :) No nic pozostaje posłuchać jak największej ilości wymienionych słuchawek na dobrym wzmacniaczu słuchawkowym ale sądzę że Yamaha RX 797 też by sobie poradziła choć to jakiś Hi-End nie jest ale mnie wystarcza ;) Musiałbym poszukać po specjalistycznych sklepach audio bo wiadomo w MM czy saturnie nie mają odpowiedniego sprzętu do przesłuchania sprzętu.

Dyskusja nadal trwa a ja coraz bardziej nie wiem co wybrać ale i tak dzięki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - trzeba mieć dobry wzmak słuchawkowy, a nie Holdegrona czy Headboxa, gdyż dziurki obu moich integr (Onkyo i Rotel) są lepsze od nich - miałem parę miesięcy Holdegrona i podłaczone do niego K530 grały sucho i bezbasowo, co gorsza scena była wąska i dwuwymiarowa. Trzeba by wypróbować Moonlighta lub Forum608 - niestety nie miałem okazji.

Pisanie, że K530 czy SR80 nie mają startu (choć byca użył określenia "polotu"... nie wiem, dlaczego???) do HD380 też jest zbyt śmiałe - dochodzą do tego osobiste preferencje (także muzyczne) no i system, zwłaszcza wzmacniacz (choc słabe źródło też potrafi sporo zepsuć). Podejrzewam, że w jakiejś innej konfiguracji K530 z kolei zagrały by o niebo lepiej od HD380 i ktoś mógłby wyciągnąć zupełnie odmienne wnioski. Z tego, co usłyszałem HD380 to zupełnie nie mój styl grania, zaś K530 - zdecydowanie mój :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że przez 2 dni nic się nie ruszyło ;) niestety w Warszawie nigdzie nie mogłem znaleźć ani Sennheiser-ów ani Sony :( po głębokim namyśle i niemożliwości przesłuchania słuchawek zdecyduję się na Sony ze względu na muzykę jaką słucham potrzebuję dużo basów a mam nadzieję że Sony mnie nie zawiodą a także że będą w średnim i górnym paśmie grały czysto i naturalnie, nie jestem też w stanie wychwycić najmniejszych szczegółów ponieważ za audiofila się nie uważam co najwyżej za melomana ;)

Także dziękuję za pomoc i za tydzień zamawiam Sony jak ja już dostanę, wygrzeję w posłucham to podzielę się wrażeniami.

 

Pozdrawiam Marcin:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ostatnio również zmagałem się z wyborem słuchawek,odsłuchiwałem w MM i faktycznie potrzeba dużej wyobraźni by określić brzmienie danego modelu-taką jakością muzyki dysponują.Drugi raz zabrałem swoją mp3-kę i po wielu zmianach słuchawek padło na AKG K-514(dzwiękowo przyzwoite,nic ponadto-zakup w stylu : pierwsze śliwki robaczywki:)-będę zmieniał),dodam,że Sony XB 700 również miały swój czas-w mojej ocenie wszystkiego za dużo,mogą zmęczyć przy dłuższym słuchaniu.Powinieneś uwzględnić jeszcze element wygody.No i niekoniecznie łączyłbym słuchawki do sprzętu przenośnego i słuchania w domowym zaciszu,do mp3 zakupiłem AKG 412p-dla mnie bomba.

Pozdawiam Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1sze pare rzeczy

 

wg mnie 380Pro na pewno nie sa gorsze od 595. Moze i 380 maja gore wycofana ale nie tak zamazana jak 595 (wg mnie nawet bardziej precyzyjna).

Na pewno nie graja gornym basem, wrecz przeciwnie graja dolnym. Gornym to graja takie CAL! torym nawet z iPoda daleko do 380tek.

Sa bardzo przestrzenne.

spokojnie zagraja z iPoda i wcale nie potrzebuja super wzmacniacza sluchawkowego.

Holdegron nie jest slabym wzmacniaczem tylko kazdy wzmacniacz lubi jakies sluchawki a innych nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kopaczmopa: po prostu napisałem to, co usłyszałem - HD595 zagrały równo, całym pasmem i piękną przestrzenią, a przy nich HD380Pro - dźwięk jakby zza zasłony. Tak czy inaczej było to porównanie poczynione tylko z czystej ciekawości, bez zamiaru kupna jednych czy drugich, bo mam teraz AKG K530, które po prostu bardzo lubię, za to nie lubi ich (wzmacniacz) Holdegron :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic o tych Sony nie wiem, z tej firmy miałem tylko na uszach jakieś modele douszne typu pchełki itp., swoją drogą całkiem niezłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Sony i Sennheisery :) jutro jadę ze swoimi płytami posłuchać Sony a pojutrze Sennheiserów, i to co usłyszę wpłynie na mój wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj posłuchałem Sony, były podpięte pod amplituner Yamahy i taki samo źródło jaki ja mam czyli S663 i powiem szczerze że zaskoczyły mnie totalnie :) Bass był naprawdę potężny soczysty i dobrze kontrolowany, aż mi się szczęka trzęsła :D środek bardzo przejrzysty, dokładny i czysty, góra także mnie nie zawiodła chociaż nie przywiązuję do niej dużej wagi. Jedynym minusem był przewód, krótki 1,2m płaski i cienki ale to chyba wszystko, jutro jadę słuchać senków, pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam CAL! mam je już długo i po wymiinieniu kabla ciężko je przebić w tym przedziale cenowym.

Dobrym wyjściem dla Ciebie byłyby też Grado SR 60i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub SR 80

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przyzwoity dźwięk w twoim przedziale cenowym.

 

Od serca jednak polecam studyjną wersję AKG MK II w tym przypadku model k 240...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posłuchałem Sennheiserów i powiem szczerze że troszkę mnie zawiodły.

Moim nieaudiofilskim uchem brakowało mi głębokiego mocnego basu , po prostu porządnego uderzenia oczywiści kontrolowanego i nie dominującego nad resztą tonów średnich i wysokich. To dały mi Sony które naprawdę mnie zadowoliły i wywołały uśmiech na mojej twarzy, no cóż po tej mocno amatorskiej opinii dokonałem już wyboru i dziękuję za wszelką pomoc.

 

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktos porownywal te dwa modele?

 

AUDIO-TECHNICA ATH-ES7 i ATH-ANC7B ktory wart polecenia?:)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jak one maja sie do beyerdynamic dt880 990 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to nie jest jakas podrobka?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

malo co widac ale moze ktos kto je ma moze potwierdzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zaraz tam podróbka.

Nie ma co się sugerować tym, że sprzedawca jest z Chin i ma jeden, jedyny tylko komentarz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.